Pytania do twórców GWINTA

+
Gorgolet;n9367081 said:
Na jakich zasadach są przyznawane i odejmowane punkty MMR? Dostałem dzisiaj -3 za zwycięstwo a ktoś inny o prawie identycznym MMRrze dostał +38. Może ktoś klarownie wyjaśnić od czego konkretnie zależy punktacja? Mam wrażenie, że to totalny random.

Dołączam się do pytania . Czy zamierzacie coś zrobić z punktami żeby były np. na stałe przypisane ? W obecnej formie jest to trochę nie do przyjęcia żeby za wygraną dostawać minusowe punkty (Też tak miałem kilkukrotnie ) , A tłumaczenie że to zależy od punktów rankingowych jakie, posiada przeciwnik nie wiele to daje . Przecież gracze nie mają wpływu na wybór przeciwnika to, dlaczego mają być karani za taki stan rzeczy.
 
KowalAFC;n9344241 said:
Czy zamierzacie zbuffować priscille? Przykładowo niech ma 10 pkt i tą samą umiejętność, nie będzie przegięta, (po czterech turach 22pkt). Bo jak ona wchodzi za 4 i po 4 turach kończy jej się umiejętność jest po prostu za słaba jak na złoto. Są karty które robią te 16 pkt od razu. Dlaczego Calveit nie daje goldów? To że tibor jest przegięty to nie wina Calveita XD Załóżmy została 1 karta w talii złota i co mi z calveita za 3 pkt XD Czy zamierzacie zrobić avatar Vernona Roche? Wydaje mi się że jest bardziej barwną postacią niż Iorweth i prędzej bym go zaliczył do ,,przyjaciół Geralta'' (i Imleritha). A poza tym fajnie by go było mieć XD

PS: Fajnie jakbyście zwiększyli nagordy za lvl bo na 98 lvl trzeba troszkę dłużej wbijać expa niż na lvl 2 a tu i tu Beczki x1 ;)

Każda karta może zostać zmodyfikowana jeżeli zauważymy, że się nie sprawdza tak dobrze jak zakładaliśmy.


KubaMarciniak;n9357111 said:
Witam! :) Mam kilka pytań dotyczących fabularnych dodatków. Przede wszystkim chciałem podziękować za w ogóle wprowadzenie takiego urozmaicenie do "Gwinta", normalnie jak 3 DLC do Wieśka.

1) Czytałem, że w kampanii "Wojna Krwi" będą elementy związane z rozwojem wojsk. To znaczy, że przewidujecie jakieś elementy strategiczne, zarządzania ?

3) Czy Geralta, Regisa i Jaskra (o ile ci się pojawią :D) dubbingować będą ci sami aktorzy którzy użyczyli im głosów w grach?

5) Planujecie skończyć w konkretnym momencie wsparcie dla "Gwinta"? Czy będziecie wzbogacać tą grę dopóki gracze nie przestaną w nią grać? Szczególnie interesuje mnie kwestia tego jak długo będziecie rozwijać single playerowe aspekty rozgrywki.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi ;)

1) Elementy takie będą obecne między innymi w obrębie dostosowywania talii do potrzeb.

3) Poza sytuacjami wyjątkowymi staramy się, aby postacie znane z gier miały głos podkładany przez te same osoby. Natomiast wolelibyśmy nie zdradzać kogo konkretnie będzie można spotkać, żeby nie psuć zabawy.

5) Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, bo na chwilę obecną nie planujemy zakończenia wsparcia dla gry.


totylkoja;n9361441 said:
Czy w przyszłości będą dostępne gadżety zwiazane ściśle z gwintem, koszulki lub ten super troll ?

Zbieranie gadżetów to zawsze bardzo fajna sprawa! Rozważamy taką możliwość w przyszłości.


Gorgolet;n9367081 said:
Na jakich zasadach są przyznawane i odejmowane punkty MMR? Dostałem dzisiaj -3 za zwycięstwo a ktoś inny o prawie identycznym MMRrze dostał +38. Może ktoś klarownie wyjaśnić od czego konkretnie zależy punktacja? Mam wrażenie, że to totalny random.

Perceval5000;n9376531 said:
Dołączam się do pytania . Czy zamierzacie coś zrobić z punktami żeby były np. na stałe przypisane ? W obecnej formie jest to trochę nie do przyjęcia żeby za wygraną dostawać minusowe punkty (Też tak miałem kilkukrotnie ) , A tłumaczenie że to zależy od punktów rankingowych jakie, posiada przeciwnik nie wiele to daje . Przecież gracze nie mają wpływu na wybór przeciwnika to, dlaczego mają być karani za taki stan rzeczy.

Przyznawanie ujemnych punktów za wygraną to bug.

Ilość przyznanych punktów zależy przede wszystkim od ilości punktów posiadanych przez obu graczy. Wygrana z przeciwnikiem, który ma dużo punktów rankingowych da więcej punktów niż wygrana z przeciwnikiem, który ma mniej punktów rankingowych. Analogicznie z przegranymi - przegrana z przeciwnikiem, który ma dużo punktów rankingowych zabierze mniej punktów niż przegrana z przeciwnikiem, który ma mało punktów.


Izengrin;n9372291 said:
Kampania fabularna będzie dostępna za darmo czy przez wykup?

Kampania fabularna nie będzie darmowa.
 
W ostatnim patchnotes informujecie: "Od tej aktualizacji dodaliśmy możliwość zapraszania znajomych do gry na konsolach". Czy to odnosi się też do możliwości gry pomiędzy graczem na pc i ps4 (gra z przyjacielem)? Tak pytam, bo ja w Gwincie, w nowym panelu kontakty znajduję znajomego na ps4, widzę jego profil, dodaję do znajomych i w tym miejscu interakcja się kończy. Znajomy nie jest dodawany do listy, nie otrzymuje mojego zaproszenia i nie ma możliwości gry. No i tak do końca nie wiadomo teraz jaki jest stan rzeczy.
 
Last edited:
Czy planujecie w przyszłości dodać możliwość usunięcia aktualnej ramki i tytułu ? Nie zawsze chciałbym aby przeciwnik wiedział że miałem np. arcymistrza w poprzednim sezonie a ze zwykłym uczniem czy nowicjuszem też nie chce grać.
 
Strzezymir;n9415891 said:
W ostatnim patchnotes informujecie: "Od tej aktualizacji dodaliśmy możliwość zapraszania znajomych do gry na konsolach". Czy to odnosi się też do możliwości gry pomiędzy graczem na pc i ps4 (gra z przyjacielem)? Tak pytam, bo ja w Gwincie, w nowym panelu kontakty znajduję znajomego na ps4, widzę jego profil, dodaję do znajomych i w tym miejscu interakcja się kończy. Znajomy nie jest dodawany do listy, nie otrzymuje mojego zaproszenia i nie ma możliwości gry. No i tak do końca nie wiadomo teraz jaki jest stan rzeczy.

Obecnie możliwe jest jedynie zaproszenie znajomych z tej samej platformy. Nie ma możliwości zaproszenia gracza z innej platformy.


smykPL;n9424021 said:
Czy planujecie w przyszłości dodać możliwość usunięcia aktualnej ramki i tytułu ? Nie zawsze chciałbym aby przeciwnik wiedział że miałem np. arcymistrza w poprzednim sezonie a ze zwykłym uczniem czy nowicjuszem też nie chce grać.

Mamy to na uwadze i postaramy się dodać taką możliwość w przyszłości.
 
Witam serdecznie, jestem stosunkowo nowym graczem Gwinta, aczkolwiek brałem udział już w zamkniętej becie gry. Moje pytanie odnosi się do ramki profilowej otrzymywanej za zdobycie 3 poziomu rankingu, jako że zostałem natychmiastowo po przystąpieniu do gier rankingowych wrzucony do wyższej "dywizji" uniknąłem zaszczytu otrzymania owej ramki i jest mi z tego powodu niezbyt przyjemnie. Nie stanowiłoby to dla mnie problemu gdyby nie to, iż owa ramka jest imho najbardziej imponującą ze znajdujących się w grze ramek i brak jej w mojej kolekcji bardzo godzi w moją dumę. Czy będzie jeszcze szansa na zdobycie przeze mnie tej wspaniałej ramki, czy też będę zmuszony obejść się smakiem?

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Witam
Rozumiem, ze idea polagajaca na resetowaniu jednostek z wytrzymaloscia miala na celu zapobiegac przenoiszeniu jednostek o sile 20+ do nastepnej rundy. Moje pytanie dotyczy, czy ktos przemyslal lub ma zamiar przemyslec uniemozliwienie przenoszenia jednostek Skellige do nastepnej rundy z sila 20+? One sie wzmacniaja a nie ulepszaja co jest chore. Znerfiono deck krasnali a potem dano te sama wlasciwosc deckowi Skellige.....
 
Witam , chciałem się dowiedzieć czy planujecie w przyszłości żeby gra trafiła na urządzenia mobilne typu android ?
 
Jeśli mamy na chacie w znajomych i jest tam wyzwanie, czy w grze sieciowej zostanie usunięta gra z przyjacielem?

Witam, Wszystkich!
 
Ja mam proste pytanie jak macie zamiar z balansować przewagę jaka otrzymuje gacz który zaczyna pojedynek jako drugi ?
Bo ma dużą przewagę może lepiej pasować rundę i łatwiej dogonić przewagę i reagować na to co rozgrywa przeciwnik.
 
Last edited:
To i ja mam pytanko. Jak wiadomo, są robione bardzo poważne przymiarki do e-sportu, a wraz z tym czeka nas mnóstwo turniejów oraz innych tego typu wydarzeń. Czy są w związku z tym rozważane karty w wersjach promo jako unikatowe nagrody na tego typu imprezach? W karciankach (i nie tylko) jest to powszechna praktyka. Takie karty oczywiście różnią się tylko wizualnie więc nie zapewniają żadnej przewagi nad pozostałymi graczami. Jest to po prostu okolicznościowy bajer. Poniżej przykład z karcianki Star Wars Destiny.

Ogólnodostępna wersja zwykła:


Wersja promo do zdobycia na różnych wydarzeniach:




Gwint oczywiście posiada wersje premium, które pełnią podobną funkcję (alternatywny wygląd, te same możliwości), ale jednak karty premium są w zasięgu każdego gracza. Karty promo byłyby unikatową nagrodą za udział w turniejach czy innych wydarzeniach.
 
Last edited:
Witam,
czy możliwym jest otrzymanie zajmowanego stanowiska o które pytałem w poście #174? Pozdrawiam
 
Dobry wieczór!
Mnie ciekawi jedna rzecz, czy dałoby radę żeby na animowanych kartach pojawiały się postacie na obrazku? Przepraszam za to pytanie. "Wyskakuje postać, albo dana jednostka i te zaklęcia...... "
 
Reedtis;n9462591 said:
Witam serdecznie, jestem stosunkowo nowym graczem Gwinta, aczkolwiek brałem udział już w zamkniętej becie gry. Moje pytanie odnosi się do ramki profilowej otrzymywanej za zdobycie 3 poziomu rankingu, jako że zostałem natychmiastowo po przystąpieniu do gier rankingowych wrzucony do wyższej "dywizji" uniknąłem zaszczytu otrzymania owej ramki i jest mi z tego powodu niezbyt przyjemnie. Nie stanowiłoby to dla mnie problemu gdyby nie to, iż owa ramka jest imho najbardziej imponującą ze znajdujących się w grze ramek i brak jej w mojej kolekcji bardzo godzi w moją dumę. Czy będzie jeszcze szansa na zdobycie przeze mnie tej wspaniałej ramki, czy też będę zmuszony obejść się smakiem?

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Prosimy o kontakt z naszym działem pomocy technicznej: https://www.playgwent.com/pl/contact-support

Przyjrzymy się tej sprawie.


fubuki81;n9490441 said:
Witam
Rozumiem, ze idea polagajaca na resetowaniu jednostek z wytrzymaloscia miala na celu zapobiegac przenoiszeniu jednostek o sile 20+ do nastepnej rundy. Moje pytanie dotyczy, czy ktos przemyslal lub ma zamiar przemyslec uniemozliwienie przenoszenia jednostek Skellige do nastepnej rundy z sila 20+? One sie wzmacniaja a nie ulepszaja co jest chore. Znerfiono deck krasnali a potem dano te sama wlasciwosc deckowi Skellige.....

Uważamy, że taktyka Skellige polegająca na ulepszaniu jednostek do tak wysokiej siły wiąże się ze znacznie większym ryzykiem niż wzmacnianie jednostek z wytrzymałością.

Nie zmienia to faktu, że nieustannie obserwujemy grę i jeżeli zajdzie taka potrzeba będziemy balansować tą taktykę.


MrEvel;n9491861 said:
Witam , chciałem się dowiedzieć czy planujecie w przyszłości żeby gra trafiła na urządzenia mobilne typu android ?

Obecnie skupiamy się na wersjach na PC, PlayStation 4 i Xbox One.


Balanced_MindPL;n9493251 said:
Jeśli mamy na chacie w znajomych i jest tam wyzwanie, czy w grze sieciowej zostanie usunięta gra z przyjacielem?

Witam, Wszystkich!

Rzucone wyzwanie nie powinno przerwać trwającej rozgrywki.


Regnarson;n9500121 said:
Ja mam proste pytanie jak macie zamiar z balansować przewagę jaka otrzymuje gacz który zaczyna pojedynek jako drugi ?
Bo ma dużą przewagę może lepiej pasować rundę i łatwiej dogonić przewagę i reagować na to co rozgrywa przeciwnik.

Przyglądamy się tej sprawie.


HuntMocy;n9514061 said:
To i ja mam pytanko. Ja wiadomo, są robione bardzo poważne przymiarki do e-sportu, a wraz z tym czeka nas mnóstwo turniejów oraz innych tego typu wydarzeń. Czy są w związku z tym rozważane karty w wersjach promo jako unikatowe nagrody na tego typu imprezach? W karciankach (i nie tylko) jest to powszechna praktyka. Takie karty oczywiście różnią się tylko wizualnie więc nie zapewniają żadnej przewagi nad pozostałymi graczami. Jest to po prostu okolicznościowy bajer. Poniżej przykład z karcianki Star Wars Destiny.

[***]

Gwint oczywiście posiada wersje premium, które pełnią podobną funkcję (alternatywny wygląd, te same możliwości), ale jednak karty premium są w zasięgu każdego gracza. Karty promo byłyby unikatową nagrodą za udział w turniejach czy innych wydarzeniach.

To bardzo fajny pomysł, ale na chwilę obecną nie planujemy wprowadzania takich kart.


Balanced_MindPL;n9519431 said:
Dobry wieczór!
Mnie ciekawi jedna rzecz, czy dałoby radę żeby na animowanych kartach pojawiały się postacie na obrazku? Przepraszam za to pytanie. "Wyskakuje postać, albo dana jednostka i te zaklęcia...... "

Świetny pomysł! Nie możemy nic obiecać, ale przekażemy go programistom.
 
Vattier;n9522681 said:
Rzucone wyzwanie nie powinno przerwać trwającej rozgrywki.
Nie, nie. Chodzi mi o to, że jak posiadamy w grze sieciowej jest gra z przyjacielem gdzie przełączy nas do znajomych Goga a na chatach mamy wyzwanie gdzie możemy zagrać z przyjacielem lub ze znajomymi i to jest to samo. Czy jak zostanie usunięte gra z przyjacielem, to nie będzie wyzwania?

Dodam, że gra z przyjacielem to jest to samo jak wyzwanie. Czy planujecie coś wyzwaniach czy gra z przyjacielem zostanie usunięta skoro jest tam wyzwanie.......
 
Last edited:
Balanced_MindPL;n9523681 said:
Nie, nie. Chodzi mi o to, że jak posiadamy w grze sieciowej jest gra z przyjacielem gdzie przełączy nas do znajomych Goga a na chatach mamy wyzwanie gdzie możemy zagrać z przyjacielem lub ze znajomymi i to jest to samo. Czy jak zostanie usunięte gra z przyjacielem, to nie będzie wyzwania?

Dodam, że gra z przyjacielem to jest to samo jak wyzwanie. Czy planujecie coś wyzwaniach czy gra z przyjacielem zostanie usunięta skoro jest tam wyzwanie.......

Nie planujemy usuwać z gry możliwości gry z przyjacielem ani kafelka umożliwiającego grę z przyjacielem. To prawda, że wyzwanie można rzucić zarówno poprzez użycie kafelka "gra z przyjacielem" jak i z poziomu listy znajomych w panelu społeczności. Dostępność tej opcji z dwóch miejsc jest zamierzona.
 
No dobra.
1. Czy jak wyjdzie premiera gry to wtedy dostaniemy beczkę i dwie złote karty Geralt Igni i Ciri.
2. Czy jak wyjdzie premiera gry to wtedy zresetują nam się wyznania w celu zdobycia dowódców, czy trzeba będzie go stworzyć skrawkami.
3. Czy planujecie jeszcze jakieś rozszerzenia.
 
Moje pytanie dotyczy blacklistingu. Czy on jeszcze działa? W mojej talii mam trzy egzemplarze temerskiej piechoty i przy wymianie kart przed rundą gra potrafi zamienić mi jeden egzemplarz tej karty na drugi. To chyba nie powinno tak działać? Możecie się temu przyjrzeć?
 
Czy planujecie dodać do zwykłego rankingu funkcję wprowadzoną w pro ladderze, która pozwala za pomocą nicku sprawdzić pozycję oraz MMR dowolnego gracza?
 
Top Bottom