Grafika - mody / zmiany w plikach gry

+
Ponoć ta niebieska mgła powoduje delikatny spadek wydajności, bo jest nakładana na i tak wyrenderowane tło. Wszystko rozumiem, tylko... po co ona w ogóle jest? Coś mi się wydaje, że chodzi o jedność platform...
 
Ponoć ta niebieska mgła powoduje delikatny spadek wydajności, bo jest nakładana na i tak wyrenderowane tło. Wszystko rozumiem, tylko... po co ona w ogóle jest? Coś mi się wydaje, że chodzi o jedność platform...
Ciekawi mnie w takim razie jak to jest w przypadku konsol... Możliwe, że tam wyrenderowany zasięg jest faktycznie taki, jaki widzimy w standardowej grze, a na PC to sprawa osobnego efektu, który skraca widoczność - w innym wypadku wprowadzenie tej niebieskiej mgły i zasłanianie nią wyrenderowanego już świata po prostu nie miałoby jakiegokolwiek sensu. Ale to z drugiej strony by naprawdę nie byłoby fajne.

Póki co trzeba czekać na premierę tej modyfikacji. Essenthy z KNG coś kombinują w sprawie oświetlenia, efekt może wyjść kapitalny.
 
Last edited:
No i po co były te narzędzia modderskie? Ludzie tylko poprawiają grafikę, grzebią przy teksturach i modelach, usprawniają aspekty rozgrywki. Na co to komu? :p

Mod na mgłę na bagnach jest świetny.
 


:smile:
 
Jeśli to będzie działać i poważnie nie wpłynie na wydajność gry to ja otwieram szampana:p
 
Może ktoś podać linka do skyboxa z e3 ? Na interze widziałem że ktoś o nim rozmawiał ale nie mogłem znaleźć linka
 

Jeśli miałbym wskazać jakikolwiek słaby punkt, to byłyby to szare chmury i generalnie niebo, ale to po prostu czepianie się. Wygląda to rewelacyjnie!
 
Ja pierdziu czemu nie zacząłem grać w tą grę po wyjściu tego moda :uma:
Ogólnie dopiero teraz zainstalowałem jakiś preset (dokładniej ashen fx) +cutscenkowe oświetlenie i dużo mniej wkurzania się na grafikę jest :) kurcze..... czekam.
 
Last edited:
To ponoć... zmiana wizji artystycznej.

The view distance is virtually the same, but adding a layer of fog was an artistic choice that was made in the course of last year. Now, you of course don't have to agree with it, but that's simply what it was - an artistic choice.

Że co.
 
Dajcie spokój, nie powie przecież, że musieli to wrzucić, żeby zasłonić LOD na konsolach.
Lepiej już nic nie mówić, zamiast wygłaszać takie farmazony.

Artystyczny wybór jak określenie rzeczy, która najbardziej psuje i przeszkadza w odbiorze pięknie zaprojektowanego świata... Przynajmniej jest zabawnie.
 
Last edited:
No nic, chwała, że w plikach zostało. Tylko nie da się tego edytować, zmienić i polepszyć, bo nie ma Redkita. I ogień przy tym nie działa, więc jest bezużyteczne. Pewnie nikt mu nie pomoże, bo ładniejsza gra na jednej platformie by przeszkodziła w równowadze platform.
 
Spokojnie, kiedyś na pewno się uda. Zaczynam powolutku wierzyć, że modderzy przywrócą nam grę z zapowiedzi. Szkoda tylko, że REDzi zamiast w tym pomóc, to utrudniają... Chrzanić konsole.
 
Spokojnie, kiedyś na pewno się uda. Zaczynam powolutku wierzyć, że modderzy przywrócą nam grę z zapowiedzi. Szkoda tylko, że REDzi zamiast w tym pomóc, to utrudniają... Chrzanić konsole.
Przecież to już, to jest oświetlenie z SoD, żadnych zmian. A udać się nie może, jeśli nie dadzą pełnego dostępu do plików, cudów nie ma.
 
Paru elementów jednak jescze będzie brakowało, np. elementów cząsteczkowych, lub porządnie wyglądającej wody (bo to, co jest teraz to jest jakaś patologia).
 
Paru elementów jednak jescze będzie brakowało, np. elementów cząsteczkowych, lub porządnie wyglądającej wody (bo to, co jest teraz to jest jakaś patologia).
No bez przesady, szkoda, że nie chcecie Novigradu bez murów i pustego świata z 2013 i 2014 roku. Też było na trailerach i w zapowiedziach. Oświetlenie to jedna rzecz, efekty cząsteczkowe i teselacja mordują sprzęty.
 
Ale ja nie twierdzę, że te elementy są konieczne. Jestem naprawdę zachwycony tą modyfikacją i mam szczerą nadzieję, że już niedługo autor ją wypuści. Fajnie by jednak było, gdyby dało się jeszcze trochę elementów przywrócić. Taka woda to już w kilka lat starszych grach wyglądała o niebo lepiej. No, chyba, że benzyna w oceanach zamiast słonej wody to też "wizja artystyczna".
 
Top Bottom