Problem "wizerunkowy" Gwinta.

+
Zauważyliście, że wszystkie kultowe postacie w świecie Wiedźmina są niegrywalne w Gwincie? A powinny teoretycznie przecież przewijać się częściej niż 2-planowe, albo wymyślone na potrzeby dodatków. Popatrzmy:

1. Postać Geralta i Ciri reklamują Gwinta - ich karty są niegrywalne.
2. Gwint jest wiedźmińską grą karcianą - wiedźmini niegrywalni (nawet ci z NG).
3. Książkowa, kultowa Hanza Geralta - Angouleme, Cahir, Milva - niegrywalni, jedynie Regis 2/3 karty ma ok.
4. Zoltan, we wszystkich formach niegrywany. Yarpen też.
5. Eyck i Dorregay - postacie 2 planowe, ale jedne z ważniejszych w książkach zaprószone. Może czas powiązać je ze smokami i zagrożonymi gatunkami. Po co komu kolejny removal 9 i lock.

Karty prezentujące dodatki:
6. Krasnoludzkie trio z żelaznej woli zapomniane. Poza tym potencjał pancerza do końca niewykorzystany. Służy bardziej do balansowania niż ciekawych kombinacji. Smokożółw jest jedynym, ciekawym wyjątkiem. No i może Yghern jak go naprawią. Przydałoby się coś stworzyć dookoła ożywionej zbroi.
7. Krwawa klątwa - kolejna karta, która reklamowała dodatek i potrzebowałaby lekkiej przeróbki.
8. Najlepsze postacie 2 planowe z gier - Gaunter i Olgierd zapomniane. Szczególnie ten za 8 prowizji do zmiany.

Także skupiłbym się na wszystkich powyższych w 1 kolejności. Czasami starczy dodanie tagu, albo lekkie wzmocnienie, ale większość potrzebuje nowych umiejętności i synergii.
 

Lexor

Forum veteran
Karty są wprost proporcjonalne do istniejących pomysłów na grę - z dodatku na dodatek istniejące mechaniki są niemiłosiernie spłycane, a "ciekawe" karty są "ogłupiane". Co do kart "reklamujących dodatki" - wychodzi na jaw:

a) chęć szybkiego zarobku (żeby dodatek się lepiej sprzedał wrzućmy "coś zarąbistego" co za kilka miesięcy znerfimy do niegrywalności)

b) brak odpowiedniego zespołu do testów (twórcy gry żyją "w swoim własnym świecie" opierając zmiany na cyfrowych statystykach pobieranych z serwerów zamiast na doświadczeniach z realnej gry).
 
Rozwiązanie tego problemu jest banalne.
.
.
.
Skórki dowódców jak Geralt, Ciri itd., Oczywiście tylko za prawdziwy hajs. 100% profit. XD
 
Karty są wprost proporcjonalne do istniejących pomysłów na grę - z dodatku na dodatek istniejące mechaniki są niemiłosiernie spłycane, a "ciekawe" karty są "ogłupiane". Co do kart "reklamujących dodatki" - wychodzi na jaw:

a) chęć szybkiego zarobku (żeby dodatek się lepiej sprzedał wrzućmy "coś zarąbistego" co za kilka miesięcy znerfimy do niegrywalności)

b) brak odpowiedniego zespołu do testów (twórcy gry żyją "w swoim własnym świecie" opierając zmiany na cyfrowych statystykach pobieranych z serwerów zamiast na doświadczeniach z realnej gry).
Jak piszesz, że jeszcze spłycają, chodź HC został bardzo okrojony z rozgrywki co do bety.
 

Hiobe

Forum veteran
ja nie lubię grać metą, jak już to wyszukuje jakiś ciekawszy deck którym mi się wesoło i przyjemnie gra, zauważyłem że co ciekawszy i mocniejszy pomysł to co patch jest któraś karta z decku zmieniana/nerfiona i ciekawe decki (nie metowe) robią się useless i jest tak co każdy patch, bo w sumie nawet metowe z tych ciekawszych też szlag trafia..
ale ludzie i tak jak widziałem po komentarzach na google play nie ogarniaja i dają 1* bo to nie jest jak hearthstone (całe szczęście)
 
Z dupereli, to dodam jeszcze, że rozgrywkę sezonową powinni nazwać wydarzeniem / eventem / specialem, bo wielu nowych graczy się gubi, który tryb jest właściwy.
 
Z dupereli, to dodam jeszcze, że rozgrywkę sezonową powinni nazwać wydarzeniem / eventem / specialem, bo wielu nowych graczy się gubi, który tryb jest właściwy.
Na początku po odpaleniu gry po homecoming, tj. w moim wypadku jakieś 5 miesięcy po hc, sam miałem z tym problem. 😰

Porażką jest też to że po wjeździe androida na rynek nie ma większego wydarzenia. Ok, mamy jedno pióro do codziennej nagrody za logowanie, ale jednak trochę łyso, że gdy w storze mówimy o 100k+ pobrań to w grze nie ma jakiegoś pojedynku, eventu specjalnego czy czegoś co dałoby wszystkim trochę więcej weny na końcówkę tego nudnego już sezonu.
 

Lexor

Forum veteran
Z dupereli, to dodam jeszcze, że rozgrywkę sezonową powinni nazwać wydarzeniem / eventem / specialem, bo wielu nowych graczy się gubi, który tryb jest właściwy.
To ja dodam kolejną duperelę: to że pod środkową kartą widnieje napis "mecz nierankigowy" jest CAŁY CZAS dla mnie potwornie mylące - i CAŁY CZAS (od momentu wprowadzenia tego koromysła) muszę się zastanawiać czy na pewno mam dobry tryb włączony.

Przede wszystkim, jeśli domyślnym trybem jest "mecz rankingowy" to również domyślnie napis powinien tak brzmieć (i ewentualnie domyślnie być "odfajkowanym na tak").

A najlepiej by było gdyby cały napis odpowiednio zmieniał się po kliknięciu na niego (coś w stylu opcji w menu) a nie tylko "zaznaczał/zmazywał się" obok.
 
Jako nowy gracz stwierdzam - problemów jest dużo. Powolny w cholere grind, granie z przeciwnikami kilkadziesiąt lvl wyżej odstrasza... Ledwo sie łapie w zasadach, a gram naprzeciwko typom którzy gniotą mnie niemiłosiernie. jedna na kilkanascie gier to ktoś +/- 5 lvl odemnie. Reszta to jakas masakra. Jak ma sie ktoś w tym ogarnąć? Albo zasady gdzie w teorii piowinno sie miec 2 zwykłe karty w talii, a tu nagle się robią4 takie same przy jednej z kart tylko mówiącej "stwórz kartę".

Za dużo informacji, i zbyt szybko wymaga sie rozumienia wszystkich zasad
 
Ledwo sie łapie w zasadach, a gram naprzeciwko typom którzy gniotą mnie niemiłosiernie. jedna na kilkanascie gier to ktoś +/- 5 lvl odemnie.
Graj mecze rankingowe - tam bedziesz grał przeciwko osobom o zbliżonym poziomie.

PS. Takie posty jak Twój pokazują po raz kolejny, że CDPR nie potrafi zbierać doświadczeń graczy.
 
Grałem rankingowe. Tam jeszcze gorzej, bo wystarczy kilka wygranych i juz inaczej dobiera... Gram w tej chwili w nierankingowych, nieco lepiej ale i tak msakra
 
Właśnie bym obstawiał, że za mało. ;) Wiadomo: są gracze z niskim poziomem i dostępem do wielu mocnych talii (bo np. grali w betę, mają surowce, a teraz wrócili do gry, bo można grać na telefonie), ale ogólnie tryb rankingowy jest najbardziej "sprawiedliwy".
 
Top Bottom