Gra karciana Gwint

+
Status
Not open for further replies.
Myślałem sobie od dłuższego czasu nad wspólnym deckiem dla Skellige i Cintry. Samo Skellige wszak ma dość mało znaczących postaci w książkach, z kolei Cintra jest nieobecna w grach. Jednak bazując na fakcie że w trakcie ostatnich paru lat przed pierwszą wojną z Cesarstwem oba królestwa były połączone ścisłym sojuszem i de facto unią personalną można by skombinować całkiem ciekawą talię. Duny-szpieg, fałszywa Ciri zastępująca dowolną kartę na swoim polu wzorem manekina lecz przejmująca połowę statystyk zastępowanej karty, Braterstwo lub Więź łączące karty należące do tego samego klanu...

E: No i Calanthe jako liderka rzecz jasna.

E2: I nawet tytułów dla lidera nie trza by wymyślać. "Lwica z Cintry", "Ard Rhena", "Modron", "Zwyciężczyni spod Chociebuża"...

@Rafal_Jaki, jakieś szanse? :)
 
Last edited:
Czy jedyny sposób na dostanie talii Królestw Północy i Nilfgaardu jest kupienie edycji kolekcjonerskiej na XBOXa?? Kto to wymyślił? Mam nadzieję, że do dodatku Krew i Wino będą dołączone te talie..
 
Znalazł ktoś jakieś fajne pudełko do kupienia w którym można przechowywać obie talie i tak żeby w miarę to pudełko pasowało do rozmiarów kart? ;d nie chcę kupować pudła po którym te karty będą latać :D
 
Znalazł ktoś jakieś fajne pudełko do kupienia w którym można przechowywać obie talie i tak żeby w miarę to pudełko pasowało do rozmiarów kart? ;d nie chcę kupować pudła po którym te karty będą latać :D
Znalazłem tymczasowe metalowe pudełko po cukierkach Eclairs firmy Cadbury. Po włożeniu kart (stojących pionowo na dłuższym boku), wciąż pozostało trochę miejsca, więc będą się obijać przy gwałtowniejszych ruchach. Niemniej dobre, bo metalowe. :)
 
Dobrze się gra, bo jednak żywy przeciwnik myśli niestandardowo i spamowanie najmocniejszymi kartami nie zawsze wystarczy ;) Jedyny problem jest taki, że dopóki nie wyjdą kolejne dwie talie to na stole jest mała różnorodność. Gdyby jeszcze każda frakcja miała więcej kart dzięki czemu łatwiej byłoby stworzyć np. dwie różne talie Potworów to co innego, a tak talie są dość podobne.

Mimo wszystko taka rozgrywka daje frajdę, a to chyba najważniejsze :)
 
Zastanowił mnie w instrukcji fakt, że gdy wymieniamy na początku do dwóch kart, to karty wymieniane odrzucamy. A wydaje mi się, że w Wiedźminie 3 wymieniane karty wracały do talii. Jest to o tyle istotne, że mając na ręce np. 3 wampiry pozwalające przyzwać wszystkie wampiry, warto odrzucić dwa z nich, żeby zyskać inne karty. W przeciwnym przypadku wykładając wampira, wykładamy od razu dwa pozostałe i tracimy karty na ręce. I tu wracamy do wspomnianej zasady. Jeśli odrzucimy te wampiry, to ich nie przyzwiemy. A Wy jak gracie? Odrzucacie karty podczas wymiany, czy wtasowujecie je z powrotem?
 
Ja wtasowuję. Chyba gra w wersji komputerowej właśnie to podpowiada?
 
Last edited:
Myślałem sobie od dłuższego czasu nad wspólnym deckiem dla Skellige i Cintry. Samo Skellige wszak ma dość mało znaczących postaci w książkach, z kolei Cintra jest nieobecna w grach. Jednak bazując na fakcie że w trakcie ostatnich paru lat przed pierwszą wojną z Cesarstwem oba królestwa były połączone ścisłym sojuszem i de facto unią personalną można by skombinować całkiem ciekawą talię. Duny-szpieg, fałszywa Ciri zastępująca dowolną kartę na swoim polu wzorem manekina lecz przejmująca połowę statystyk zastępowanej karty, Braterstwo lub Więź łączące karty należące do tego samego klanu...

E: No i Calanthe jako liderka rzecz jasna.

E2: I nawet tytułów dla lidera nie trza by wymyślać. "Lwica z Cintry", "Ard Rhena", "Modron", "Zwyciężczyni spod Chociebuża"...

@Rafal_Jaki, jakieś szanse? :)

Różne opcje rozważamy do Ep2 :)
 
A ja przede wszystkim widział bym dwie pozostałe talie te z EK do XONE, ale tym razem z polskimi opisami (a nie tłumaczeniami z wersji angielskiej) no i kompletne czyli z neutralnym kartami. To jest priorytet. Oczywiście mile widziana także zupełnie nowa talia na przykład Skellige. Skoro Krew i Wino ma być ze dwa razy większe od Serc z Kamienia to i trzy talie w pudełku nie były by niczym dziwnym :p. A jeśli trzy talie to za dużo to obowiązkowo Północ i Nilfgaard. Skllige można wydać w jakiejś innej formie już powiedzmy w niejakim oderwaniu od cyfrowej gry. Macie dział Gry Bez Prądu. Wydajecie puzzle i planszówkę, więc rozwijajcie i Gwinta ;). Talia Skellige która by kompletowała cały zestaw dajmy na to z dołączonym do pudełka "kartonikiem-podkładką" przedstawiającym szatę graficzną którą mamy w W3 gdy gramy w gwinta z wydzielonymi miejscami na poszczególne frakcje, karty dowódców, karty pogodowe, itp. Po prostu plansza do Gwinta :D. Ja bym tak to widział. Ewentualnie również cały kompletny zestaw 5-ciu talli z planszą dla ludzi którzy wcześniej żadnej talii nie nabyli.
 
Grałem dzisiaj w gwinta po raz pierwszy (w samym W3 mi się nie chciało), kilkanaście partii na żywo, z wykorzystaniem kart dołączanych do Serc z kamienia i mam taką uwagę - czy zdolnośc talii potworów z zostawianiem jednej jednostki do następnej rundy nie jest aby za mocna? W trzeciej rundzie, gdy gracze wypstrykali się już z kart, bardzo często decydowało to o losie całej rozgrywki na korzyść Potworów (które wygrywały jakieś 75% wszystkich partii także za sprawą silniejszych jednostek, które można wyciagnąć z talii (Wiedźmy, krabopająki, Wampiry).

Jak właściwie nalezy z tego korzystać? Zostawiać za każdym razem, czy tylko raz w ciągu całej partii?

Nie wydaje wam się, że balans trochę szwankuje? Scoia'tael wygrywały tylko wtedy gdy dostały dobre karty, a przeciwnik słabe. Gdy było w miarę równo, prawie zawsze dostawały po dupie przez tę zdolność potworów.

A wrażenia ogólne - jako wieloletni gracz w Doomtroopera i Kult, po zapoznaniu się z instrukcją stwierdziłem, że nie przedstawia się to za ciekawie, ale kilka partyjek później byłem już zdania, że gra mimo swej prostoty potrafi dostarczyć całkiem niezłej rozrywki (wręcz trudno się było od niej oderwać). Chętnie bym się zoapatrzył w pozostałe talie i mam nadzieję, że będzie taka możliwość.

A ja przede wszystkim widział bym dwie pozostałe talie te z EK do XONE, ale tym razem z polskimi opisami (a nie tłumaczeniami z wersji angielskiej) no i kompletne czyli z neutralnym kartami. To jest priorytet.

OTÓŻ TO!
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom