Przedstawiciele CD Projekt RED o trzeciej części serii Wiedźmin

+
Przedstawiciele CD Projekt RED o trzeciej części serii Wiedźmin

Przedstawiciele studia CD Projekt RED po raz kolejny dali do zrozumienia, że prace nad trzecią częścią cyklu gier komputerowych Wiedźmin trwają. Tym razem, na temat projektu wypowiedział się Jan Bartkowicz w rozmowie z redaktorami serwisu The-Witcher.de. Podczas wywiadu, Bartkowicz przyznał, że Wiedźmin 3 jest logicznym następstwem otwartego zakończenia Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

To, że trzecia cześć Wiedźmina powstanie było więcej niż pewne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sukcesy poprzednich odsłon cyklu. W maju bieżącego roku potwierdził to Adam Kiciński, który stwierdził jednak, że na premierę „trójki” przyjdzie poczekać fanom co najmniej 2-3 lata.

Kolejną przesłanką mówiącą o powstawaniu trzeciej części cyklu miała być oferta pracy zamieszczona na oficjalnej stronie Wiedźmina. Polski zespół szukał projektanta do jednej z kolejnych produkcji „RED-ów”, a jako mile widziany atut przyszłego pracownika wyszczególniono znajomość uniwersum Wiedźmina. Niestety, oferta szybko została usunięta, więc możemy się tylko domyślać, czy chodziło tutaj o Wiedźmina 3, konsolową wersję „dwójki” lub jakąś inną produkcję związaną ze światem stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Przypominamy, że aktualnie polskie studio w pocie czoła pracuje nad konsolową edycją Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, a także kolejnymi poprawkami i dodatkami do pecetowej wersji gry. Oprócz tego, warto pamiętać, że w planach CD Projekt RED jest stworzenie drugiego tytułu z gatunku cRPG, który miałby wypełnić lukę pomiędzy kolejnymi produktami z serii Wiedźmin. Aktualnie jednak nie posiadamy żadnych informacji o tym enigmatycznym projekcie.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=62049






Jednym słowem kozackoooooo ;)
 

Scani

Forum veteran
weuesd said:
Jednym słowem kozackoooooo ;)
Drugim słowem, jak na standardy internetu to gry-online konkretnie zaspało jesli chodzi o tą informację. Staaaare! ;)
http://www.gamepur.com/news/5055-witcher-3-officially-confirmed.html
 
A ja żałuję że przespałam 5 lat bo teraz gdy tworzą grę którą zapamiętam na całe życie to mam tak badziewnego skilla że nie mogę im w tym pomóc.
Nawet za darmo bym mogła pracować, byle przy wieśku.

No cóż, głupoty młodzieńczej nikt mi nie cofnie...


Czekamy na trójeczkę, mam nadzieję, że będą troszkę większe lokacje do zwiedzania, wąwozy były malutkie.
 
To że W3 powstanie było oczywiste od momentu powstania dwójki. Jednak wątpię by prace nad nim trwały, Redzi sami mówili, że nie mają możliwości/funduszy etc. na robienie więcej niż jednego projektu naraz. Tak czy inaczej nigdzie w tym newsie nie ma potwierdzenia tego, że trójka powstaje. Ot, kaczka dziennikarska, marnej jakości.
 
To, że powstanie W3 nie jest zaskoczeniem. Oczywiście nie ma szans na ujawnianie informacji, bo jest na to za wcześnie, jednak pamiętajmy w jaki sposób wyciekła wersja alpha z obozu W2... liczę na powtórkę w ciągu najbliższego roku :) Na pewno czas oczekiwania na grę skróci fakt, że Redzi mają gotowy silnik gry, znają go na wylot i mogą go dowolnie modyfikować.

Natomiast nie wiem czy to dobry pomysł zajmować się
 
O tym, że będzie 3 część wiemy nie od dziś. Myślałem, że przeczytam jakiegoś newsa a tu... cóż...
Natomiast jeśli chodzi o nowego RPG`a ze stajni Redańczyków to jestem jak naj najbardziej na TAK,
i nie nam decydować (choć szkoda) kiedy on powstanie.
 
Echh 2-3 lata to prawie jak wieczność, ale jest na co czekać i zacierać łapki, oby tylko było więcej i dłużej i z Iorwethem. Ciekawe, czy wreszcie zobaczymy Yennefer we własnej osobie. Oby po trójeczce była i czwóreczka, bo Wiedźmina nigdy dość. :)
Hyh, już od czasów pierwszego Wiedźmina nakręciłam się na skierowanie swojej ścieżki w stronę pracy przy konceptach do gier, więc mogę śmiało podziękować za skrystalizowanie tego, co chcę robić. Pozostaje tylko uparcie dążyć do celu.
 
Palimpsest said:
To że W3 powstanie było oczywiste od momentu powstania dwójki. Jednak wątpię by prace nad nim trwały, Redzi sami mówili, że nie mają możliwości/funduszy etc. na robienie więcej niż jednego projektu naraz.
Nawiasem mówiąc - co robią scenarzyści i twórcy dialogów, jeśli produkcja W3 jeszcze nie ruszyła z miejsca?
 
Kto wie, może jakieś rozbudowane fabularnie DLC, do dwójki. Ewentualnie przymiarki do części trzeciej, ale IMHO na bardzo bardzo wstępnym etapie, obejmującym zarys fabularny i nic ponadto. Tylko że, nie widziałem nigdzie ogłoszenia o naborze twórców dialogów, ani scenarzystów.
 

n0rv

Forum veteran
Mam wielką nadzieję, że osoba pisząca scenariusz do W3 nie pójdzie na łatwiznę i nie uwzględni tylko oficjalnych 16 stanów świata, ale także te mniej ważne wydarzenia zostaną jakoś w fabułę wplecione, choćby jako jakieś nawiązania w questach pobocznych. W2 mogłoby zawierać sporo więcej smaczków, jeśli fabuła mocniej wynikałaby z fabuły jedynki. Mam nadzieję, że tym razem Redzi bardziej się do tego przyłożą ;)
 
Wybacz, źle Cię zrozumiałem;) Co robią? Być może są na "przymusowym urlopie";) , ewentualnie nie są zatrudnieni na stałe na etacie a np. na umowę o dzieło etc.
 
Skoro według dawnych newsów
Geralt ginie w czwartej części (chyba, że coś się zmieniło do tego czasu)
to logicznie prędzej czy później muszą powstać kolejne części. Zresztą żaden mi to news, nigdzie nie jest wspomniane, że pracują nad trójką.
 
Miło by było gdyby ten nowy rgp był utrzymany w konwencji Bethesada_owskiej - całkowicie otwarty świat, widok fpp, milion questów. Wszystko w istniejącym świecie wiedźmina. Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że 'wiedźmini nie są włóczęgami, którzy łażą po świecie bez wyraźnego celu, dlatego Wiedźmin ala Morrowind nie ma racji bytu', zgadzam się - no ale gdyby protagonistą całej zabawy był dajmy na to zbiegły więzień (oklepane, ale na potrzeby chwili wystarczy) mógłby eksplorować cały świat aż by mu się uszy trzęsły.
I wtedy drżyj Tamariel!
A w przyszłości w tym samym świecie osadzić grę hack and slash i przejąć dominację w kolejnym gatunku.
Z tą dominacją to żartuję, ale jak świat światem ludzie lubią wracać do tego co znają i kochają, więc strategia stworzenia uniwersalnego uniwersum pod różne tytuły brzmi kusząco, przynajmniej dla mnie.
 
Nie chcę nikogo zasmucić, ale pan, który był na nocnej premierze W2 w Empiku w Gdańsku (beta-tester bodajże) mówił, że Wiedźmin przemyślany jest jako... TRYLOGIA.
Ja z niecierpliwością czekam na W3 i nie obraziłbym się, gdyby jednak powstał także W4 ;)

Edit: Tu też mowa o planowanej trylogii
(...)while the second part of a planned trilogy (...)
 
Jeśli części ma być tylko trzy to wielka szkoda.
Szczególnie, że na trzecią mamy tak długo czekać, 2-3 lata to dla mnie w świecie gier jak wieczność.
[Gram na codzień w WoW i tam co kilka miesięcy coś się zmienia, nowe questy, patche itp]
 
Nie możliwe. Dopóki będzie wysoka sprzedaż dopóty będą konytynuacje wieśków. Jak przestaną produkować wiedźminów to z czego będą żyć? ;)

A co do scenariusza W3, to niech nawiążą ściasłą współpracę z Panem Sapkowskim. Ja bym na niego kasy nie szczędził.
 
Top Bottom