[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
MikePawel;n9738321 said:
Witam wszystkich. Może to trochę głupie pytanie, ale co dokładnie oznaczają liczby zebranych kart. Np. mam wszystkie zwykłe karty KP czyli 61. W profilu jest liczba 61/122, czyli 61 oznacza zwykłe karty a karty premium nie są liczone? Mam ich kilkanaście w tej nacji a liczba się nie zmienia. Jeśli są liczone tylko karty zwykłe, to skąd liczba 122? Liczyłem karty i tyle to wyszłoby tylko z kartami premium a te nie są doliczane. Pozdrawiam

Jeżeli mówisz o liczbach widniejących w profilu gracza to na moje coś z nimi nie tak. Ja np mam wszystkie karty SC, a wciąż mi pokazuje, że jednej brakuje. Może mam jakąś premium a nie mam jej w wersji zwykłej, ale to jeszcze muszę potwierdzić.
 
Tak w profilu pokazuje tylko karty zwykle ja mam dosłownie każda karte i nadal brakuje mi 18 według danych z profilu a wlasnie tyle mam tylko w wersji premium
 
Ta profil wyświetla łącznie około 1300 kart, to jest suma kart z wszystkich frakcji + neutrale x2, bo chodzi o zwykłe i premium.
Łacznie karty jest coś 650+ ale to tez błędna liczba, bo np: rębaczy liczymy jako 9 sztuk wedle tego system,u mimo ze kart jest 3 ale system liczy oddzielnie każdego arta.

Stad pewne różnice w liczba kart w frakcjach a tak naprawdę każda frakcja ma niemal dokładnie tyle samo kart, dla przykładu: kp ma te 122 bo ta mamy aż 3 sety kart z 3 rożnymi artami via: rębacze, piechurzy i komandosi.

Powinni to w końcu naprawić lub wprowadzić aby to liczyło poprawnie bo każdy nadmiar raczej usuwamy.
 
Karta z Nilfgardu Dywizja Venendal zamiast zmieniać siłę karty na 1(opis karty), zadaje obrażenia (towarzyszy temu dźwięk obrażeń) tak, aby zmniejszyć wartość do 1. Problem pojawił się w grze na Speciatelle, która na odkrytą kartę miała nałożone "Znak Quenn" i po prostu został na 12 punktach tyle, że bez tarczy.
 
pgrom;n9774511 said:
Może i pytanie podchwytliwe ale jak działa karta ODNOWA

Wybierasz jednostkę skellige ze swojego cmentarza(inną niż złota) zmieniasz jej siłę bazową na 10, a następnie zagrywasz dowolną kartę z ręki(niekoniecznie tą zabraną z cmentarza).
 
Mam dwa pytania:

Czy jest możliwe, by przeciwnik (grający Franceską) użył dwukrotnie Iorwetha, nie korzystając z Uzdrowienia? W drugiej turze po moim ruchu jako pierwszą swoją kartę wystawił Iorwetha, niszcząc mojego przemytnika, odpowiedziałam swoim Iorwethem. Gra toczyła się dalej. W jednym z ostatnich ruchów znów zagrał Iorwetha, w dodatku wzmocnionego do wartości 10. Byli aktywni dragoni po jego stronie, więc wzmocnienie mogło wynikać właśnie stąd, ale zastanawiam się, skąd Iorweth? Gram Eithe, ale nie do końca orientuję się jeszcze we wszystkich kartach ST, więc byłabym wdzięczna za pomoc i możliwe rozwiązania :)

A drugie pytanie, to przy okazji patcha i zmiany odnowy. Czy dobrze rozumiem, że jeśli Aglais podkradła by odnowę z cmentarza SK to i tak Odnowa zadziała tylko wtedy, jeśli na moim (ST) cmentarzu będą jednostki SK (co jest chyba niemożliwe)?

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Tak jest możliwe o ile miał sen który wskrzesił z twojego cmentarza Iorwetha
Aglais w takiej sytuacji nie zadziała wcale, jest martwa karta ogólnie co wynika z aktualnej tempo mety.
 
Twilightus Tak, tylko że mój Iorweth był cały czas na stole, więc nie mógł być jednocześnie wskrzeszony błękitnym snem, bo go na cmentarzu nie było... Gdybym ja miała błękitny sen, mogłabym wskrzesić Iorwetha przeciwnika, ale na odwrót nie było jak :) Dlatego mnie to zaniepokoiło, bo sprawdzałam jeszcze specjalnie jego cmentarz i nie dostrzegłam tam ani Uzdrowienia, ani Błękitnego Snu.

Co do Aglais, tak właśnie się domyślałam i przezornie nie pokusiłam na nową odnowę. Szkoda, to był fajny czar do użycia... Dobrze, że ST dostał swoją srebrną kartę wskrzeszeń.
 
