GWENT Homecoming — co czeka GWINTA w przyszłości

+
Kingoko;n10825351 said:
A propos utraty graczy chodzi o to, że dużo streamerów sobie odpuściło

Faktycznie. Jeżeli chodzi o popularność gry, to bardzo duża strata.

W kwestii słuchania graczy zgodzę się z TraN999 - czasem redzi słuchali się ich zbyt często. Mam wrażenie, że obecny list też jest wynikiem płaczu i żalu niektórych graczy. Prawda jest taka, że oczywiście głos społeczności jest ważny, jednak jeszcze ważniejsze jest trzymanie się swoich założeń, chyba że faktycznie zmierzają one w złym kierunku, jednak według mnie tak nie było.

Tu zgadzam się, z AkvQQ " od lutego ekipa CDPR nie zrobiła praktycznie nic, a przynajmniej nic co można by realnie zobaczyć w grze. Do tego we wcześniejszych miesiącach wcale nie było lepiej." - ślamazarność dotyczy zarówno zmian w grze, jak i KOMUNIKACJI ze społecznością. To jest błędem.

Gra według mnie nie zmierzała w złym kierunku, problemem były często widoczne braki w balansie, często wręcz absurdalne:
- Dwie niemalże identyczne jednostki w dwóch różnych frakcjach działające zupełnie inaczej (rekrut nilfgardu i kapitan piratów skellige)
- Brak balansu Create - sam pomysł dodania create jest ciekawy. Problemem jest brak balansu i zamiana na siłę dobrze działających kart na create (dorregaray)

Redzi teraz natomiast chcą kompletnie wyrzucić pomysł z create do kosza, mimo że nie było nawet próby jego balansowania.

enotsen;n10826221 said:
"Wszystko już było" - kto pamięta przesuwanie terminów w przypadku W3 ... i co ... wyszło tylko na lepsze

Zgodzę się z tym, tylko że gry takie jak gwint to zupełnie co innego. One są STALE zmieniane. Dlatego wstrzymywanie aktualizacji, prace nad wywracanem gry o 180 stopni. Coś takiego można robić, gdy tworzy się cyberpunka, ale nie grę, w któą już grają ludzie.

Jednak pal sześć te wszystkie zmiany w kartach. Niech będzie, że Redzi wiedzą co robią (chociaż historia pokazuje coś innego). Problemem jest brak komunikacji i zrozumienia problemów społeczności, a jednym z nich jest brak regularnych aktualizacji i wcześniej wspomniany brak komunikacji. Jeżeli zerkniemy na wątki w dziale aktualności, to łatwo zauważyć, że nie ma tu praktycznie żadnych wartośćiowych wieści.

EDIT: I żeby nie było, że jestem jakimś hejterem.

Trzymam kciuki, żeby ten cały HomeComing wyszedł im jak najlepiej, żeby gra po wyjściu z bety rozniosła HS i wszystkie inne karcianki. Gwint ma (a przynajmniej miał potencjał), żeby być wielką grą.

Po prostu osobiście mnie ten list nie uspokaja. Wręcz przeciwnie - odnoszę wrażenie, że redzi naprawdę nie wiedzą co chcą robić z tą grą.

EDIT2: Dopiero teraz przyjrzałem się

AkvQQ;n10825501 said:
Zobaczcie jak wygląda nota prasowa przygotowana najprawdopodobniej przy współpracy działu PR CDPR:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-...y-7583297.html https://www.money.pl/gielda/wiadomos...0,2403259.html https://businessinsider.com.pl/gield...rojekt/e9ldls7
To oczywiste, że ten list otwarty nie został napisany do graczy, a do akcjonariuszy CDPR.

Wzceśniej nie dotarło do mnie, że HomeComing ma być wyjściem z Bety.

Jeśli całośc ma wyglądać tak, że:
1. W maju jest aktualizacja ostatnia
2. Potem 6 miesięcy prac "HomeComing"
3. Potem aktualizacja i wyjście z bety

To chyba, ktoś upadł na głowę. Po co w ogóle był cały okres bety, skoro i tak finalny produkt zostanie wydany bez udziału beta testerów? Czy w CDPR wiedzą w ogóle po co robi się beta testy?

Jak dla mnie sam ten pomysł jest na tyle irracjonalny, że pokazuje, że Gwint jest obecnie w tarapatach.
 
Last edited:
Wikli;n10826801 said:
Wzceśniej nie dotarło do mnie, że HomeComing ma być wyjściem z Bety.

Jeśli całośc ma wyglądać tak, że:
1. W maju jest aktualizacja ostatnia
2. Potem 6 miesięcy prac "HomeComing"
3. Potem aktualizacja i wyjście z bety

To chyba, ktoś upadł na głowę. Po co w ogóle był cały okres bety, skoro i tak finalny produkt zostanie wydany bez udziału beta testerów? Czy w CDPR wiedzą w ogóle po co robi się beta testy?

Jak dla mnie sam ten pomysł jest na tyle irracjonalny, że pokazuje, że Gwint jest obecnie w tarapatach.
Źle coś zinterpretowałeś bo nigdzie nie ma napisane, że 6 miesięcy licząc od maja będą opracowywać jakąś dużą łatę by wydać ją na/po oficjalnej premierze. Ja to rozumiem tak, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy będą wdrażać zmiany i ewentualnie po premierze te, których nie zdążą.
W końcu mechanika "utwórz" jak jest powiedziane ma być zmieniona w maju a to jest część tego projektu.
 
Last edited:
luk757;n10827301 said:
Źle coś zinterpretowałeś bo nigdzie nie ma napisane, że 6 miesięcy licząc od maja będą opracowywać jakąś dużą łatę by wydać ją na/po oficjalnej premierze. Ja to rozumiem tak, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy będą wdrażać zmiany i ewentualnie po premierze te, których nie zdążą.
W końcu mechanika "utwórz" jak jest powiedziane ma być zmieniona w maju a to jest część tego projektu.

On dobrze zrozumiał =]. W maju ostatni patch i przez 6 miesięcy zero kontaktu i wypuszczają całego nowego Gwinta w okolicach wrzesień, październik :D. Szczerze nie wiem, czy dadzą radę jak tyle czasu robią singleplayer, nową frakcję, a premium karty z grudnia od 4 miesięcy nie mogą uzupełnić, a graficy chyba nie kodują gry ? :p Coś tam się niedobrego dzieje. Po prostu nie mają jak tego przeciągać już i dali taką hibernację. TWiG też zawiesilina pół roku. Zero newsów już prze pół roku. W sumie to też nakręca hype :D przed premierą, teraz konkurencja nie wie jak to będzie wyglądać :D
Arty w Gwincie są najlepsze ze wszystkich karcianek, ale stół w artifact ma świetny rendering, a redzi chcą mieć wszystko lepsze. Widać po kartach premium (animacje z dźwiękiem). Muszą zrobić klimat, karty są brutalne w rysunkowych otoczkach. Mam nadzieję, że się uda =]
 
Wikli said:
Inne karty takie jak np. czarna krew mogą zostać ograniczone do konkretnych jednosstek tak jak np. gniazdo potworów. RNG działające na takiej zasadzie według mnie będzie bardziej sprawiedliwe.
Zawsze takie karty można przerobić na wzór sklepa: przy wrzucaniu karty do talii spośród wszystkich dostepnych dla niej efektów wybieramy pięć, z czego przy użyciu losowane byłyby trzy do wyboru dla nas. Przykładowa czarna krew byłaby bardziej grywalna i to nie tylko w achemii, dziś zbyt często wybieram pomiędzy mglakiem, ekkimą etc.
Co prawda dalej zostałyby takie karty jak him czy garnizon, ale je również dałoby się przerobić w podobnym stylu.
 
MaRIB1;n10827501 said:
On dobrze zrozumiał =]. W maju ostatni patch i przez 6 miesięcy zero kontaktu i wypuszczają całego nowego Gwinta w okolicach wrzesień, październik :D. Szczerze nie wiem, czy dadzą radę jak tyle czasu robią singleplayer, nową frakcję, a premium karty z grudnia od 4 miesięcy nie mogą uzupełnić, a graficy chyba nie kodują gry ? :p Coś tam się niedobrego dzieje. Po prostu nie mają jak tego przeciągać już i dali taką hibernację. TWiG też zawiesilina pół roku. Zero newsów już prze pół roku. W sumie to też nakręca hype :D przed premierą, teraz konkurencja nie wie jak to będzie wyglądać :D
Arty w Gwincie są najlepsze ze wszystkich karcianek, ale stół w artifact ma świetny rendering, a redzi chcą mieć wszystko lepsze. Widać po kartach premium (animacje z dźwiękiem). Muszą zrobić klimat, karty są brutalne w rysunkowych otoczkach. Mam nadzieję, że się uda =]

Wskaż mi w tym liście słowa, które potwierdzają twoją tezę bo ja takowych nie widzę. Owszem za 6miesięcy może być spory patch ale nigdzie nie ma napisane, że do tego czasu nie będzie żadnych (mniejszych) aktualizacji a czy wprowadzą zmianę w rzędach sami nie wiedzą więc ciężko powiedzieć na ile gwint się zmieni.
Inna sprawa, że to o czym dyskutujemy pokazuje jak nieudolna jest komunikacja Redów, brak konkretów i niejednoznaczność przekazu.

Poza tym informują o 2 dużych patchach do zakończenia projektu, a kiedy się kończy projekt przed czy po wydaniu patcha? Po, więc to by wskazywało, że po maju nie powinno być dużych patchy... chyba, że się wysłowić nie umieją ;)
 
Last edited:
Bardziej prawdopodobne, że przez te 6 miesięcy kilka razy pojawi się PTR, na którym nowe rzeczy będą testowane. Nie wierzę, że są sami w stanie wszystko przetestować, bo później mogą być takie kwiatki jak Midwinter Update.
 
luk757;n10828351 said:
Wskaż mi w tym liście słowa, które potwierdzają twoją tezę bo ja takowych nie widzę. Owszem za 6miesięcy może być spory patch ale nigdzie nie ma napisane, że do tego czasu nie będzie żadnych (mniejszych) aktualizacji

Do zakończenia projektu, poza kolejnymi sezonami, Pojedynkami Frakcji i wyzwaniami Krzywego Zwierciadła Areny, ukażą się jeszcze dwie duże aktualizacje. Pierwsza z nich zaplanowana jest na kwiecień — wprowadzi ona brakujące karty premium oraz frakcyjne skórki planszy. W maju ukaże się natomiast aktualizacja usprawniająca balans rozgrywki (w tym Tancerzy Ostrzy) oraz zmianę w działaniu mechaniki “Utwórz”.

Czyli tak jak pisał Wikli :

1. W maju jest aktualizacja ostatnia
2. Potem 6 miesięcy prac "HomeComing", (one już trwają od tego miesiąca, albo i wcześniej.)
3. Premiera wrzesień, październik.

http://gwint24.pl/hibernacja-w-celu-regeneracji-moje-przemyslenia-nt-gwent-homecoming

Nie będą przecież zajmować się tą grą skoro wszystko się zmieni, chcą wyjść z nowościami od razu przy premierze, aby przykuć jak najwięcej graczy i nikt w głowach już nie mieszał :D. Nie będzie mniejszy aktualizacji, majowa jest ostatnia i ostatnie karty premium. Nowe beczki, wampiry wszystko będzie za pół roku. Angielskie forum nawet zobacz, co tam się dzieje.
 
MaRIB1;n10828731 said:
Do zakończenia projektu, poza kolejnymi sezonami, Pojedynkami Frakcji i wyzwaniami Krzywego Zwierciadła Areny, ukażą się jeszcze dwie duże aktualizacje. Pierwsza z nich zaplanowana jest na kwiecień — wprowadzi ona brakujące karty premium oraz frakcyjne skórki planszy. W maju ukaże się natomiast aktualizacja usprawniająca balans rozgrywki (w tym Tancerzy Ostrzy) oraz zmianę w działaniu mechaniki “Utwórz”.

Nie będą przecież zajmować się tą grą skoro wszystko się zmieni, chcą wyjść z nowościami od razu przy premierze, aby przykuć jak najwięcej graczy i nikt w głowach już nie mieszał :D. Nie będzie mniejszy aktualizacji, majowa jest ostatnia i ostatnie karty premium. Nowe beczki, wampiry wszystko będzie za pół roku. Angielskie forum nawet zobacz, co tam się dzieje.

Czytałem kilka razy ten fragment i nie ma tam czarno na białym, że w dniu premiery wyjdzie ogromna aktualizacja zmieniająca wszystko i jak już wspomniałem w majowym patchu częsciowo projekt będzie zrealizowany ale jak teraz sobie myślę to w sumie można się po nich wszystkiego spodziewać :) Tyle, że takie ruchy to można czynić po wyjściu z closed bety a nie wyskakiwać w finalnej wersji.
 
Pierwsza reakcja... Nie wiedzą co robią, zwalili większość aktualizacji, mają problemy z terminami, więc w pół roku jeśli testują nową grę to i tak ją zwalą. Więc będzie kiła i mogiła.

W sumie to postawili wszystko na jedną kartę i albo się uda albo zamykamy projekt. I w sumie to może się okazać że w trakcie 6 miechów kasy zabraknie.
Więc TOTALNA LIPA.

Ale z drugiej strony....

1. Jak już wszedłem do gry sobie popykać, to w sumie gra już sprawia mi wiele frajdy więc i tak będę w nią grał. Sam Gwint mi się podoba, kierunek taktyczny a nie gra Monopoly jak w innych karciankach.
2. Łatwe zbieranie kart, gdzie kupując pakiet startowy nie jak w HS pieniądze wyrzucone w błoto bo i tak nie uzbieram kolekcji. W HS ludzie po 2000zł wydawali grając codziennie i mieli problem z uzbieraniam kart.
3. Klimat też jest fajny, oprawa graficzna, czasami wchodzę żeby pokazać komuś karty premium jakie mam, albo sam żeby sobie na nie popatrzeć bo po prostu są świetne.

Więc i po 6 miechach pewnie też będę grał. Bo CDPR mimo że nie umieją robić karcianek i robią pierdyliard błędów to i tak odwalili kawał dobrej roboty.

Więc ni tylko życzyć POWODZENIA CDPR XD w tych 6 ciężkich miesiącach.




Mam nadzieje że tylko kasa się im nie skończy..... :)



 
luk757;n10828891 said:
Czytałem kilka razy ten fragment i nie ma tam czarno na białym, że w dniu premiery wyjdzie ogromna aktualizacja zmieniająca wszystko i jak już wspomniałem w majowym patchu częsciowo projekt będzie zrealizowany ale jak teraz sobie myślę to w sumie można się po nich wszystkiego spodziewać :) Tyle, że takie ruchy to można czynić po wyjściu z closed bety a nie wyskakiwać w finalnej wersji.

Mimo wszystko społeczność rozumie to jednoznacznie- "brak aktualizacji przez jakieś 6 miesięcy". Chociażby z tego powodu ze streamowania Gwinta zrezygnowała już większość czołowych zawodników (w tym ci "wybrani" przez CDPR- Mogwai, Merchant itp.)
 
luk757 https://www.gwentdb.com/news/289-gwent-homecoming-answers-from-the-devs Odpowiedzi devów za często zadawane pytania. Aktualizowanie w kawałkach zabiera za dużo czasu i siły roboczej dlatego wszystko zostanie wypuszczone w jednym dużym patchu. Będą za to otwarte PTR ale to pod koniec projektu jak już przyjmie określony kształt.

Wikli zależy jak do tego podejdą. Swim pamiętam proponował coś takiego jakiś czas temu i za przykład podał mahakam defendera, który w jednym rzędzie działa jak teraz a w innym bustuje się o 5 co zwiększa użyteczność karty jeżeli zostanie dobrana w ostatniej rundzie. Jeżeli do części kart podejdą w ten sposób, to więcej kart może okazać się grywalna, co chyba jest pozytywnym skutkiem. Też np. silniki w jednym rzędzie mogą bustować się o powiedzmy 1 punkt a w drugim rzędzie dostaną 2 armora i wyjdą z zasięgu pioruna itp. Znowu większa użyteczność karty i większa szansa, że będzie grana.

Może też być bardziej lorowe podejście i powiedzmy maszyny w KP lepiej działają na oblężniczym rzędzie. Czy np. uzależnić działanie magów od rzędu w którym są postawieni, że wodnica w pierwszym rzędzie wali jadem w drugim odpogadza, a w trzecim rzuca deszcz. Generalnie mają duże pole do popisu.

A wg mnie wykorzystanie czarodziei wymaga taktycznego podejścia bo decydujemy np czy chcemy detmoldem przywalić piorunem w daną jednostkę bo inaczej urośnie czy wolimy zachować go na później żeby czyścić pogodę. Najlepiej to widać na arenach. Nie jest do końca tak jak piszesz. Poza tym w kontekście innych kart nawet jeżeli wybór jest prowizoryczny to lepiej go mieć niż nie mieć.
 
ydorgo281;n10829131 said:
Wikli zależy jak do tego podejdą. Swim pamiętam proponował coś takiego jakiś czas temu i za przykład podał mahakam defendera, który w jednym rzędzie działa jak teraz a w innym bustuje się o 5 co zwiększa użyteczność karty jeżeli zostanie dobrana w ostatniej rundzie. Jeżeli do części kart podejdą w ten sposób, to więcej kart może okazać się grywalna, co chyba jest pozytywnym skutkiem.

To był chyba najgorszy z podanych pomysłów - karty carry over powinny nieść ze sobą pewne ryzyko.

Przykład z innej strony - tancerz ostrzy. Jeżeli nie jest wymieniany, tylko rzucany z ręki to na stół wchodzi za 9 pkt.

W tym przypadku chyba każdy stwierdzi, że jest to uczynienie karty zbyt mocną.

Ponadto trzebaa zwrócić uwagę na fakt, że takie podwójne umiejętności można zrobić jak obecnie u sklepa, czy też hima - nie trzeba przypisywać jednostek do rzędów na siłę ;)

A jeżeli mówimy o balansowaniu kart, to można to robić na mnóstwo sposobów, również bez przypisywania jednostek do rzędów i dodawania im dodatkowych umiejętności ;)

ydorgo281;n10829131 said:
Może też być bardziej lorowe podejście i powiedzmy maszyny w KP lepiej działają na oblężniczym rzędzie

Spoko - jak chcą przypisać do rzędów, to niech przypiszą.

Osobiście uważam, że zwinność daje więcej możliwości tkatycznych, ale jeżeli chcą iść w kierunku przypisania jednostek do rzędów, to niech to zrobią, jednak bez jakichś udziwnień w stylu "karta jest zwinna, ale umiejętność uaktywnia się tylko na jednym rzędzie".

ydorgo281;n10829131 said:
Czy np. uzależnić działanie magów od rzędu w którym są postawieni, że wodnica w pierwszym rzędzie wali jadem w drugim odpogadza, a w trzecim rzuca deszcz

Również sztuczna komplikacja. To jak dla mnie jest myślenie "w jaki spośób na siłę przywrócić znaczenie rzędów".

ydorgo281;n10829131 said:
Generalnie mają duże pole do popisu.

I to najgorsze, bo mają mnóstwo sposobów, żeby coś popsuć :D

ydorgo281;n10829131 said:
A wg mnie wykorzystanie czarodziei wymaga taktycznego podejścia bo decydujemy np czy chcemy detmoldem przywalić piorunem w daną jednostkę bo inaczej urośnie czy wolimy zachować go na później żeby czyścić pogodę. Najlepiej to widać na arenach. Nie jest do końca tak jak piszesz

I tak jest obecnie.

Uzależnienie ich umiejętności od rzędu nic nie zmieni, poza tym, że będzie to zbędna komplikacja. Również warstwa taktyczna będzie mniejsza, bo żeby osiągnąć wymagany efekt musisz rzucić jednostkę do konkretnego rzędu, a nie do tego, który byłby najlepzsy dla Ciebie. A lorowo też bieda, bo czarodziej nie może rzucić jakiegoś zaklęcia dlatego, że znajduje się w innym miejscu? :D

ydorgo281;n10829131 said:
Poza tym w kontekście innych kart nawet jeżeli wybór jest prowizoryczny to lepiej go mieć niż nie mieć.

Z tym się nie zgodzę.

 
luk757;n10828891 said:
, że w dniu premiery wyjdzie ogromna aktualizacja zmieniająca wszystko

No bo to będzie premiera nie aktualizacja, czyli finalny produkt ze wszystkim, wtedy zajmą się eventami i wydarzeniami na bieżąco. Teraz wyglądałoby tak, że dawkują nam finalny produkt w ratach wampiry, single player nowe beczki, ludzie pograją w i pójdą, następna aktualizacja, znowu pograją i pójdą. Kampania ma przyciągnąć ludzi i przyzwyczaić do gwinta, ogólnie będzie co robić w grze. Przy premierze nie byłoby już takiego WOW, bo wszystko będzie już ograne. Tak właśnie było z areną, kiedy aktualizacja przyciągnęła graczy i gwentup zanotował skok potyczek do 3mln, teraz spadło do 1,4mln. Teraz napisali, że będą informować nad postępami w grze, czyli możliwe że jakiś trailer dadzą, albo screeny, ale to pewnie przed samą już premierą, by nakręcić HYPE!! ;]

Nie mogą zrezygnować z gwinta, ta gra ma zarabiać, wypełniając lukę w okresie spadku sprzedaży wiedźmina, a premierą cyberpunk'a (2021 premiera, zaplanowana na ten czas), co roku zmniejsza się przypływ finansów przez spadek sprzedaży wiedźmina, różnica -50% do poprzedniego roku, w przyszłym znowu -50% do tego itd. W tym roku musza wypuścić gwinta i musi konkurować z silnymi przeciwnikami.

Więc żadnych patchów nie będzie już poza majowym. Dadzą jeszcze przetestować pod koniec projektu na PTR (Pulbliczny serwer Testowy), ale wątpie by wszystko tam pokazali od A do Z. Po tych testach będzie finalny produkt ze wszystkim. Wszsytko masz opisane w linku wyżej:
ydorgo281 said:
https://www.gwentdb.com/news/289-gwe...-from-the-devs Odpowiedzi devów za często zadawane pytania.a
 
Gram w Gwinta od niedawna, jakiś miesiąc dopiero będzie. Zdążyłam już zauważyć niektóre wady i bardzo mi się podoba to, co czytam ^^ Będę czekać niecierpliwie na te zmiany, a 6 miesięcy stagnacji nie przeszkadza mi w żaden sposób. W Gwincie jest co robić, no, przynajmniej dla nowych graczy, albo tych co pogrywają sobie od czasu do czasu. Domyślam się, że hardcorowi gracze, którzy zdobyli już wszystkie karty itp. mogą się nudzić, ale...cóż, to normalna rzecz.

Tylko nie rozumiem za bardzo płaczu you tuberów i streamerów gwintowych. Ta stagnacja...co ona zmieni? Nadal mogą nagrywać rankedy, areny, tworzyć nowe talie. To samo co do tej pory. Nie potrafię sobie wyobrazić co miałoby się stać by aż tak płakać i mówić, że Gwint umrze. Mam tu na myśli głównie zagranicznych you tuberów.
 
Wikli;n10829251 said:
To był chyba najgorszy z podanych pomysłów - karty carry over powinny nieść ze sobą pewne ryzyko.

Nie do końca. Jeżeli utrzyma się taki remuval jaki jest obecnie to ta karta i tak by nie pograła. Poza tym mają wrócić do tożsamości archetypów, a kiedyś tam w założeniach krasnoludy miały się skupiać na carryover, więc chyba powinni mieć dobre narzędzia ku temu, oczywiście bez przesady.

Wikli;n10829251 said:
Spoko - jak chcą przypisać do rzędów, to niech przypiszą.

Nie mają przypisywać do rzędu, będzie nadal zwinność, ale w rzędzie oblężniczym karta będzie miała dodatkowe benefity.

Wikli;n10829251 said:
Również sztuczna komplikacja. To jak dla mnie jest myślenie "w jaki spośób na siłę przywrócić znaczenie rzędów".

Dla mnie nie jest na siłę. Jad jest używany na bliski dystans, lorowo się zgadza. Idąc dalej łucznicy w drugim rzędzie mogą mieć dodatkowy efekt, punkty. Rycerze czy potwory, topornicy walczący w zwarciu w pierwszym rzędzie mogą mieć dodatkowe umiejki, punkty itp.

Brak znaczenia rzędów to imo najgorsza rzecz jaka się przytrafiła tej grze od czasu zamkniętej bety.
 
ydorgo281;n10829571 said:
Nie do końca. Jeżeli utrzyma się taki remuval jaki jest obecnie to ta karta i tak by nie pograła. Poza tym mają wrócić do tożsamości archetypów, a kiedyś tam w założeniach krasnoludy miały się skupiać na carryover, więc chyba powinni mieć dobre narzędzia ku temu, oczywiście bez przesady

Ale te założenia mogły się zmienić. A karta carry over, która może być dodatkowo 12 bez żadnej synergii to trochę przegięcie.

Wzmocnić natomiast tę kartę można na inne sposoby, bez dokładania jej alternatywnej umiejęności.

ydorgo281;n10829571 said:
Nie mają przypisywać do rzędu, będzie nadal zwinność, ale w rzędzie oblężniczym karta będzie miała dodatkowe benefity

Skąd to wiesz? Z listu redów to nie wynika jasno - oni sami nie wiedzą jak to ma do końca wyglądać.

A to, żeby cały rząd dawał konkretny zestaw korzyści wzsystkim jednostkom też według mnie jest pozbawione sensu.

ydorgo281;n10829571 said:
Dla mnie nie jest na siłę. Jad jest używany na bliski dystans, lorowo się zgadza. Idąc dalej łucznicy w drugim rzędzie mogą mieć dodatkowy efekt, punkty. Rycerze czy potwory, topornicy walczący w zwarciu w pierwszym rzędzie mogą mieć dodatkowe umiejki, punkty itp.

Wróć do mojej wypowiedzi i zauważ, do czego się odniosłem ;)

Zacytuję ponownie:

ydorgo281;n10829131 said:
Czy np. uzależnić działanie magów od rzędu w którym są postawieni, że wodnica w pierwszym rzędzie wali jadem w drugim odpogadza, a w trzecim rzuca deszcz.

Nie odnosiłem się tu do toporników, rycerzy, czy też innych jednostek, lecz do pomysłu o tym, żeby magowie rzucali czar w zależności od tego w jakim rzędzie się ich postawi. I to jest wymuszanie znaczenia rzędów na siłę, bo teraz też rzucają różne czary, tylko można je wybrać.

ydorgo281;n10829571 said:
Brak znaczenia rzędów to imo najgorsza rzecz jaka się przytrafiła tej grze od czasu zamkniętej bety.

Ty tak uważasz. Dla mnie to najlepsza rzecz. Teraz to ja decyduję o tym gdzie stawiam jednostki i mogę to dostosować do obecnej sytuacji.

Poza tym dzięki zwinności jednostek znaczenie rzędów jest jeszcze większe. W CB wystarczyło po prostu rzucić jednostkę, teraz trzeba ją rzucić w odpowiednie miejsce. Ile razy już przeciwnik bez sensu dał mi potężne igni, albo wystawił się na zatruty miód :D Gdy jest przypisanie do rzędów (a zwiększenie ich znaczenia jest na 90% równoznaczne z przypisaniem jednostek do rzędów, bo nie będzie się opłacało gdzie indziej grać jednostek), to takiego myślenia nie ma.
 
MaRIB1;n10829321 said:
Nie mogą zrezygnować z gwinta, ta gra ma zarabiać, wypełniając lukę w okresie spadku sprzedaży wiedźmina, a premierą cyberpunk'a
Luka ta nie jest jakoś niesamowicie wielka, bo Wiedźmin utrzymuje się jako bestseller na Steamie (w ostatnim tygodniu 3 miejsce).
 
Wikli;n10829641 said:
Poza tym dzięki zwinności jednostek znaczenie rzędów jest jeszcze większe. W CB wystarczyło po prostu rzucić jednostkę, teraz trzeba ją rzucić w odpowiednie miejsce. Ile razy już przeciwnik bez sensu dał mi potężne igni, albo wystawił się na zatruty miód :D Gdy jest przypisanie do rzędów (a zwiększenie ich znaczenia jest na 90% równoznaczne z przypisaniem jednostek do rzędów, bo nie będzie się opłacało gdzie indziej grać jednostek), to takiego myślenia nie ma.

No jak ktoś będzie walił wszytko w jeden rząd "bo ma bonusiki", "bo napisali w poradniku", a nie wystawi "strażnika", który będzie miał więcej sił, to jego sprawa. Ja tu właśnie widzę wzbogacenie możliwości taktycznych, czy też zwykłego przewidywania oraz "czytania" przeciwnika. Ja wystawiam strażnika, on mi osłabia itp. itd. Kalkuluje sobie, dobijam do 24 i resztę jednostek rzucam w inny rząd, tracąc przy tym bonus, ale nie daje przeciwnikowi szansy na duże zagranie.

Ja wiem, że forum jest do dyskusji Panowie, ale w tym konkretnym sporze, żadna ze stron nie jest w stanie uzasadnić swojej racji, popierając ją twardymi dowodami - szkoda waszego czasu na wzajemne przekonywanie się, bo to nie nastąpi ;)

Wikli Nie mamy 100% pewności jaki jest plan Redów, ale są też pewne przesłanki, że jednak będzie to coś w stylu bonusu za granie w odpowiedni rząd. W linku który podał jeden z kolegów, może wyczytać coś takiego:
"A big portion of the cards will be at least looked at (with new things like preferred row and bringing back the faction identity)."
 
Top Bottom