List otwarty od zespołu GWINTA

+
ruuuis;n10262382 said:
w CBT było od groma kart robiących przewagę, Scoia miało pasywkę, Skellige chyba 3 szpiegów i zawsze można było odwrócić wpływ coina na grę. Teraz gdy są tylko 2 karty+ carryover to ciężko to zrobić. Jeśli przegrasz coina i w dodatku przegrasz 1 rundę to na 90% masz przegraną grę, dlatego wszyscy na to narzekają.

To jest zbyt złożony temat. Oprócz pasywki Scoia, Potwory miały duże carryover, w ogóle jednostki miały mniej siły, stąd dosyć popularna była zwykła Ciri - to samo z Ocvistem, słabe tempo tak nie bolało ( a KP miało ozłacającą Shani + Nenneke - sam grałem Control Radkiem na trzy smoczki ). No i nie było takiego ujednolicenia jednostek jak dziś ( każdy CAszpieg o równej sile, w ogóle dużo jednostek jest dziś takich samych ). Owszem, to bardzo pomaga w balansie, ale jednocześnie zubożyło mocno warstwę taktyczną tej gry.
Pomimo wielu patologii i niedociągnięć też troszkę tęsknię za CB, mimo wszystko o wiele lepiej mi się grało w tamtym czasie, czułem tą różnicę pomiędzy frakcjami - a dziś to alchemie wyciąga KP, Scoia, Nilfgard + Skellige przedmioty i organiczne, wszystko na jedno kopyto.

Wracając do tematu, dziękuję za wytłumaczenie ( mnie zadowoliło ) i będę trzymał za słowo. Pamiętajcie, że drugi raz taka akcja nie przejdzie tak łatwo, bo każdy wypomni wam niedotrzymanie obietnicy.

 
Chyba aż za bardzo się kajacie drodzy Redzi :) Osobiście cieszę się, że patch wyszedł przed świętami mimo, że wiele rzeczy zwłaszcza od strony graficznej mi się nie podoba. Powiem więcej, to była dobra decyzja, wprowadził na tyle duży powiew świeżości i nowych mechanik, że można wybaczyć te bugi, które przy okazji zaserwował. Błędem na pewno było PTR, które się skończyło zanim się zaczęło ;) Błędem było wprowadzenie takich zmian jak skrócenie nazw, zupełnie niezapowiedziane i szczerze mówiąc bez sensu. Przesunięcie końca sezonu też nie było zbyt "szczęśliwą" decyzją. No i pierwszy noworoczny hotfix - tu już kumulacja amatorki ;)

Wracając do listu, cieszy mnie, że teraz skupiacie się na balansie i odpuszczacie karty bo tych jest wystarczająco dużo by ludzie się mogli cieszyć grą jeszcze długo, skupić się na "ożywieniu" starszych zapomnianych nieco kart i będzie dobrze. Pozdrawiam i trzymam za słowo :)

P.S. Z tymi krasnalami aby nie przesadźcie bo droga od siły do słabości w tej grze jest krótka. Moim zdaniem wystarczy 2 brązom (ten co strzela za 3 i co wzmacnia za 3) odjąć 1 siły i tyle.
 
Last edited:
Nadal nie otrzymałem ramek za poprzedni sezon, a z waszej strony zero kontaktu. Chciałbym dostać przynajmniej informacje, że ktoś się tym zajmuje.
 
P.S. Z tymi krasnalami aby nie przesadźcie bo droga od siły do słabości w tej grze jest krótka. Moim zdaniem wystarczy 2 brązom (ten co strzela za 3 i co wzmacnia za 3) odjąć 1 siły i tyle.[/QUOTE]

I co to da? Nic. Te karty nie polegają na sile, tylko na tym, że potem można je wskrzesić za nawet 19 punktów, jak z Barclaya wyskoczy.
 
ruuuis;n10270572 said:
I co to da? Nic. Te karty nie polegają na sile, tylko na tym, że potem można je wskrzesić za nawet 19 punktów, jak z Barclaya wyskoczy.

A 19 pkt to co, nie siła? Pkt do punktu i przy 5 krasnalach to jest już 5 pkt co w wielu przypadkach wystarczyłoby do nie spasowania w celu przebicia rywala. Od jakiegoś czasu dochodzę do przekonania, że nawet teraz krasnale są do ogrania tyle, że ludzie nimi grają bo są raz - uniwersalni a dwa - dosyć prości do gry. Chociaż w nowym sezonie już z tego co widzę część ludzi z krasnali zrezygnowało i nie ma aż takiej ich dominacji.
W innych frakcjach też takie sznureczki gdzie jedna karta zagrywa drugą są także nie ma tutaj jakiejś wielkiej nierówności. Wydaje mi się, że pokaranie sreber jeszcze punktowo byłoby przesadą. Oczywiście można pomyśleć nad zmianą umiejętności Hattoriemu czy Dahlbergowi ale wątpię by w tym elemencie się coś zmieniło. Problemem jest Ithlina (a konkretnie trzęsienie) ale to nie jest kransal więc o niej nie wspomniałem (nie każdy ją musi grać).
 
Wzruszający list i w sumie lepiej, że się ostatecznie pojawił, niż gdyby go miało nie być.

Niestety nawet najlepiej napisane przeprosiny nie zastąpią profesjonalizmu jakim powinniście się wykazywać jeżeli chcecie stworzyć grę esportową z górnej półki. Nie mówię tu o tym co zrobiliście źle do tej pory, ale o tym czego nie robicie teraz.

Zobaczcie na największe tytuły. Riot Games jest w stanie wydać hotfixa do postaci/ błędu w League of Legends w mniej niż 24 godziny po powstaniu problemu, a wy godzicie się na to by przez prawie 2 miesiące frakcja wiewiórek dominowała grę ze statystyką występowania na rankedach (powyżej 4000 MMR) w wysokości 60-70%.

To co powinniście zrobić, to jak najszybciej wrzucić łatkę nerfiącą kluczowe problemy. Gracze to zgłaszają od prawie miesiąca.
 
luk757 Generalnie krasnale mają kilka mocnych zagrań. Jedną z najmocniejszych jest Pauli wskrzeszający tego krasnoluda, co uderza. Dodatkowo Hattori w Barckleya i mamy w dwóch ruchach mnóstwo punktów.
Talia jest mocna, ale ma sporo problemów, np. brak kontry na pogodę, oraz brak odpowiedzi na pożerkę. Również grając odkrywką większość gier z krasnalami wygrywam (nawet na przegranym coinie).

AkvQQ;n10271602 said:
statystyką występowania na rankedach (powyżej 4000 MMR) w wysokości 60-70%.

Statystyki mają dostępne tylko Redzi, to co widzisz na GwentUp to tylko część, która może być (ale nie musi) miarodajna. A co do usprawnień w grze, to chyba nikt nie chce, żeby zmiany w balansie kart były wprowadzane w środku sezonu. Zwłaszcza jeśli ten trwa miesiąc.
 
Wikli;n10271822 said:
Generalnie krasnale mają kilka mocnych zagrań. Jedną z najmocniejszych jest Pauli wskrzeszający tego krasnoluda, co uderza. Dodatkowo Hattori w Barckleya i mamy w dwóch ruchach mnóstwo punktów.
Talia jest mocna, ale ma sporo problemów, np. brak kontry na pogodę, oraz brak odpowiedzi na pożerkę. Również grając odkrywką większość gier z krasnalami wygrywam (nawet na przegranym coinie).

Brouver na zwołanie może wyczyścić złotą pogodę zagrywając Idę Emean. W razie gdybyś miał 2 sztuki, na Idę można rzucić kukłę i powtórzyć sztuczkę. Dużym zagrożeniem dla krasnali jest tylko pożerka, reszta talii wypada dużo gorzej i często musi liczyć na trafienie silnej ręki u siebie lub słabej u krasnali.


Wikli;n10271822 said:
Statystyki mają dostępne tylko Redzi, to co widzisz na GwentUp to tylko część, która może być (ale nie musi) miarodajna.

To również jest błąd po stronie CDPR. Gra esportowa powinna być jak najbardziej przejrzysta i statystyki powinny być ogólnodostępne.

Wikli;n10271822 said:
A co do usprawnień w grze, to chyba nikt nie chce, żeby zmiany w balansie kart były wprowadzane w środku sezonu. Zwłaszcza jeśli ten trwa miesiąc.

Krytyczne zmiany powinny być wprowadzane jak najszybciej. Sezon zdominowany przez 1 lidera, gdzie co 2 miecz grasz mirrora to nie sezon, tylko dno.

