[PS4] Gra w wersji 1.20 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Błędy i niedociągnięcia...

Dziś wyłapałem kolejne błędy i niedociągnięcia w grze. Oto one:

Często z menu Zadania znikają cele misji lub ich opisy. Oto jedna z takich misji z początku gry (już ukończona):
View attachment 48601

Po skończeniu całego wątku z Keirą Metz na mapie pozostaje znacznik alchemika. Strasznie to wkurza i myli bo nic tam nie ma...
View attachment 48611 View attachment 48621

Dlaczego screen zrobiony na PS4 jest sztucznie upiększany? W grze nie ma AA a na screenach jest?

Gra w wersji na PS4 od jakiegoś czasu cierpi na straszny poping obiektów nawet tych co są kilka metrów przed nami. Psuje to troszkę zabawę...
View attachment 48631 View attachment 48641

Kolejne co nie zostało naprawione od samego początku (Co jest dziwne bo było wielokrotnie zgłaszane) to cienie w zamkniętych pomieszczeniach. Oto cały zepsuty efekt:

 

Attachments

  • Brak zadań.jpg
    Brak zadań.jpg
    168.5 KB · Views: 69
  • Ikona_Mapa.jpg
    Ikona_Mapa.jpg
    253.9 KB · Views: 147
  • Ikona_Swiat.jpg
    Ikona_Swiat.jpg
    241.2 KB · Views: 43
  • Sad_Detale.jpg
    Sad_Detale.jpg
    254 KB · Views: 47
  • Sad_DetaleB.jpg
    Sad_DetaleB.jpg
    239.8 KB · Views: 72
Podczas misji ze spadającą krową w kamieniołomie, gdy walczymy z drakonidami i one za bardzo oddala się od gniazda przechodzą w tryb nieaktywny (znika im pasek i stają się nie do ruszenia). Jak będzie się próbowało pobrać trofeum podczas gdy jeden z nich jest jeszcze żywy mamy "ekran wiecznego ładowania".

W tej samej misji w momencie odbierania wypłaty mowa jest o niesieniu jedzenia przez drakonida dla rodzeństwa, raz o tym że już drakonidy nie będą niepokoić kamieniarzy, bo zniszczono jaja. A co z rodzeństwem no samo się poddało?

Po uwolnieniu kowala w opałach w misji Awantura o wino Belgaard powiedziałem mu, że spotkam się z nim na miejscu. następnie udałem się do kowala w kamieniołomie. Ten nie był zainteresowany obsłużeniem mnie tylko powiedział do zobaczenia na miejscu w Belgaard. (czy jakoś tak).

Potwierdzam problem z sercami w burdelu, z tą różnicą że ja nie mogłem skorzystać z usług dziewczyn. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale chwile później miałem nieoczekiwany błąd - zamknięcie aplikacji. po wczytaniu save serca się pojawiły.

Podczas wykonywania jednej z misji z budowniczymi pomnika (komu w drogę - tej przy moście) miałem niestandardową bitwę na pięści. Geralt był w trybi normalnej walki (mógł używać znaków) ale nie mógł wyciągnąć broni).

Przy zamrażaniu Ardem czasami pojawiają się lewitujące kawałki ciał przeciwników.

Geralt nadal mówi do zwierząt nie lubisz srebra...

Z zabitego zająca wyskakuje przedmiot skóra królika.

Podczas oprowadzania członków konsorcjum po Belgooradzie (chyba cutscenka) część wypowiedzi urzędnika jest ucięta w połowie zdania (widać napisy w całości, ale część nagrania video i audio jest wycięta)

Podczas walki z Hanzą półłelfa jeden z przeciwników był widoczny na radarze w miejscu w którym, tak jak by znajdował się w skale.

Po zwycięstwie w wyścigu na turnieju nie otrzymałem siodła.

Z rozmowy przed konkurencją strzelecką wynika, że po wygraniu partyjki w Gwinta zmierzymy się z naćpanym Nlfgardczykiem. Wygrałem i mierzyłem się z mym standardowym wylosowanym przeciwnikiem. (Chyba, że chodzi o to, że terminami pojedynków zamieniły się całe pary - ale jest to pozbawione sensu, gdyż wymagało by zgody pozostałych uczestników tych rund.

W misji Przemiana odtworzyłem zapiski nr 5, 1, 2 , 3 (w takiej kolejności) i już mogłem podsumować.

Miałem dziwny sposób zaczęcia zadania Rycerz do wynajęcia. Przyszedłem do niego ograłem go w Gwinta, przyszedłem drugi raz nie było nowych kwestii więc powiedziałem bywaj i quest się aktywował.

W momencie gdy wykonywałem quest Awantura o Wino Nieczysta gra i zbliżyłem się do składziku aktywował mi się kolejny etap z informacją bym go przeszukał. za pomocą zmysłów problem w tym, ze ten kolejny etap powinien się pojawić się w momencie użycia klucza do otworzenia drzwi. Przez t, że kolejny etap aktywował się za wcześnie straciłem kilkanaście minut na poszukiwaniu wejścia na małym podświetlonym obszarze (nie spodziewałem się że może ono się znajdować po za wyznaczanym kręgiem)

To póki co tyle :p
 
Mam pewną sugestię: mianowicie został mi obraz Von Evereców z Questa bodajże Żyli Długo i Szczęśliwie i no właśnie chciałem go wykorzystać do posiadłości i niestety się nie da... A szkoda bo obraz mi się osobiście podoba. Na ścianie przy stojaku z Iris wyglądałby świetnie...
 
Pomimo posiadania arcymistrzowskich schematow nie moge ich wykonać u rzemieślników. Po prostu ich tam nie ma.. Natomiast w dziale rzemiosła Geralta wszystkie sie znajdują..

Udało mi się wykonać zbroję mantikory i po jakimś czasie też zniknęła w dziale u rzemieślników..
 
Pomimo posiadania arcymistrzowskich schematow nie moge ich wykonać u rzemieślników. Po prostu ich tam nie ma.. Natomiast w dziale rzemiosła Geralta wszystkie sie znajdują..

Udało mi się wykonać zbroję mantikory i po jakimś czasie też zniknęła w dziale u rzemieślników..

Arcymistrzowskie zestawy można wykonać tylko u Zdravko od którego otrzymujemy zadanie ze znalezieniem schematów.
 
zainstalowałem krew i wino. przy pierwszej misji z obroną wieśniaków gra się wiesza i pojawia się komunikat o błędzie CE-34878-0. Nie pomogła inicjalizacja systemu. Jakieś rady?
 
Występuje problem ze zbroją żmii i wilka - po powieszeniu na stojakach mają inne kolory (ale tylko po powieszeniu na stojaku, na Geralcie wygląda normalnie), nie były one malowane ani nic w tym rodzaju (załączam screenshoty)
View attachment 49741
View attachment 49751
View attachment 49761
oraz jest problem zadaniem "pieśń rycerskiego serca" - w próbie jazdy konnej płotka jest wmurowana w podłoże i nie można nic zrobić (załączam film)
[video]https://youtu.be/7x1ku4eZjY0[/video]
 

Attachments

  • Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160606204557.jpg
    Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160606204557.jpg
    282.4 KB · Views: 83
  • Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160606204703.jpg
    Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160606204703.jpg
    277.2 KB · Views: 73
  • Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160606205137.jpg
    Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160606205137.jpg
    301.7 KB · Views: 66
Mam błąd podczas zlecenia O czym szepczą grzyby. Na etapie Pomóż Płotce zbadać teren, Płotka staje przed stosem bali i nic się nie dzieje. Wiem, że koń powinien powiedzieć: Spójrz tylko na to... Niestety u mnie tylko stoi i trzęsie łbem.
Wgrałem jeszcze raz sava, uruchomiłem konsolę i nic nie pomaga.
Inny błąd, to brak malarza na rynku, przez co nie mogę zacząć zlecenia Portrecista.
 

Attachments

  • plotka.jpg
    plotka.jpg
    242.6 KB · Views: 47
Mam błąd podczas zlecenia O czym szepczą grzyby. Na etapie Pomóż Płotce zbadać teren, Płotka staje przed stosem bali i nic się nie dzieje.

Miałem to samo, jednak w moim przypadku pomogło załadowanie automatycznego zapisu, zaraz przy rozpoczęciu śledztwa.
 
Tak Was czytam i zastanwaiam się czy zainstalować dodatek :D

A tak na poważnie, to nie ściąga mi aktualizacji 1.2 na PS4. Czemu? Nie mam żadnych innych gier więc miejsce na dysku jest.
 
