Pytania do CD Projekt RED (tylko pytania!)

+
Status
Not open for further replies.
A mnie męczą następujące pytania:1. Jak w grze w której ograniczeni jesteśmy do gry bohaterem ściśle wyznaczonym przez fabułę będzie przedstawiać się replayability, czy będziemy mieć do czynienia z pewnymi generowanymi losowo sytuacjami (oprócz spotkań losowych), może generowane losowo questy czy też innymi podnoszącymi powtórną grywalność opcjami?2. Czy nasze współczynniki bądź umiejętności wpływać będą na zachowanie się NPC w grze? 3. Czy nasze wybory jako gracza mogą do pewnego stopnia zmienić linię fabularną, sposób dotarcia do końca gry, czy też główny wątek jest całkowicie, zupełnie i kompletnie liniowy? 4. I wreszcie: czy konkretne zadania będzie można wykonywac na wiele sposobów?Możliwe że padły odpowiedzi do niektórych z nich ale osobiście po przeszukaniu forum ich nie znalazłem. Niemniej forum jest duże a ja jestem tylko człowiekiem :)
 
Khaine said:
3. Czy nasze wybory jako gracza mogą do pewnego stopnia zmienić linię fabularną, sposób dotarcia do końca gry, czy też główny wątek jest całkowicie, zupełnie i kompletnie liniowy? 4. I wreszcie: czy konkretne zadania będzie można wykonywac na wiele sposobów?
Ad 3. Maja byc 3 zakonczenia, do ktorych dojscie wyznacza postepowanie w trakcie calej gry, to tak. Nasze wybory beda mial wplyw na fabule Ad 4. To akurat jest normalka w grach RPG. Jesli bedzie zadanie to mozna bedzie zrobic je np. w dosc standardowy sposob: zabic, dogadac sie, itd. Nie wiem czy widziales pewien filmik z targow, na ktorym byl przyklad czegos takiego: http://vnfiles.ign.com/nwn/movies/CDProjekt1084768630000E3Ga mplayWitcher.avimam nadzieje, ze nie pomylilem linkow
 
No szlag, widziałem to pół roku temu ale jakoś mi z głowy wypadło ;-)Wielkie dzięki za info, może jutro wpadnie tu któryś z devów to otrzymam odpowiedzi na pierwsze 2 pytania :)
 
Khaine said:
A mnie męczą następujące pytania:1. Jak w grze w której ograniczeni jesteśmy do gry bohaterem ściśle wyznaczonym przez fabułę będzie przedstawiać się replayability, czy będziemy mieć do czynienia z pewnymi generowanymi losowo sytuacjami (oprócz spotkań losowych), może generowane losowo questy czy też innymi podnoszącymi powtórną grywalność opcjami?2. Czy nasze współczynniki bądź umiejętności wpływać będą na zachowanie się NPC w grze(tak jak to było w np. Fallout)?
Ja bym w dalszym ciągu bardzo ładnie prosił Twórców o jakiś komentarz do tych dwóch pytań :)Przy okazji podbijam temat :)
 
Khaine said:
1. Jak w grze w której ograniczeni jesteśmy do gry bohaterem ściśle wyznaczonym przez fabułę będzie przedstawiać się replayability, czy będziemy mieć do czynienia z pewnymi generowanymi losowo sytuacjami (oprócz spotkań losowych), może generowane losowo questy czy też innymi podnoszącymi powtórną grywalność opcjami?2. Czy nasze współczynniki bądź umiejętności wpływać będą na zachowanie się NPC w grze?
1. Pojęcia nie mam ...2. Tak, gdzieś o tym czytałem. Ale niestety nie pamiętam, gdzie ...
 
Dlatego wlasnie chcialem się upewnić i spytac Twórców gry, ponieważ nikt mi nie potrafi podać jednoznaczniej i pewnej odpowiedzi :)
 
Co do 1. - będą losowo generowane zadania wiedźmińskie - idź tam, zabij to etc. (ciekawe, że takie questy - stanowiące podstawę większości dzisiejszych cRPG, są tutaj przedstawione jako dodatek - dla zdobycia doświadczenia ).
 
Hm... zaglądam sobie do Witcheropedii, a tam temat o eliksirach. Poczytałem i mam uwagę.Mianowicie to, że "Mikstury wiedźmińskie mogą być sporządzane tylko i wyłącznie przez wiedźminów ze składników zdobytych na potworach".Wiedźmini nie potrafili produkować eliksirów. Jest o tym mowa w Sadze. W Kaer Morhen były ogromne zapasy ich w piwnicach. Potrafili tego dokonać chyba też niektórzy magowie i kapłani (zdaje się, że w jednym z opowiadań Nenneke uzupełnia zapasy Geralta).Rozumiem, że to ma być urozmaicenie, ale niezbyt mi się podoba.
 

Rioo

Forum veteran
Yellow troche przesadzasz, gra nie będzie w 100% zgodna z tym co było w sadze a jakoś trzeba rozwiązać problem eliksirów, lepiej sporządzać elixir samemu niż zabierać z pokonanego potwora gotowca . Wydaje mi się, że niektóre specyfiki będą poza zasięgiem wiedźminów i będą mogli je sporządzać tylko "zawodowcy" (magowie i kapłani).Z punktu widzenia graczy nie-polskich, którzy nie znają książki rozwiązanie proponowane przez Twórców gry jest jak najbardziej do przyjęcia...
 
Poza tym, może Geralt się nauczył wytwarzać je w zaświatach (czy gdzie tam trafił na końcu Sagi...) ?
 
Rioo said:
Yellow troche przesadzasz, gra nie będzie w 100% zgodna z tym co było w sadze a jakoś trzeba rozwiązać problem eliksirów, lepiej sporządzać elixir samemu niż zabierać z pokonanego potwora gotowca . Wydaje mi się, że niektóre specyfiki będą poza zasięgiem wiedźminów i będą mogli je sporządzać tylko "zawodowcy" (magowie i kapłani).
Ale napisali "Mikstury wiedźmińskie mogą być sporządzane tylko i wyłącznie przez wiedźminów ze składników zdobytych na potworach".Nie chodzi mi o to, żeby nie mogli ich w ogóle robić. Ale żeby nie mogli robić wszystkich, a na pewno nie potężniejszych. A ta wypowiedź niestety to podważa.
 
Yellow said:
Rioo said:
Yellow troche przesadzasz, gra nie będzie w 100% zgodna z tym co było w sadze a jakoś trzeba rozwiązać problem eliksirów, lepiej sporządzać elixir samemu niż zabierać z pokonanego potwora gotowca . Wydaje mi się, że niektóre specyfiki będą poza zasięgiem wiedźminów i będą mogli je sporządzać tylko "zawodowcy" (magowie i kapłani).
Ale napisali "Mikstury wiedźmińskie mogą być sporządzane tylko i wyłącznie przez wiedźminów ze składników zdobytych na potworach".Nie chodzi mi o to, żeby nie mogli ich w ogóle robić. Ale żeby nie mogli robić wszystkich, a na pewno nie potężniejszych. A ta wypowiedź niestety to podważa.
Podejrzewam, że w tej wiadomości ktoś popełnił błąd językowy. Myślę, że to "tylko i wyłącznie" miało się odnosić do sformułowania "ze składników zdobytych na potworach" - czyli że tych składników nie będzie można znaleźć gdzie indziej... A że zdanie zostało skonstruowane tak, a nie inaczej, jest dla mnie błędem językowym, a nie merytorycznym.
 

Rioo

Forum veteran
Zgadzam się z Nihgtmarem, określenie "tylko i wyłącznie" dotyczy tylko eliskirów wiedźmińskich (oprócz tego jak wynika z Witcheropedii będą jeszcze eliksiry zwykłe i uniklane). Więc nie ma chyba szczególnego powodu do obaw zaufajmy Twórcom - oni wiedzą co robią
 
Tak, poza tym nie wyobrażam sobie sytuacji, w której wchodzę do sklepu i czekają tam na mnie eliksiry wedle tajnej wiedźmińskiej receptury ...
 

Rioo

Forum veteran
Czemu nie? Wiedźmin-biznesmen takie to nierealistyczne? NIe widze problemu w tym, ze w sklepie są eliksiry wiedźmiskie - może wiedźmin miał akurat nadmiar zleceń na kikimory to ma dużo składników do jakiejś tam mikstury, a nadmiar ten sprzedał, bo wiadamo, że z pieniędzy za wiedźminowanie cięzko było przeżyć proponuje, jeżeli jest taka potrzeba, konytynuować ten wątek w temacie Broń i ekwipunek wiedźminów lub Świat wiedźmina
 
Rioo said:
Zgadzam się z Nihgtmarem, określenie "tylko i wyłącznie" dotyczy tylko eliskirów wiedźmińskich (oprócz tego jak wynika z Witcheropedii będą jeszcze eliksiry zwykłe i uniklane). Więc nie ma chyba szczególnego powodu do obaw zaufajmy Twórcom - oni wiedzą co robią
Ależ chodzi mi o to, że żaden wiedźmin nie potrafił stworzyć wiedźmińskich mikstur. W pierwszym tomie Sagi jest mowa o tym, gdy Triss przyjeżdża do Kaer Morhen. Mówi ona także, że wiedźmini mają piwnice pełne eliksirów.Z tego samego powodu, nie mutowali Ciri - bo nie potrafili stworzyć mikstur do mutacji, a bali się eksperymentować.
 
wiesz Yellow nie można mieć wszystkiego jeżeli eliksiry bedą potrzebne dosyć czesto to nie możesz biegać z komponentami do nich co 10 minut do okolicznych kapłanówmagów. Poza tym na pustkowiu wielu takich nie ma ekranizowanie czy tworzenie gry z książki to w wiekszosci zawieranie kompromisów np. taki helikopter
 

Rioo

Forum veteran
rozmowe przenieśliśmy do Świata wiedźmina... Nie róbmy już tu bałagany, bo sam nasz mod pisał, że nie wie co to cierpliwość
 
Zastanawia mnie czemu Twórcy ostatnio rzadko zaglądają na forum. Może tak aktywnie przygotowują się do tygodnia z wiedźminem?:pNa interze też cisza jak makiem zasiał(co akurat mnie nie dziwi). Oby to nie była cisza przed burzą :)Moje pytania które utonęły gdzieśtam gdzieśtam u góry są w dalszym ciągu aktualne i nie odpuszczę tak łatwo:pI jeszcze jedna sprawa o którą miałem już kiedyś popytać, skierowana do programistów 3D - czy w gra będzie korzystać ze SpeedTree dla ukazania leśnych ostępów czy może innego narzędzia upraszczającego i 'urealniającego' wygląd lasu?No to tyle więcej grzechów nie pamiętam :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom