Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

+
Pytania do twórców Gwinta - dyskusja

Jeśli chcesz skomentować pytania bądź odpowiedzi z tego tematu to jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do dyskusji.
 
Czołem Panowie i Panie z CDRed.
Ja z pytankiem jednym, mianowicie : jak działa mechanika doboru przeciwnika w potyczce i grze rankingowej?
Czy np. gracz poziomu 11ego może trafić na gracza 35 lvl?
Pytam bo o ile do 10ego poziomu było wszystko zbalansowane, to po odblokowaniu rankingówek mniej więcej przedstawia się to tak:
ok 25 bitew, w tym 2-3 na swoim poziomie a reszta vs. 18-19lvl gdzie już nie ma radości z gry.
I nie chodzi tu o skill gracza , bo wiadomo iż można wciąż trafiać na mistrzów. Chodzi o przewagę w kartach, bo gracz +7 poziomów wydaje się jakby karty kupował na aliexpress, gdzie chińskie ręce dorysowały mu dodatkowe funkcje. W efekcie po trzech jego wyłożonych kartach , 5 innych mu dojdzie, błyskawice strzelają, ekran miga , ja epilepsji dostaję a po wszystkim już przegrywam 2:0.
Czy po prostu jest tak mało graczy na podobnym poziomie i dlatego taki dobór?
Pozdrawiam i dziękuję za wspaniałą robotę w którą się angażujecie.
 
Last edited:
Revan2s;n8328870 said:
Dodatkowo chciałbym zapytać, czy osoby biorące udział w becie dostaną coś w pełnej wersji gry czy wszyscy będą mieli taki sam start?

Na pewno kartę animowanego Geralta oraz pewną liczbę beczek w zależności od osiągnięć, tyle wiadomo na dzień dzisiejszy.
 
Revan2s;n8328870 said:
Dodatkowo chciałbym zapytać, czy osoby biorące udział w becie dostaną coś w pełnej wersji gry czy wszyscy będą mieli taki sam start?

http://forums.cdprojektred.com/foru...27560-zamknięta-beta-gwinta-—-nowe-informacje

"Poniżej znajduje się pełna lista tego, co otrzymacie za udział w zamkniętej becie:
  • Zakupione Beczki z Kartami — zwrócimy Wam dokładną liczbę Beczek, które kupiliście za prawdziwe pieniądze.
  • Beczki z Kartami za poziomy doświadczenia — 2 Beczki za każde zdobyte 5 poziomów doświadczenia.
  • Beczki z Kartami za Rangi — 2 Beczki za każdą zdobytą Rangę.
  • Wszystkie nagrody przyznane na zakończenie sezonów Rozgrywki Rankingowej.
  • Wszystkie przedmioty przyznane przez CD PROJEKT RED jako prezent (np. animowana wersja premium karty Geralt)."
 
Dziękuję za odpowiedzi, chciałbym poruszyć jeszcze jedna kwestie. Czy myśleliście o tym, aby założyć serwer discord zrzeszajacy osoby skupione wokół twórczości CDP Red? Aktualnie jest aktywnym użytkownikiem takiego serwera EA. Wszystko bardzo dobrze się sprawdza. Myślę że był by to bardzo ciekawy i dobry sposób do integracji, wspólnej gry i innych ciekawych doświadczeń.
 
KelxesII;n8396330 said:
Mama takie pytanie czy nie boicie się stagnacji gry takiej jak teraz i większości karcianek że pomiędzy patchami dochodzi do grania non stop tymi samymi dekami a jeśli by banować po 2 karty na gracza jak bohaterów w moba i dać czas na konfiguracje deku lub wybór innego.

Dwie karty zmiany to zazwyczaj zniszczenie całego decku. Karcianki to nie MOBA, gdzie można sobie pozwolić na bany. Bany występują na turniejach i dotyczą całych frakcji/bohaterów, ale nie pojedynczych kart.
 

Gość

Guest
Nie każdy myśli w czasie rzeczywistym i mnie to by zniechęciło takie układanie talii na żywo w grach rankingowych. Wolę w czasie wolnym swoim tempem coś złożyć i jest, wiem że dobre. Jak ktoś chce cuda to niech swój cudaczny tryb z cudacznymi nagrodami wynajdzie.
 
kotwica407;n8396480 said:
Dwie karty zmiany to zazwyczaj zniszczenie całego decku. Karcianki to nie MOBA, gdzie można sobie pozwolić na bany. Bany występują na turniejach i dotyczą całych frakcji/bohaterów, ale nie pojedynczych kart.

Po prostu w dobie Internetu zapomina się o najważniejszym w karciankach czyli umiejętności składania deku dobierania kart, wielu kopiuje dek z neta i go ogrywa, potem wbija rangę i pisze: jestem pro. Gwint ma możliwości na taką opcję, co podnosi grę na nowy poziom i pozwala graczom wykazać się prawdziwymi umiejętnościami nie tylko w samej rozgrywce. Fakt, że od razu sporo graczy na rankingu nie ogarniało by , ale czy składanie deku to nie najważniejsze?
 
KelxesII Gwint tego nie zrobi, bo jak ktoś chce sobie pograć danym deckiem to ma prawo pograć danym deckiem. Już nie mówiąc, że konieczność pokazania core'owych kart przeciwnikowi przed startem jest strasznie zniechęcająca. Netdecki były, są i będą, trzeba się z tym pogodzić. Tak samo jak idioci piszący "jestem pro", bo takie jest życie.
 
kubikowal;n8423880 said:
Halo, halo! Co się dzieje??? Od wczoraj wieczór nie mogę się zalogować na swoje konto do gwinta? Macie jakieś prace???(Mam błąd nie znaleziono profilu).
EDIT1. Do GoGa tez nie mogę się zalogować.

Z tego co słyszałem wiele osób ma tego typu problem (mój znajomy też nie może), ale te kłopoty nie obejmują wszystkich graczy. Może to wina wersji systemu operacyjnego, tudzież przeglądarek. Kumpel nie mógł się zalogować, natomiast ja bez problemu zrobiłem to chwilę po jego informacji i gra pracowała normalnie (przez GOG Galaxy ver. 1.1.30).
 
ZoneLander;n8430330 said:
To ja mam kilka pytań, a co :)

- Czy rozważacie wersję mobilną Gwinta? - mam wielu znajomych którzy chętnie by zaczęli grać w Gwinta porzucając konkurencyjne Hearthstone, ale tylko pod warunkiem pojawienia się wersji mobilnej.

- Czy wprowadzicie animacje dla wszystkich kart ? Jak na razie jedyną animowaną kartą jaką widziałem jest Geralt.

- Kto odpowiada za dialogi(dubbing)? część kwestii mówionych jest ok, ale te w starej mowie to porażka - są za sztywne, i wogóle nie uwzględniają gramatyki . Co ciekawe angielska wersja dubbingu jest poprawna i nie jest tak sztywna. Dobrym przykładem jest kwestia Francesci na początku rozgrywki - w Polskiej wersji aktorka przeczytała ją dosłownie "skwezme", podczas gdy w angielskiej wersji jest już poprawne "squezme", także okrzyki nilfgaardczyków "ymwfe" są śmieszne w Polskiej wersji. Ogólnie zróbcie coś z dubbingiem w Polskiej wersji.

- Kiedy poprawicie stabilność klienta ? Mam dość mocny komputer, ale po kilku rozegranych partiach pojawiają się "przywieszki" i zacięcia nie tylko podczas rozgrywki ale także np. w trakcie edytowania kart.

- Rozumiem że to Wasza pierwsza gra Online, ale czy nie powinniście już się zająć zwalczaniem nieuczciwych graczy ? I czy coś w tej kwestii już robicie ? Są już boty do Gwinta, jest także cheat umożliwiający podgląd kart przeciwnika - sam kilka razy już się spotkałem z przeciwnikiem korzystającym z niego, i nie była to przyjemna rozgrywka. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie za pierwszym razem gdy przeciwnik grający talią Królestw Północy latał kursorem po mojej talii i kontrował wszystkie moje karty..

- Co robicie w sprawie balansu na poziomach od 10 ? Aktualnie są 2 talie "OP" : Królestwa Północy oparte na balistach zadających obrażenia co turę - wraz z wzmocnieniami zarówno od kart specjalnych jak i od jednostek(jacyś saperzy czy inżynierowie) na taką talię musiał bym mieć w ręce 3 sztuki pożogi żeby coś ugrać. Druga talia "OP" to Nilfgaard oparty na kartach umożliwiających ich dobieranie. W grze przeciwko przeciwnikowi z taką talią nie ma szans, bo na początku 2 tury gdy ja mam 5 kart przeciwnik nadal ma ich 10, gdy ja mam już tylko 3 karty w ręce on nadal ma ich conajmniej 8. Takiej rozgrywki nie da się wygrać żadną taktyką bo zwyczajnie mamy za mało kart w ręce.

- czy przewidujecie więcej ścieżek dżwiękowych w grze ? Mnie aktualnie najbardziej podoba się temat scoia'tael, dajcie tego więcej :)

- I ostanie pytanie - czy przewidujecie w przyszłości tryb fabularny vs AI w grze ?

1. Pytanie zadawane milion razy na forum. Na pewno rozważają ale ten temat nie jest dla nich priorytetem i raczej nie ma co liczyć na jakąkolwiek deklarację, dopóki nie uporają się z balansem w becie, kampanią fabularną i konsolami.
2. Większość złotych kart ma już wersje animowane, kolejne pojawiają się praktycznie z każdym patchem. Niektóre zwykłe karty też mają już animacje, więc prawdopodobnie docelowo wszystkie w grze będą miały taką wersję.
4. Nie sądzę żebyś dostał na takie pytanie konkretną odpowiedź. Problemy techniczne w zamkniętej becie to raczej norma, a z tego co słyszę w gwincie dotykają stopniowo coraz mniejszej części graczy i obstawiam, że twórcy nie przejdą do wersji open dopóki nie wyeliminują ich co najmniej w 99%.
5. W istnienie botów jestem skłonny uwierzyć, choć sensu ich używania na razie nie widzę skoro i tak zapowiedziany został reset kolekcji. Co do cheatów- jak dotąd nie spotkałem się z czymś bardziej nieuczciwym niż różne formy trackerów. Nie spotkałem też skarg na forum itp. popartych wiarygodnymi dowodami. Gdyby istniał cheat pozwalający zaglądać w karty przeciwnikowi zapewne głośno by się o nim zrobiło już przy okazji eliminacji do turnieju o 100k $. To że przeciwnik cię skutecznie kontrował nie znaczy, że podglądał ci karty. Tym bardziej, że skoro miał na twoje wszystkie zagrania skuteczne kontry w ręce, znaczyłoby to, że musiał podglądać ci karty jeszcze na etapie składania własnego decku ;)
6. Generalnie widać tu twój brak doświadczenia. Co prawda sam od dość dawna nie gram rankedów ale z tego co mi wiadomo obecnie żadna z talii, które wymieniłeś nie jest uznawana za OP przez doświadczonych graczy. W mecie dominują raczej elfy w najróżniejszych kombinacjach i potwory na pożeraniu. Co do Nilfgardu to szczerze mówiąc nie wiem jak możesz doprowadzić do przewagi 5 kart nie popełniając jakichś poważnych błędów, tym bardziej że talia ta posiada zaledwie jedną kartę frakcyjną dająca przewagę (Cantarella)+ ewentualnie ocvist i atrapa na szpiega co łącznie daje nam możliwość zrobienia max 3 kart przewagi, co przy możliwościach np. scoia tael wygląda dość słabo.
8. Powtarzane milion razy: będzie płatna kampania fabularna, bardzo rozbudowana, dostępna do kupienia prawdopodobnie po zakończeniu closed bety.

 
MadBrowciuLife;n8439850 said:
A ja mam pytanie czy jak się skończy sezon i będzie reset to te skrawki kart co uzbieraliśmy zostają? Wraz z złotem? Bo karty nasze zostaną usunięte wieć jakby skrawki kart wraz z złotem zostawały to warto samemu zniszczyć nasze karty by dostać skrawki kart i na nowy sezon porobić karty te które nam beda potrzebne do startu? Dostanę jakąś odpowiedz w związku z tym?
Tu masz wszytko opisane
http://forums.cdprojektred.com/forum...owe-informacje


Nie w tym temacie, przepraszam.
 
Last edited by a moderator:
MadBrowciuLife;n8439850 said:
A ja mam pytanie czy jak się skończy sezon i będzie reset to te skrawki kart co uzbieraliśmy zostają? Wraz z złotem? Bo karty nasze zostaną usunięte wieć jakby skrawki kart wraz z złotem zostawały to warto samemu zniszczyć nasze karty by dostać skrawki kart i na nowy sezon porobić karty te które nam beda potrzebne do startu? Dostanę jakąś odpowiedz w związku z tym?

Rety - ciągle pytania o to.. Zatem:

"Poniżej znajduje się pełna lista tego, co otrzymacie za udział w zamkniętej becie:
  • Zakupione Beczki z Kartami — zwrócimy Wam dokładną liczbę Beczek, które kupiliście za prawdziwe pieniądze.
  • Beczki z Kartami za poziomy doświadczenia — 2 Beczki za każde zdobyte 5 poziomów doświadczenia.
  • Beczki z Kartami za Rangi — 2 Beczki za każdą zdobytą Rangę.
  • Wszystkie nagrody przyznane na zakończenie sezonów Rozgrywki Rankingowej.
  • Wszystkie przedmioty przyznane przez CD PROJEKT RED jako prezent (np. animowana wersja premium karty Geralt).

Koniec końców, na starcie otwartej bety powinniście mieć wystarczająco dużo Beczek, żeby móc stworzyć nowe, świetne talie."

Cała reszta - czyli złoto, karty, skrawki, zdobyte za wygrane mecze i kupione za złoto beczki przepadają. Ale zyskasz jeszcze coś - doświadczenie, które pozwoli Ci wygrywać z nowymi graczami.
 
Corbias;n8476620 said:
Czy planujecie wprowadzać nowe karty, lub nowe frakcje do gry ?

Odpowiedź na to pierwsze jest oczywista, każda karcianka dostaje nowe karty, nie mówiąc o tym że obecnie roster w gwincie jest malutki. Nowe frakcje są możliwe, ale na to odpowiedzi od redów raczej nie dostaniesz.
 
Ja już kiedyś o tym pisałem...że jeśli zdaża się że jest nadreprezentacja jakiejś frakcji w grze to może warto byłoby żeby losowanie przeciwnika to uwzględniało i kierowało na siebie wzajemnie tych co grają daną, najlepszą na ten czas frakcją.

Ja z mojej strony mogę napisać, że wróciłem do gry po chyba miesiącu nie grania. Od turnieju i kombinuję ze Skelige, trochę KP. Zagrałem może 50 gier i chyba ani razu nie trafiłem na Nilfgard. Nie wiem czy to możliwe, ale nie pamiętam nawet jednej gry z Nilfgardem.
 
bizonsky;n8506600 said:
Czy w Gwincie stosowane są algorytmy dopasowywania danych klas do siebie w jakikolwiek sposób przy wyszukiwaniu pojedynków? Jak to jest możliwe, że na 50% gier Eredinem trafiam na królestwa północy, na 50% gier Nilfgaarden na elfy. I to na tym samym poziomie MMR, przełącze się na eredina -> królestwa ze 3x pod rząd, to wn nadziei że trafię na królestwa przełączam się na nilfgaard którym nei mam z nimi problemów -> pożeranie na zmianę z elfami. Nie ważne czy gram tymi taliami po meczu na zmianę, czy po kilkanaście/kilkadziesiąt pojedynków. Mam wrażenie, że zawsze losuje mi talię pod którą mam większe szanse przegrać.
Poza tym rzygać się chce - przepraszam, ale dosłownie - tymi elfami i Dagonem na pożerkę. Taki problem będzie istniał bo wiadomo, że zawsze coś będzie w mecie. Ale nie można systemu wyszukiwania uczynić tak, aby trzeba było trafić za każdym losowaniem przynajmniej na inną frakcję? Ci którzy w kółko grają to samo będą mieli większą szansę trafić na coś co ich kontruje, a Ci którzy właśnie przegrali z elfami albo pożerającymi potworami w tym wypadku nie będą się wku...rzać, że co chwilę grają na ten sam schemat. Chyba nie o to chodzi w tej grze.

Sam miałem dawno o tym napisać, bo wg moich obserwacji na 100% jest takie dopasowanie. Kiedyś grałem tylko ST i przeważnie trafiałem na SK, myślałem, że wszyscy grają SK, bo dosłownie 90% gier było na tę frakcję. Jak zacząłem bawić się innymi taliami to zaczęły pojawiać się inne frakcje.


2jacks;n8507330 said:
Ja już kiedyś o tym pisałem...że jeśli zdaża się że jest nadreprezentacja jakiejś frakcji w grze to może warto byłoby żeby losowanie przeciwnika to uwzględniało i kierowało na siebie wzajemnie tych co grają daną, najlepszą na ten czas frakcją.

Ja z mojej strony mogę napisać, że wróciłem do gry po chyba miesiącu nie grania. Od turnieju i kombinuję ze Skelige, trochę KP. Zagrałem może 50 gier i chyba ani razu nie trafiłem na Nilfgard. Nie wiem czy to możliwe, ale nie pamiętam nawet jednej gry z Nilfgardem.

Zagraj NG i na 100% trafisz na inny NG.

 
Gorgolet;n8507420 said:
Sam miałem dawno o tym napisać, bo wg moich obserwacji na 100% jest takie dopasowanie. Kiedyś grałem tylko ST i przeważnie trafiałem na SK, myślałem, że wszyscy grają SK, bo dosłownie 90% gier było na tę frakcję. Jak zacząłem bawić się innymi taliami to zaczęły pojawiać się inne frakcje.

No właśnie, nie czuję się słabym graczem, ale gram 3-4 frakcjami i zawsze wygląda to tak jak opisałem wcześniej. Spadłem w tydzień o 2k MMR i teraz jestem na jakimś zadupiu ELO z którego nie mogę się wydostać. Wygrane +30 przegrane -70. Warto pomyśleć nad czymś w postaci niemożności trafienia na tą samą frakcję chcoiaż w 2 meczach pod rząd, inaczej ta gra nie doścignie takich pozycji jak HS. Tam co prawda gra jest dużo bardziej losowa, ale przez to granie nawet topdeckami nie jest monotonne. Tu losowości jest 80% mniej i to jest świetne, ale z takim jak teraz matchup'em gra stanie się po prostu nudna.
 
bizonsky;n8506600 said:
Czy w Gwincie stosowane są algorytmy dopasowywania danych klas do siebie w jakikolwiek sposób przy wyszukiwaniu pojedynków? Jak to jest możliwe, że na 50% gier Eredinem trafiam na królestwa północy, na 50% gier Nilfgaarden na elfy. I to na tym samym poziomie MMR, przełącze się na eredina -> królestwa ze 3x pod rząd, to wn nadziei że trafię na królestwa przełączam się na nilfgaard którym nei mam z nimi problemów -> pożeranie na zmianę z elfami. Nie ważne czy gram tymi taliami po meczu na zmianę, czy po kilkanaście/kilkadziesiąt pojedynków. Mam wrażenie, że zawsze losuje mi talię pod którą mam większe szanse przegrać.
Ostatnio odnosze to samo wrażenie. Wcześniej (przed ostatnim patchem) dostawałem całe serie kórych po prostu nie dało się wygrać, ale poza tymi seriami wszystko było ok. Teraz też mam wrażenie, że dobiera mi przeciwników na podstawie talii którą wybrałem do zagrania. Zazwyczaj są to przeciwnicy którzy dobrze kontrują tą konkretną talię którą gram. Dwa dni temu postanowiłe mpograć czymś innym niż Nilfgaard i złożyłem sobie talię na wcześniejszym ulubieńcu - Radowidzie. Efekt? na 10 gier aż SIEDEM miałem przeciw Nilfgaardowi. Wcześniej jak trafiałem 2 razy na 10 gier na Nifgaard to był cud. Nagle okazało się że trafiam prawie i wyłącznie na Nilfgaard- wystarczyło tylko zmienić talię i frakcję. Mam nadzieje, że w finalnej wersji Gwinta nie będę miał za często takich sytuacji.
 
To ja powiem Wam, że grając głównie talią Wiewiórek (mmr 3000) gram przeciwko prawie wszystkim taliom - głównie są to Potwory (Dagon i Eredin), ale i Północ (głównie Henselt) oraz inne Wiewióry. Z kolei pomagając synowi, który gra Potworami (mmr 2500) często ma za przeciwników inne Potwory, ale i Nilfgard oraz Północ, rzadziej natomiast Wiewióry. Może to o czym piszecie zależy jednak od posiadanych punktów rankingowych i po prostu popularności owych granych talii?
 
toporro;n8528510 said:
Czy wie ktoś może czy w najbliższym czasie planowana jest wersja mobilna Gwinta?
W najbliższym niestety nie, priorytetem są wersje na PC i konsole i wyjście z bety. Mam jednak nadzieję, że po wyjściu finalnej wersji gry Redzi zabiorą się za wersję na androida.
 
Top Bottom