Błędy wyłapane przez userów - wątek ogólny.

+
Trzy Dwa bugi (jeden dźwiękowy):
1. W zadaniu "Nie mów Saulowi" oraz bezpośrednio po nim Panam blokuje się w randomowych miejscach co widać na screenie;
2. Od wersji 1.5 oraz po wczorajszym silent patchu ReLive pokazuje "zawartość chronioną" i nie pozwala robić screenów, dlaczego? Oczywiście jest to do obejścia i nie mówię tu o paincie, ale to nadal jakieś utrudnienie;
3. W trakcie wspomnianej w 1 punkcie misji przejmując ciężarówkę z Basiliskiem non stop wyje klakson w jednej z nich ( po dojechaniu do obozu również)

*EDIT* Problem z softem AMD zdiagnozowany - powoduje to któraś z aplikacji w tle, zwracam honor :)

1645321707630.png
 
Last edited:

Guest 4609348

Guest
Witam Wszystkich :)
Trafilem na zbugowanego questa, w tej sekwecnji nic sie nie dzieje i gra wisi. ktos cos poradzi ??
274055771_276684224597196_5658012587099445579_n.png


Na questa pomogl save i wybranie innej lini dialogowej i zadania. Jesli wygrywam w zabawie to gra sie wiesza, jak dajesz dzieciakom wygrac to przechodzi dalej.
 
Last edited by a moderator:
@Vanzann6

Fajnie by było gdyby najpierw domniemali naszą płeć, a później krzyczeli (po zobaczeniu nas) coś w stylu - "To on/ona!"

Odnośnie wszechwiedzy przeciwników to mam swoją teorię, ale są to obszary dyskusji zakazane (przynajmniej tutaj).

Dodam jeszcze, że im dłużej gram (na razie marne 5-6 godzinek, w dodatku idę głównym questem) zaczynam napotykać coraz więcej starych błędów z lewitującymi obiektami. Tak było we wspominanym telefonem Wakako, czy Judy - która przy drugiej wizycie w jej piwnicy po prostu przejechała (w pozycji siedzącej) do swojego fotela dobre kilka metrów, zamiast podejść i usiąść.
 
Fajnie by było gdyby najpierw domniemali naszą płeć, a później krzyczeli (po zobaczeniu nas) coś w stylu - "To on/ona!"
Wiesz, na poczatek wystarczy, zeby nie zwracali sie do mnie w zenskiej formie, kiedy gram meska postacia i vice versa.
Odnośnie wszechwiedzy przeciwników to mam swoją teorię, ale są to obszary dyskusji zakazane (przynajmniej tutaj).
Zaciekawiles mnie. Ale, jak juz wspomnialem wczesniej - taka "wszechwiedza" to nie tylko domena CP.

Dodam jeszcze, że im dłużej gram (na razie marne 5-6 godzinek, w dodatku idę głównym questem) zaczynam napotykać coraz więcej starych błędów z lewitującymi obiektami. Tak było we wspominanym telefonem Wakako, czy Judy - która przy drugiej wizycie w jej piwnicy po prostu przejechała (w pozycji siedzącej) do swojego fotela dobre kilka metrów, zamiast podejść i usiąść.
A to akurat mi sie nie zdarzylo, specjalnie jade cala gre nowa postacia, stworzona juz po instalacji 1.5. Natomiast nadal ciala zapadaja sie lekko w podloze lub czesciowo wnikaja w sciany i inne obiekty. Co ciekawe - tylko ciala przeciwnikow ogluszonych (np wycietych przegrzaniem lub zwarciem) - czyli jeszcze zywych. Po dobiciu (np. strzalem z pistoletu) - juz jako pelnoprawne trupy "wypadaja" z tego i ladnie sie ukladaja na ziemi.

EDIT
Ze "starych" bledow, wciaz obecnych: nadal niektore grupy gangusow reaguja "stanem podwyzszonej gotowosci" w momencie, kiedy sie im rzuci ujawnienie interfejsu, a inne to kompletnie ignoruja (chyba ze to jest zamierzone, po aferze z zolta krwia juz sam nie wiem czego sie spodziewac). I sprawa druga, to juz nie sadze, aby bylo w jakikolwiek sposob celowe - hackowanie niektorych punktow dostepu nie daje zupelnie nic - ani pieniedzy, ani komponentow, ani hackow, ani (co najgorsze) - skill exp. Zdarza sie to w kilku konkretnych lokacjach, zawsze tych samych.
 
