Forum - opinie, spostrzeżenia, propozycje i pytania.

+
Status
Not open for further replies.
Problem polega na tym, że decyzja o przemeblowaniu jest odgórna. Jestem przekonany, że i moderatorów nowy "porządek" przyprawia o ból głowy. Fakt, faktem - zrobił się niezły bajzel, którego nie sposób ogarnąć. W pewnym stopniu sprawę może rozwiązać stworzenie subforów. Dla przykładu cały dział "Off-topic" można było wrzucić jako subforum do działu Społeczność Graczy. Teraz ciężko się połapać co gdzie zostało przeniesione. Z czasem przemierzanie zakamarków forum stanie się prostsze (mam taką nadzieję), ale obecnie nawigacja jest po prostu uciążliwa.Jakoś nie zauważyłem wcześniej, że pojawiło się forum "The Witcher: Rise of The White Wolf ". Czyżby to główna przyczyna zmian, których teraz doświadczamy? Aż się boję pomyśleć jak to wszystko będzie wyglądać w przyszłości. Kto wie, może wcale nie tak odległej. Wystarczy, że CDPR zapowie jeden ze swoich na razie skrywanych w tajemnicy projektów.Czego taki prosty forumowicz jak ja może się w takiej sytuacji spodziewać?
 
Chariot said:
Moderatorzy dobra robota. [...]
Tym razem nie mamy z tym nic wspólnego. Staramy się ogarnąć jakoś zastany porządek, i jakoś ułatwić nawigację, m.in. tworząc mapy, których tworzenie jest czasochłonne.Offtopic, grafika&fan arty, fan fiction - tematy z tych działów są teraz w społeczności graczy.
Chariot said:
Problem polega na tym, że decyzja o przemeblowaniu jest odgórna. Jestem przekonany, że i moderatorów nowy "porządek" przyprawia o ból głowy. Fakt, faktem - zrobił się niezły bajzel, którego nie sposób ogarnąć.
Trafiłeś w sedno.
 
@Chariot - Społeczność -> subforum Sapkowski, pisałam o tym na poprzedniej stronie.Owszem, stworzenie poddziałów rozwiąząłoby problem. Z tym, że ma nie być subforów. Jakieś jeszcze prozpozycje? Bo my i tak tu tylko sprzątamy.
 
Dobrze by było poznać co kierowało górę do tak wielkich zmian. Zawsze myślałem, że funkcjonalność na forum zapewnia większy porządek, ale widać są jakieś argumenty przeważające wszystko :p
 
Sylvin said:
Dobrze by było poznać co kierowało górę do tak wielkich zmian. Zawsze myślałem, że funkcjonalność na forum zapewnia większy porządek, ale widać są jakieś argumenty przeważające wszystko :p
Przemeblowanie jest chyba zrobione z myślą o nowych użytkownikach - właścicielach konsol. Nie będzie interesował ich przecież PCtowy Wiedźmin, a tak wszystko mają na górze, to oni są teraz priorytetem. Przyciągnięcie przyszłych kupcówm wydaje mi się argumentem o którym mówisz. Reorganizacja starego forum odbyła się chyba tylko po to, żeby skompresować cała stronę i zrobić więcej miejsca na dział konsolowy, który będzie się pewnie rozszerzał.
 
Nooo, trochę się na tym forum pozmieniało, np. ta drastyczne zmniejszenie liczby głównych działów. Dla mnie to o tyle niekorzystne, ponieważ zwykle nie lubię dokładnie grzebać w działach i poddziałach w poszukiwaniu ciekawych tematów, ale gdy dostrzegę w indeksie działów w postaci ostatniej wiadomości jakiś ciekawie (albo śmiesznie) brzmiący wątek, to chętnie tam wchodzę. Zmiejszenie liczby działów w indeksie oznacza dla mnie to, że rzadziej mi się uda takie wątki wyłapać... Poza tym szkoda mi też Cmentarzyska, które teraz jest ukryte, bo lubiłem tam czasem zajrzeć w w poszukiwaniu jakiś kompletnie bezsensownych tematów, by trochę się pośmiać (taa, niena cmentarna ze mnie... ;)). To był w niewielkim stopniu taki forumowy Frustrat Zone. Szkoda, ale było-minęło, a żyć dalej trzeba... :'(Hmm, przyglądając się przemeblowaniu nachodzą mnie ciekawe przemyślenia, a mianowicie z całego indeksu zniknęło w sumie 8 działów, (cztery z polskiego i cztery z internationala) które zostały ukryte (np. Cmentarzysko), scaliły się z innym działem (np. Off-topic) lub stały się poddziałem innego (Arena Wiedźmin: Versus czy Sapkowski). Tymczasem pojawiły się tylko 2 nowe (polski i międzynarodowy dział TW:RotWW). A co z resztą? Czyżby REDZI, nie chcąc w najbliższej przyszłości robić po raz drugi takiego przemeblowania, już przygotowali sobie miejsce na działy dla pozostałych niezpowiedzianych projektów? Who knows... ::)
 
Mike said:
Przemeblowanie jest chyba zrobione z myślą o nowych użytkownikach - właścicielach konsol. Nie będzie interesował ich przecież PCtowy Wiedźmin, a tak wszystko mają na górze, to oni są teraz priorytetem. Przyciągnięcie przyszłych kupcówm wydaje mi się argumentem o którym mówisz. Reorganizacja starego forum odbyła się chyba tylko po to, żeby skompresować cała stronę i zrobić więcej miejsca na dział konsolowy, który będzie się pewnie rozszerzał.
Ale czy to jest aby na pewno dobrze przemyślana decyzja, można by już polemizować. Nowi użytkownicy pewnie i tak będą zakładać nowe tematy i będzie powstawało wysypisko. To są również dodatkowe obowiązki moderatorów, którzy w chwili obecnej będą mają jeszcze więcej roboty. Nie wiem czy jest to taki dobry pomysł. Jeśli układu na głównej stronie nie da się zmienić, to co stoi na przeszkodzie by wprowadzić kilka poddziałów, które sprawdzały się na prawdę dobrze.
 
Biorąc pod uwagę, że konsola to tylko jeden z czterech projektów, nad którymi trwają pracę, zaryzykowałabym przypuszczenie, że forum jest przygotowywane do podziału na kilka dużych części...wobec czego Wiedźmin, choć jest ukochanym dzieckiem REDów, musi ustąpić trochę miejsca.To jest moja prywatna zgadywanka, bo w temacie prac CDPR wiem dokładnie tyle, co Wy.A że pracy mamy teraz dużo więcej i ryzyko spamu znacznie wzrosło - to oczywistość.*zakasuje rękawy*
 
undomiel9 said:
Biorąc pod uwagę, że konsola to tylko jeden z czterech projektów, nad którymi trwają pracę, zaryzykowałabym przypuszczenie, że forum jest przygotowywane do podziału na kilka dużych części...
Ale z tych czterech projektów powinniśmy chyba wykluczyć They (czy jak to tam ma...), bo niewyobrażam sobie, żeby pojawił się jego prywatny dział na stronie przedstawianej przecież jako The Witcher Official Discussion Board (może być co najwyżej będzie wątek o nim)... :pCzyli w najbliższym czasie mogą pojawić się jeszcze działy dotyczące tych dwóch niezapowiedzianych projektów.
undomiel9 said:
To jest moja prywatna zgadywanka, bo w temacie prac CDPR wiem dokładnie tyle, co Wy.
Taa, tłumacz się, my i tak wiemy swoje... ]:-> Co jest za ścianą może też nie wiedziałaś? :p ;)
 
Offtopic jest Społecznością, Społeczność jest offtopikiem.Powtarzaj to jak mantrę co rano...Zasadniczo, możesz teraz spamować,o, pardonsik, udzielać się w jednym, dużym dziale, powinieneś być zadowolony ;D
 
undomiel9 said:
Offtopic jest Społecznością, Społeczność jest offtopikiem.Powtarzaj to jak mantrę co rano...Zasadniczo, możesz teraz spamować,o, pardonsik, udzielać się w jednym, dużym dziale, powinieneś być zadowolony ;D
Ale po co robić jeden wielki syf łącząc wszystko ze sobą ? Na każdym forum które było przeze mnie kiedykolwiek odwiedzane widziałem dział "Offtopic" , kto wpadł na pomysł że jest to zbędne i lepiej wrzucić wszystko do jednego działu , robiąc tym samym wielki rozpierdol bo wiele tematów nie ma ze sobą nic wspólnego i równie dobrze można tam przerzucić tematy z działu "Aktualności" ? Pytam ponownie , po co jest ten syf , i co za problem zrobić chociażby poddział "Offtopic" ?
 
Miły Genesisie.Napisał Krakers, napisała Iwona, napisał Keth, napisałam ja.Elwer też ma napisać? Zaraz go poproszę.Decyzja 'góry'.Powody ich działania są mi tak samo znane, jak, na ten przykład, pozostałe projekty RED.Być może w odpowiednim czasie zostaną ujawnione.Póki co - zostaje, jak jest.
 
W chwili obecnej CDPR przypomina mi kobietę w ciąży. Mianowicie mieliśmy dwa odmienne dania w postaci działów, które połączyli. Jak wiadomo kobiety w ciąży lubią mieszać smaki i teraz mamy ogóreczka z dżemem. Wierzę jednak, że kiedyś w końcu coś dobrego się urodzi :-*
 
Genesis said:
Genesis said:
Offtopic jest Społecznością, Społeczność jest offtopikiem.Powtarzaj to jak mantrę co rano...Zasadniczo, możesz teraz spamować,o, pardonsik, udzielać się w jednym, dużym dziale, powinieneś być zadowolony ;D
Ale po co robić jeden wielki syf łącząc wszystko ze sobą ? Na każdym forum które było przeze mnie kiedykolwiek odwiedzane widziałem dział "Offtopic" , kto wpadł na pomysł że jest to zbędne i lepiej wrzucić wszystko do jednego działu , robiąc tym samym wielki ****** bo wiele tematów nie ma ze sobą nic wspólnego i równie dobrze można tam przerzucić tematy z działu "Aktualności" ? Pytam ponownie , po co jest ten syf , i co za problem zrobić chociażby poddział "Offtopic" ?
Decyzja z góry.*Zieeeewww*
 
ale sa juz ladne naprzemienne kolory w liscie topicow. ubylo starych, niepotrzebnych stickow. jest ciut lepiej :peace:
 
Sylvin said:
W chwili obecnej CDPR przypomina mi kobietę w ciąży. Mianowicie mieliśmy dwa odmienne dania w postaci działów, które połączyli. Jak wiadomo kobiety w ciąży lubią mieszać smaki i teraz mamy ogóreczka z dżemem. Wierzę jednak, że kiedyś w końcu coś dobrego się urodzi :-*
sylvin, te kobiece metafory to z jakiegoś konkretnego powodu czy tak po prostu padło ci na łeb dzisiaj? :pproponuję szybciutko wszystkie obrazki tego typu :
,
zamienić na gify z przezroczystymi tłami. obecnie wygląda to obrzydliwie
 
Socchi said:
proponuję szybciutko wszystkie obrazki tego typu :
,
zamienić na gify z przezroczystymi tłami. obecnie wygląda to obrzydliwie
Wyczyść pamięć podręczną oraz ciasteczka. Masz starą, nieaktualną wersję tych elementów.Wszystko wygląda ok, jak to zrobisz :)
 
[quote author=Czcigodni Modertorzy]Decyzja 'góry'.[/QUOTE]I rozumiem, że nie trafiają do nich argumenty, iż teraz forum to jeden wielki zamtuz? "Tak, bo tak i tyle"? Nie można nic z tym zrobić?
 
FirnomirIFRIT said:
[quote author=Czcigodni Modertorzy]Decyzja 'góry'.
I rozumiem, że nie trafiają do nich argumenty, iż teraz forum to jeden wielki zamtuz? "Tak, bo tak i tyle"? Nie można nic z tym zrobić?[/QUOTE]Na chwilę obecną niestety nic. Jakby się dało, to by poddziałów było więcej już w tej chwili.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom