Gwint: Mobile

+
Tak jak inni chciałbym móc zagrać w Gwinta mobilnie, ale nie wyobrażam sobie jakby to miało być rozwiązane. Jest tyle kwesti ro rozwiązania, ze droga do mobilnego Gwinta o ile ostatecznie możliwa to będzie bardzo długa.
 
Zastanawiam się jak gwint wygląda na 10-12 calowym laptopie. Ma ktoś okazję to sprawdzić. Bo mam wrażenie że już przy takiej wielkości ekranu mogą być problemy z ogólną widocznoscią/ przejrzystoscia gry...
 
banan0700;n9592321 said:
Zastanawiam się jak gwint wygląda na 10-12 calowym laptopie. Ma ktoś okazję to sprawdzić. Bo mam wrażenie że już przy takiej wielkości ekranu mogą być problemy z ogólną widocznoscią/ przejrzystoscia gry...

Ja od czasu, do czasu grywam na 12-calowym Notebook'u i jest w porządku, na tyle, że i te 10 cali powinno dać radę.
 
Szwagier669;n9705031 said:
Nie Wydaje mi się, aby Gwint przeszedł na platformy mobilne, ze względu na swoją złożoność ;)

Zawsze można zapytać o to Redów w dedykowanym temacie :).
 

Gość

Guest
Szwagier669;n9705031 said:
Nie Wydaje mi się, aby Gwint przeszedł na platformy mobilne, ze względu na swoją złożoność ;)

A to bzdura, wielkie gnioty jak World of Tanks mają wersje mobilne. @Czerwoni zlitujcie się, kiedy.
 
Może ten "zapowiadany" limit kart w rzędzie jest jakimś zalążkiem początku zamysłu koncepcji wersji mobilnej.
 
Mozecie juz byc pewni ze GWINT wejdzie na mobile market w 2018.....wystarczy wejsc na PTR server i zobaczyc jak to wyglada....Osobiscie nigdy nie gralem i nie bede gral w gry mobilne ale to kwestia gustu
 
Mam nadzieje że Gwint zagości mobilnie. Jako, ze nie mam czasu ze względu na pracę i wyjazdy grać tyle ile bym chciała, to już mobilnie dałabym radę.
Trzymam kciuki za CDP, żeby tak się stało.
 

Gość

Guest
adventus.991;n10070861 said:
Nie jestem przekonany czy to był skok na kasę, przynajmniej jeśli chodzi o cały patch, bo ta oferta świąteczna za stówę faktycznie jest kiepska :p REDzi chcieli an święta zrobić nam prezent i niespodziankę, sto nowych kart to zawsze lepiej niż 20-30. Owszem, robi się na początku chaos na ladderze, ale to jest właśnie fajne -Kiedy ma się taką masę możliwości i tak długo odkrywa nowe decki, pomysły przeciwników.


Kiedy Gwint wyjdzie na mobilniaki, to i tak będzie miał tam inne UI (w obecnej formie nie ma to sensu na małych dotykowych wyświetlaczach telefonów tak czy owak). Więc
nie sądzę że są to zmiany spowodowane nadchodzącą wersją na androida / iOS, bo zdecydowanie nie będzie to port 1:1. Mogą, a podejrzewam że muszą zrobić oddzielne UI dla telefonów / tabletów.


Gwent zbudowano na Unity, gry na tym silniku łatwo się przenosi na platformy mobilne. UI może być kropla w kroplę.
 
K_4-far;n10071071 said:
Gwent zbudowano na Unity, gry na tym silniku łatwo się przenosi na platformy mobilne. UI może być kropla w kroplę.
Chodzi o to, że gdyby zostawić całe UI, okna bez zmian to byłyby niewygodne w użyciu na małych ekranach. Karty oraz ich siła, tokeny byłyby słabo czytelne, przyciski byłyby za małe na dotykowy ekran itp. itd. Trzeba by przeskalować albo kompletnie przebudować elementy stołu gry, dodać jakieś usprawniające "poruszanie się" po grze opcje. Dochodzą do tego ewentualne elementy do zmiany z powodu optymalizacji.
 

Gość

Guest
adventus.991;n10071851 said:
Chodzi o to, że gdyby zostawić całe UI, okna bez zmian to byłyby niewygodne w użyciu na małych ekranach. Karty oraz ich siła, tokeny byłyby słabo czytelne, przyciski byłyby za małe na dotykowy ekran itp. itd. Trzeba by przeskalować albo kompletnie przebudować elementy stołu gry, dodać jakieś usprawniające "poruszanie się" po grze opcje. Dochodzą do tego ewentualne elementy do zmiany z powodu optymalizacji.

Jak oglądam wideo z gry na 9,6 calowym urządzeniu to niezależnie od pozycji uważam że wygodnie by mi się grało. Telefony dałyby rade w pozycji horyzontalnej na luzie. Rzut monetą mógłby być etapem a moneta później znikać zostaje ci sama plansza i karty. To można fajnie zrobić, wszystko się spokojnie zmieści, żadnej funkcjonalności nie musimy tracić a zmiany mogą być bardzo minimalne.
 
K_4-far;n10071891 said:
Jak oglądam wideo z gry na 9,6 calowym urządzeniu to niezależnie od pozycji uważam że wygodnie by mi się grało. Telefony dałyby rade w pozycji horyzontalnej na luzie.
Jeśli mowa o urządzeniach z 9 calowymi wyświetlaczami to jak najbardziej. Ale 4-5 calówki w telefonach to już trochę mało na obecny stół. Trzeba by go nieco przerobić + dać opcje typu zoomowanie fragmentów ekranu. Wiem, że byli gracze eksperymentujący z graniem w obecnego Gwinta na telefonach (z windowsem albo streamingiem) i pisali, że nawet daje radę jeśli jest się cierpliwym i mało wymagającym. Ale "daje radę" to za mało na port mobilny z prawdziwego zdarzenia i REDzi muszą zrobić wszystko, by taka wersja była jak najbardziej wygodna, bezproblemowa i płynna w działaniu. Trochę tu jest do zrobienia więc skoro już robią taki port, to mogą bez problemu (tak mi się wydaje, że bez problemu, bo to chyba nie spory deal, zwłaszcza w obliczu wkroczenia gry w duży, mobilny rynek) sprawić mu oddzielne UI.
 
Top Bottom