Małe faq i poradnik

+
Małe faq i poradnik

Z góry zaznaczam, że może tu być coś na kształt spoilerów. W poradniku nie będzie odpowiedzi na pytania dot zadań - od tego mamy ,,książkowy,, poradnik.Pytania Ogólne.1. Gdzie mogę odzyskać mój stary sprzęt?- W loszku, po zabiciu kuroliszka.2. Ile kawałków meteorów można znaleść w II akcie?- 8 i 2 runy. 3. Gdzie je znajdę?- Niebieski meteoryt - 1x do kupienia u Talara Niebieski meteoryt - 2x do kupienia u kupca zakonu Niebieski meteoryt - 2x do kupenia u krasnoludzkiego kowala Czerwony meteoryt - 1x w sarkofagu w krypcie na cmentarzu Czerwony meteoryt - 1x w Wieży Maga Żółty meteoryt - 1x u Baraniny (jeśli go zabijesz) Runa słońca - 1x do kupienia u Talara Runa ziemi - 1x otrzymasz od Zoltana po zakończeniu "Pamięci ostrza" (po więcej zapraszam tu http://www.witcher.phx.pl/index.php?action=ekwipunek_meteoryty_runy). 4. Do czego służą runy? - Do polepszania srebrnego miecza5. Czy w II akcie mogę ulepszyć Srebrny Miecz?- Nie6. Czy jest jakiś quest związany z kryjówką kultystów Lwiogłowego pająka?- Nie. 7. Jak się tam dostać ? - Musimy znaleść klucz w kanałach przy ciele rycerza i otworzyć krate.8. Opłaca się tam iść? - http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=14116.09. Ile jest seks kart w II akcie?- 5. 10. Czyje to karty?- Shani, Morenn, Prostytutki, Plotkary, półelfki11. Jak je zdobyć?- Shani - po imprezie u niej dać jej czerwone róże. - Morenn - przynieść jej skórę wilka podczas wykonywania zadania ,,zaginiona owieczka,,. - Prostytuki - zapłacić. - Dać jej błyskotkę lub czerwone rękawiczki.- Półelfka - uratować ją i iść do jej domu12. Czy można kupić nową zbroję w II akcie? - Oczywiście.13. Czy można wejść na cmentarz w II akcie?- Po wykonaniu pewnych zadań - tak. 14. Kowal nie chce mi wykuć miecza, co zrobić?- Iść do drugiego lub wykonać zadanie dla zakonu lub scoia tell. 15. Yeavin zniknął gdzie go znajdę? - W obozie treningowym scoia tell. 16. Czy trzeba płacić za burzę?- Nie, gdy trochę pomedytujemy sama przyjdzie. 17. U kogo znajdę Bazy do eliksirów i olejów?- Kalkstein, kelnerka, ogrodnik. Trofea i Zlecenia. 1. Gdzie znajdę kuroliszka?- W kanałach.2. Gdzie znajdę kokacydium? - Na bagnach, krąży ono blisko dołów z gliną .3. Gdzie znajdę echinopsy. - Na bagnach nocą, lub w trakcie wykonywania kaniball przed domem dziadka.4. Gdzie znajdę wilki?- Na prawo od Gaju druidów i na lewo od wyspy wywern. 5. Gdzie znajdę Topielce?- Kręcą się po całych bagnach?6. Gdzie znajdę Ghule i Alghule?- Na cmentarzu lub po pólnocy w pewnym miejscu na bagnach blisko zatopionej wieży. 7. Zlecenie na psy, co robić? - Jeżeli nie chcesz iść na łatwizne i wolałbyś nie zabijać psów to proponuje poszperać w beczkach, po cmentarzach i w domu kalksteina. Jeżeli chcesz zabić psy to pokręć się nocą po wyzimie. Poradnik Taktyczny - jak wygrać walkę .1. Walka z Kuroliszkiem. - Bardzo łatwa walka, szczególnie gdy idziemy z Zygfrydem.Styl szybki i atakujemy pełną sekwencją + ewentualnie jaskółka.Dla doświadczonych graczy umiejących się poruszać podczas walki polecam styl silny. 2. Walka z Kokacydium.- Bardzo Trudna walka szczególnie na hardzie. Lecz znalazłem duże ułatwienie. Podczas wykonywania zadania rozpoznanie bojem nie idziemy na cmentarz golemów lecz szukamy kokacydium. W ten sposób sprzymierzeńcy zajmą się kokacydium a my je wykończymy. Jeżeli ktoś chce koniecznie sam je wykańczać to proponuję jaskółkę, las mariborski i puszczyka. Następnie styl silny i znak igni na co kokacydium jest szczególnie podatne. 3. Walka z Golemem.- Bardzo łatwa walka, wystarczy użyć mniej więcej 3 x pełnego zestawienia pylonów na golemie i pada. Jeżeli ktoś chce go załatwić w inny sposób to proponuję ulepszony znak igni + styl srebrny silny. Co do eliksirów to las mariborski, puszczyk, jaskółka. 4. Walka z Ifrytem. - Łatwy przeciwnik, styl srebrny silny, pełna sekwencja i pada.5. Walka z Azarem/ Magistrem. - Przed walką polecam nasmarować miecz olejem z crinnfid lub jadem wisielców. Następnie pijemy jaskółkę i zamieć. W walce używamy znaku Aard by odrzucić magistra po to byśmy mogli zająć się azarem, który ma mniej życia. Atakujemy stylem silnym lub szybkim tak aby zostało mu pół życia, i to koniec naszej walki z nim. W razie problemów pomagamy sobie aardem, nigdy igni.
 
Jeszcze oprócz tu wymienionych kart erotycznych jest jedna - półelfka.To jest zadanie "Nawiedzony Dom" musimy je wykonać, odwiedzić półelfkę w domu nieludzi i odpowiednio poprowadzić rozmowę. :beer:
 
Proponuje dodać pytanie:Co zrobić z jedzeniem?Można składać je w kapliczkach Melitele za pierwszym razem dostaniemy
3 sefiry
, a później za każdym razem składnik alchemiczny - jemiołę.Jest to Hydragenum czyli dość rzadki składnik.Ja się wzbogaciłem o sześćdziesiąt parę tych roślin ;D[Post pod postem piszę dla podbicia tematu.]
 

z8k

Senior user
Dodałbym jeszcze:-Co trzeba dać pucybutowi?Książkę którą dostaniemy od Talara po wygranych zawodach w picu.-Co zrobić z pierścieniem od pucybuta?Pokazać babci od Shani-Sposoby na spokój z babcią (to bardzo ważne bo chyba każdego ona nieźle wkurza ;) ):1.Pokazać pierścień od pucybuta.2.Dać jej złote rękawiczki gdy wspomni, że ma urodziny.3. Dać datek (20 orenów powinno starczyć) gdy wspomni o biednym kocie4. Dać jej wino gdy powie, że ją łupie w kościach (???- zasłyszane)-Czy można zabić babcie ;)Tak. Po seksie z Shani trzeba do niej podejść i gdy zacznie narzekać na serce wybrać "zdychaj starucho" ;)-Co można wygrać w zawodach w picu z moczymordą?Przepis na żonine łzy.pozdro
 
Proponuję przykleić ten wątek, to pierwsza uwaga. Po drugie mała porada jak odbić się od dna - czyli co zrobić gdy nagle zabrakło w II akcie i pewnie w III też gotówki. Lepsze efekty uzyskuje się gdy ma się wykupione pozyskiwanie składników z potworów. Schodzimy do kanałów i zabijamy wszystkie utopce i ghule. Wszystkie uzyskane składniki sprzedajemy Kalksteinowi - zwłaszcza kwas gintazy (zawiera vitriol i nigredo, czyli to samo co krew ghula, tyle że kosztuje 15 orenów za sztukę) i biały ocet (zawiera sam vitriol, za to kosztuje 20 orenów za sztukę ). W ten sposób można bez wykupionego talentu pozyskiwania składników zarobić szybko 500 orenów, a sposób ten jest świetnym panaceum na nudę, gdy usypia się już po raz n-ty grając w kościanego pokera.
 
Jedzon said:
3. Gdzie znajdę echinopsy. - Na bagnach nocą, lub przed w trakcie wykonywania kaniball przed domem dziadka.
można je trafić też w zadaniu z oczyszczeniem drogi (nazwa zadania: Droga do domu - czy jakoś tak) - gdzie musimy w trzech miejscach pokonać potwory a pozniej złożyć topór na ołtarzu vodyanoi - jedna z tych trzech grup to echinopsy (tak bylo u mnie dwa razy)
Jedzon said:
4. Gdzie znajdę wilki?- Na prawo od Gaju druidów i na lewo od wyspy wywern.
w jaskini na bagnach są zawsze
Jedzon said:
2. Walka z Kokacydium.- Bardzo Trudna walka szczególnie na hardzie. Lecz znalazłem duże ułatwienie. Podczas wykonywania zadania rozpoznanie bojem nie idziemy na cmentarz golemów lecz szukamy kokacydium. W ten sposób sprzymierzeńcy zajmą się kokacydium a my je wykończymy. Jeżeli ktoś chce koniecznie sam je wykańczać to proponuję jaskółkę, las mariborski i puszczyka. Następnie styl silny i znak igni na co kokacydium jest szczególnie podatne.
walka jest bajecznie prosta - wystarczy z daleka podpalać znakiem Igni - Kokacidium jest w zasięgu naszego czaru, a my nie jesteśmy w zasięgu jego strzał :)dwa strzały i po drzewku - ale trzeba mieć podpalenie w Igni rozwinięte
 
@moonman: Sposób z Igni działa tylko na kokalcydium przy dołach z gliną, przy chatce dziadka nie ma czystej linii strzału i magiczne pociski rozbijają się na wysokiej trawie otaczającej cel.
 
Raider666 said:
@moonman: Sposób z Igni działa tylko na kokalcydium przy dołach z gliną, przy chatce dziadka nie ma czystej linii strzału i magiczne pociski rozbijają się na wysokiej trawie otaczającej cel.
ale przy chatce dziadka to zwykłe echinopsy są - kokacidium jest tylko jedno - boss/trofeum - zwykłe echinopsy to srebrnym szybkim bez problemu można posiekać.- mogę się mylić oczywiście - no i gram z wyłączoną trawą - niestety mój sprzęt pozwala mi grać na niskich ustawieniach.
 
Jest jedno, co nie zmienia faktu że jak będąc na bagnach najpierw pójdziesz w stronę domu dziadka, to wyrośnie ono właśnie tam i po jego zabiciu nie pojawi się przy dołach z gliną.
 
walka jest bajecznie prosta - wystarczy z daleka podpalać znakiem Igni - Kokacidium jest w zasięgu naszego czaru, a my nie jesteśmy w zasięgu jego strzał Smileydwa strzały i po drzewku - ale trzeba mieć podpalenie w Igni rozwinięte
no właśnie z tym igni to ja się lekko zawiodłem, zaatakowałem kokacydium igni i po jakiś 2 atakach kokacydium już leżałem. Sam nie wiem dlaczego, ale walka z nim była dla mnie jedną z najtrudniejszych w grze. No i ciesze się, że temat jakoś się rozrósł.
 
ja kokacydium zalatwilem pochodnia + jaskolka + zamiec - poszlo jak po masle - niczym innym nie bylem w stanie go zalatwic
 

Vattier

CD PROJEKT RED
Najłatwiej, to chyba załatwić je na wysepce bloedzuigerów, przy kapliczce Melitele. Mnóstwo wolnej przestrzeni, to wzmocnione igni działa jak po maśle - 2 strzały i po sprawie.Wcześniej męczyłem się przy chatce dziadka, to nie dość, że ta cholera rosła, to miała jeszcze obstawę z echinopsów. Najpierw na jaskółce podbiegałem i trzepałem silnym i igni po kolei w te, chyba 6, echinopsów, a potem jakąś godzinę podbiegałem do kokacydium waliłem 2 razy igni i chodu, bo życie (jakieś 500) mi się kończyło. A jak jeszcze nie zdążyłem odbiec i musiałem powtarzać całą godzinę bieganiny, to... I jakby tego było mało, to potem żeby trofeum zgarnąć jeszcze p***go archespora ubić musiałem, a ile się człowiek nabluzgał przy tym... A tu, nie dość, że jest samo, to po wykończeniu powolnych i przygłupich bloedzuigerów, pozostaje z bezpiecznej odległości strzelić 2 razy i wsio.
 
Tak naprawdę to wszędzie łatwo załatwić tę słodką roślinkę istnieje tylko pewien problem jeśli w okolicy są inne potwory to wtedy jest troszeczkę gorzej.
 
KronoS25 said:
Tak naprawdę to wszędzie łatwo załatwić tę słodką roślinkę istnieje tylko pewien problem jeśli w okolicy są inne potwory to wtedy jest troszeczkę gorzej.
No nie do końca... Ja sobie idę z dziadkiem, nie przygotowany do walki a tu coś mi się wynurza z ziemi... Zanim dobiegłem nie miałem już pół życia... :evil: Ale skończyło się happy endem, bo wychlałem 3 eliksiry dałem olej na miecz i wróciłem.... ;D
 
Ja mam takie zastrzeżenia do tego poradnika:1 dodał bym informację o tym jaki miecz jest najlepszy w tym akcie i jak można go zdobyc. (bo to się przydaje)2 info na temat dostępnych eliksirów3 o 'zbroi'4 i jeszcze takie inne związane z walka ogólnie:p
 
Jedzon said:
3. Gdzie znajdę echinopsy. - Na bagnach nocą, lub przed w trakcie wykonywania kaniball przed domem dziadka.
To w końcu przed czy w trakcie?Poza tym przydałoby się poprawic nazwę ze "Scoia tell" na "Scoia'tael".
 
To w końcu przed czy w trakcie?
Literówka :p Zaraz to poprawię. Chodziło mi o to, że przed domem dziadka. Co do ostatniego postu na poprzedniej stronie to myślę, że o zbrojach i technikach walki raczej nie potrzeba pisać. Bo co jak co ale do zdobycia w drugim akcie jest tylko 1 zbroja. Co do walki to raczej ciężko by było takie coś wypracować. Bo nawet z postów z tego tematu wynika, że każdy ma inny styl i jednemu ten nie podpasi a drugiemu ten.
 
czesio2504 said:
czesio2504 said:
Tak naprawdę to wszędzie łatwo załatwić tę słodką roślinkę istnieje tylko pewien problem jeśli w okolicy są inne potwory to wtedy jest troszeczkę gorzej.
No nie do końca... Ja sobie idę z dziadkiem, nie przygotowany do walki a tu coś mi się wynurza z ziemi... Zanim dobiegłem nie miałem już pół życia... :evil: Ale skończyło się happy endem, bo wychlałem 3 eliksiry dałem olej na miecz i wróciłem.... ;D
Na terenach wroga zawsze trzeba być przygotowanym a nie czekać aż z którejś strony on ciebie zajdzie i zabije.
czesio2504 said:
17. U kogo znajdę Bazy do eliksirów i olejów?- Kalkstein, kelnerka, ogrodnik.
Zabrakło kilka osób: Veska, Starszy druid, zielarka i jeszcze ktoś ale zapomniałem kto.
 
KronoS25 said:
KronoS25 said:
KronoS25 said:
Tak naprawdę to wszędzie łatwo załatwić tę słodką roślinkę istnieje tylko pewien problem jeśli w okolicy są inne potwory to wtedy jest troszeczkę gorzej.
No nie do końca... Ja sobie idę z dziadkiem, nie przygotowany do walki a tu coś mi się wynurza z ziemi... Zanim dobiegłem nie miałem już pół życia... :evil: Ale skończyło się happy endem, bo wychlałem 3 eliksiry dałem olej na miecz i wróciłem.... ;D
Na terenach wroga zawsze trzeba być przygotowanym a nie czekać aż z którejś strony on ciebie zajdzie i zabije.
KronoS25 said:
17. U kogo znajdę Bazy do eliksirów i olejów?- Kalkstein, kelnerka, ogrodnik.
Zabrakło kilka osób: Veska, Starszy druid, zielarka i jeszcze ktoś ale zapomniałem kto.
Ale same bazy, o ile mi się dobrze wydaje u Veski, druidów itp. to same składniki znajdziesz. ;)
 
Top Bottom