Dzięki! Załadowałem Punkt kontrolny i rzeczywiście głupi koń się ruszył.
w moim przypadku wystarczyło buchnąć płotkę ardem, koń co prawda się nie ruszył z miejsca ale rozpoczeło to dialog w sprawie śladów.
 
Dwa błędy
1) Nie mogę korzystać ze stołu alchemicznego w Corvo Bianco, choć świeci na żółto, to się nie da na niego wycelować
2) W jednym miejscu tam gdzie udajemy się w misji Awantura o wino - Nieczysta gra bledną kolory. Jak zawracamy na drogę stają się normalne.
 
Witam
Mam następujący problem. Zacząłem grać od nowa w celu wyczyszczenia gry na 100% i mnie to przycięło… Załamałem się, bo tyle godzin i wysiłku zmarnowane
Dodam ze nie ma tej karty do kupienia u karczmarza na rozstajach tak jak kiedyś była.
Emhyr var Emreis Pan Nilfgardu
Pominąłem gracza jakiegoś? Pomocy!
PS
Platyna przez to jest nieosiągalna
 
a więc zgłaszałem już problem z kolorami na stojakach zbroi wilka oraz żmii
teraz zgłaszam kolejny - zupełnie inny wygląd zbroi cechu mantikory - inaczej wygląda na Geralcie, inaczej na stojaku
View attachment 50381
View attachment 50391
 

Attachments

  • Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160607212554.jpg
    Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160607212554.jpg
    245.3 KB · Views: 67
  • Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160607212456.jpg
    Wiedźmin 3_ Dziki Gon_20160607212456.jpg
    264.6 KB · Views: 67
Nie sądzicie że Aerondight jest troszeczkę za wielki? Wygląda jak jakaś balonikowa tandeta, którą dzieci na odpuście by się miały okładać.
Jelec wydaje się zbyt duży.
 
Aerondight jest za duży nie mieści się nawet w pochwie, jest za długi.
Brak ulepszenia zestawu żmii do arcymistrzowskiego. Teraz set żmii jest na 39 lvl od 40 możemy używać arcymistrzowskie zestawy którym dodano premie za ilość elementów i podniesiono statystki więc wychodzi na to że w/w set służyć ma aż przez 1 poziom.
Set mantikory to już 4 zestaw średniego pancerza który według mnie powinien być zestawem lekkim.
Przed premierą czytałem że KiW ma być od 40 lvl co było całkiem logiczne biorąc pod uwagę że podstawka + SzK kończy się z 39/40 poziomem rozwiązało by kolejny problem a mianowicie słabe miecze z arcymistrzowskich zestawów praktycznie każdy znaleziony lub stworzony miecz w dodatku jest lepszy od w/w przez co premie za 6 elementów zestawu są praktycznie zbędne. A można by było zrobić dodatek KiW od 40lvl a arcymistrzowskie zestawy od 45 poziomu z lepszymi statystykami.

Po autodestrukcji zgnilca szczątki unoszą się w powietrzu.

Zaczełęm nową grę plus i pierwszy poważny błąd to:
Gdy wrócimy od guślarza i mamy walczyć z baronem na pięści to Geralt i baron są gdzieś teleportowani i o dziwo nie były to kanały jak nie który piszą ponieważ dookoła stały namioty. Walka wygląda tak baron + bandyci kontra Geralt niestety nie udało mi się przetrwać bo wiedżmin jako jedyny uparcie używał tylko pięści. Wczytanie automatycznego zapisu zrobionego na początek starcia pozwala na normalną walkę i zakończenie wątku.

Kolejny błąd

"Mysia wieża" użycie petardy księżycowy pył uniemożliwia zakończenie starcia z morową dziewicą, przeciwnik znika a Geralta atakuje nieustannie rój owadów. Rozwiązanie na teraz staczyć walkę bez eliminacji rojów owadów i tylko z pomocą znaku yrden.
 
Last edited:
Moja płotka jest czarna :D Jednak była nią już przy poprzedniej wersji gry, nie wiem dokładnie kiedy się zamieniła z tą brązową.


A nie byłeś czasem u Ehmyra z Ciri? I nie dał ci w nagrodę konia? Czarnego?
 
Przechodzę grę od początku i jestem zły że nadal nie została naprawiona piosenka Priscilli. Nadal przycina :(
Kiedyś to zostanie naprawione?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom