Grafika w Gwincie

+
Szkoda, że ujednolicono wygląd kart. Nie tylko znikły jednostki w trzech wersjach, ale nawet karty mające warianty jak Brzask w każdej wersji mają tę samą grafikę. Może i jest dzięki temu większa przejrzystość, może i zwiększa się szansa na wylosowanie z beczki czegoś nowego, ale osobiście uważam tę zmianę za minus.
 
Wygląd UI można jako tako przełknąć, "prędzej czy później zmienią" mówię sobie, choć oczy krwawią. Ale gra wydaje się najzwyczajniej w świecie niedorobiona pod innymi kątami. Mam wrażenie, że brakuje połowy efektów dźwiękowych (kładzenie kart, przyzywanie z decku, wymiana itd.). Niektóre nowe efekty sprawiają, że się gubię w gameplay'u. Pożoga na przykład pali karty tak szybko, że nie zorientowałem się nawet, co mi spalono dopóki nie zerknąłem do cmentarza :p Ochota na granie szybko mi minęła po godzinie rankedów. Choć to też zasługa tak dużej ilości nowych kart i decków, wolę poczekać aż się deczko meta ustabilizuje. No i przede wszystkim by gameplay tak nie ranił oczu oraz uszu.
 
Stworzyłem Sklepa w wersji premium, wszystko fajnie tylko czemu karty które wybieramy jako jego efekt już nie są animowane?
 
No Title

Osobiście mam dość duży problem z deck buliderem. Jak dla mnie jest nie dość że mało przejrzysty to jego użytkowanie jest po prostu męczące. Karty w talii upchane w formie małych pasków, które dodatkowo dzielą się jeszcze na wersje podstawowe i premium.

Pomajstrowałem trochę z elementami UI i wyszło mi takie coś jak w załączniku. Tworzenie i przeglądanie kart przeniosłem na lewą stronę. Pozbyłem się przy tym całkowicie filtrów; standardowa karta/ premium, posiadane/nieposiadane karty itd.
 

Attachments

  • photo186901.png
    photo186901.png
    398.8 KB · Views: 26
Czyli co cała kolekcja miałaby być zagnieżdżona w malutkim okienku na 1/4 szerokości ekranu? No bez jaj :)

Koncepcja Redów jest słuszna, problem w tym że wszystko jest pstrokate, kolorowe, karty są za małe, ikony niewyraźne, wszędzie pełno ramek, a w tle jest jaskrawa, "karczemna" deska do krojenia.

Moim zdaniem wypozycjonowanie elementów interfejsu jest dobre. Problemem jest jakość tych elementów.
 
Last edited:
PolskaKielbasa;n10064251 said:
Czyli co cała kolekcja miałaby być zagnieżdżona w malutkim okienku na 1/4 szerokości ekranu? No bez jaj

Tak. Nie widzę potrzeby wzorowania się na albumach kolekcjonerskich tylko dlatego, że fizyczne karty są w ten sposób kolekcjonowane. Ani w obecnym, ani w poprzednim UI widok naraz kilkunastu kart w kolekcji niczego nie wnosił. Jak dla mnie funkcjonalność jest ważniejsza od nostalgii. Bez wyświetlania "wszystkich" kart (bo i tak widzisz naraz tylko niewielką ich część) odpada od razu 6 przycisków filtrowania (premium/zwykłe/posiadane/nieposiadane tid.) To samo tyczy się wielkości kart. W starym i obecnym widoku ogólnym kolekcji i tak masz tylko widok na kilkanaście małych prostokącików.
 
Kart w talii jest około 25, kart w kolekcji są setki. Przewinięcie przez 25 kart nie jest problemem, ale przewinięcie przez setki kart jest już czymś kłopotliwym. Sytuacja będzie się pogłębiać z każdym następnym rozszerzeniem. Filtry niby pomagają znaleźć odpowiednią kartę, ale nawet teraz po wybraniu filtrów kart jest bardzo dużo, a za kilka lat dojdzie do tego, że będziemy mieli setki kart nawet po zaznaczeniu wszystkich możliwych filtrów. Dotychczas przewijanie się przez wszystkie karty było co najmniej kłopotliwe, teraz przynajmniej jest znośne.
 
Top Bottom