[pytanie] 2 takie same modele, o różnych teksturach

+
[pytanie] 2 takie same modele, o różnych teksturach

Dało by się jakoś (łatwo najlepiej ( bo nie jestem grafikiem 3D)) wziąć skopiować jakiś model i dać mu inne tekstury, ale tak żeby oba były w grze?
 
Nie wiem bo nie jestem grafikiem 3D, ale proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu. Pozdrawiam :)
 
do przygody - w jakiś sposób tak (fantasta tak wrzucał moje retekstury), do głównej przygody - mało prawdopodobne.
 
Oczywiście, że się da.Do przygody podmieniasz te tekstury, które już tam są, a jeśli tworzysz nowe to wrzucasz do modułu nowe tekstury o tej samej nazwie.Do głównej przygody wrzucasz swoje tekstury (musi być ta sama nazwa) do folderu Override, który musi znajdować się w katalogu DATA.Popatrz sobie na wszystkie mody zmieniające tekstury (i nie tylko), które znajdują się na forum. Tam masz nawet opisane jak je wgrać, żeby działały. :)@Fartuess, nie siej pesymizmu, wszystko się da przy odrobinie chęci. ;)
 
Do głównej przygody wrzucasz swoje tekstury (musi być ta sama nazwa) do folderu Override, który musi znajdować się w katalogu DATA.
Hmm... czy to przypadkiem nie zmieni tekstur z gry na te moje? Bo chodzi mi o to żeby skopiować jakiś model postaci i dać mu inne tekstury tak żeby oba pozostawały w grze - można powiedzieć że robię 2 armory a tym samym modelu a różniące się teksturami...
 
PrzemoRi said:
Do głównej przygody wrzucasz swoje tekstury (musi być ta sama nazwa) do folderu Override, który musi znajdować się w katalogu DATA.
Hmm... czy to przypadkiem nie zmieni tekstur z gry na te moje? Bo chodzi mi o to żeby skopiować jakiś model postaci i dać mu inne tekstury tak żeby oba pozostawały w grze - można powiedzieć że robię 2 armory a tym samym modelu a różniące się teksturami...
nie powinno :)
 
@PrzemoRi, mówimy tutaj o własnej przygodzie czy o głównej kampanii?Bo jeśli o tym drugim, to po skopiowaniu modelu musisz go jakoś wprowadzić do gry. Skoro nie zastępujesz pierwowzoru, a jedynie dodajesz jego kopię, to ta kopia nie będzie sama z siebie występowała w grze. Ponadto czy ty chcesz, żeby w tym samym czasie występowały dwie identyczne (co do modelu) postacie, ale o innych teksturach?Natomiast jeśli masz na myśli model przedmiotu, to tak samo jak wyżej musisz dodać tą kopię do modułu, z tym że przedmioty są martwe, więc nie trzeba im zaprogramować żadnych akcji. :)
 
Top Bottom