Dziwnie działający efekt kart - rozmieszczenie, bohater

+
Status
Not open for further replies.
Dziwnie działający efekt kart - rozmieszczenie, bohater

Witam, o co w tym właściwie chodzi? Zakładam, że jeśli jakaś karta ma efekt rozmieszczenia to powinien on zadziałać po rozmieszczeniu tej karty na planszy i niby wszystko jest ok ale... Teraz pojawia się coś takiego: rozmieszczenie,bohater. Co to właściwie oznacza? Efekt aktywuje się gdy mamy uprzednio zagranego bohatera? No nie kumam tego i tak, zagrywając Geralta raz dostaje on +3 do siły (z 10 na 13) a raz nie, tak samo dzieje się z kartą bodajże takiego gryfa w talii potworów. On też ma efekt "rozmieszczenie, bohater - wzmocnij o 4" i tutaj też raz to działa a raz nie. To błędy bety czy ja nie łapię jak te karty działają?

Nie kumam na jakiej zasadzie ma taki efekt działać a w ramce obok karty nie jest to wyjaśnione więc proszę o pomoc. :)

PS: Skoro już piszę to mam jedną uwagę. Podczas gry brakuje (mi osobiście brakuje, może komuś to nie przeszkadza) informacji o tym która to runda i kto wygrał poprzednie - chyba że ja zwyczajnie tego nie widzę. I tak już kilka razy przegrałem, bo w ferworze walki zapomniałem, że przeciwnik wygrał pierwszą rundę i tej nie powinienem był mu oddawać ;p

EDIT: dobra zauważyłem, że jest wytłumaczone z tym bohaterem. Już rozumiem o co chodzi, może ktoś się jednak pokusi o odpowiedzenie na pytanie zawarte w PS?
 
Last edited:
Pawzaw88;n8740580 said:
Podczas gry brakuje (mi osobiście brakuje, może komuś to nie przeszkadza) informacji o tym która to runda i kto wygrał poprzednie
Która runda można wywnioskować z tego ile połówek korony zdobyli gracze.
 
"Bohater" oznacza że po zagraniu karty dalej przegrywasz punktowo na stole.
Czyli np. ty masz 0 punktów na stole. Przeciwnik wyłożył kartę za 5. Zagrywasz Geralta za 10, więc masz przewagę - bohater się nie aktywuje. Ale jeśli przeciwnik zagra kartę za 11, to po zagraniu Geralta masz 10 pkt, czyli przegrywasz 1, więc umiejętność "bohater" się aktywuje i w tym wypadku będziesz miał 13 pkt i będziesz już prowadział, to samo jak by przeciwnik miał więcej pkt, np. 15 albo 20.
Nie wiem jak jest w przypadku remisu, ale chyba wtedy "bohater" nie wchodzi.
 

Guest

Guest
Po najechaniu na kartę kursorem myszy, po prawej stronie stołu pojawi się jej wizerunek, a po lewej stronie karty, okienka z opisami afiksów.

Afix Bohater działa, jeżeli już po położeniu karty i doliczeniu wartości jej Siły do puli suma twoich punktów jest mniejsza, niż suma punktów przeciwnika. Przykładowo Przeciwnik ma 30 punktów a ty 20. Kładziesz kartę o wartości 6 Punktów z afiksem "Bohater". Po jej położeniu masz w sumie 26 punktów, czyli o 4 mniej niż przeciwnik i w tym momencie umiejętność karty zostaje aktywowana, dodając do jej wartości jeszcze dodatkowe 4 punkty, czyli w sumie karta ma wtedy 10 (6+4) punktów.

Po lewej stroni stołu masz pokazane szare ikony "koron". Każde pół korony oznacza jedną wygraną rundę.
 
Dzięki za wytłumaczenie, te korony teraz też już widzę. Wiem, że wrzucam wszystko do jednego worka ale jest jeszcze coś. Lepiej wspomnieć tutaj o tym niż zakładać kolejny wątek. Chodzi o kwestię techniczną, mianowicie gdy mam Gwinta odpalonego i przełączam się z innej pełnoekranowej aplikacji na niego, to wszystkie karty tracą swoje plakietki, koszulki czy jak je nazwać, nie widać obrazków tylko ramki. Jest to znany błąd, ktoś już to zgłaszał?
 

Guest

Guest
Jest to jeden z wielu znanych błędów, których jest niestety na razie pełno. Czasami jeszcze przy przełączaniu pomiędzy oknem a pełnym ekranem sam potrafi zmienić się język, albo opcja otwierania beczek potrafi być zablokowana.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom