Informacja dotycząca źle zliczanego doświadczenia

+
,,if needed'' no rzeczywiście, ale na pewno zechcieliby jutro sobie dłużej pospać albo jakiegoś grilla przypalić z okazji święta więc może ogarną dzisiaj :p
 
Dokładniej mówiąc, to napisał, że będą pracować w (długi) weekend jeśli będzie to konieczne, czyli jest szansa, że będzie dzisiaj.

Faktycznie - mój błąd. Nie mniej to jest post z dzisiaj, więc na pewno bym się nie spodziewał dzisiaj wypuszczenia 1.05... Zresztą ja i tak muszę czekać na 1.04 dla XONE.
 
Dokładniej mówiąc, to napisał, że będą pracować w (długi) weekend jeśli będzie to konieczne, czyli jest szansa, że będzie dzisiaj.

Czyli jak będą pracować przez długi weekend, który zaczyna się jutro, to logicznie rzecz biorąc nie ma najmniejszej szansy na to, aby patch ujrzał światło dzisiaj. Raczej sugeruje to, żeby się go nie spodziewać przed poniedziałkiem.
 
Tzn kolega dobrze to określił "if needed" bo ktoś na eng forum zwrócił uwagę, że słabo, bo w PL długi weekend jest i wtedy Marcin napisał, że jeśli będzie potrzeba to i w długi weekend będą pracować.

Mnie natomiast chodzi o to, że skoro to post z okolic dzisiejszego południa, to raczej dzisiaj łaty nie będzie... Pamiętajcie, że długi weekend obejmuje w zasadzie czw, pt, sb i nd... Momot chciał dać do zrozumienia, że nie robią sobie "holidays".
 
Czytam ten wątek i naszło mi na myśl coś takiego... Otwarty świat bez skalowania jest z definicji ciężki to zrobienia, choć ważniejsze jest to, że brak skalowania odcina człowieka od pewnych terenów( pomijając główne lokacje są to np. ukryte skarby). Brak skalowania nakłada pewne ograniczenia(że się powtórzę), ale za przyjemną i "płynną" rozgrywkę odpowiada rozlokowanie questów( co zostało zrobione nie najlepiej), to chyba największa bolączka, bo prowadzi do pytania dlaczego questy zostały źle rozlokowane? Zapewne z braku czasu, co prowadzi do bugów( czy tego z expem, czy nawet nieprzemyślanego na dłuższą metę systemu aktywnych slotów) i niedopracowania, przechodząc do sedna brak skalowania sam nakłada ograniczenia na gracza, a cała afera tyczy się źle rozlokowanych questów(gdyby były rozlokowane inaczej prawdopodobieństwo trafienia szarego questa byłoby bardzo małe), co do questów, które według Redów miały nie dawać expa( np. szary, bo boksie na Skellige), trzeba było umieścić ten quest bez sugerowanego lvla, albo w dedykowanej tego rodzaju questom rubryce( stwierdzenie, że za niektóre questy nie dają expa jest ok, żeby postać nie była zbyt przykoksana na koniec- brak skalowania). Wszystko wynikło z braku czasu, nie dziwi mnie to, a Wiedźmin jak na "standardy" innych firm i tak jest ok, choć brak hotfixa zielonych questów boli strasznie. Gdyby wszystko było dobrze to na pewno nie byłoby zadania, za które nie dostalibyśmy expa, a powinniśmy go dostać( szarzejące zadania). Co do nagradzania za szare questy teraz proponuje 20 expa, tak jak jest to z gniazdami potworów.
 
Last edited:
Panowie powiem tak :

Zapowiedź paracy przez długi weekend jeżeli będzie potrzeba wskazuje na fakt (w moim odczuciu) że chcą wrzucić to na piątek a jak coś się przedłuży to nawet i w weekend dla Nas.

Tak więc według mnie piątek to najszybciej na co można na pc liczyć a chyba najprawdopodobniej weekend lub poniedziałek. Nie znam realiów oczywiście CDPr ale jeżeli chłopaki liczą się z pracą w długi weekend to pewnie mają powody ku temu.

Tak czy siak docenić należy że wreście otrzymujemy jakieś informacje. Ja chciałbym podziękować za to.

Szkoda tylko że informacje te są bardzo chaotyczne i sprzeczne. Np jeżeli chodzi o exp za szare qesty hronologicznie :

1-4 dni ciszy - CDPr milczy w sprawie.
Dzień 5 - Marcin M. oznajmia że nie jest to bug a jedynie mechanika gry, nie będzie poprawione
Dzień 6 (dzis) ok 12 ktoś otrzymuje info mailowe od suportu że jest to bug i będzie poprawione
chwilę później Marcin piszę (potwierdza) zapytany że będzie to zmienione w paczu z 0 exp na 50 exp.

I było by w miarę ok gdyby nie to że po 15 otrzymałem maila od suportu osobiście o treści :
Witam,

Dziękuję za zgłoszenie. Obawiam się że brak doświadczenia za wykonanie zadań o sugerowanym poziomie conajmniej 6 niższym niż obecny Geralta jest działaniem zgodnym z designem. Podyktowane jest to tym, żeby wykonywać zadania na podobnym do Geralta poziomie, aby uniknąć sytuacji, w której gracz wraca w późniejszej fazie gry z silniejszą postacią i wykonuje zadania z wielką łatwością.


Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Mincewicz


W dniu 1 czerwca 2015 19:23 użytkownik pl.cdprojektred.com <no_reply@en.cdprojektred.com> napisał:
Product: Wiedźmin 3: Dziki Gon
Platform: Playstation 4
Boxed or digital: boxed
Vendor: gram.pl
Country: Polska
User email: klinku@gmail.com
Problem description:
Witam od wydania poprzedniego pacza nie otrzymuje XP za zadania poniżej 6 lvl od moje aktualnie posiadanego (szare). Próbuje odnaleźć informacje kiedy Państwo poprawią ten bug (i czy w ogóle?) Pytam ponieważ przestałem przez to grać (gra nie ma sensu) a ponoć może nie być możliwe doliczenie utraconego XP Dziękuje za pomoc.​

Panowie litości, fajnie że poprawiacie swoje zachowanie, super że częśc z Was dla Nas poświęci długi weekend ale litości miejcie jedną strategie informacyjną.
 
@KLINKU szare zadania mają dawać 5 a nie 50 xp, a te 50 było by już bardziej spoko, bo tak serio to 5 dalej nic nie daje ;p
 
Panowie powiem tak :

Zapowiedź paracy przez długi weekend jeżeli będzie potrzeba wskazuje na fakt (w moim odczuciu) że chcą wrzucić to na piątek a jak coś się przedłuży to nawet i w weekend dla Nas.

Tak więc według mnie piątek to najszybciej na co można na pc liczyć a chyba najprawdopodobniej weekend lub poniedziałek. Nie znam realiów oczywiście CDPr ale jeżeli chłopaki liczą się z pracą w długi weekend to pewnie mają powody ku temu.

Tak czy siak docenić należy że wreście otrzymujemy jakieś informacje. Ja chciałbym podziękować za to.

Szkoda tylko że informacje te są bardzo chaotyczne i sprzeczne. Np jeżeli chodzi o exp za szare qesty hronologicznie :

1-4 dni ciszy - CDPr milczy w sprawie.
Dzień 5 - Marcin M. oznajmia że nie jest to bug a jedynie mechanika gry, nie będzie poprawione
Dzień 6 (dzis) ok 12 ktoś otrzymuje info mailowe od suportu że jest to bug i będzie poprawione
chwilę później Marcin piszę (potwierdza) zapytany że będzie to zmienione w paczu z 0 exp na 50 exp.

I było by w miarę ok gdyby nie to że po 15 otrzymałem maila od suportu osobiście o treści :


Panowie litości, fajnie że poprawiacie swoje zachowanie, super że częśc z Was dla Nas poświęci długi weekend ale litości miejcie jedną strategie informacyjną.

Pomyliło Ci się. 5 expa, nie 50.
 
Faktycznie mój bład - była informacja że 5. Ogólnie chodzi o to że jeden suport piszę coś innego niż inny w tym samym dniu....
 
Panowie litości, fajnie że poprawiacie swoje zachowanie, super że częśc z Was dla Nas poświęci długi weekend ale litości miejcie jedną strategie informacyjną.

Pracowałem już w firmach gdzie z różnych źródeł uzyskuje się sprzeczne informacje, nic niezwykłego przy skomplikowanej strukturze organizacyjnej. Ale racja - wygląda jakby sami nie wiedzieli czy szare zadania to "ficzer" czy bug.... Ja już sobie daję spokój z forum dot. tego tematu. I tak nie wpłyniemy na podjęte przez Red decyzje w tej kewsti a tylko nerwy tracę czytając napływajace sprzeczności. Czekam na "pacza" i wracam grać w LoL-a. :)
 
Może mi ktoś dokładnie powiedzieć o co chodzi z tym bugiem exp bo chyba takowego nie uświadczyłem jeszcze (14 poziom i nie ukończyłem zadania "Sprawy rodzinne" więc można powiedzieć że robię same poboczne i zlecenia)
 
@Sebastian7p11

To nie takie proste powiedzieć o co chodzi z bugiem, CDPr samo zmienia zdanie.

Ogólnie zaczeło się od tego że niektóre qesty zielone nie dawały expa. Wraz z tą wada odkryliśmy że szare żadne nie dają expa a czerwone mniej niż powinny na logikę.

Cdpr potwierdza że w 1.5 zrobią qesty zielone tak by dawały expa.

Szare qesty - niby dziś potwierdzili że mają dawać 5 expa, ale tutaj wciąż chyba chwieją się
 
I teraz pytanie grać i liczyć że błąd nas nie dotyczy albo nie grać bo wydaje mi sie że za każdym razem dostawałem exp za zadania zielone
 
Ja osobiście gram. Ogólnie gra jest zrobiona tak że ten exp i tak nadrobisz nawet jeżeli czegoś nie dostaniesz bo albo będziesz miał więcej expa za szare (nie 5 a np 50-100) albo za pomoca busta który na skelige w fabule się pojawia gdzie ja z 24 lvl w 2 godziny zrobiłem 29 lvl.

Twoja decyzja, moim zdaniem jak nie masz maksymalnego poziomu trudności nie ma sensu tyle czekać.
 
tak grałem właśnie. na skelige dotarłem z 22 levelem - i 3/4 qestów podobnych tam i tak nie dawało expa. A na 3cim poziomie trudności raczej sobie spokojnie poradzisz nawet gdyby cię 1 lvl ominął przez bug
 
Na najwyższym poziomie trudnośći brak xp za questy to troche problem.Moby dają po 1punkciku i odrobienie strat spowodowanych bugiem będzie cholernie trudne. Zamiast dać hotfixa to czekają na patcha. Najlepsze że gracze konsolowi poczekają z 5-6 dni dłuzej nim patch przejdzie certyfikacje u sony i M$.
Brawa CDPR przymusowa przerwa w graniu na dwa tygodnie bo zrobiliście gre niegrywalną. To chyba podchodzi pod produkt niezgodny z umową czy cos takiego a kase która mi zwrócicie przeznacze na grą która bedzie działac,bo to co teraz mamy to parodia.
 
Top Bottom