Nilfgard czyli kogo nam przyślą z południa?

+
Status
Not open for further replies.
mivane;n7118280 said:
Marat87, a który mamy teraz rok? :) Zdaje się, że 2016, więc nowym rokiem będzie 2017, czyli Twoje informacje pokrywają się z tymi przytoczonymi przez Anglad47FM ;)


No tak, ale Anglad napisał po, a nie w :p.
A nowa talia jest jednym z priorytetów.
Przy okazji prezentacji wyników kwartalnych 9 listopada spółka pokazała między innymi taką grafikę:
 
System rankingowy to by byla spoko sprawa bo stuknął mi lvl 100 i juz nudno troche tak grac poprostu :p
 
Maciekw.132;n7118450 said:
No tak, ale Anglad napisał po, a nie w :p.
Racja, trzeba się precyzyjnie wypowiadać, bo nawet głupi spójnik potrafi zrobić różnicę ;), Ja to zrozumiałam, że po 2017, w sensie, że po Nowym Roku ;), ale mogłam się zasugerować informacją podaną przez Redów. Kiedy robili ostatni stream i prezentowali zmiany po aktualizacji, któryś z widzów zapytał wtedy o Nilfgaard i odpowiedzieli, że chcą dodać tę talię na początku nowego roku.
 
Trochę szkoda, że Letho będzie w Nilfgaardzie w przeciwieństwie do pozostałych wiedźminów obecnych już w grze zwłaszcza że wiedźminów mogłoby się pojawić więcej z książek, komiksów i gier (choćby Coën, Brehen czy Berengar). Ciekaw jestem czy razem z Letho dostaniemy też Egana i Serrita, a jeśli tak to czym się będą wyróżniać na tle Vesemira i reszty.

Anglad47FM;n7110790 said:
Wiedźmin Letho + kilku(nastu) szpiegów + F.Vigo ta czarodziejka może + jakieś postacie z książek Sapkowskiego, które nie wystąpiły w grach z serii Wiedźmin

Stefan Skellen i jego ekipa, Cahir, Shilard, wcale by mnie też nie zdziwił Vilgefortz. Jest sporo postaci, które można tam wrzucić więc o to bym się raczej nie martwił.

Tixix;n7115310 said:
Właśnie zastanawiała mnie absencja takich kart jak Bruxa, Fleder, Gharkain czy Alp..Generalnie wampiry ktorych jedynym przedstawicielem (mowa o niższych) jest Ekkima.

Myślę, że dodatkowe rodzaje wampirów pojawią się z czasem, oczywiście we frakcji Potworów.
 
Nie będę odnosił do tego, że ludzie nie zrozumieli słów Twórców Gwinta na angielskim streamie dotyczącym orientacyjnej daty wydania nowej frakcji.
Zgoda co do tego, że lore Wiedźmina co do Nilfgaardu pozwala na stworzenie całkiem nowych jednostek o różnych mechanikach.
Na plus, że Letho będzie wiedźminem z mechaniką szpiega i złotą kartą oraz to, że będzie kartą frakcyjną.
Co do kart na decki tematyczne IMO ciekawe by było zrobić decki pod czarodziejki, smoki, wampiry, dziki gon (chyba nie ma wystarczających kart aby stworzyć deck pod full dziki gon, mogę się mylić)
 
Małe, słabe, zależne od Nilfgaardu księstwo z własną talia, podczas gdy potężniejsze Królestwa Północy są w jednej tali? Trochę do bani...
 
Ale w kwestii Dziekiego Gonu wykorzystano praktycznie wszystkie mozliwe pomysly na karty oprocz Naglfara i Nawigatorów
 
Anglad47FM;n7123510 said:
Nie będę odnosił do tego, że ludzie nie zrozumieli słów Twórców Gwinta na angielskim streamie dotyczącym orientacyjnej daty wydania nowej frakcji.

Ludzie nie zrozumieli twoich słów, które wskazują na to, że nowa frakcja pojawi się w 2018. Może rzeczywiście devsi tak podali na streamie, nie wiem, nie oglądałem.

nocny.945 No nie wiem, KP są do siebie podobne, a takie Toussaint jest jednak czymś zupełnie odmiennym, pod płaszczykiem bajkowego księstwa, dużo brudu, no i te wampiry. Jeżeli taka frakcja ostatecznie powstanie, to będzie coś unikatowego, a każde z królestw północy byłoby trochę na siłę odróżniane od innych. Zresztą na pojedynczą talię każdego z królestw, mogłoby być za mało kart.
No i REDzi wykorzystują bardzo chętnie postaci stworzone przez nich samych i tutaj księstwo idealnie się wpisuje w tą politykę.
 
Last edited:
Ok zgadzam się, że Toussaint dzięki obecności w książce i grach dorobiło się bohaterów idealnych do Gwinta. Poza tym jest wyjątkowe. Szkoda tylko że jest taka dysproporcja.. W samym Nilfgaardzie są regiony silniejsze od Toussiant... No ale faktycznie wszystko to tylko wzmianki w książkach i regiony te nie miały szczęścia bardziej zaistnieć... Tak samo Zerrikania... Duży potencjał, ale nie wykorzystany ani w książkach, ani w grach, więc tym bardziej trudno spodziewać się talii tego kraju w Gwincie...
 
Mimo wszystko nie patrzyłbym się na to przez pryzmat siły wojskowej poszczególnych frakcji.

A co do Zerrikanii, oj tak, fajnie byłoby pograć taką unikatową talią, ale niestety jak sam zauważyłeś, nie ma z czego rzeźbić
W ogóle to marzy mi się taki W4, z Lambertem pomagającym Keirze właśnie w Zerrikanii ( gdzieś tam Saskia z Iorvethem, Borch i wiele innych smaczków ). No ale EOT.
 
Nilfgaard się pojawi więc tutaj skupmy się na dyskusji o tej właśnie frakcji. Jeśli natomiast chcecie puścić wodze wyobraźni i rzucać propozycje kolejnych frakcji to zapraszam tutaj ;)
 
Mi się marzy tak 7-8 frakcji aby jeszcze bardziej zwiększyć różnorodność.

Nilfgaard będzie świetny ze względu na klimat, ale jak się tak naprawdę w obecnych realiach sprawdzi taktyka pod szpiegów? Pamiętajmy, że ten kraj to również potęga militarna, więc powinien mieć bardzo silne jednostki. Zobaczymy co nam twórcy zaserwują.

Niemniej samo pojawienie się tej frakcji spowoduje duży hype na nią i mam nadzieję, że nie będzie zaraz 6/10 gier Nilfgaard kontra Nilfgaard ;D

Vilgefortz być może powinien być najlepszą kartą w grze, tylko co taka karta miałaby robić?

Fajny jest również pomysł aby zrobić frakcję takich księstw jak Toussiant, Povis, Kovir itp. Coś ala Królestwa Północy. Niemniej Gwinta czeka świetlana przyszłość.

Letho mógłby być takim złotym szpiegiem o wartości np 2-3 , który po przeniesieniu na dany rząd kasuje z niego dwie najsilniejsze jednostki ;D

Vilgefortz mógłby np rzucać natychmiastowo podwójną pożogę ;D W końcu stopił Regisa i był najpotężniejszym magiem w uniwersum.

Oby frakcja słoneczka wyszła jak najszybciej :)

 
Uważam że Vilgefortz i Bonhart to powinny być karty neutralne ale to tylko moje zdanie .
Niech dodadzą jakieś nowe eliksiry aby dało się grać wiedźminami ;d .
5 frakcji w zupełności mi wystarczy tylko niech będzie jak najwięcej unikalnych kart i dowódców .
 
Vilgefortz i Bonhart najbardziej pasuja do neutralnych kart :)

Przywodcami Nilfgaardu prawdopodobnie beda: Emhyr var Emreis, Vattier de Rideaux, Menno Coehoorn.

Moze nie na temat, ale troche boli mnie, ze elfy/krasnoludy/gnomy/driady sa pod nazwa Scoia'tael, ale juz raczej za pozno, zeby to zmienic.
 
DzyntaMokry;n7202710 said:
Moze nie na temat, ale troche boli mnie, ze elfy/krasnoludy/gnomy/driady sa pod nazwa Scoia'tael, ale juz raczej za pozno, zeby to zmienic.

Różni nieludzie walczyli w komandach. Driady może niekoniecznie, ale zdarzało im się pomagać elfim wiewiórom więc mimo wszystko pasują.

DzyntaMokry;n7202710 said:
Przywodcami Nilfgaardu prawdopodobnie beda: Emhyr var Emreis, Vattier de Rideaux, Menno Coehoorn.

Emhyr i Coehoorn raczej na pewno, jako trzeciego widziałbym jednak Voorhisa.
 
HuntMocy;n7203580 said:
Emhyr i Coehoorn raczej na pewno, jako trzeciego widziałbym jednak Voorhisa.

A ja bym widział Ciri i powiem szczerze, że będę zaskoczony jeśli takiego lidera Nilfgaard się nie dorobi (jeśli nie na starcia to w pierwszym dodatku). W końcu jednym z pozytywnych zakończeń wiedźmińskiej trylogii odCDPR jest Ciri jako cesarzowa.
 
Talia Nilfgardu

Witam dzisiaj z streamu dowiedziałem się że CDPR przyszykowało event z Nilfgardem w poniedziałek Polscy streamerzy odwiedzą siedzibę i będą ową talią zagrać. Więc z założeniach patch będzie najpóźniej za 2 tyg, bo redzi niedopracowaną talią by się nie chwalili.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom