[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Zajrzałam sobie na stronę Goldderby z prognozami dotyczącymi potencjalnych nominacji do najważniejszych nagród serialowych i filmowych i wygląda na to, że Wiesiek praktycznie w ogóle nie jest brany pod uwagę w nominacjach do nagród Emmy i to w żadnej z głównych kategorii. Jedyne głosy, które Witcher dostał, pochodzą od użytkowników, eksperci nie uwzględnili go w swoich prognozach. Oczywiście nie przekłada się to w żaden sposób na faktyczne nominacje, ale niestety nie wróży to raczej nic dobrego. Trochę szkoda, bo choć serial nie spełnił moich oczekiwań, to miło byłoby chociaż zobaczyć naszego Wieśka na rozdaniu nagród Emmy.
 
Last edited:
Trochę szkoda, bo choć serial nie spełnił moich oczekiwań, to miło byłoby chociaż zobaczyć naszego Wieśka na rozdaniu nagród Emmy.
No szkoda, ale moje zdanie jest takie, że dopóki nie zmienią kilku osób, a szczególnie showrunnerki to serial nie będzie miał większych szans na najważniejsze nagrody. Netflix dał spory budżet(spodziewam się jeszcze większego w drugim sezonie) i ludzie, którzy umieliby go wykorzystać stworzyliby coś dużo lepszego niż to co powstało. Tylko zmiana osób na paru stanowiskach mogłaby sprawić, że ten serial byłby tym czym być powinien od samego początku. Chciałbym się mylić i pozytywnie zaskoczyć drugim sezonem, ale póki co nic na to nie wskazuje.
 
Finałowy sezon GoT był słaby a jednak coś tam zdobyli z nagród . Są gusta guściki . Np. także Gomorra nigdy nie zdobyła nagrody od Amerykanów za najlepszy serial gangsterski bo co ich obchodzi jakiś serial Włoski jak mają swoje :) . Netflix musi wypracować markę wiedźmina serialu . Jak na razie po pierwszym sezonie faktycznie nie po co się upominać o nagrody. Myślałem o nagrodzie za sceny walk , ale jedna świetna scena z Blaviken i kilka przeciętnych scen walk to trochę za mało:)
 
Finałowy sezon GoT był słaby a jednak coś tam zdobyli z nagród .

Dwie bodajże, w tym za męską rolę drugoplanową, także nie aż tak strasznie był doceniony.

W każdym razie, jako całokształt chyba mało kto ma wątpliwości, że GoT to serial z innej półki niż Wiedźmin

no chyba że nie :D
 
Ja mam inne zdanie. Fajnie zobaczyć na rozdaniu nagród seriale, które na te nagrody zasługują. Moim zdaniem nie zasługuje na nominację w absolutnie żadnej kategorii.
Ciężko się z nie zgodzić z tym, że nagrody powinny dostawać tylko te seriale, które na nie zasługują. Zmienię zatem to, co napisałam, na stwierdzenie, że miło byłoby jakby Wiesiek na nominacje do nagród po prostu zasłużył. Choć mimo wszystko dziwi mnie, że tak popularny serial w ogóle nie jest brany pod uwagę nawet do nominacji.
Inna kwestia, że akurat nagrody Emmy są bardziej plebiscytem popularności niż faktyczną, krytyczną oceną seriali.
 
Przy najszczerszych chęciach nie byłbym w stanie wskazać kategorii, w której ten serial miałby jakiekolwiek szanse na choćby pierwszą dziesiątkę. Może jakiś dyplom za chęci i uczestnictwo.
 
Dla Płotki przykładowo.
A tak na poważnie, to można by pochwalić niektórych aktorów, którzy robili co mogli. Tylko przy tym scenariuszu, to i tak te kreacje mogły wypadać co najwyżej trochę lepiej niż poprawnie.
 
kobietę zatrudnili do roli nie wiadomo jakiej, wygląda na Shani ;)
7x772v7fzty41.jpg
 
Jeżeli to ma być Shani, to zrobili dokładnie ten sam błąd co z Triss: Dali za staro wyglądającą aktorkę do roli :D
A w ogóle to myślałem że wszelkie prace nad serialem stanęły, kiedy niby znaleźli tą aktorkę?
 
Jeżeli to ma być Shani, to zrobili dokładnie ten sam błąd co z Triss: Dali za staro wyglądającą aktorkę do roli :D
A w ogóle to myślałem że wszelkie prace nad serialem stanęły, kiedy niby znaleźli tą aktorkę?
Był jakiś wywiad z kierowniczką castingu , że przesłuchania do ról trwają przez internet cały czas .
 
Przyznam, że do roli Shani ta aktorka by mi pasowała. Dosyć podobnie ją sobie zawsze wyobrażałem :).
 
Właściwie dużo ciekawsze, niż historia jakiegoś starego dziada z białymi włosami, który ugania się za młodą dziewczyną.
 
Top Bottom