Tak na przyszłość: jeśli w trakcie gry wciśniesz tab, to zobaczysz historię zagrań obu graczy. Dzięki temu można zobaczyć jaką kartę przeciwnik ostatnio użył.
 
Poiytr , dzięki. Zupełnie zapomniałam o tym panelu. Widziałam jakiej karty ostatnio użył i to nie była żadna z umożliwiających wskrzeszanie/kopiowanie, bo śledziłam rozgrywkę. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że użył Janka w I rundzie, to mogło mi umknąć. Następnym razem dokładnie to prześledzę, ale jestem prawie całkowicie pewna, że miałam Iorwetha na ręce od początku, a takich kart Janek nie kopiuje?
Tak czy owak, zwrócę na to uwagę przy kolejnych rozgrywkach, jeśli jeszcze coś takiego mi się przytrafi.
 
Nexxurio;n9775821 said:
Wybierasz jednostkę skellige ze swojego cmentarza(inną niż złota) zmieniasz jej siłę bazową na 10, a następnie zagrywasz dowolną kartę z ręki(niekoniecznie tą zabraną z cmentarza).

Pytanie tylko czy to dotyczy każdej jednostki która trafia na cmentarz, tzn czy przy użyciu Odnowy wszystkie jednostki cmentarza są dostępne? Czy jest tu pewna losowość? Bo już kilka razy miałem tak że np. Freya albo Dorregaray trafiły na cmentarz a po wybraniu odnowy mogłem przywrócić tylko np. 3 brązy. Czy to jakiś bug?
 
pgrom;n9788371 said:
Pytanie tylko czy to dotyczy każdej jednostki która trafia na cmentarz, tzn czy przy użyciu Odnowy wszystkie jednostki cmentarza są dostępne? Czy jest tu pewna losowość? Bo już kilka razy miałem tak że np. Freya albo Dorregaray trafiły na cmentarz a po wybraniu odnowy mogłem przywrócić tylko np. 3 brązy. Czy to jakiś bug?

Wszystkie jednostki z frakcji skellige. Kapłanki są ulotne więc jeżeli umrą to nie idą na cmentarz tylko znikają z gry.
 
Jeśli karta posiada umiejętność "Ulotna", to po opuszczeniu pola bitwy nie idą na cmentarz. Kapłanki Freyi są kartami ulotnymi, więc nie idą na cmentarz i nie można ich wskrzesić. ALE! Jeśli je odrzucisz z ręki na cmentarz, to będziesz mógł je wskrzesić, ponieważ ich ulotność nie działa na odrzucanie.

Jeśli więc chcesz odnowić kapłanki, zdiscarduj je.
 
Poiytr;n9788961 said:
Jeśli karta posiada umiejętność "Ulotna", to po opuszczeniu pola bitwy nie idą na cmentarz. Kapłanki Freyi są kartami ulotnymi, więc nie idą na cmentarz i nie można ich wskrzesić. ALE! Jeśli je odrzucisz z ręki na cmentarz, to będziesz mógł je wskrzesić, ponieważ ich ulotność nie działa na odrzucanie.

Jeśli więc chcesz odnowić kapłanki, zdiscarduj je.

No dobrze ale co z Dorregaray?
 
pgrom;n9789001 said:
No dobrze ale co z Dorregaray?

Od aktualizacji sprzed paru dni Odnowa działa tylko na karty Skellige, a Dorregaray jest kartą neutralną. Dodam jeszcze, że dzisiaj znowu tą kartę osłabiono i teraz ustawia siłę jednostki na 8, a nie na 10. Nie lubią tej karty. :D
 
Poiytr;n9789041 said:
Od aktualizacji sprzed paru dni Odnowa działa tylko na karty Skellige, a Dorregaray jest kartą neutralną. Dodam jeszcze, że dzisiaj znowu tą kartę osłabiono i teraz ustawia siłę jednostki na 8, a nie na 10. Nie lubią tej karty. :D

Wszystko jasne dzięki:)
 
Pytanie: Czy Quen nie powinien chronić przed zdolnością Koral? Według opisu tarcza chroni jednostkę przed efektem, który mógłby ją "zranić, okaleczyć lub zmienić siłę na niższą". Zmiana w jadeitową figurkę zmienia siłę jednostki na niższą. Czy w takim przypadku Quen nie powinien zadziałać tak jak podczas grzybków, tzn. jednostka powinna zostać przywrócona do siły bazowej, ale zasadniczo ochroniona przed efektem? Czy ktoś z was spotkał się może z tym działaniem i czy Kompresja Artefaktowa rzucana ze srebrnej karty działa tak samo jak wtedy, gdy to Koral czaruje?
Dzisiaj pierwszy raz mi się to zdarzyło i zastanawiam się, czy to tylko kwestia niesprecyzowanego opisu, czy jednak błąd.
 
Top Bottom