Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
U mnie forum też ostatnio wolno chodzi. Długo wczytuje odpowiednie posty. To już chyba nie przypadek.
 
To nie zwidy, niestety. Też to zaobserwowałem. Ale nie jest jeszcze tragicznie, mało to narazie przeszkadza.
 
ej co jest zjadło mojego posta...Mi też sie wolno ładuje, dodatkowo czasami w ogóle forum i strona nie wchodzi - Service Unavailable.
 
heh, jak przeciążony? od czego w takim razie to zależy, skoro nagle jest przeciążony, a nigdy nie był(przynajmniej jak jestem zarejestrowany na forum)? jest przeciążony, rozumiem. i nic się nie da zrobic?
 
hm.... możliwości jest wiele...zacznijmy od tego, że bywał przeciążony... czasami niemiłosiernie...dwa... założę się, że na tym serwerze nie stoi tylko strona Witchera - byłoby to całkowicie nieopłacalne. Wydaje mi się, że albo korzysta on z gramowych serwerów (z tego co słyszałem od pana z działu IT to mają wykupione gdzieś hm... w Ameryce? Pewnie dedykowane... bo mają dostęp do Shella), albo ma wykupiony własny... ale wtedy nie sądzę by był dedykowany, bo to byłoby zwyczajne marnotrawstwo pieniędzy...teraz.... jeśli mają miejsce na tym samym serwerze na którym stoi też Gram.pl, to o przeciążenie naprawdę nie trudno. Gram mały nie jest...jeśli stoją na innym wykupionym serwerze, który nie jest dedykowany, to obciążają go równoległe strony. I też może się mulićdo tego zawsze mogą dochodzić takie rzeczy, jak np. codzienny backup danych z serwera, który strasznie przymula serwer, a najczęściej wykonywany jest w godzinach bardzo nocnych... z tym, że godziny bardzo nocne są bardzo względne... bo jak wykupimy serwer np. w Ameryce, i oni robią backup załóżmy o 3 w nocy, to u nas jest to 11 rano.Ponadto - czasami serwer zwalnia jak ma sam ze sobą kłopoty :Da czy da się coś zrobić? hm... zawsze da się coś zrobić, ale nie sądzę, by potrzeba była tak wielka by poczyniać poważne kroki
 
Serwery są rzeczywiście przeciążone. Myślę, że w grudniu zakupimy kilka nowych maszyn i sprawa sama się rozwiąże.
 
A po co Ci serwer? Inna konstrukcja od domowego kompa, na tym nie pograsz, a i trudno Ci będzie go gdziekolwiek zmieścić /
 
Notergen said:
Ale zawsze istnieje szansa że jako fanatyk Wiedźmina dostanie zniżke i potem odsprzeda sprzęt z zyskiem
...podobnie jak to,że Angelina Jolie usiadzię mu na kolanach i ktos pstryknie fotkę dla chłopaków...
 
Zauwazylem ze ostatnio dosc duzo rozmawiamy o gadżetach (koszulki, pieszczochy itd) Co byscie powiedzieli na nowy temat o tej właśnie tematyce? Bo nie chce zakladac czegos co zaraz zamkną.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom