Rozgrywki Rankingowe i Rankingi

+
Duckingman oparłem się na wycinku rankingu, a to niewystarczające info. Spojrzałem na swoje okolice rankingowe (seria porażek zniosła mnie na ~300 miejsce) i tam mniej więcej taki był przelicznik. Nie mniej tak jak piszesz w innych miejscach rankingu będzie to wyglądać inaczej. Dlatego też pewnie szukanie po zakresie pozyzji w rankingu byłoby bardziej stabilne niż po ilości punktów.

Co do mechanizmu to oczywiście, zawsze będzie to jakiś kompromis. Zgadzam się, że najlepiej byłoby mieć wybór. Widze to tak: gramy rankingowe i szukamy przeciwnika, domyślnie +/- 200 pozycji oddalonego. I szukanie takowe jest do skutku. Ale mamy też dostęp do opcji, powiedzmy "szukaj szerzej". Jeżeli chcemy to ją aktywujemy (mając świadomość czego się możemy spodziewać) i wtedy mamy większy zakres, zatem przeciwnik na pewno znajdzie się szybciej. Tym sposobem i wilk syty i owca cała. Jak ktoś chce szukać dłużej, ale równego w nagrodach przeciwnika, to szuka, a jak nie chce to rozszerza zakres i ma szybciej chętnego do gry opponenta.

genniuss nie martwi mnie to jakoś szczególnie, bo o ile deck jest sam w sobie silny, bez dwóch zdań, to tak jak piszesz nie każdy potrafi wykorzystać jego potencjał w 100%. Ponadto dla mnie jest jakieś tam marne pocieszenie (ale zawsze), że widząc Ciri Dash wiem czego się spodziewać, znam deck przeciwnika na wylot (bo odstępstwa są raczej rzadkością) i przygotowuję kontrzagrania. Zresztą poskładałem deck, który ma niejako Ciri Dash pokonywać, ale jest z tym różnie.
 
Last edited:
Duckingman , Keymaker7 zgadzam się całkowicie, więc o ile stworzenie mechanizmu dającego wybór, czy czekam długo na przeciwnika równego sobie, czy też chcę zagrać jak najszybciej, nie jest jakąś czarną, programistyczną magią, to REDania powinna brać się do roboty.
 
Sensei_mRuk Taki mechanizm na pewno jest do zrobienia bo istniał i świetnie się sprawdzał w DoC. Raczej Redania nie ma gorszych programistów od Ubisoftu (a jak ma to może podkupić pracowników konkurencji którzy dłubali przy DoC ;)).
 
Ja tez tak myślę, że ta opcja z wyborem mechanizmu wyszukiwań się pojawi bo naprawdę jest niezbędna i to wszyscy praktycznie jednogłośnie potwierdzą.
 
Ej....a czy ten ranking to jakaś edycja która kiedyś tam się kończy? A jeśli tak to czym są generalnie punkty rankingowe? To tylko takie wirtualne punkty, czy coś się za nie dostanie? I generalnie czy są jakieś nagrody za miejsca w rankingu?
 
2jacks dobre pytanie, dołączam się, tez chciał bym wiedzieć. W ogóle stary graty za ranking, gdzieś tam Cię kolo 125 miejsca chyba widziałem :)
 
no dzisiaj wbiłem 13 rangę i byłem na 48 miejscu. Trochę teraz zmieniłem talię i zastanawiam czy jak teraz będzie szło.
 
Punkty służą do określenia Twojego miejsca w rankingu. Redzi potwierdzili, że zależnie od miejsca, które zajmujesz dostaniesz pod koniec sezonu nagrodę. Informacja o tym kiedy kończy się aktualny sezon ma być podana "soon".
 
To ich "soon" jest męczące czasami. Podaliby kiedy sie kończy sezon i każdy by się spokojnie przygotował (przecież to nie jest takie trudne do ustalenia jak np termin wypuszczenia patcha itp) :)
 
Obstawiam, że przez problemy z pierwszymi tygodniami sami nie są pewni ile czasu powinni jeszcze dać żeby z jednej strony gracze dali radę wbić wysokie rangi, a z drugiej nie rozjechać sobie innych terminów.
 
No Title

Nareszczcie:)!

A jak wam idzie? Keymaker7 , genniuss

Ciebie Duckingman nie pytam, bo domyślam się, że czas nie pozwala Ci wbijać kolejnych rang;)
 

Attachments

  • photo109230.png
    photo109230.png
    350.2 KB · Views: 22
Last edited:
Sensei_mRuk a idzie tak różnie. Po wyjściu patcha popróbowałem trochę Nilfgaardu na full odkrywanie. Coś mi jednak nie pykło w tym decku i genniuss w przyjacielskich meczach rozjechał mnie potworami 3:0 :D

A co do rankingu to też na początku mi wyjątkowo nie szło (Radek kontrolny, tylko sprzed patcha, bo obecny, który jest widoczny w mecie jest trochę inny i bardzo silny), porażka za porażką, wylądowałem w okolicach 1,5k. Potem natrafiłem w wątku o SC na deck MajekX (spóźniony red point poleciał :) ) - bardzo mocna rzecz. A że lubię grać na kontrolę to bardzo mi spasował. Podczas wspinaczki w szczebelkach rankingu trochę deck pozmieniałem pod siebie. W rezultacie jestem obecnie na 180 miejscu i jest perspektywa piąć się wyżej. Tak krążę wokół 15 rangi i się doturlać nie mogę :p

Cieszy też różnorodność (na ile to możliwe), spotyka się każdej frakcji po trochu. Jest widoczna przewaga potworów, elfów oraz KP, ale czarni oraz skellige również się trafiają (po ostatnim hotfixie jednak znacznie rzadziej).
 
Sensei_mRuk no mi tak dobrze nie idzie, przez zabawę wieloma taliami spadłem i to mocno spadłem tak, że miałem 2600 punktów, odrobiłem to za pomocą kontrol radowida, teraz przesiadłem się na potwory zjadaczy i dobiłem do 3100 punktów ale to jeszcze mi 1000 miejsca nie daje. W weekend zrobię try hard i może wbije się do top 1000 :D bo jakoś mi te zmiany nie służą :p
A czym w ogóle grasz?

Keymaker7 dobrze, że sprawdziliśmy tą Twoją talie bo byś ostre wciry na rankedzie dostał i więcej byś miał do odrabiania. Gdzie jest ten deck @MajekX
bo mi gdzieś umknął a fajnie sobie testować :D
Ja jeszcze ani razu nie przegrałem na Nilfgard.
 
Sensei_mRuk Wczoraj miałem wyjątkowo sporo czasu, ale wykorzystałem go na porządne przetestowanie buildu Radowida którego wiele osób polecało więc się w rankingu nie posunąłem do przodu :) Teraz jestem na 10 randzie. Jak Redzi nie zrobią końca sezonu z zaskoczenia to pewnie tuż przed jego zakończeniem pokuszę się o wbicie 11 rangi (zawsze to 2 dodatkowe beczki po zakończeniu zamkniętej bety). W sumie to nawet o czas nie chodzi. Mi się po prostu bardziej podoba gra na potyczkach. Nigdy nie wiadomo na kogo i na jaki deck się trafi. Czasem to są gracze ze ścisłej topki testujący jakieś nowe rozwiązania, a czasem trafiam na początkujących graczy którzy chyba nawet 4 złotych kart nie mają w decku. Dzięki temu nigdy nie mam wrażenia Deja Vu co regularnie mi się zdarzało grając w rankingu.
 
Keymaker7 , genniuss , Duckingman ja, po wejściu patcha, startowałem z okolic 300 miejsca. Rozegrałem jednym deckiem 14 potyczek, wygrywając 12 z nich i udało się wbić 15 rangę i 65 miejsce. Ale fakt, testuje decki tylko na potyczkach, na rankedzie cisnę moje ukochane Krasnale, które, tak jak przewidywałem, są po patchu bardzo mocne, polecam:

http://www.gwentdb.com/decks/11359-krasnale

Deck jest o tyle fajny, że co kilka gier wymieniam 2-3 karty, żeby było ciekawie:), a i tak udaje się wygrywać. Teraz będę wkładał Saskie, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Wcześniej używałem nawet Eithne zamiast Brouvera i tez było dobrze (np. Tasak używany trzy razy potrafił doprowadzić do rage quita przeciwnika:)) Co ciekawe, w trakcie grania rankedów trafiłem tylko jednego mirrora, przeciwko swimowi, obczajcie sobie meczyk tutaj:

https://www.twitch.tv/videos/120609235 zaczynamy w okolicach 6:49:18. Popatrzcie na czat, kiedy popełnia miss play tygodnia zagrywając Atrapę na tego elfa co buffuje jednostki. Reakcja oglądających bezcenna:) Jak na tak dobrego gracza, popełnił strasznie dużo miss playów.

I faktycznie różnorodność na rankedach tuż po wejściu patcha jest duża, co jest wielkim plusem. Chociaż ostatnio widać już wysyp Radovida z gwentdb.
 
Last edited:
Faktycznie spotkałem się z krasnalami i potwierdzam, są mocne. Jak się nie ubije na czas odpowiednich kart to jest ciężko. Nawet przeszła mi do głowy mala zmiana do swojego decku, aby móc przygasić ich moc.
 
Keymaker7;n7741050 said:
Faktycznie spotkałem się z krasnalami i potwierdzam, są mocne. Jak się nie ubije na czas odpowiednich kart to jest ciężko. Nawet przeszła mi do głowy mala zmiana do swojego decku, aby móc przygasić ich moc.


Krasnale są mocne, jeśli trafisz na kluczowe karty na starcie. Brak obrońcy mahakamu to przeważnie tura dla przeciwnika - no bo co buffować?
W każdym razie to musiałeś mieć dużo szczęścia trafiając na inny deck w trybie rankingowym niż Pogoda - Siła - RadovidControl.

Na "mirror match" z krasnalami trafiałem raz na ok 40 gier po nowym patchu, a był to też drugi mecz z tą frakcją. Nilfgaard przegonił wiewióry. :D

No, ale trzeba grać pomimo przeciwności, kombinować i uczynić Scoia znów potężną. :)
 
Top Bottom