Last edited:
Zdaje się, że trzymanie przedmiotów w rękach dalej jest domeną niektórych postaci (dobrze, że te przedmioty się nie rozmnażają jak wcześniej) - śmiesznie jest gadać o poważnych sprawach z Judy, gdy ta "trzyma" (czytaj - jest przyklejony i przenika przez jej dłoń) w ręku śrubokręt i niebezpiecznie nm wymachuje (raczej robiąc sobie krzywdę).
Dodatkowo na braindance czasem zatnie się audio, albo moja postać i Judy zaczną mówić jednocześnie. Inna sprawa, że nie zawsze filtr głosu działa i nasze rozmowy z "duchem" są puszczane normalnie.

Przy okazji śmieszny błąd synchronizacji ruchu warg u Judy (co ciekawe po angielsku już jest dobrze):


P.S. Woreczki ogłuszonych przeciwników (wrzuconych do śmieci, czy też innych kontenerów) dalej lewitują i nie znikają po ich opróżnieniu (a dzieje się tak z normalnymi wrogami).
 
W serii questow z Joshua Stephensonem nadal nie mozna doprowadzic do sytuacji, w ktorej caly projekt bedzie fiaskiem.
 
Judy (u mnie) jest naprawdę przywiązana do swojego śrubokręta (nawet w tak dramatycznym momencie):



Na szczęście w scenie na dachu już go "gubi" :) .
 
W serii questow z Joshua Stephensonem nadal nie mozna doprowadzic do sytuacji, w ktorej caly projekt bedzie fiaskiem.
Oczywiscie ze mozna doprowadzic do fiaska projektu. Odpowiednie prowadzenie rozmowy z Joshua powoduje u niego zwatpienie ktore rujnuje BD - informuje o tym wsciekla Rachel po jakims czasie przez telefon.
 
Oczywiscie ze mozna doprowadzic do fiaska projektu. Odpowiednie prowadzenie rozmowy z Joshua powoduje u niego zwatpienie ktore rujnuje BD - informuje o tym wsciekla Rachel po jakims czasie przez telefon.
Wlasnie nie. Cokolwiek nie robie, bd jest sukcesem - przed paroma godzinami znowu sprobowalem - to samo.
Mowie mu, ze to szalenstwo, nie chce sie z nim modlic, odmawiam przybicia go do krzyza - nic nie dziala. Wczesniej rowniez ryje pod nim, jak moge
 
Last edited:
Wlasnie nie. Cokolwiek nie robie, bd jest sukcesem - przed paroma godzinami znowu sprobowalem - to samo.
Mowie mu, ze to szalenstwo, nie chce sie z nim modlic, odmawiam przybicia go do krzyza - nic nie dziala. Wczesniej rowniez ryje pod nim, jak moge
Wierzącego od wiary nie odwiedziesz siłą czy drwiną. Musisz spowodować w nim, żeby sam zwątpił w jej sens i sens tego co robi...
 
Wierzącego od wiary nie odwiedziesz siłą czy drwiną. Musisz spowodować w nim, żeby sam zwątpił w jej sens i sens tego co robi...
Nie mowimy tu chyba o sytuacji IRL, tylko o mini cyklu questow w CP - dla pewnosci sprawdzilem walktrough, wybralem szablonowe opcje, ktore mialy spowodowac fiasko - i kupa.
 
Zauważyłem inna ciekawą rzecz niekoniecznie w samej grze. Posiadam grę na xboxie i gogu. Po graniu na kompie i przesiadce na Xboxa muszę aktywowac prawie za każdym razem ten kod qr związany z bonusami :ROFLMAO: jakby gra zapominała, że konto xboxa dawno połączone z gogiem.
 
