Przerwanie instalacji - błąd -10

+
Co do porysowanych płyt, to u mnie nr 2 i 3 od początku miały rysy, zaraz po otworzeniu pudełka.

Śledzę ten wątek od dłuższego czasu i powiedzieć mogę jedno - obecne zachowanie CDP/CDPR jest przerażające. Nie poddawajcie się i nie odpuszczajcie, bo to najgorsze co można zrobić, pokazać firmie że może lać na klientów.
 
Byłem dzisiaj w Mediaexpert, żeby mi płytę wymienili, lekko mówiąc powiedzieli mi żebym spierdalał, bo to nie ich wina. A CDP/CDPR umywa ręce,a moje niestety opadają.
 
Stał się cud... na kompie prawie 20- letnim z windowsem 98 pliki skopiowały się bez problemu... Co do wyglądu mojej płytki to nie jest, ani była porysowana, ale ma taką jakby białą warstwę miejscami. W każdym razie teraz nie wiem co mam zrobić, może rzeczywiście mój laptop ma "zły" napęd, ale jak wyjaśnić, że na 7 innych nie działało? Na maila oczywiście do dzisiaj nie dostałam odpowiedzi, ale teraz to nawet nie wiem czy jest sens - w moim przypadku - wymieniać płytkę. :hmm:
 
Dokładnego modelu nie podam, gdyż musiałabym podłączać całego kompa bo na co dzień nie korzystam.
W każdym razie samsunga kupionego 2 lata temu, za ok. 120 zł.
 
może rzeczywiście mój laptop ma "zły" napęd, ale jak wyjaśnić, że na 7 innych nie działało?

Pomyśl inaczej - skoro Twój napęd odtwarza bez problemu pozostałe płyty z W3, poza tą jedną, to jak można mówić o wadliwym napadzie? Co, jedna płyta została wytłoczona w jakiejś nowej, kosmicznej technologii kompatybilnej tylko z wybranymi napędami?
 
Racja, ale sęk w tym że z W2 było dokładnie to samo przy instalacji na tym napędzie. W każdym razie nie wierzę, że z płytką jest w porządku bo na 7 innych napędach nie działała. Ciekawe czy jak odeślę do cdp.pl płytki to czy u nich "magicznym" sposobem będzie wszystko śmigać.
 
Witam. Dołączam do tego niechlubnego grona wybrańców, którym nie działa płyta nr 2, a konkretnie plik setup_the_witcher3_wild_hunt-3.bin. Widziałem jednak, że jeden z użytkowników udostępnił owy plik do pobrania i sporej części osób pomoglo jego wrzucenie do instalacji z dysku, dlatego również go pobrałem. Niestety po dotarciu do newralgicznego momentu wyskakuje ponownie błąd, tylko dla odmiany o numerku -3, zamiast -10/. Załączam screena.
 

Attachments

  • błąd wiedzmin.jpg
    błąd wiedzmin.jpg
    271.6 KB · Views: 61
Witam. Dołączam do tego niechlubnego grona wybrańców, którym nie działa płyta nr 2, a konkretnie plik setup_the_witcher3_wild_hunt-3.bin. Widziałem jednak, że jeden z użytkowników udostępnił owy plik do pobrania i sporej części osób pomoglo jego wrzucenie do instalacji z dysku, dlatego również go pobrałem. Niestety po dotarciu do newralgicznego momentu wyskakuje ponownie błąd, tylko dla odmiany o numerku -3, zamiast -10/. Załączam screena.
Spróbuj jeszcze raz pobrać ten plik :) miałem podobny błąd gdy próbowałem skopiować ten plik z mojej uszkodzonej pliki za pomocą programu który ominął błędy jakie znalazł no ale podczas instalacji wyszło szydło z worka :]
 
Wciąż płyta numer 2??? Mam chyba to samo, ponieważ 4.bin też jest uszkodzony :p - następny z tej płyty
 
Oświadczenie CDP.pl:

W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały, że u niektórych z Was pojawiły się problemy z odczytem i instalacją z płyt DVD gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji PC. Jest dla nas absolutnym priorytetem, aby każda osoba która nabyła grę była w pełni zadowolona, dlatego też nasz dział pomocy technicznej dokładnie zbadał już znaczną część ze zgłoszonych problemów.

Przede wszystkim chcielibyśmy Was zapewnić, że komplikacje przy instalacji gry występują tylko u niewielkiej liczby użytkowników oraz że nadal możecie pobrać swoją kopię gry za pośrednictwem serwisu GOG.com, bez konieczności jej instalowania z płyty - to najdogodniejsze rozwiązanie pozwoli Wam cieszyć się rozgrywką już teraz, podczas kiedy my będziemy rozwiązywać problem z płytą.

Nieprawidłowości w odczycie danych z nośników pojawiają się najczęściej przy skraju warstwy/płyty: nośnikiem fizycznym gry jest dwuwarstwowa płyta DVD. Występują one jedynie w niektórych specyficznych przypadkach i wynikają z indywidualnych ustawień sprzętowych czytnika (np. prędkości odczytu danych z nośnika, czy moc lasera w głowicy). Przy ustawionej maksymalnej prędkości odczytu może się zdarzyć, że wiązka laserowa jest zbyt słaba, algorytm korekcji danych nie działa prawidłowo i zgłasza błędy sumy kontrolnej (CRC).
 
witam na dniach skladam reklamacje, ciekawe czy wymienia, jesli nie to będzie apel o pozew zbiorowy bo wiem ze da sie to zrobic
 
Chyba jednak nie jest to wina napędu, ponieważ pobrałem poszczególne pliki z gog.com i przy instalacji wciąż mam błąd -3
 
Oświadczenie CDP.pl:
Powinien im ktos napisac, ze nie kazdy ma szybki internet, ze niektorzy maja internet z limitami i nie interesuje ich sciaganie z goga. To, ze im wygodnie tak napisac to nie znaczy, ze komus wygodnie sciagnac. Kazdy zapłacił za swoja wersje i chce miec sprawna a takie głupie gadanie najbardziej wkurza. Co do napedu moze cos w tym byc, u mnie na komputerze ciezko czytał DVD 2 ale instalacja przeszła bez problemu. Wczoraj moj ojciec na starym moim komputerze, ktory przekazałem jemu chciał zainstalowac i przy DVD2 wyskoczył ten "uwielbiany" przez wszystkich bład. Co najlepsze płyte normalnie dało sie skopiowac i wtedy wskazujac pliki z dysku zainstalowac a niektorym i to sie nie udaje
 
Last edited:
Oświadczenie CDP.pl:
Jest dla nas absolutnym priorytetem, aby każda osoba która nabyła grę była w pełni zadowolona, dlatego też nasz dział pomocy technicznej dokładnie zbadał już znaczną część ze zgłoszonych problemów.

No ... to się jeszcze tak naprawdę okaże jaki to dla Was będzie priorytet ...
Przede wszystkim chcielibyśmy Was zapewnić, że komplikacje przy instalacji gry występują tylko u niewielkiej liczby użytkowników oraz że nadal możecie pobrać swoją kopię gry za pośrednictwem serwisu GOG.com, bez konieczności jej instalowania z płyty

To muszę być niesamowitym farciarzem bo sprawdzałem na 4 w sumie napędach ... NEC, Plextor, LG oraz stary SONY. Na każdym był ten sam problem więc ... to chyba płytki CDP działają na bardzo wąskim gronie napędów optycznych.
A sprawa GOG ... jakbyśmy chcieli kupić sobie wersję elektroniczne to zapewne byśmy sobie takowe zakupili.
Nie traktujcie nas jak KOMPLETNYCH kretynów, którzy nie wiedzą po co kupili sobie pudełkowe wersje.
Naprawdę ... no nie jesteśmy raczej stadem baranów...
Nieprawidłowości w odczycie danych z nośników pojawiają się najczęściej przy skraju warstwy/płyty: nośnikiem fizycznym gry jest dwuwarstwowa płyta DVD. Występują one jedynie w niektórych specyficznych przypadkach i wynikają z indywidualnych ustawień sprzętowych czytnika (np. prędkości odczytu danych z nośnika, czy moc lasera w głowicy). Przy ustawionej maksymalnej prędkości odczytu może się zdarzyć, że wiązka laserowa jest zbyt słaba, algorytm korekcji danych nie działa prawidłowo i zgłasza błędy sumy kontrolnej
Przy ustawieniu maksymalnej prędkości odczytu? Cholera! Kto na to dzisiaj patrzy!!!
Prędkość odczytu? To może lepiej się cofnąć do lamusa i zapodać nam grę na dyskietkach?
No ludzie bez przesady ... nie szukajcie dziury tam gdzie jej nie ma. Jakoś nikt inny z innymi grami nie ma problemu ... tylko z Wiedźminem 3.
Więc naprawdę ponownie proszę aby nie traktować nas jak baranów i nie pisać takiego steku bzdur!
W wypadku gdy Wasze płytki chodzą na wolniejszych napędach albo na jakiś innych danych typach napędów to powinniście chyba je dołączać razem z grą skoro wytłoczenie płyt DL jest tak skomplikowaną kwestią. Choć ... jakoś reszta firm w branży gier komputerowych jakoś sobie z tym radzą.
 
Top Bottom