 
AkvQQ;n10271602 said:
Zobaczcie na największe tytuły. Riot Games jest w stanie wydać hotfixa do postaci/ błędu w League of Legends w mniej niż 24 godziny po powstaniu problemu

Nie jest grą karcianą tylko grą MOBA a to już inna gra.
 
AkvQQ;n10272002 said:
To również jest błąd po stronie CDPR. Gra esportowa powinna być jak najbardziej przejrzysta i statystyki powinny być ogólnodostępne.

Czy League of Legends takie statystki są ogólnodostępne i przejrzyste?
 
Balanced_MindPL;n10272102 said:
Nie jest grą karcianą tylko grą MOBA a to już inna gra.

Powiem więcej, nie nazywa się Gwint, tylko LoL, tylko co z tego?

Balanced_MindPL;n10272102 said:
Czy League of Legends takie statystki są ogólnodostępne i przejrzyste?

Tak, są.
 
AkvQQ;n10272002 said:
To również jest błąd po stronie CDPR. Gra esportowa powinna być jak najbardziej przejrzysta i statystyki powinny być ogólnodostępne.
Jakby takie staty ujrzały światło dzienne to meta byłaby jeszcze bardziej zabetonowana niż teraz, więc dobrze, że ich nie publikują :)
 
AkvQQ;n10272152 said:
Powiem więcej, nie nazywa się Gwint, tylko LoL, tylko co z tego

Nie porównuj Gwinta do League of Legends jak tam nazywasz LoL. Gwint jest jeszcze betą i robi pierwsze kroki a LoL zrobił parę kroków do e sportowej scenie gdzie każda gra rozwija się jak może.

 
luk757;n10272172 said:
Jakby takie staty ujrzały światło dzienne to meta byłaby jeszcze bardziej zabetonowana niż teraz, więc dobrze, że ich nie publikują :)

Zgadzam się, byłaby zabetonowana nawet bardziej, ale rozwiązaniem tego problemu jest balans frakcji, a nie ukrywanie faktów.
 
Porównywanie LOL-a i Gwinta jest jak porównywanie curlingu i piłki ręcznej. Dwa pierwsze tytuły to "e-sport", a dwie kolejne gry to po prostu "sport". W obu przypadkach można je porównywać, jednak nie ma to sensu. Rozwiązania z jednej gry w drugiej się nie sprawdzą.

Nie wnikam w to jak wyglądają statystyki w League of Legends, jednocześnie:
1. Co by Ci dały dokładne statystyki w Gwincie? Według mnie to byłby tylko powód do zbędnych dyskusji wśród graczy.
2. LOL i Gwint to dwie różne gry, z dwóch różnych gatunków. Przez to rozgrywka wygląda tu inaczej i ujawnienie statystyk też może mieć inny wpływ (jeśli jakiś ma)

AkvQQ;n10272002 said:
Brouver na zwołanie może wyczyścić złotą pogodę zagrywając Idę Emean.

Niby tak, ale nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem krasnale z tym srebrem. Klasyczny setup:

Hattori
Pauli
Krąg Przywołań
Szpieg
Barckley
Z ostatnią kartą bywa różnie, obecnie jest to najczęściej atrapa.

Nie ma tam miejsca dla Idy. A gdyby było, to nie byłoby miejsca dla atrapy ;)

AkvQQ;n10272002 said:
Dużym zagrożeniem dla krasnali jest tylko pożerka

Pożerka jest w zasadzie przegraną krasnali w 90% przypadków. Oczywiście są od tej reguły wyjątki, ale nieliczne. Żeby krasnale wygrały z pożerką muszą wygrać coinflipa, mieć dobrą rękę (a pożerka słabą).

Ja krasnale pokonywałem odkrywką, Scoiatell na Ciri:Nova, oraz na szpiegach emhyra - dawna metowa talia ciągle działa w tym przypadku.

AkvQQ;n10272002 said:
Krytyczne zmiany powinny być wprowadzane jak najszybciej. Sezon zdominowany przez 1 lidera, gdzie co 2 miecz grasz mirrora to nie sezon, tylko dno.

Bugi i hotfixy faktycznie powinny wchodzić jak najszybciej. Jednak zmiany w balansie kart - tylko z końcem sezonu.

