[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
@Gomola: Nie znajdę teraz dokładnie tego co napisali (i do czego się odnosiłem) ale nie kojarzę wspominania o rotacjach.
 
@Gomola mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi z tymi rotacyjnymi drzewkami?:> rozumiem że w przyszłym roku będą nowe drzewka na każdy sezon... i coś poza tym?
 
Nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że kiedyś Slama z Burzą na streamie mówili, że stare będą rotacyjnie na zmianę, bo wiadomo, że się z każdym sezonem powiększa ich liczba. Nie wiem, czy to aktualne, czy może już będzie tylko jedno nowe na sezon.
 
Nie wiem czy już był ten błąd zgłaszany, ale w chwili obecnej nie można dodać więcej niż 2 kontrakty do obserwowanych. Klikam na jakiś kontrakt żeby był 3/5 i ptaszek na sekunde jest a potem znika i dalej zostają dwa kontrakty..
 
@Lexor również nie zauważyłem rozróżnienia w samej mechanice stwórz (poza miejscem utworzenia: stwórz-do talii i stwórz-na stół), jednak w pierwszym przypadku umiejętność Idarrana nie działa.
Szkoda, bo miałem pomysł na memową talię który upadł przez brak tej interakcji.

Ps. - podaję z racji tego, że zagadnienie widnieje w jednym z postów wprowadzających do całego FAQ.
 
Idarran: Ja bym to zgłosił do wsparcia gry jako błąd.

P10: w końcu, ale, jak to bywa w takich przypadkach z informacjami od CDPR, "nie uwierzę dopóki nie sprawdzę".
 
@Lexor
Jeśli było gdzieś poruszone to przepraszam ale przeglądając wszystkie strony nie zauważyłem
Otóż jest dziwna akcja z Isbel z Hagge
Otóż jeśli ktoś ma ją na stole i rywal zagrał ostatnią kartę to można użyć jej rozkazu dobrać sobie kartę . Rywal też tylko ,że my dostajemy dodatkową turę a rywal ma koniec gry .. To jest błąd bo albo powinno być jak to jest z Kambi i Matti czyli karty działają jeśli obaj gracze mają po minimum jednej karcie na ręce a nie ,że któryś z graczy dostaje kartę na rękę której nie moze użyć za to druga stroną może
 
@Hod74: Nie, to nie jest błąd, tak ta karta działa.
No ja rozumiem ale w sytuacji kiedy dostajesz kartę na rękę to powinieneś móc ja zagrać . Ja nie uważam ,że błąd jest w Isbell tylko w mechanice gry. Nie może być tak ,że obaj gracze dobierają kartę ale tylko jeden może zagrać
 
No ja rozumiem ale w sytuacji kiedy dostajesz kartę na rękę to powinieneś móc ja zagrać . Ja nie uważam ,że błąd jest w Isbell tylko w mechanice gry. Nie może być tak ,że obaj gracze dobierają kartę ale tylko jeden może zagrać
Kwesta ostatniego słowa tak ważnego w gwincie. Podobnie jest z jedną kartą Ciri jeśli źle wyliczymy moment to kartę dobierzemy ale nie zagramy chociaż nasz przeciwnik ma jeszcze możliwość "ruchu". Czy jest to błąd mechaniki gry ? Nie wydaje mi się. Działa to raczej sprawiedliwie a pas to pas. Poza tym jak sobie wyobrażasz taką sytuację np w R1 ? Ty pasujesz z przewagą, przeciwnik ma aktywną Isbell na stole aktywuje rozkaz dostajecie karty a ty pomimo pasa możesz jeszcze zagrać dobrana kartę ostatecznie "dobijając" przeciwnika ? Musi być jakaś konsekwencja w działaniu.
 
Gdyby kogoś interesowało otrzymałem taką odpowiedź od supportu w sprawie Idarrana i Zwiadowcy:

Thank you for contacting us.

Unless the exception is noted, cards such as Idarran only react to cards that are on the board. However we will take note of your feedback.

Kind regards and happy holidays!
Magpie M.

Wspomniałem, że w opisie nie ma uwzględnionego warunku, że stworzona karta musi się pojawić na stole i że w samym stole ale jak widać wolą zostawić tak jak jest.
 
Potestowałem trochę prestiż 10 i wygląda na to, że karta premium zawsze pojawia się jako pierwsza od lewej, ale nie zawsze jest widoczna jako animowana - miałem kilka takich przypadków, że nie było widać animacji, a zamiast tego karta była "rozmazana" (efekt podobny do tego, który wciąż czasem widać na kartach premium w trakcie rozgrywania pojedynków).
 
Top Bottom