Wydaje sie to byc bardzo dziwne bo zwykle tego typu rzeczy nie wystepuja jako bugi. Gdyby nie dzwonila czy zadanie nie moglo byc kontynuowane po jakims momencie to bym rozumial, ale tu nic takiego nie ma miejsca. Pisales do supportu? Moze oni mogliby to jakos wyjasnic. Poki co wychodzi na to, ze twoj V jest osoba wyjatkowo malo perswazyjna :)
 
Wydaje sie to byc bardzo dziwne bo zwykle tego typu rzeczy nie wystepuja jako bugi. Gdyby nie dzwonila czy zadanie nie moglo byc kontynuowane po jakims momencie to bym rozumial, ale tu nic takiego nie ma miejsca. Pisales do supportu? Moze oni mogliby to jakos wyjasnic.
Nie ma sensu pisac do supportu - wiele sie nie dowiedzialem, poza jednym - wnioskujac z zaskoczenia, problem lezy po mojej stronie. Najwyrazniej cos musialo sie popieprzyc w plikach przy sciaganiu aktualizacji - i to bynajmniej nie 1.5, bo mialem to juz przy 1.31. Teraz sobie odpuszcze, ale kiedy bede chcial zrobic nowa postac - to po prostu wywale stara instalke i sciagne CP na nowo. Poki co to i tak juz musztarda po obiedzie, nie chce mi sie cofac do tego :p
Poki co wychodzi na to, ze twoj V jest osoba wyjatkowo malo perswazyjna :)
W oryginalnej mechanice CP2020 byl atrybut "empatia", ktory mial wplyw na takie rzeczy. Spadal drastycznie z kazdym nowym cyberware :) Napakowales w siebie za duzo i za szybko, empatia zjezdzala do zera - i dostawales cyberpsychozy :p
 
Last edited:
Słuchajcie, sorry jeżeli jestem monotematyczny, ale czy ktoś ma podobny problem z ubraniami Johnnego S., że nie może ich wrzucić do schowka (cały czas widnieje na nich wykrzyknik)? Jeżeli ktoś miał taki problem i udało mu się go rozwiązać, to dajcie proszę znać. Patch 1.5 zmienił tylko tyle, że teraz widzę je w ekwipunku po wejściu do schowka, ale nie mogę ich "odklikać".
 
Takiego babola znalazłem. Po wejściu do menu postaci kliknąłem przycisk PRZEWIŃ CZAS (był dzień coś koło południa), wybrałem godzinę 21:30, czas się poprawnie przewinął i po wyjściu z menu nastąpiło rozświetlenie ekranu na biało jak przy wyjściu z ciemnego pomieszczenia, a cały świat był wyraźnie jasny ale z bardzo gęstą mgłą, która wyglądała kompletnie nienaturalnie (nie zdążyłem zrobić screena). Wyglądało to tak jakby dodany zostął efekt jebutnie ostrego białego słońca + mgła gęsta tak że na 2 metry nic nie widać.

Po wejściu do menu użytkownika i wyjściu z niego sytuacja wróciła do normy - ciemna noc, mgła ale nie tak gęsta tylko zacirająca świat w oddali.

Coś jest skopane z menu użytkownika i powracaniem do świata.

Wejście do mapy generuje absurdalne spadki FPS (ABSURDALNE, bo gra klatkuje tam a w czasie normalnej rozgrywk jest ok).

Dodatkowo po wychodzeniu z mapy często następuje ten efekt rozświetlania.
Post automatically merged:

Sprawa druga.

AI ruchu ulicznego - jeden drobiazg jeszcze można by poprawić. NPC fajnie sobie radzą z unikaniem zagrożeń (zauważyłem nawet taki smaczek, że jak przypadkowo wlazłem komuś na dach, zamiast jechać prosto zygzakował jakby chciał mnie strącić - fajny detal), ale jedna rzecz kuleje.

Jeśli zostawimy samochód cetralnie na prawym pasie dwupasmowej jezdni (dwa pasy w jedną stronę) samochody za nim stjaą i czekają zamiast omijać go poprzez zmianę pasa na lewy. To jeden z tych momentów, w których wciąż aktywuje się tryb znikania tzn. po odejściu i obróceniu się ostatni samochód (najbliższy pozostawionemu) znika po czym pozostąłe podjeżdżają do opuszczonego pojazdu i tak w kółko - tworzy się olbrzymi korek - przed chwilą znikneło mi tak 6 pojazdów.

Co prawda odgrywając postać raczej się nie zostawia samochodu na środku jezdni - co do zasady powinniśmy zjechać, ale jednak.
Post automatically merged:

Odrobinkę irytujące jest to że kiedy przestawiam postać w tryb powolnego chodu w nie do końća logiczny dla mnie sposób podczas przechodzenia przez drzwi ta opcja się czasem wyłącza.

Jest to o tyle idiotyczne, że idę sobie ulicą (wolno) wchodzę do pomieszczenia i tam postać zaczyna iść szybko przez co wpadam na scianę
 
Last edited:
Top Bottom