Prezentacja Dowódcy: Ardal aep Dahy

+
Mam nadzieję że da powiew świeżości do nilgardu, bo mam wrażenie, że na chwilę obecną to "najbiedniejsza" frakcja...
 

Lexor

Forum veteran
Mam nadzieję że da powiew świeżości do nilgardu, bo mam wrażenie, że na chwilę obecną to "najbiedniejsza" frakcja...

Mi by wystarczyło jakby naprawili odkrywanie kart. ;)
Już nawet pomijając poważne błędy jakie się z tym wiążą, to po ostatnich zmianach obecnie ta mechanika jest średnio grywalna.
 
Coś ciekawego w końcu się dzieje. Czekam na dalsze wieści. Może nawet na początek nowego sezonu już ich dostaniemy. Jedynie do czego bym się przyczepił to aep Dahy na polu bitwy wygląda prawie identycznie jak Morvran.
 
Mi by wystarczyło jakby naprawili odkrywanie kart. ;)
Już nawet pomijając poważne błędy jakie się z tym wiążą, to po ostatnich zmianach obecnie ta mechanika jest średnio grywalna.

Chodzi mi przede wszystkim o to że archetypy nilfardu mają mało kart a do tego pare z nich jest za droga(np ambasador)

Ogólnie jest odkrywka, która jest do przeróbki. A poza tym:
-buff wroga, za mało kart
-szpiedzy, za mało kart
-taktyka, za mało kart

Mam wrażenie, że mogli jedną z nich sobie darować dodając karty do pozostałych.
 
Mi by wystarczyło jakby naprawili odkrywanie kart. ;)
Już nawet pomijając poważne błędy jakie się z tym wiążą, to po ostatnich zmianach obecnie ta mechanika jest średnio grywalna.

Patrząc na to, że odkrywka była planowo w ogóle do wywalenia, a aktualny obraz tej mechaniki odpowiada zamierzeniom Redów podjętymi przed HC, sam nie spodziewam się jakiejś dużej przebudowy. Najprędzej jakieś karty wzmacniające tę mechanikę przy okazji najbliższego dodatku. No ale kto wie.

Odnośnie nowego dowódcy. Jak już kiedyś wspomniałem w jednym z wątków brakowało dowódcy pod taktyki, no i jest :) Zobaczymy jak się sprawdzi, ale parę kart pod taktyki NG ma, także na pewno będzie mocno testowany (y)Sama umiejętność jest swoją drogą mocna, zwłaszcza że nie blokuje przejmowanej karty.
 
Last edited:
Prezentacja nowego dowódcy wygląda świetnie, ale bardziej cieszy fakt, że w końcu będzie można śmiało tworzyć talie Nilfgardu pod taktyki.
 
Już pisałem o pomyśle zmiany odkrywki, aby była mniej rng nie zmieniając zbytnio jej działania.

Karty, które odkryjemy po najechaniu na talie czy twoją czy przeciwnika pozostają odkryte. Nie można byłoby drugi raz odkryć tej samej karty. Zmniejszało by to trochę rng, wiedzielibyśmy co przeciwnik dobrał (karta nie byłaby widziana w ręce, ale znikała by z talii...) Ogólnie mam wrażenie że taka odkrywka "miała by sens".

Dawało by to możliwość stworzenia kart osłabiających/bufujących odkryte karty lub nakladania innych efektów.

Wiedźmini do przeróbki np "odkryj kartę z talii przeciwnika, jeśli jest brązowa odrzuć ją, jeśli złota wzmocnij wiedźmina o 1"

I taka luźna opcja dodania niektórym kartą (np dywizji alba) tagu, który sprawiałby że te karty są odkrywane w pierwszej kolejności.
 
Spodziewałem się u nowego dowódcy zdolności pod taktyki i się sprawdziło. Sporo kart Nilfgaard miał z tym słowem kluczowym i tylko sensownego dowódcy do tego brakowało. Teraz się to zmieni, a na ile taki build będzie miał sens wyjdzie w praniu.
 
Bardzo ładna prezentacja. Coś na styl liderów w Cywilizacji.
Post automatically merged:

Przy okazji można by wykorzystać w przyszłości te filmiki z liderami w grze. Szkoda, żeby przepadły w otchłani Youtuba po jednym razie. Może przy odblokowywaniu dowódców z drzewek każdy by miał takie ujęcie i wyskakiwałyby nagrody na dole. Taki Overwatch ma możliwość odtwarzania filmików, np. przy opisach umiejętności.
 
