Aktualizcja 1.08 - Lista zmian

+
Podpisuję się pod wyższymi wpisami, po łatce 1.07 w kwestii optymalizacji jest gorzej.

@AntySyjon
Zgadzam się wydajność pogorszona po tej łatce. Też mam sprzęt spełniający rekomendowane wymagania i7 + R9 290, ustawienia wysokie, woda i tekstury - uber, i przed tą łatką było o wiele lepiej.
Znów teselacja działa gorzej na kartach AMD - po łatce 1.06 i sterownikach Catalyst 15.7 nie trzeba było już zmniejszać jej poziomu w ustawieniach panelu 3D, a teraz zalecane do x16.
Również potwierdzam, że występują dropy podczas walk, petard itd. Czasem w miastach/wioskach czuć doczytywanie, bo gra "przycina przez chwile, po czym jest już dobrze. To pewnie cena braku ekranów ładowania - coś za coś.
Brakujący klucz do klatki - chyba każdy to miał.

@albireoima
Na pewno wie, że po instalacji łatki gra resetuje ustawienia, bo jest informacja po uruchomieniu gry. Nie w tym rzecz, a gra działa gorzej po tej łatce.
To jest nieprawdopodobne :) ja mam i7 i R9 290. Wczoraj podpiąłem do plazmy fullHD, ustawiłem w CCC VSR, wszystko mam na uber bez HW i zasięg roślinności na high. Rozdzielczość w grze 2560x1440 skalowane do fullHD (wyłączyłem też AA, bo przy VSR nie potrzebuję) i gra chodzi bezproblemowo i płynnie. Nie wiem ile klatek, ale czuję komfort grania na łacie 1.07. Czasem zacina przy doczytywaniu, ale to wina mojego HDD (5400 obrotów). Pewnie na SSD będzie lepiej.

Albo gramy w różne wersje tej samej gry, albo ja mam szczęście.

PS. Teselację mam na 64x ustawioną.
 
To jest nieprawdopodobne :)bezproblemowo i płynnie. Nie wiem ile klatek, ale czuję komfort grania

PS. Teselację mam na 64x ustawioną.
No to sprawdź ile masz klatek, bo niektórzy przy 30 uważają że jest płynnie, poza tym to nie w jednej lokacji że przebiegniesz się po wsi, dziala to git, pograj z 5 godzin bez przerwy zrób benchmark frapsem i sprawdź minimalny fps, sprawdź ile razy Ci zdropiło i wówczas mów jak gra działa. Ja celuje w stabilne 60 fps i dla mnie spadki są denerwujące i nie czuje komfortu kiedy walczę na bagnach z utopcami, rzucam petarde i znak i mam 35 fps.
ps: dysk SSD nic Ci nie da bo mam cruciala BX100 250GB na którym stoi gra i nadal tnie się jak emo po loadingach czy przy wbijaniu do nowych lokacji.
Aha i żeby nie było że to AMD sprawdzałem wczoraj na GTX 780ti, którego mam w drugim pc i to samo się dzieje, są spadki fps, a szczerze wole grać na R9 bo po OC do 1100 mhz zdaje się wydajniejszy
 
Last edited:
No to sprawdź ile masz klatek, bo niektórzy przy 30 uważają że jest płynnie, poza tym to nie w jednej lokacji że przebiegniesz się po wsi, dziala to git, pograj z 5 godzin bez przerwy zrób benchmark frapsem i sprawdź minimalny fps, sprawdź ile razy Ci zdropiło i wówczas mów jak gra działa. Ja celuje w stabilne 60 fps i dla mnie spadki są denerwujące i nie czuje komfortu kiedy walczę na bagnach z utopcami, rzucam petarde i znak i mam 35 fps.
ps: dysk SSD nic Ci nie da bo mam cruciala BX100 250GB na którym stoi gra i nadal tnie się jak emo po loadingach czy przy wbijaniu do nowych lokacji
Grałem wczoraj 7 godzin bez przerwy od Skellige przez Novigrad, Valen aż po KM (bitwa o twierdzę) i nie było problemów z płynnością. Mam ustawione 60 klatek w opcjach i jak zjadę do 30 to mi szarpie, muszę wrócić do 60 i wtedy jest płynnie. Wiesz, jeśli nawet mam 50 lub 55 lub 45, ale w moim odczuciu gra jest gładka i płynna, to chyba najważniejsze :).
 
No wiadomo, jeśli Cie to zadowala to nie ma prbolemu, ja czuję już dropy do 50 fps, i jak podkreślam nie mam ambicji grać w uber, wystarczy mi high, lecz skoro nawet wtedy nie mam STAŁYCH 60 fps to mnie to wkurza, mógłbym grać na mediumach ale i wówczas przydropić potrafi, więc w sumie to żenada
 
Last edited:
No wiadomo, jeśli Cie to zadowala to nie ma prbolemu, ja czuję już dropy do 50 fps, i jak podkreślam nie mam ambicji grać w uber, wystarczy mi high, lecz skoro nawet wtedy nie mam STAŁYCH 60 fps to mnie to wkurza
Dlatego specjalnie nie sprawdzam klatek, bo jak sprawdzę i zobaczę 50 FPS, to już tylko o tym będę myślał i podświadomie zamiast grać i się cieszyć dobrą zabawą, to zacznę szukać miejsc, gdzie dropi i zacznę się wkurzać ::D A tak mam to gdzieś. Niewiedza to błogosławieństwo czasem :)
 
Też nie szukam specjalnie miejsc gdzie zdropi żeby się denerwować, na serio to czuć po prostu, a w ekstremalnych sytuacjach można nawet przez to walkę przegrać bo ciężko się precyzyjnie przymierzyć do ciosu czy odskoczyć jak masz 40 fps mając wcześniej 60, to nie jest pad że nie ma różnicy.
 
Inna sprawa, w ilu przypadkach ludziom dropi, bo w tle działa FRAPS, MSI i inne wynalazki :). Mnie szarpało jak odpalałem grę z Galaxy. Wyłączyłem klienta, odpaliłem exe z folderu gry i masełko :)
 
A ja po to kupuję oryginalną grę, aby klient działał w tle, liczył mi czas gameplayu i zaliczał acziwmenty, żebym mógł ze znajomymi się dzielić wrażeniami z gry na czacie a nie żeby wszystko wyłączać i jak pirat łupać z exe
 
Dlatego specjalnie nie sprawdzam klatek, bo jak sprawdzę i zobaczę 50 FPS, to już tylko o tym będę myślał i podświadomie zamiast grać i się cieszyć dobrą zabawą, to zacznę szukać miejsc, gdzie dropi i zacznę się wkurzać ::D A tak mam to gdzieś. Niewiedza to błogosławieństwo czasem :)
Jak wspomniałeś, dla każdego płynność oznacza co innego i w zasadzie na tym stwierdzeniu należałoby zakończyć doktoryzowanie się nad tematem FPS :)

---------- Zaktualizowano 08:39 ----------

A ja po to kupuję oryginalną grę, aby klient działał w tle, liczył mi czas gameplayu i zaliczał acziwmenty, żebym mógł ze znajomymi się dzielić wrażeniami z gry na czacie a nie żeby wszystko wyłączać i jak pirat łupać z exe
Rozumiem, ale musisz też mieć świadomość, że każdy odpalony program w tle to dodatkowe obciążenie dla systemu. Kilka do kupy i już spada o te kilka klatek poniżej stałych FPS i to cię denerwuje. Pociesz się, że jeśli prawo Moora będzie działać dalej, to za 5 lat pograsz w W3 na full w 60 FPS na topowym smartfonie :D
 
No nie sądzę by galaxy i fraps to dla 4670k podkręconego do 4,5 ghz, 16GB ramu i dysku SSD stanowiło takie obciążenie aby klatki w grze spadały
 
W takim razie czekamy jeszcze aż galaxy wyjdzie z fazy beta, bo mam także steam i origina i uplay i gram w na serio wymagające gry z tymi platformami w tle i nigdy spadków fps nie zanotowałem z tego powodu
 
@bartek_bohdan
Sprawdź co się dzieje kiedy nie tykasz poziomu teselacji w CCC, i zrób teleport - sierociniec na bagnach. Chyba najlepsze miejsce do weryfikacji.
Tak jak napisałem nie było już tego problemu przy łatce 1.06 i Catalyst 15.7.
Ogólnie nie jest źle, ale było lepiej. łatka powinna wnosić progres, a nie regres.
Co do odległości rysowania obiektów to nadal jest gdzieniegdzie marnie. Zobaczcie co jest w Oxenfurcie - słabo to wygląda.
Grę cenię za "świat otaczający", konstrukcję zadań i postacie, ale technicznie nie jest najlepiej. No i te błędy, a fizyka obiektów w wielu miejscach "leży". Pojawiają się też kardynalne błędy, jak "unieruchomienie" zadania.
Na szczęście gra nadrabia w innych kwestiach.
Na razie można na to przymrużyć oczy, ale mam nadzieję, że te rażące niedoróbki zostaną zalatane.
Wiadomo nadzieja jest...
 
Last edited:
@bartek_bohdan
Sprawdź co się dzieje kiedy nie tykasz poziomu teselacji w CCC, i zrób teleport - sierociniec na bagnach. Chyba najlepsze miejsce do weryfikacji.
Tak jak napisałem nie było już tego problemu przy łatce 1.06 i Catalyst 15.7.
ustawiłem na AMD Optimized i nie ma różnicy w płynność w stosunku do 64x. Dla mnie subiektywnie nadal płynnie, także na moczarach. Co więcej, mam wrażenie, że im więcej mgły, tym gładziej chodzi (może nie dorysuje czegoś dalej, bo i tak nie widać :D)
 
W zadaniu "tajemniczy handlarz" kiedy ten daje noge i trzeba go znaleźć w momencie w którym się go już namierza nie ma opcji rozmowy, zachowuje się jak zwykły npc bez 'E" nad głową. Innymi słowy nie można zakończyć zadania.
 
@Muuszyn

Użyj teleportu w inne miejsce, a potem wróć na tamto miejsce i sprawdź, ewentualnie wczytaj grę jeszcze raz.
Dużo jest sytuacji w których w danym momencie nie można "pogadać" z jakimś NPC. Irytujące to jest, trzeba przyznać.
 
Jeszcze jest zadanie "umarli się nie bronią", zdobyłem klucz i notatkę i mam w jakichś katakumbach poszukać skarbu, znacznik kieruje do wykopanej w ziemi dziury w której jest skrzynia gdzie pasuje klucz, natomiast po otwarciu i wzięciu itemów status zadania się nie zmienia i nadal wskazuje że tu jest skarb i mam go znaleźć
 
@Muuszyn

Użyj teleportu w inne miejsce, a potem wróć na tamto miejsce i sprawdź, ewentualnie wczytaj grę jeszcze raz.
Dużo jest sytuacji w których w danym momencie nie można "pogadać" z jakimś NPC. Irytujące to jest, trzeba przyznać.

Sposób, który podałeś akurat w tym zadaniu nie działa. Jest ono po prostu zabugowane, bo wielu ludzi ma ten problem. Wiem że sposób działa w przypadku rozmowy z kowalem w Kaer Trolde i z zielarzem spod karczmy "Gęsia Pipa".
 
Top Bottom