Powstaje remake pierwszego Wiedźmina!

+

Lilayah

CD PROJEKT RED


Mamy przyjemność ogłosić, że powstaje remake pierwszego Wiedźmina! Dobrze słyszycie. Gra, od której wszystko się zaczęło, zostanie odtworzona przy pomocy silnika Unreal Engine 5.

Aktualnie prace nad grą są na wczesnym etapie, w polskim studiu Fool’s Theory. Pracują nad nią weterani Wiedźmina, podczas gdy CD PROJEKT RED zapewnia nadzór kreatywny.

Remake pierwszego Wiedźmina możecie kojarzyć pod pseudonimem “Canis Majoris”. Chcieliśmy podzielić się z Wami powyższą informacją, jednak gra znajduje się jeszcze na wczesnym etapie produkcji. Dążymy do stworzenia jej na jak najwyższym poziomie, dlatego prosimy Was o cierpliwość, ponieważ minie trochę czasu, zanim będziemy mogli zdradzić Wam więcej szczegółów.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.
 
:sad:
Coś pięknego. Takie ciepełko w serduszku poczułem gdy to przeczytałem :D
Tyle lat czekania. Nareszcie cos sie dzieje oficjalnie w tym kierunku :)
 
Pięknie, "jedynka" nadal jest świetnia i ciągle dobrze się w nią gra(ten klimat), ale chętnie przyjmę nową wersję tej genialnej gry. Dzisiaj jest też 15 rocznica wydania pierwszej części, więc data nie jest przypadkowa. :coolstory:
 
Świetne informacje! Aktualnie ogrywam W1 i ta gra nadal żyje. Przemawia przeze mnie ogromny sentyment, bo od tego zaczęła się i moja przygoda z Wiedźminem.
Pamiętam nawet gdzie pierwszy raz nie mogłem posunąć fabuły do przodu.
"Może, biały proszek nam pomoże, hehehe"- mając 10 lat, ni cholery nie wiedziałem o co chodzi. :ROFLMAO:
A klawisz Siemko jakoś saletry nie chciał przyjąć.
PS: Jako weteran poszukiwań miecza Ard'aenye w krypcie Kruka, mam nadzieję, że Twórcy nie zapomną o nim. Choćby jako piekielnie trudny easter-egg.
 
Tak wiele do ulepszenia i tak wiele do zepsucia. Pozostaje mieć nadzieję, że wiecie co poprawić, a czego nie zepsuć.
Otóż to. Widzę że w ludziach już hurra optymizm. Ale co po tym dziele, jak cały klimat poszczególnych lokacji (czyli to, co nadal wyróżnia tą grę) uleci?
 
ale nadal będzie można biegać po pijaku, jeśli tylko wyciągnie się miecz, prawda?

właśnie, miecze! na super glue!
 
Może w "rimejku" dostaniemy rzeczy które ostatecznie wyleciały ? bo trochę tego bylo, na pewno system walki to po prostu trzeba zrobić od zera.
Alchemia w jedynce bardzo mi się podobała i tworzenie mikstur niejako na ślepo i chlanie czy wyjdzie coś czy Geralt puści pawia? to była rzecz warta eksperymentów.
 
Najlepszy news dnia - super! Mam nadzieję, że dożyję.... A tak btw zachowajcie klimat, niech będzie ciemno, mrocznie i ta muzyka, aaaa i tak będzie dobrze. Miłej i owocnej pracy życzę całej ekipie a nam cierpliwości.
 
No ja na samą wieść to poczulem się z 10lat młodszy !
Emocje wróciły, wyslałem info koledze to zgasił mnie momentalnie... poczekasz z 10lat :ROFLMAO:
 
Ja najbardziej boję się tego ile zmian będzie.
I ile z tego będzie tych potrzebnych (jak system walki - chociaż dla mnie miał on swój urok, czy poruszanie się), a ile zrobionych na siłę (bo dzisiejszy odbiorca...).

Oby gra nie straciła swoje książkowego uroku.
 
Cudne wieści! W1 na lepszym silniku i z jakimiś poprawkami to będzie sztos.

Oby nie zatracił się gęsty, charakterystyczny klimat.
 
Top Bottom