[PC] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Nie wiem czy ten błąd wystąpił tylko u mnie i czy po aktualizacji ale na wieży obserwacyjnej w kaer mohren ze szkieletu z wiadomością "List z Przeprosinami" jest miecz "Wyrzut sumienia" i za każdym razem jak go wezmę zapiszę i wczytam to w szkielecie respi się ten miecz i można go tak podnosić w nieskończoność przez co można zarobić ile się chce.
 
Wcześniej był Imlerith na "strzała" , teraz jest Carantir stojący jak słup soli. Ubiłem go bez jakiejkolwiek reakcji z jego strony...
Wczytywałem kilkakrotnie wcześniejsze save'y co pomogło przy nieśmiertelnym mobie, ale tym razem bez powodzenia.

edit: To jest jakiś cyrk. Eredin dostaje jeden cios i przeskok, jeden cios i znowu przeskok, jeden cios i koniec walki.

edit 2: po wczytaniu save'a nie atakowałem go wogóle. Odrazu przeskok i spadek jego życia.
 
Last edited:
6. Kto wpadł na pomysł zmniejszenia ilości widocznych przedmiotów podręcznych i bomb w kole przedmiotów/znaków? Kto tą zmianę zaakceptował? Komu to się może podobać?
Owszem ta zmiana zakrawa o kpinę, oby to jak najszybciej zmienili, bo u mnie w dodatku nie działa zmiana przedmiotu pod kółkiem myszy...
W ogóle mam wrażenie, że całe to nowe menu zostało stworzone tylko i wyłącznie z myślą o konsolach...

EDIT: Dodam jeszcze ze podnosząc nowe przedmioty do ekwipunku, po kliknięciu Q nie ustawiają się one w pierwszej kolejności, jak było wcześniej i trzeba ich teraz szukać po całym ekwipunku aby je odznaczyć.

EDIT 2:Kolejna rzecz, pomimo wyłączonych wszystkich rzeczy w interfejsie (sam interfejs mam włączony), w trakcie wybierania znaku, bomby czy kuszy pokazane są liczniki czasu użytych eliksirów. Brak logiki w ustawieniach.
 
Last edited:
Spotkałem jak na razie cztery bugi:
1 Podczas questy z Krew I Wino Przemiana po zbadaniu grobu profesora dostajemy info przeczytaj list przysłany przez Yennefer. Sęk w tym że ja jestem z Triss i to Triss przysłała list.
2 Nieco poważniejszy błąd. Galaxy nie zaliczyło mi osiągnięcia z turniejem rycerskim oraz z rozwinięciem mutacji.
3 Brak osiągniecie za bonus wszystkich elementów rynsztunku w obecnej chwili mam mantikore
4 Kiedy powiesiłem rynsztunek żmii na stojaku wygląda on tak View attachment 45651 to na pewno bug bo nie korzystałem z barwników
 

Attachments

  • witcher3_2016_06_01_18_51_03_649.jpg
    witcher3_2016_06_01_18_51_03_649.jpg
    139.1 KB · Views: 67
Last edited:
Powiem szczerze, nie rozumiem celowości pewnej zmiany w interfejsie:
1. przed patchem 1.21, menu szybkiego wyboru włączało się i wyłączało tym samym przyciskiem (domyślnie TAB; u siebie ustawiałem CTRL);
2. patch 1.21: jeśli chcemy wyjść z menu szybkiego wyboru, trzeba wcisnąć Escape.

Irytujące jak diabli.
 
U mnie normalnie słychać muzykę. To musi być coś u Ciebie

---------- Zaktualizowano 22:45 ----------

Owszem ta zmiana zakrawa o kpinę, oby to jak najszybciej zmienili, bo u mnie w dodatku nie działa zmiana przedmiotu pod kółkiem myszy...
W ogóle mam wrażenie, że całe to nowe menu zostało stworzone tylko i wyłącznie z myślą o konsolach...

EDIT: Dodam jeszcze ze podnosząc nowe przedmioty do ekwipunku, po kliknięciu Q nie ustawiają się one w pierwszej kolejności, jak było wcześniej i trzeba ich teraz szukać po całym ekwipunku aby je odznaczyć.


EDIT 2:Kolejna rzecz, pomimo wyłączonych wszystkich rzeczy w interfejsie (sam interfejs mam włączony), w trakcie wybierania znaku, bomby czy kuszy pokazane są liczniki czasu użytych eliksirów. Brak logiki w ustawieniach.


Ja gram jak większość ludzi sądzę na PADZIE więc zmiany są jak najbardziej na plus. Dodam nawet, że CPR kiedyś powiedział, że gdyby nie konsolowi gracze to nie opłacało by im się robić wiedzmina 3. Dlatego między innymi mamy gorszą grafike niż na pierwszych zapowiedziach. Troszkę wyrozumiałości proszę :)
 
Forumowicze, czy po patchu to normalne brak muzyki w tle która grała podczas eksploracji świata, czy to tylko u mnie?
Ja mam podobny bug, ale to już niemal od premiery podstawki. Polega on na tym, że jeżeli gra muzyka eksploracyjna i nagle pojawi się np odgłos rozpoczęcia questu to muzyka eksploracyjna się przerywa i nie wróci do momentu ponownego wczytania save. Lub przemieszczenia się do innej części mapy gdzie jest inna muzyka eksploracyjna lub nie pojawi sie ponownie odgłos rozpoczęcia questa itp
 
Ekwipunek muli, na poprzednich wersjach działał ok, teraz bez przerwy widać doczytujące się ikonki a czasem nawet przed ich wyświetleniem gra się zatrzymuje na ułamek sekundy. Słabe to. Nie mogę również użyć eliksiru służącego ponownemu rozdaniu punktów ale to może być moja niewiedza. Wrzucam go w ekwipunku w podręczną kieszeń a grze gdy chcę go wypić pod skrótem klawiszowym jest szare pole, nie widać go i nie da się wypić.

Ja gram jak większość ludzi sądzę na PADZIE więc zmiany są jak najbardziej na plus. Dodam nawet, że CPR kiedyś powiedział, że gdyby nie konsolowi gracze to nie opłacało by im się robić wiedzmina 3. Dlatego między innymi mamy gorszą grafike niż na pierwszych zapowiedziach. Troszkę wyrozumiałości proszę :)

Ta chyba na konsoli gdzie i tak nie masz wyboru. Kto ceniący swój czas zamiast konkretnego wskazywania przedmiotów kursorem, skrótów klawiszowych pomijających przejściowe menu, skrótów do znaków 1-5 dzięki którym nie trzeba używać tak często tego sub-menu zwalniającego czas i wybijającego z rytmu walki oraz wykastrowanie szybkiego wyboru z dwóch dodatkowych kieszeni do eliksirów. Wybrałby wolne przebijanie się przez ekwipunek obiekt po obiekcie, otwieranie mapy czy innego miejsca i wychodzenie z niego jeszcze z dodatkowym menu między tymi akcjami no i to koło wyboru zwalniające czas jednocześnie wybijając z rytmu i przedłużając walkę. Tylko ktoś kto nie ma wyboru albo zawsze gra na padzie nawet jeżeli nie jest to najwygodniejsza opcja.
 
Last edited:
Witam, w dodatku KiW po rozmowie z kupcem w tawernie "Lisek Chytrusek" gra się buguje. Pzdr.
 
Last edited:
Geralt za każdym razem po przyspieszeniu podróży za pomocą dowolnego drogowskazu wyprowadza cios. Najczęściej prawy sierpowy. Jeśli nieopodal znajdują się strażnicy, to robią się "zaniepokojeni"- to akurat całkiem zrozumiałe...
 
Mutagen o nazwie "euforia" przestaje działać po walce z przeciwnikiem. Aktywny mam ten mutagen który dzięki zatruciu eliksirami daje mi piękniego busta do mocy znaków i obrażenia walki mieczem. Jednak po skończonej walce mutagen nie daje żadnego busta potrzebna jest dezaktywacja mutagenu i ponowne go przypisanie. Pozdrawiam
 
Geralt za każdym razem po przyspieszeniu podróży za pomocą dowolnego drogowskazu wyprowadza cios. Najczęściej prawy sierpowy. Jeśli nieopodal znajdują się strażnicy, to robią się "zaniepokojeni"- to akurat całkiem zrozumiałe...

Mam tak samo, na wcześniejszej wersji tak nie było. I jeszcze mi się przypomniało że zielona obwoluta jednego z eliksirów nie zmniejsz się z czasem (chyba puszczyk). Łykam ich kilka w trakcie walki i pozostałych normalnie się zmniejsz z czasem ale jeden zostaje na ekranie i cały czas obwoluta jest w pełni zielona i chyba nawet zostaje ikona jeżeli eliksir przestaje działać. Pomaga reset gry.
 
zielona obwoluta jednego z eliksirów nie zmniejsz się z czasem (chyba puszczyk).

A ja bym proponował dać graczowi wybór czy chce tą śmieszną i nic nie mówiącą obwódkę czy normalnie wyświetlany czas jak wcześniej. (no chyba że jestem ślepy i w opcjach już gdzieś to jest - nie wiem bo te menu jest dla mnie teraz kompletnie nieczytelne)
 
Geralt za każdym razem po przyspieszeniu podróży za pomocą dowolnego drogowskazu wyprowadza cios. Najczęściej prawy sierpowy. Jeśli nieopodal znajdują się strażnicy, to robią się "zaniepokojeni"- to akurat całkiem zrozumiałe...

Mi za to automatycznie wchodzi w sprint, albo włączają się zmysły wiedźmińskie :) Nie jest to uciążliwe :)
 
Podczas treningu jeździeckiego, przed turniejem rycerskim, gra nie zalicza trafienia w pierwszą kukłę. Przez co trening trwa aż się czas skończy mimo, że trafiło się wszystkie cele i ukończyło okrążenie .
 
Witam
Napotkałem błąd z zadaniem Przez czas i przestrzeń co bardzo utrudnia jego przejście:
Po teleporcie do pierwszego świata pokazuje się że Geralt jest przeciążony mimo iż nie mam przepełnionego ekwipunku (106/160). Przez moment sądziłem że tak ma być ale w kolejnym świecie gdzie trzeba przebiegać przez gazy, praktycznie uniemożliwia to przejście tego zadania.
Gra na steam bez KiW.

Czy ktoś może potwierdzić taki problem u siebie?
 
Last edited:
Zainstalowawszy Krew i Wino z GoG Galaxy i upgradzie do 1.21 grając w Toussaint:
- nie wyświetla się jakieś 80% koni (zazwyczaj jest jeździec, jest derka, konia nie ma...), często zamiast konia jest jakiś nieregularny wielościan
- wyświetlają się często tylko części przechodniów (a to idzie głowa, a to idzie dół tułowia)
- niektóre postaci przechodniów są zdeformowane i puki są w polu widzenia (nie koniecznie w polu widzenia kamery) ich tekstury wbijają się w obraz wyświetlany (np. idzę po mieście, a tu przebija mi na pół ekrany rozmyte pole koloru twarzy jakiegoś przechodnia w tle), zdarza się to również w czasie rozmów
 
Cześć,
w moim przypadku występuje problem:
- Z ogonem Płotki. Nie jest on widoczny w Velen. Czytałem, że u kogoś ogon Płotce wrócił na Skellige, więc ja przeniosłem się do Białego Sadu. I u mnie w tej lokacji Płotka wyhodowała ogon.
- Zauważyłem również, że przy eksploracji Velen brak muzyki w tle. Włącza się w momencie walki. Nie występuje to też zawsze.
- Irytującą rzeczą jest przenoszenie rzeczy ze swojego ekwipunku do skrzyni. Zebrało mi się w schowku dużo badziewia i przenoszenie jednej rzeczy trwa ok 5s. Fakt, nie było to błyskawiczne i przed zmianą interfejsu, ale porównanie 1s do 5s daje obraz różnicy.
- Jak przedmówcy. Komu przeszkadzały dwie petardy widoczne w menu, jak nazwa wskazuje, szybkiego wyboru? Nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, ale jak ma być szybki wybór, to po co jeszcze coś tam przełączać?
- Wcześniej, kiedy miało się wybrane zadanie, które przekraczało nasz poziom było to jasno zaznaczone na czerwono przy nazwie quest'a pod mapą. Teraz tak nie jest. Już któryś raz przyjąłem zadanie(przycisk V, bez wyboru z listy), dochodzę do przeciwnika, a on o 10lvli wyżej.
Poza tym oceniam zmiany w interfejsie na plus.


P.S. Czy ktoś z Ekipy może się wypowiedzieć w wątku, czy udało się zreplikować któryś z błędów zgłaszanych przez graczy? Może jakaś informacja o hot-fix'ach?
 
Last edited:
Nie wiem, czy ktoś tak jeszcze ma, ale grając w podstawkę po patchu nie wyświetla mi się iż awansowałem na wyższy poziom [PC]
 
Zadanie: Pieśń rycerskiego serca

Podczas wyścigu konnego po trafieniu w tarcze lub manekina zostaje doliczony czas, ale nie zostaje zaliczone trafienie ("Zaliczonych etapów"). Po dojechaniu do mety wyścig trwa dalej aż do upływu wyznaczonego czasu i kończy się wyścig przegraną.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom