[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Chciałem zapytać o działanie Karty "Fałszywa Cirilla". Na arenie zagrałem ją na stronę przeciwnika. Przeciwnik zablokował ją swoim blokerem, ja następnie odblokowałem ją moim Donarem. Pomimo odblokowania Fałszywa Cirilla nie miała już statusu szpiega - w związku z tym nie wzmacniała się i po spasowaniu przez przeciwnika - nie wróciła na moją stronę stołu. Czy to normalne działanie po zablokowaniu i odblokowaniu, że traci status szpiega?
 
Martinezik75;n10863951 said:
Chciałem zapytać o działanie Karty "Fałszywa Cirilla". Na arenie zagrałem ją na stronę przeciwnika. Przeciwnik zablokował ją swoim blokerem, ja następnie odblokowałem ją moim Donarem. Pomimo odblokowania Fałszywa Cirilla nie miała już statusu szpiega - w związku z tym nie wzmacniała się i po spasowaniu przez przeciwnika - nie wróciła na moją stronę stołu. Czy to normalne działanie po zablokowaniu i odblokowaniu, że traci status szpiega?

Tak. Zablokowanie m. in. zabiera wszystkie tokeny z jednostki. Odblokowując kartę niestety tych tokenów nie przywracamy, z wytrzymałością jest identycznie.
 
Dzięki! Myślałem, że odblokowanie przywraca tę własność, a tu lipa... W takim razie wracam do grania Potworami ;)
 
Mam pytanie, co ile beczek wypada legenda? Od weekendu premium nie leci mi żadna złota karta, a otworzyłem już 60 beczek. Przyznam, że to już się robi trochę żenujące.
 
Last edited:
22Dante22;n10894721 said:
Mam pytanie, co ile beczek wypada legenda? Od weekendu premium nie leci mi żadna złota karta, a otworzyłem już 60 beczek. Przyznam, że to już się robi trochę żenujące.

Niestety, po prostu masz pechowe rozdanie.. Pocieszę Cię, że następnym razem możesz mieć i np. dwie złote karty z jednej beczki :)
ps. ostatnio jak otwierałem 100 beczek to miałem 10 złotych kart i 20 srebrnych, ale faktycznie - jak widzę po statystykach to farta mam ;) średnio jest to złotko po 20 beczkach..
 
Jak Janusz rzuca mandragorę by ulepszyć kartę, to jakim cudem cofa mu ją samą do ręki? U mnie to nie działa.
 
kloni;n10911691 said:
5ander5 ale co cofa? Karte czy mandragore? Bo jak karte to po prostu zagrywa Emphyra.

Problem w tym że on tego Emhyrem nie robi, a karta wraca z automatu po ulepszeniu Mandragorą.
Druga sprawa jest taka, że zagrywa sobie mandragorę w 1 rundzie, i Vesemirem w trzeciej drugą... Jakim cudem? Na cmentarzu jej nie miał.
 
Last edited:
W przypadku gry NG nie widze innej formy powrotu na reke niz emphyr, byc moze nie zauwazyles lub podaj wiecej szczegolow.

Jesli chodzi o podwojna mandragore dosc typowe zagranie przy pomocy Assire ktora cofa raz zagrana marchewe spowrotem do talii.
 
kloni;n10912381 said:
W przypadku gry NG nie widze innej formy powrotu na reke niz emphyr, byc moze nie zauwazyles lub podaj wiecej szczegolow.

Jesli chodzi o podwojna mandragore dosc typowe zagranie przy pomocy Assire ktora cofa raz zagrana marchewe spowrotem do talii.

Na rankedach każdy kto gra Calveitem robi takie gówniane zagrywki, więc nic mi się nie przewidziało. Dzisiaj kilka razy tak miałem.
Tam to jest jedna wielka wylęgarnia oszustów i cwaniaków. Dziwi mnie że nikt z tym nic nie robi.
Jak ktoś nie gra na jedno kopyto tak jak oni tam robią, to się w ogóle wygrać nie da.
 
5ander5 Emhyrem możesz zbuffować kartę mandragorą i cofnąć tę jednostkę do ręki. Calveit używający mandragorę to alchemia, może użyć mandragory dwukrotnie jeśli po pierwszym użyciu wtasuje ją Assire do talii i potem dobierze/zagra przez tutora.

Więc jednak coś ci się przewidziało a rankedy wcale nie są wylęgarnią oszustów, jeśli twoja talia ma problemy to pokaż ją na forum, na pewno coś doradzimy.
 