Last edited:
Tak w ogóle jak jego zdolność dokładnie działa ?

Tak nawiasem mówiąc to trochę biednie, że filmik jest przetłumaczony, a zdolność dowódcy pominięto...
 
Last edited:
Tak w ogóle jak jego zdolność dokładnie działa ?

Tak nawiasem mówiąc to trochę biednie, że filmik jest przetłumaczony, a zdolność dowódcy pominięto...
Ardal aep dahy:
Przechwyć wroga o sile 3, zwiększ pułap punktowy jednostki o 1 za każde 4 karty taktyki w twojej talii początkowej
 
Tak w ogóle jak jego zdolność działa ?

Anglojęzyczny opis karty to:
Seize an enemy unit with 3 or less power. This value is raised by 1 for every 4 Tactic cards in your starting deck.

Zatem tłumacząc na polski + wyjaśniając działanie karty:
Przechwyć wrogą jednostkę o sile 3 lub mniejszej. Wartość ta (te 3 siły) jest zwiększana o 1 za każde 4 karty Taktyki, które znajdują się w naszej talii startowej.

Zatem posiadając w naszej talii 4 karty z tagiem Taktyka będziemy mogli przejąć jednostkę o sile 4 lub mniejszej.
Posiadając 8 Taktyk przejmujemy jednostkę o silę 5 lub mniejszej, itd.

Słowo przechwyć to słowo klucz i jeśli ktoś nie kojarzy jak to działa, to taka mechanika występuje już np. przy kartach: Kaganiec Vigo lub Vattier de Rideaux.

Ważna rzecz: umiejętność Ardala nie blokuje przechwyconej karty, zatem jeśli przejmiemy jednostkę z rozkazem (na filmiku pokazano przykład z Ocvistem), to będziemy mogli z niego skorzystać.

Na zdrowy rozsadek + brak wzmianki o cooldown'ie umiejętności: Ardala będziemy mogli użyć 1 raz na grę.

Pzdr :)
 
Dobra umiejętność, która "na papierze" wydaje się być zbalansowana. Dobrze oddaje charakter Ardala który redzi przedstawili nam w Wojnie Krwi. Przymusowe "przekupienie" jednostki żeby przeszła na naszą stronę, wykorzystywanie taktyki w bitwach. Może oczywiście być tak że to będzie tylko swing z 8 czy 10 pkt ( zależności ile taktyk włożymy do decku)

No i KP z tymi swoimi wszędobylskimi silnikami może mieć pod górkę z Czarnymi - co też by się zgadzało z lore wiedźmina ;)

Dowódców jest 5, liczę że teraz będą codzienne pokazywać, umiejętność jednego
 
Od początku Gwinta zastanawia mnie, czy Menno zostanie przeniesiony na pozycję lidera. W książkach to jednak druga osoba w Cesarstwie po Emhyrze, taki aep Daahy to przy nim kmiotek :) Właściwie lider grający kartę taktyki byłby całkiem interesujący.
 
Myślę że dowódców będziemy mieć w grze wystarczająco dużo. Niedługo będzie ich 25 a jeżeli plotki o nowej frakcji się potwierdzą to pewnie nawet 30. Zapewnienie grywalności wszystkim to zadanie niemal niemożliwe, a dokładanie kolejnych to jeszcze utrudni
 
Umiejętność fajna, ale sam archetyp taktyki wydaje się dalej taki sobie. Chociaż combo Avallach (opcjonalnie) + Stefan + Menno w róg/ garnizon to świetny finisher, tak cała reszta kart z tym związana trochę odstaje. No ale jako fan Czarnych na pewno przetestuję.
 
Nie wiem czy nie za szybko decyzja o dołączeniu nowych dowódców do gry. Najpierw wypadało by zadbać o odpowiednio dużą pulę kart bo podejrzewam, że niektórzy z nich będą na ten moment tak trochę na siłę. Już 20 dowódców to jest naprawdę sporo jak na niecałe 500 kart. Sam filmik bardzo fajny, umiejętność aep Dahy`iego też.
Wiedźmini do przeróbki np "odkryj kartę z talii przeciwnika, jeśli jest brązowa odrzuć ją, jeśli złota wzmocnij wiedźmina o 1"
Chyba żartujesz :) Cała siła tych wiedźminów jest w wywalaniu złotych kart. Odrzucanie przeciwnikowi brązów to w większości przypadków tylko pomaganie mu.
 
Top Bottom