Miecze dostępne w grze

+
No cóż... nieco Was rozczaruję. Pogrzebałem trochę na anglojęzycznej częsci tego forum i gdzieś w jego czeluściach znalazłem moda zrobionego przez jednego z graczy. Po wgraniu raptem jednego małego pliczku Ard'aenye, Księzycowe ostrze, Sihila oraz zbroję Kruka można kupić u.... pustelnika :pEDIT: Ale gdzieś słyszałem, że ten mieczyk jest z krypcie Kruka ale tylko wtedy gdy nie wzięliśmy częsci zbroi z IV aktu. Obiecuję sprawdzić.
 
A ard'neye czy jak to się tam pisze nie był przypadkiem dostępny w wersji 1.0? Nie leżał gdzieś w jakiejś krypcie? Kruka bodajże?
 
Zerdal said:
Dol Blathanna Rune Sword - nie pamiętam dokładnie, ale też miał/y go jakiś elf/elfy
gdzie mozna dorwac ten miecz? czy wypada on jakiemus elfowi gdy go zabijemy czy moze dostajemy go za quest albo mozna go kupic u kogos?
D'yaebl - od Velerada, w zamian za odczarowanie Addy, IV akt
przeszedlem akt IV, ale Addy nie spotkalem, chyba chodzi o akt V ;)
 
D'yaebl oczywiście w V akcie.Ard'aenye wg. poradnika leży w krypcie Kruka w grobowcu Kubusa Ruytera. Niestety, większość graczy na tym forum skarżyła się, że nie jest to Ard'aenye tylko jakiś meteorytowy miecz. Ponoć jeżeli nie rozpoczęło się questu Zbroja w IV akcie, to tam jest ten mieczyk, sprawdzę to.EDIT: Właśnie się dowiedziałem ciekawej rzeczy. Otóż, można znaleźć ten miecz "legalnym" sposobem. Występuje za każdym razem w różnych miejscach, czasami na polach w IV akcie, czasami w którejś z krypt w V akcie, ale może też być w jakiejś nic nie znaczącej skrzyni, bądź też luzem na bagnach. Jednakże, tylko na poziome trudnym.
 
No dobra skoro mój wątek zamknięty, to daję to samo pytanie, jeszcze raz tutaj:Skąd wytrzasnąć ten miecz?
 
Nie, temerski miecz stalowy w ekwipunku wygląda inaczej ale "na żywo" to klon wiedźmińskiego. Jak narazie widziałem go tylko podczas ostrzenia. To jest bez sensu, np. Zygfryd, ma swój zakonny miecz przy pasie, sięga ręką za plecy i nagle pojawia się w niej miecz który ostrzy, by poźniej ponownie zniknął na plecach. lol :)
 
Taki miecz ma każda osoba która zabiera się za ostrzenie (Vincent, kowal itd), nie należy on tylko do Zygfryda.Apropo mnieczy- zauważyliście ze Geralt podczas filmiku na koniec I aktu, jak go porywają ma inny miecz? Rękojeść wyglądała jak ta z zerdzewiałego :)
 
Witam! Jestem właśnie w V akcie i utknąłem w nim z dość głupiego powodu. Otóż nie mogę się zdecydować…, jaki miecz srebrny wybrać! :wall: Księżycowe ostrze, czy może Aerondight. Hmmm… Szukałem na forum jakichś rad, opinii na ten temat, lecz nic co by mnie zadowalało, nie znalazłem. :dead: Więc mam prośbę. Czy ktoś mógłby jakoś się wypowiedzieć na ten temat? "Jak wy to widzicie?" Owszem, grę można przejść kilka razy, ale… Ja jakoś zawsze poważnie podchodziłem do podejmowania decyzji w grach, a szczególnie w „Wiedźminie”. :beer: Zakładanie nowego tematu uznałem za zbędne, choć nie wiem czy miałem rację. W każdym razie, czekam na wasze opinie, co do wyżej wymienionych mieczy.Z góry dziękuję. ;D
 
ten potężny dmg, który oferuje moonblade jest zbędny ponieważ geralt na tym etapie jest niepokonanylepiej wziąć aerondight, który daje mniejszy dmg ale zwiększa szansę na wywołanie efektów krytycznych
 
Tak na prawdę wybór pomiędzy tymi mieczami sprowadza sie do ich walorów estetycznych :p Efekty krytyczne w zasadzie nic nie robią, bo zanim zdążą mieć wpływ na walke to przeciwnicy są już dawno zaszlachtowani. Precyzyjne trafienie przydaje się tylko w stylu grupowym, a na tym etapie ułatwia to walkę jedynie z grupami upiorów w krypcie Kruka no i ewentualnie na macki Zeugla. Ten dodatkowy dmg księżycowego ostrza przyspiesza walkę z kabanami takimi jak kościej etc...po prostu wybierz ten, który według Ciebie lepiej wygląda :)
 
Ja zrobiłem tak, że przed rozpoczęciem V aktu zostawiłem Aerondight w depozycie u Jaskra stalowym zdobyłem trofea i poszedłem po księżycowe ostrze :D
 
Ja dopiero co zdobyłem Harvall'a i się zdziwiłem - obrażenia ma słabsze niż ostrze zrobione z 3 kawałków czerwonej rudy :eek:. Pytanie jeszcze dotyczące tego miecza on ma zdolność : "szansa na Ból, powalenie i coś jeszcze 20%" czy to oznacza iż jeśli mi się uda to przeciwnik otrzyma wszystkie 3 negatywne "bonusy" ?
 
Z osobliście nie wząłem ani moonblade ani areoditha, tylko używałem mojego starego srebrnego- tego którego dostałem w II akcie i tylko w czwartym wkułem do niego 2 niebieskie i jedną czerwoną. A co do Harvalla to wolałem go od tego z 3 meteorytów. Kwestia walorów estetycznych. A i ciął całkiem nieźle
 
Wyrm said:
Runy można wstawic u każdego kowala. Upewnij się, że na pewno masz 3 runy, a nie meteoryty, lub kamienie runiczne (np. Swarog czy Perun, które są po prostu bardziej wypasionymi osełkami, działającymi 24 godziny), co jest najczęstszą pomyłką. Wstawianie run polega na tym, że jeśli masz trzy runy, i wybierzesz opcję "młotka" u kowala, to będziesz miał nowy srebrny miecz do kupienia (z odpowiednimi właściwościami). Jeśli masz runy różnego typu (i więcej niż trzy), to pojawi się kilka opcji zakupu, w zależności od kombinacji run użytych do "przekucia" miecza.
Ja mam natomiast pytanie takie: W Wyzimie przekułam miecz, wykorzystując jedną runę czerwoną i dwie niebieskie. Teraz, w jaskini królowej kikimor, znalazłam ciało, przy którym jest runa żółta. Czy jak w przyszłości przekuję miecz, dodając ową runę żółtą, to 3 wcześniejsze się anulują?
 
Za każdym razem musisz mieć 3 runy żeby wsadzić je do miecza i wtedy te wcześniejsze są traktowane tak jakby ich nigdy nie było :p
 
boracki said:
boracki said:
boracki said:
Niezbyt oryginalnie, Aeorondight na potwory i ten od Velerada na ludzi. Wczesniej na ludzi z 3 kawalkow meteorytu.
Nie, na potwory najlepsze jest Księżycowe ostrze (odpowiednik Sihilla). :)
Dostaniesz go za zabicie wszystkich 10 potworów specjalnych.
Hm, ciekawi mnie w takim razie jedno...czemu po zabiciu WSZYSTKICH potworów specjalnych i dostarczeniu ich Wielkiemu Łowczemu (czy w ogóle odpowiedniej do tego osobie) jedyne, co dostałam, to pieniądze? Księżycowego ostrza ani widu, ani słychu, nadal mam miecz od Pani Jeziora....
 
Vegs said:
Vegs said:
Vegs said:
Vegs said:
Niezbyt oryginalnie, Aeorondight na potwory i ten od Velerada na ludzi. Wczesniej na ludzi z 3 kawalkow meteorytu.
Nie, na potwory najlepsze jest Księżycowe ostrze (odpowiednik Sihilla). :)
Dostaniesz go za zabicie wszystkich 10 potworów specjalnych.
Hm, ciekawi mnie w takim razie jedno...czemu po zabiciu WSZYSTKICH potworów specjalnych i dostarczeniu ich Wielkiemu Łowczemu (czy w ogóle odpowiedniej do tego osobie) jedyne, co dostałam, to pieniądze? Księżycowego ostrza ani widu, ani słychu, nadal mam miecz od Pani Jeziora....
Może pogadaj z nim drugi raz. Powinno pomóc.
 
Ja tam przerżnęłam sprawę z Księżycowym Ostrzem. Najpierw zabiłam Strzygę (co się równa niedostaniu miecza od Foltesta) no a potem podczas wykonywania zadania 'Aksamit i błoto' zabiłam na końcu Jean Pierra zdobywając drugiego Sihilla (pierwszego dostałam od Zahina). Te ostatnie dwa stwory-trofea to jakaś Bruxa i Cmentar? Bo nie pamiętam, a sobie na przyszłość postanowiłam, że zrobię wszystkie zadania, które pominęłam. edit.Blisko byłeś - garkain. Dzięki Rohring ;)
 
Top Bottom