One muszą być przemyślane, w przeciwnym wypadku można tylko bez sensu wprowadzać chaos. W dodatku sytuacja w poprzednim sezonie była spowodowana tym, że meta musiała powstać na szybko, chwilę przed końcem sezonu. Przez to gracze zamiast szukać nowych rozwiązań, kontr na metę po prostu woleli grać topową talią. Obecnie meta jest znacznie bardziej zróżnicowana i taka pewnie pozostanie do końca sezonu. Nie traktujmy sytuacji wyjątkowej jako takiej, która ma miejsce zawsze.
 
Najbardziej przegiętym deckiem jest Pożerka...jest nie do skontrowania...wcześniej był dobry balans kart...a teraz go brakuje... pożerka w ostatniej rundzie robi nieraz prawie 300 punków...jedyna kontra sweers z nilfgaardu jak się dobierze...a reszta frakcji nie ma żadnych szans..potrzebne jest zbalansowanie kart i wyeliminowanie zawieszania gry w tracie...dużo kart jest po prostu niegrywalnych bo są bardzo słabe...brakuje balansu w grze i w kartach..wcześniej było dużo lepiej...szkoda że na bieżąco nie jest naprawiane to co jest ważne...a tylko jakieś nieistotne drobnostki które nic nie wnoszą do naprawy działania gry i do balansu kart tak żeby wszystkie frakcje były na równi grywalne...mimo to uważam Gwinta za najlepszą karciarkę wszech-czasów...;)
 
Last edited:
commbatt - Pożerka jest do skontrowania również bez Sweersa ;) W innym wątku były podawane kontry na nią, na szybko przypomnienie i być może nowe propozycje:
-> Koral
-> Figurka jadeitowa
-> Mandragora
-> Kaganiec
-> Kajdany
-> Palenie - igni, pożoga, Villen
-> W późniejszej fazie nawet zwykłe grzybki (nie pamiętam ich nowej nazwy) mogą wejść za sporo punktów.

A jeżeli chodzi o ogólny sposób rozgrywki, to:
->jeżeli masz karty to zabijaj nekkery póki są małe. Jeżeli będzie ich mniej w talii, to pożerka straci trochę swojej siły. Jeżeli masz więcej kart kontrolnych to zabijaj nekkery i vrany - nie dość, że nekkerów będzie mniej, to vrany nie będą cały czas jadły, co odbije się na punktach nekkerów na koniec rozgrywki. Również jeżeli masz mniej kart kontrolnych np. tylko dwa pioruny, to lepiej zabić vrana niż nekkera.
-> Staraj się wygrać pierwszą rundę. Najlepiej możliwie szybko, by przeciwnik nie rozłożył się np. z dwoma vranami. Następnie dociskasz przeciwnika w drugiej rundzie - najlepiej żeby wyrzucił kuchtę, feniksa i inne mocne karty.

Generalnie pożerka nie jest taka straszna ;) Oczywiście trzeba wprowadzić zmiany w swojej talii, żeby móc z nią wygrać, jednak jeżeli się je wprowadzi to bardzo łatwo jest wygrać 2:0. Ta talia jeżeli przeszkodzi się jej w realizacji planów praktycznie od razu przegrywa.
 
Last edited:
Drobne patche powinny wychodzić również w trakcie sezonu. Zmniejszyć siłę o 1 trzem jednostkom scoia, dwóm jednostkom NG i zmnieszyć ciri nova do 22-23 siły. Takie bardzo małe zmiany, a jak bardzo pozytywnie by wpłynęły na obecną sytuację z metą.
 
zróbcie coś z rozłączaniem gry podczas grania,,,,bo przegrane nie tylko mi ale wielu graczy ma przez to że wasze serwery rozłączają gre w trakcie...a to sie dzieje od miesiaca notorycznie...odechciewa sie grać w rankingu obecnie...macie problemy z serwerami jak pisaliście...tylko to sie dzieje od miesiąca prawie codziennie...a wczesniej czegoś takiego nie było...skoro sie wygrywa, a wasze serwery nieumyślnie rozłącza mi gre to mam zaliczony że przegrałem...jak mogłem przegrać gre skoro mi ją rozłączono...I TO JEST NAJGORSZY TECHNICZNY BŁĄD który zniechęca do grania w rankingach...a reszta to nieistotne drobnostki....wierze że zrobicie wreszcie coś z tym bo dzieje sie to od czasu wprowadzenia nowego patchu pod koniec grudnia, a wczesniej nie rozłączało gry w trakcie grania..
 
Last edited:
Top Bottom