Akuumo;n10912851 said:
5ander5 Emhyrem możesz zbuffować kartę mandragorą i cofnąć tę jednostkę do ręki. Calveit używający mandragorę to alchemia, może użyć mandragory dwukrotnie jeśli po pierwszym użyciu wtasuje ją Assire do talii i potem dobierze/zagra przez tutora.

Więc jednak coś ci się przewidziało a rankedy wcale nie są wylęgarnią oszustów, jeśli twoja talia ma problemy to pokaż ją na forum, na pewno coś doradzimy.

W takim razie proszę mi wytłumaczyć jakim cudem po użyciu mandragory Calveitem ulepszona karta sama bez pomocy innych kart cofa się do ręki. Tego nie rozumiem i to próbuję wyjaśnić.
Tak właśnie działa ta oklepana talia. Rzuć rycerza, albo Assire, potraktuj ją mandragorą i sama wraca do reki. Potem ją odkryj i ściągaj jej siłę zwiadowcami albo tarczą z łusek.... Rzygać mi się chcę jak widzę coś takiego co chwilę.
 
Last edited:
5ander5;n10912951 said:
W takim razie proszę mi wytłumaczyć jakim cudem po użyciu mandragory Calveitem ulepszona karta sama bez pomocy innych kart cofa się do ręki. Tego nie rozumiem i to próbuję wyjaśnić.

Ależ właśnie napisałem że to niemożliwe, z tego opisu wynika, że mylisz liderów :) Sprawdź może w kolekcji umiejętności Emhyra i Calveita i zobaczysz że mam rację.
 
Akuumo;n10913021 said:
Ależ właśnie napisałem że to niemożliwe, z tego opisu wynika, że mylisz liderów :) Sprawdź może w kolekcji umiejętności Emhyra i Calveita i zobaczysz że mam rację.

Wiem co widziałem. Noszę okulary, ale tylko dlatego że nie widzę z daleka, a nie z bliska.
Nie wytłumaczysz, bo tego się nie da wytłumaczyć, oszukują i tyle.
 
5ander5;n10913101 said:
Wiem co widziałem. Noszę okulary, ale tylko dlatego że nie widzę z daleka, a nie z bliska.
Nie wytłumaczysz, bo tego się nie da wytłumaczyć, oszukują i tyle.

Grałem jakiś czas temu podobną talią buff Emhyra (zmieniłem dla lepszej (wy)grywalności część brązów i sreber), i talia nie jest wcale taka OP. Spróbuj tym zagrać i wtedy się wypowiesz bo w tym wypadku wynika niestety ale samo biadolenie.
 
5ander5;n10913101 said:
Wiem co widziałem. Noszę okulary, ale tylko dlatego że nie widzę z daleka, a nie z bliska.
Nie wytłumaczysz, bo tego się nie da wytłumaczyć, oszukują i tyle.

Jedyne wytłumaczenie to bug. Tylko że obecną mete mamy od bardzo dawna i do tej pory nikt takiego buga nie sygnalizował. Na szybko zerknąłem na reddit i angielskojęzyczną część forum i niczego nie ma. Po prostu czegoś nie zauważyłeś, albo pomyliły ci się mecze ( bo latają dwie wersje handbuff-u, na dwóch dowódcach ).
Nie ma żadnego oszustwa w tym archetypie, ani w całej frakcji Nilfgardu. Jedyne niezadowolenie wywołuje Nadzorca Niewolników i Wiedźmini Żmii, ale to tylko dlatego, że te karty są rzekomo OP. Możliwe, że pierwsza zostanie ucięta już w tym miesiącu ( jak i reszta kart "create" ) i sam archetyp Alchemii może troszkę osłabnąć, co po części rozwiąże problem Wiedźminów.
Nie rzucaj takich bezpodstawnych oskarżeń, jeżeli nie masz na nie dowodu.
 
5ander5;n10913101 said:
Wiem co widziałem.

Cóż, mając do wyboru obiektywnie istniejące zdolności kart i moje kilkaset godzin doświadczenia a nagłe stwierdzenia, że natknąłeś się na nieznany nikomu bug i SZYSCY OSZUKUJO, no to sorry ale wybieram karty.
 
Mam pytanie odnośnie niszczenia kart. Chodzi dokładnie o niszczenie nadmiarowych kart. Mamy w kolekcji karty zwykłe i premium. Czy te karty są liczone oddzielnie czy razem? Przykład: mam 3 kopie karty premium i 4 kopie zwykłe tej samej karty. czy przy niszczeniu nadmiarowych kart zostanie zniszczona tylko ta 1 zwykła karta? jeśli zaś zostaną zniszczone 4 teoretycznie niepotrzebne karty to czy są wybierane losowo czy jest jakiś algorytm na to?
 
Top Bottom