Aktualizacja 11.8 — lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Cześć wszystkim, przed Wami lista zmian aktualizacji 11.8!

Aktualizacja ta pojawia się między wydaniem dwóch zestawów kart, więc skupiamy się w niej na balansie nowych, oraz kilku starych, kart.

Nowe elementy gry
 • Nowy filtr w module tworzenia talii
Dodano opcję filtrowania zestawów kart według aktualnego cyklu. Uwaga: dla cyklu letniego aktywne zestawy kart to Krwawa Klątwa i Wiedźmini.

Neutralne
 • Cosimo Malaspina
Koszt werbunku zmieniono z 9 na 7.
 • Niebieski sen Hanmarvyna
Koszt werbunku zmieniono z 12 na 10.
 • Iris von Everec
Siłę zmieniono z 5 na 6.

Koszt werbunku zmieniono z 6 na 8.

Zdolność zmieniono na:

Jeśli ta karta na koniec twojej tury znajduje się na cmentarzu, wzmocnij wszystkie jednostki w swojej talii o 1, a następnie wygnaj tę kartę.
 • Mandragora
Koszt werbunku zmieniono z 8 na 6.
 • Syanna
Koszt werbunku zmieniono z 12 na 10.

Potwory
 • Pan Przypływów
Pancerz zmieniono z 0 na 2.

Pancerz uzyskiwany z Potęgi zmieniono z 2 na 1.
 • Spontaniczna ewolucja
Wzmocnienie zmieniono z 4 na 5.
 • Bestia
Wzmocnienie zmieniono z 8 na 9.
 • Ogroid
Teraz tworzy Nekkera w rzędzie wzmocnionej jednostki.

Nilfgaard
 • Cesarska Żeglarka
Koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.

Królestwa Północy
 • Król Demawend III
Odnowienie zmieniono z 2 na 4.
 • Onager
Koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.

Scoia'tael
 • Porywacz
Siłę zmieniono z 3 na 4.

Skellige
 • Jutta An Dimun
Siłę zmieniono z 12 na 13.

Koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
 • Kaer Trolde
Koszt werbunku zmieniono z 9 na 10.
 • Płatnerz an Craite
Siłę zmieniono z 2 na 4.

Koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.

Zdolność zmieniono na:

Rozmieszczenie: Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 1 za każde 2 pkt pancerza jednostki ze swojej ręki o najwyższym pancerzu.
 • Łódź Pogrzebowa
Zdolność aktywuje się teraz tylko podczas tury właściciela karty.

Syndykat
 • Kapitan Jago
Koszt werbunku zmieniono z 13 na 11.
 • Acherontia
Wymagania Występku zmieniono z 10 na 12.
 • Majtek z Acherontii
Posiada teraz Opłatę 1.
 
Wow doczekałem się patcha który w końcu mogę choć trochę pochwalić!!!

SY - zmiany ok
SK - nie wszystkie zmiany mi się podobają ale w pełni je rozumiem i wiem że były potrzebne także również na duży +
ST - to niestety jest nieśmieszny żart że niczego nie zrobiono z Angusem ale w sumie te elfy są upierdliwe ale nie są talią pewną do grania
KP - onager bardzo dobra zmiana, Demawend został zabity i tego w sumie nie rozumiem za każdym razem gdy KP dostaje kartę dzięki której zaczna być bardziej grywalne to karta dostaje po łbie do tego stopnia że jest ubijana totalnie. Zmiana odnowienia ok ale w zamian za to powinien dostać obniżenie prowizji i zasłone albo chociaż Formacje żeby była opcja grania go z inymi liderami a tak karta raczej ląduje na śmientniku bo byle karta za 4 prowizji w NG go kasuje....
NG - zmiana ok, ale powinno być więcej zmian (nerfów chociaż żeby wstrząs i Vilge dostali te 10 prowizji)
PO - brak zmiany dla Chruma to najgorszy aspekt tego patcha.

Ogólnie patch oceniam na plus choć dalej nie ruszono kilku toksycznych kart....
 
Przy tym tempie tych "zmian" niegrywalnych kart i przy sugerowaniu jak będzie wyglądać narzędzie w Gwentfinty dla społeczności (1 prowizji w dół czy w górę,1 siły w dół czy w górę ) to 1/3 niegrywalnych kart jak zostanie niegrywalna tak potem dalej będzie bo gracze przy pomocy tak badziewnego narzędzia nic sensownego z tych kart nie zrobią. Te zmiany które są teraz wprowadzane też mają marginalne wpływy na metę czy dane talię,ciągle klepane są te same decki z pojedynczymi zmianami, nuda i stagnacja jest przeolbrzymia już długi czas. Nie wspominając o sporej ilości toksycznych kart, na które ludzie narzekają a wy totalnie olewacie głos społeczności, czyt. Trahearn lub Królowa Krabopajoków czy Vilgefortz. A no i zmieńcie w końcu nazwę tej gry z Gwint Wiedźmińska Gra Karciana na Gwint Kontrolna Gra Karciana,tak jest adekwatnie do obecnej sytuacji na ladderze.
 
Przy tym tempie tych "zmian" niegrywalnych kart i przy sugerowaniu jak będzie wyglądać narzędzie w Gwentfinty dla społeczności (1 prowizji w dół czy w górę,1 siły w dół czy w górę ) to 1/3 niegrywalnych kart jak zostanie niegrywalna tak potem dalej będzie bo gracze przy pomocy tak badziewnego narzędzia nic sensownego z tych kart nie zrobią.
Molegion we wstępie nagrania wspomniał, że pozostała tak naprawdę jedna aktualizacja (11.9), w której będą zawarte istotne zmiany w kartach ("postaramy się zrobić tak wiele, jak to możliwe"), zaś 11.10 będzie aktualizacją z "ostatecznymi poprawkami" - po niej do końca roku będą się przyglądać, jak system Gwentfinity funkcjonuje i wprowadzać do niego poprawki. Tak więc jesteśmy już na finiszu, jeśli chodzi o reworki.

Dla porównania, tu macie listę zmian z zeszłorocznego patcha z końcówką .8 https://www.playgwent.com/pl/news/44866/aktualizacja-10-8-lista-zmian

Co do samych zmian, głównie kart neutralnych: są one przede wszystkim leniwe - zmieniać prowizję to i my za niedługo będziemy mogli. Zresztą nie przypominam sobie sytuacji, w której sam buff na prowizję wystarczył, by całkowicie martwą kartę przywrócić do stanu jakiejkolwiek grywalności (Syanna otrzymuje już chyba trzeciego buffa prowizyjno-punktowego, dwa poprzednie nie reanimowały jej).
Co do Snu i Uzdrowienia (które wedle słów Molegiono nie otrzymało buffa ze względu na fakt, że jest mniej sytuacyjne od Snu) mogli pokusić się o eksperyment i "połączyć" obie karty (jak to ostatnio mają we zwyczaju robić z kartami neutralnymi) uzależniając niejako od siebie ich umiejętności, na zasadzie "jeśli masz w talii Sen i Uzdrowienie ustaw limit prowizji wskrzeszanej jednostki na 10" lub w skrajnej wersji "możesz wskrzesić również kartę specjalną o koszcie prowizji 9 lub mniej" (sam uznaję to za mocne na papierze i nielorowe, lepsze jednak eksperymentowanie od prowizyjnego *ziew*).
Liczę też, że na podobnej zasadzie ruszą ofirskich przyjaciół ze Skarbem Pustyni (sam Skarb po spełnieniu jakiegoś warunku mógłby nam dawać do wyboru frakcję - w tym neutralną - z której tworzyłby kartę). Możliwości jest wiele, brakuje tylko odwagi i chęci do ich wdrożenia.
 
Last edited:
Dalej nie działa zaliczanie zadań z cyklu letniego? Przed zmianą raz działało raz nie a teraz w ogóle zero. To niezła aktualizacja.
 

Lexor

Forum veteran
@eccentricmind: Mi zaliczanie zadań dziś działa, ale postępu na bieżąco dalej nie widać (aby go zobaczyć trzeba zrestartować grę).
 
Nowe elementy gry
 • Nowy filtr w module tworzenia talii
Dodano opcję filtrowania zestawów kart według aktualnego cyklu. Uwaga: dla cyklu letniego aktywne zestawy kart to Krwawa Klątwa i Wiedźmini.

Ktoś widział ten filtr/wie gdzie go szukać?
 

Lexor

Forum veteran
Ktoś widział ten filtr/wie gdzie go szukać?
Też nie widzę, chyba powinien być w kategorii zestawów kart?

Swoją drogą: powinien obejmować karty startowe, bo te też są uwzględniane w zadaniach.
 
Last edited:
Napisali, że "dodali" filtr (może w domyśle w kodzie gry), a nie, że jest on dostępny dla graczy :D

Osobiście liczyłem na to, że będziemy po prostu mogli dowolnie wybierać ilość "filtrowanych" zestawów - w grę wchodzą wszak także Zestaw Podstawowy czy Wojny Krwi, umożliwiałoby to na precyzyjniejsze składanie talii.

Ps. co do zaliczania zadań Cyklu w innych trybach - wczoraj wykonałem zadanie z poziomu łatwego na wzmocnienie 10 jednostek grając w Draft.
 
Nie wiem ilu z Was zauważyło, ale są nowe kontrakty, rewersy, bibeloty.
Niestety mi kontakt z Meve Podróżniczką nie działa poprawnie (wszakże zalicza kolejne wygrane z tą skórką, jednakże kontrakt nie posuwa się do przodu).
 
Top Bottom