[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Anime nie ziębi ani nie grzeje. W zasadzie wygląda to jak jakiś spin off Castelvanii. Jedyne co mnie dziwi to to jak wielkie to Kaer Morhen zrobili, to wygląda wręcz jak miasto. Najwyraźniej zwykła twierdza nie robiłaby wrażenia. Tym bardziej dziwne że tak biednie przedstawili Thanned.
Post automatically merged:

Lol, ten Jaskier XD
bandicam 2021-07-09 22-18-22-531.png
 
Last edited:
Podobał mi się zwiastun, na prawdę wygląda na solidny przeskok jakościowy między sezonami. Widzę też sporo inspiracji z gier. Zobaczymy w praniu jak to wypadnie.
 
Śmiechłem jak zobaczyłem te kosy z W3, widać collabo z Redami poszło trochę dalej niż w przypadku pierwszego sezonu.
Screenshot_14.png
 
Jaki jest powód tego, że Ciri wygląda jakby właśnie wyszła ze swojego przyjęcia urodzinowego?
Poza tym dziwacznie prezentuje się ta dorosła Ciri. W książkach między Geraltem i Ciri była zależność opiekun-dziecko, na niej była budowana więź i emocje. A tutaj mamy faceta, który sobie sprowadził dwudziestolatkę i tłumaczy wszystkim, że to dziecko-niespodzianka.
 
Jedną z gorszych cech tego serialu jest to, że kopiują fragmenty z książek, a następnie wklejają je u siebie w tak kiepski sposób, że aż zęby bolą. Cudownie emocjonalna scena spotkania Geralta z Ciri u Yurgi, doczekała się smętnie wyklepanego cytatu. Całkowita nijakość.
 
Jaki jest powód tego, że Ciri wygląda jakby właśnie wyszła ze swojego przyjęcia urodzinowego?
Poza tym dziwacznie prezentuje się ta dorosła Ciri. W książkach między Geraltem i Ciri była zależność opiekun-dziecko, na niej była budowana więź i emocje. A tutaj mamy faceta, który sobie sprowadził dwudziestolatkę i tłumaczy wszystkim, że to dziecko-niespodzianka.
Jak będzie wyglądać relacja wiedźminów z Cirii w Kaer Morhen? Będą udawać, że ich nie interesuje ponętna kobieta? Czy może w ogóle ich kobiety nie będą interesować?
 
Przynajmniej zmienili jej oczy na zielone. ;P
Nie jestem pewien czy to trwała zmiana koloru oczu -Może to być jakaś forma manifestacji jej mocy (tak jak w grze, cała się na zielono świeciła) :p Bo może mi się wydaje, ale na tym ujęciu te oczy jej się jakby lekko świecą?

EDIT: Okej, w pozostałych ujęciach chyba też ma zielone.
EDIT 2: Podoba mi się to, że cały odcinek nazwali "Drogi przyjacielu". Tak jakby każdy chciał przypomniec Geraltowi, jak bardzo schrzanił z tym rozpoczęciem listu :v
 
Last edited:
Nie jestem pewien czy to trwała zmiana koloru oczu -Może to być jakaś forma manifestacji jej mocy (tak jak w grze, cała się na zielono świeciła) :p Bo może mi się wydaje, ale na tym ujęciu te oczy jej się jakby lekko świecą?

Też mam takie wrażenie, aczkolwiek w innych ujęciach jej soczewki też wyglądają na zielone. Bardziej zgniły jest ten kolor, ale jednak, zieleń.

Trailer mi się ogólnie podoba, nie ukrywam. Tyle, że pierwszy teaser do pierwszego sezonu też mi się podobał :D Aczkolwiek to jak się rozpoczął to był facepalm. Jakby chcieli powiedzieć "widzimy gdzie zepsuliśmy i teraz to naprawiamy", tyle że to jest ZNÓW wstawiony cytat z książki w miejsce, w które nie pasuje.

Fajnie się Geralt wita z Lambertem i Coenem (który to ma chyba soczewkę tylko na jednym oku, pewnie ma to obrazować kłopoty z mutacją), fajną ma Eskel bliznę, fajnie wyglądają sceny treningu, Vesemir wydaje się mieć fajną rolę... aż bym mógł pomyśleć, że fajnie wątek KM będzie wyglądał, ale przypominam sobie o ataku na KM i prostytutkach w Siedliszczu i mi trochę entuzjazm spada :D

O dziwo nic praktycznie z Yen nie widzieliśmy, pewnie w drugim zwiastunie będzie jej więcej. Może na razie chcieli pokazać więcej rzeczy z książek.

Nie przekonuje mnie też to, że początkowo relacja Geralta i Ciri według Lauren ma być pełna nieufności i dopiero z czasem się do siebie przekonają. W książkach relacja z Jaskrem oraz Ciri to były te, które zaskoczyły prawie od razu, czyniąc późniejsze trudne relacje z hanzą wyjątkowymi. W serialu jak na razie każda relacja Geralta zaczyna się od tego, że początkowo jest coś nie tak, Jaskier, Yen, Ciri... Może chociaż z wiedźminami będzie wszystko ok od początku.
 
W serialu jak na razie każda relacja Geralta zaczyna się od tego, że początkowo jest coś nie tak, Jaskier, Yen, Ciri... Może chociaż z wiedźminami będzie wszystko ok od początku.
Bardzo uparcie idą tą filmową "zasadą" że musi być zawsze jakiś konflikt i jakiś rozwój, tak samo zrobili z Jaskrem który pewnie z sezonu na sezon będzie coraz bardziej "rósł" w oczach Geralta. Well. Przynajmniej na początek sezonu jest to Ziarno Prawdy, które może przyspieszyć to i owo, pełnić podobną rolę co "Miecz Przeznaczenia" jeśli chodzi o podbudowanie relacji Geralt-Ciri. Byleby poświęcili im cały odcinek a Yennefer zostawili na później. Wiedźmini to bohaterowie wręcz trzecioplanowi i istnieją w życiu Geralta od dawna, więc tutaj raczej obejdzie się bez dramatów, chyba że postawią na jakiś wątek w stylu "ja bym obchodził się z Ciri inaczej".

O dziwo nic praktycznie z Yen nie widzieliśmy, pewnie w drugim zwiastunie będzie jej więcej. Może na razie chcieli pokazać więcej rzeczy z książek.
Klasyczny zwiastunowy zabieg, jeśli ktoś "zginął" w finale poprzedniego sezonu / filmu, to go nie pokazują w pierwszym trailerze albo pokazują na koniec, bo to taka niespodzianka i mocne uderzenie.

EDIT: Stawiam, że na tym ujęciu to Rience. Na innym ujęciu widzimy Darę (elfa który w S1 podróżował z Ciri), więc podejrzewam że zmienili całkiem fragment z przesłuchiwaniem Jaskra (bo co miałby wiedzieć o Ciri) i zamiast tego Rience będzie torturował Darę.

 
Last edited:
Nie umknęło Ci nic jeśli widziałeś trailer, zupełnie nie rozumiem o co koledze chodzi :confused:
No wiecie, Vesemir się zawsze (przynajmniej mi) kojarzył z takim słowiańskim wojem, a w tym anime wygląda trochę jakby wyszedł spod rąk współczesnego barbera.
A co do serialu, to trailer wygląda naprawdę fajnie, ale za dobrze pamiętam pierwszy sezon, żeby się jakoś pozytywnie nastawiać. Ciekawe, że tak ostrożnie teasują Vesemira, nie pokazując jego twarzy. Zostawiają go pewnie na później jako "niespodziankę".
 
Tak oglądając jeszcze raz ten zwiastun, to powiem, że jedyne co wychodzi mi tu na plus, to scenografia i kostiumy, jakimś cudem nie wyglądają tak biednie jak w pierwszym sezonie, ciekawe że to akurat udało się poprawić. Reszta bez zmian, co ssało to ssie (Chalotra, Fringilla, Nilfgaardczycy w starych zbrojach, prostytutki i atak w Kaer Morhen). Samym wiedźmińskim siedliszczem ciężko mi się jarać, wiedząc co tam będzie, dziwi mnie jego wielkość, choć skoro było wiadomo że będzie tam więcej wiedźminów, to w sumie można się było tego spodziewać. Brodzkich jaskiń z tego już zrobić nie mogli. Zaskoczenie, że dialog o czymś więcej się pojawia, choć jak pisał Patrol, nie w tym miejscu gdzie trzeba. A jeszcze propo mieczy z W3, to mnie rozwalają, pamętając wywiad z poprzednim kostiumografem, że starali się jak mogli by nie nawiązywać do gier, a tu takie coś XD Już mogli równie dobrze dać pancerze i stroje z gier, skoro już przestało im to przeszkadzać. Fajnie wypadła Veerena na tym krótkim ujęciu i choć nie podoba mi się adaptowanie Ziarna Prawdy z Ciri, jestem ciekaw jak to zrobią. A co to tego, że fabuła nadal będzie ssać, a nawet będzie gorsza, to nie mam żadnych wątpliwości.
 
Oglądnąłem oba zwiastuny i... bardziej mnie zainteresował serial anime choć anime nie oglądam.
Drugi sezon "The Witcher" zapowiada się jeszcze dziwniejszy.
 
Zaskoczenie, że dialog o czymś więcej się pojawia, choć jak pisał Patrol, nie w tym miejscu gdzie trzeba.
W ogóle go nie powinno być, chyba że pada później w sezonie. Bo czemu miałaby być "czymś więcej", skoro dopiero co się poznali.

A jeszcze propo mieczy z W3, to mnie rozwalają, pamętając wywiad z poprzednim kostiumografem, że starali się jak mogli by nie nawiązywać do gier, a tu takie coś XD
To jak dla mnie jest zwykły easter egg, z kostiumami i całą resztą to chcieli mieć po prostu swój własny look i własne podejście. No i wtedy to chyba w ogóle nie mogli robić takich dużych nawiązań, bo się z REDami nie ugadywali jak teraz :p
 
dziwi mnie jego wielkość,

teraz już ewidentnie odnośnie drugiego sezonu, więc spytam jeszcze raz - o co chodzi? Specjalnie obejrzałem po raz kolejny zwiastun i nie wiem.
 
o co chodzi? Specjalnie obejrzałem po raz kolejny zwiastun i nie wiem.
Chodzi o plakat "Zmory Wilka" na którym KM wygląda na dość spore. Ale nie wiadomo na ile anime będzie zgodne z serialem, choć na miejscu Netfliksa starałbym się żeby różnic w architekturze itd. Było jak najmniej skoro obie produkcje powstają w podobnym czasie.
 
Top Bottom