E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Może po prostu Konrad źle się wyraził i chodzi o poziom toksyczności w organizmie, czyli trzeba będzie odpocząć zanim ponownie skorzystamy z eliksirów. Raczej tak drastycznie tego systemu alchemii to nie uproszczą.
 
"running it with an I5, 16 GB of RAM, and a GTX770 will go pretty well" (the journalist asked about those specs), "
Z intera, przetłumaczone z tego artykułu: http://www.3djuegos.com/juegos/avances/15476/4209/0/the-witcher-3-wild-hunt/

Ponoć na takim sprzędzie szła wersja na PC. Jak dla mnie nie ma szans że mieli ustawione maks detale. Nie rozumiem w sumie takiej polityki, zamiast włączyć grę na tytanie, i7 z wymaksowanymi detalami gdzie pewnie wszystkim by szczęki poopadały i chodziło by pewnie płynniej, to takie pół środki, o ile to prawda.

Jedyne co mi się nasuwa, to poprostu ostatnia fala krytyki Watch Dogsów, i REDzi poprostu grając na czymś takim ze średnimi detalami chcą uniknąć późniejszej ewentualnej krytyki o downgrade. Nic innego mi sie nie nasuwa, dziwna sprawa.
 
@Swooneb nie widzę powiązania. Już oswoiłem się z myślą, że mikstury będzie szło aktywować podczas walki, wiedźmin, mutant, może potrafi to kontrolować. Chodzi mi, że samouzupełniające się mikstury to wielkie uproszczenie alchemii i samej rozgrywki. Jeżeli ktoś gra na wyższym poziomie trudności to nie chce uproszczeń. A na niższych poziomach, powiedzmy sobie szczerze, mikstury i oleje potrzebne nie były. Więc nie rozumiem logiki.
 
Każda z mikstur będzie miała również 3 lavele, będzie można je ulepszać. Potrzebne będą do tego nowe receptury itp. A co do nieskończonej ilości mikstur to działa to chyba tak, że za każdym razem kiedy rozpalasz ognisko Geralt automatycznie odtwarza wszystkie mikstury. Załóżmy więc, że masz miksturę Jaskółki, walczysz używasz jej, po zakończonej walce, rozpalasz ognicho i możesz jej użyć z powrotem. Czyli w walce możesz jej użyć tylko raz. Wygląda więc na to, że nie wpływa to znacząco na sposób używania mikstur. Zachęca to rozwiązanie do częstszego używania mikstur. (nie masz poczucia straty mikstury, użycie jej nic nie kosztuje). Ciekawe rozwiązanie,
No, a składniki? Wówczas albo niepotrzebnie zużywałyby się na nieużywane mikstury, albo (co gorsza) w ogóle byłyby niepotrzebne.
 
Witam się :)
Wg mnie pomysł średni z tym odnawianiem mikstur. Zbytnio alchemią nigdy się nie zajmowałam, ale to zbieranie ziółek i tworzenie mikstur miało jednak swój klimat. I właśnie co z informacją, że zwierzaki trzeba będzie odpędzać od roślin, które będzie chciało się zebrać? Trochę głupia teoria, ale może eliksiry będą robiły się same tylko wtedy, gdy będą odpowiednie rośliny w ekwipunku?

Ogólnie o pokazach to pierwszym "gejmplejem" byłam ciut zawiedziona, nie tego się spodziewałam, był fajny, ale nie było spodziewanego "wow", jak po czwartkowym trailerze. Może wpływ miała na to też jakość, w której niestety muszę oglądać (stary lapek i największej jakości nie mogę ustawić). Drugi "gejmplej" to już było to, bardzo mi się spodobał. Żyjące miasto świetne, fajny wygląd Geralta i konia, a Jasiek przeuroczy z tymi swoimi minami.
 
Mikstur będzie nieskończenie wiele. Będzie można cały czas ich używać przez całą grę, bez obawy, że ich braknie. Przyznam, że to naprawdę dobra wiadomość, bo faktycznie w wielu grach jest z tym problem, bo się zostawia co lepsze miksturki na sam koniec gry ;p
Zostawianie czegoś na koniec ma sens gdy miksturki się znajduje. Wiedźmin robił swoje eliksiry sam.
Znaczy co? Nie będzie wytwarzania eliksirów? Niewątpliwie zwiększy to częstotliwość ich stosowania przez graczy ale to już trochę wyręczanie w myśleniu i planowaniu, nie sądzicie?
I do czego wtedy będą służyły zbierane ziółka?
EDIT Ho, ho ale jednomyślne oburzenie :)
 
Last edited:
No, a składniki? Wówczas albo niepotrzebnie zużywałyby się na nieużywane mikstury, albo (co gorsza) w ogóle byłyby niepotrzebne.

No nie powiem, że z tym co napisał Booraz to bardzo ciekawe rozwiązanie.
Ale jakby tak było to rośliny by pewnie były do misji, albo na sprzedaż czy nie wiem co tam.

I tak bym był za tym, aby roślinki się zbierało i żebyśmy samemu bawili się alchemią.
 
Last edited:
O kurde, rzeczywiście. Źle go zrozumiałem na początku, bo zacząłem pisać posta zanim skończył o tej alchemii mówić. Jeśli teraz dobrze zrozumiałem to faktycznie automatycznie ma się to odnawiać przy medytacji? No to jednak sorry, ale to nie jest dobre... Rozumiem jakby Geralt nie musiał pić całej fioki od razu, a płyn starczałby na 3 razy. To byłoby bardzo dobre, ale że sam ma się płyn odnawiać? Wtf?! A ten Pan powinien prowadzić wywiady, ale tylko po polsku, bo być może ta alchemia nie jest taka jak się nam wydaje, a być może przez słaby angielski nie powiedział tego lepszymi słowami.
 
Czy mi się wydawało, czy podano gdzieś info, że na E3 będzie nowy trailer CGI? Czekam i czekam; jego urywki wykorzystano przy mieciu przez naczynia, i doczekać się nie mogę.
 
ale szybko piszeta nie nadazam z pisaniem , ja rozumiem ze schylamy sie po rośliny dla okreslonego eliksiru, gdy ten eliksir juz zrobimy, bedzię sie odnawiał w trakcie odpoczynku.... kazdy eliksir ma 3 lvl, więc bedziemy robili 3 wypady po składniki( mysle ze wraz z lvl trudnośc zdobycia składników wzrośnie ) na przykład dla zdobycia jaskólki z lvl 3 bedziemy musieli zabić wiwernę, co powstrzyma przed wbiciem lvl 3 od samego poczatku gry

Gdyby tak było, to w rzeczy samej byłby ciekawy system. Pod warunkiem, że te rośliny będą trudne do znalezienia. Czyli najpierw trzeba dostać przepis, następnie poszukać ziółek trudnych do znalezienia i zaśmiecania nimi ekwipunku. Czyli fan jest, a następnie zostaje rozwiązany problem wiecznego składowania i zostawiania na czarną godzinę towaru... Może, to nie głupie.
 
Respawn mikstur przy ognisku?
To brzmi głupio, poważnie.
Jeśli akurat nie zamierzam uzupełniać tego czy innego eliksiru, to gra i tak to zrobi?
Tak sama, bez mojego udziału, zgody? I co jeszcze? Bez składników?
Dotąd trzeba było mieć stosowne alchemiczne ustrojstwa na podorędziu.
A teraz robimy raz jaskółkę i mamy perpetuum mobile?

 
Last edited:
O ile pamiętam to coś podobnego było w Dragon Age II z runami i miksturami, że w czasie całej rozrywki była do zebrania określona ilość wszystkich składników i im miało się ich więcej tym potężniejsze można było wytworzyć "wspomagacze" w domku ;)

Oczywiście składników nie trzeba było uzupełniać. Imo ten system nie był taki zły, ale we Wieśku wolałbym, żeby pozostali przy tym co było w poprzednich częściach.
 
Last edited:
A czy z tym piciem eliksiru i aktywowaniem kiedy potrzebny to nie jest już nieaktualne? Wydawało mi się, że się z tego wycofali.
Generalnie gdyby eliksiry miały działać tradycyjnie to powinni wydłużyć ich działanie, znacznie i dać Biały Miód jak ktoś chce zmienić zestaw wspomagaczy.
 
Tak sobie po cichu śledzę wiadomości dotyczące Wieśka z E3 i w sumie najbardziej zastanawia mnie jedna rzecz...

Było może gdzieś wytłumaczone co oznacza nazwa potwora pod wskaźnikiem pory dnia?
Terytorium? Aktywny kontrakt? Potwór wybrany w zakładce "przygotowanie" w panelu medytacji? Wiezione trofeum (mało prawdopodobne)?
 
Geralt w sadze i tak według mnie sam sobie eliksirów nie robił, a już na pewno nie w podróży. Zbieranie tych wszystkich ziółek i ciągłe wytwarzanie eliksirów w grach mnie osobiście nie bawiło. Wsadzenie tego procesu w czas odpoczynku nawet mi pasuje. Chciałbym się tylko dowiedzieć więcej o używaniu eliksirów.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom