Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Mówiąc szczerze no to jeśli celujesz w średnie to chyba kasa jest ok ale w wysokie może być już ciężej.
 
Mówiąc szczerze no to jeśli celujesz w średnie to chyba kasa jest ok ale w wysokie może być już ciężej.

Bez przesady ja z r9 270x celuję w średnie w kinowych 30 fpsach :p za taką można się pokusić o r9 290 albo GTX 970. Nie wiadomo do końca co będzie z nową serią radeonów bo do tej pory czytałem różne sprzeczne pogłoski.
Zresztą zakup teraz to nie najlepszy pomysł, poczekałbym do premiery gry i pierwszych testów. Myślę że choćby Pan Sebastian Oktaba z redakcji PurePC rzetelnie obada Wiedźmina na róźnych konfiguracjach sprzętowych i wtedy będzie można wyciągać jakiekolwiek wnioski.
Pozdrawiam,
 
Po lecie ma wyjść 980 Ti. Jak ktoś chce, może sobie poczekać.

I będzie znowu jak z 780Ti vs Titan Black.
Co z tego że GPU dadzą radę, jak się zapcha Vram?

Dlatego się jednak skusiłem na dwa Titany X :)
980ki już na Allegro czekają na nowego właściciela no a ja czekam na nowe bydlaki aż u mnie zagoszczą.

"Wiedźmin 3" na ultra w 4k będzie grany jak marzenie . W planach mam porobić serię filmów z rozgrywki w 4k + DSR do 6/7k
Powrzucam na YT i dam na forum.
 
@Dalhi
Start wydłuża się z tego samego powodu co w przypadku kilku samych dysków HDD. Podczas procedur startowych jest przeprowadzana diagnostyka i wstępne odczytywanie indeksów. Chodzi tu tylko i wyłącznie o ilość dysków. Rodzaj nie ma znaczenia.
 
Czy ktoś z Was wie może coś na temat wykorzystywania HT w Wiedźminie 3? Nie jestem pewien czy oprócz GPU wymieniać też swoje i5 2500k na jakąś i7. A z tego co czytałem parę stron wcześniej nie ja jeden mam podobną zagwozdkę. Jakiekolwiek informacje byłyby przydatne.
Pozwalam sobie ponowić pytanie. Ktoś coś wie?

Jedyna oficjalna wiadomość od RED-ów w tym temacie:

Q: Czy Wiedźmin na PC w najwyższych ustawieniach graficznych optymalizowany jest pod cztery czy osiem wątków?
A: RED Engine jest silnikiem w pełni wspierającym wielowątkowość, więc w tym względzie skaluje się zgodnie z dostępnymi zasobami. [RED]

Trudno powiedzieć co to konkretnie oznacza. Także stoję przed wyborem między i5 4690k a i7 4790k i ciekawy jestem, czy ten pierwszy wystarczy do ultra w ducie z podkręconym gtx 970. Sądzę jednak, że konkretnej odpowiedzi nie dostaniemy, pozostaje czekać na pierwsze testy albo kupować w ciemno :)
 
Może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica między tymi trzema wersjami i, która jest najbardziej opłacalna?

http://allegro.pl/xfx-r9-280x-black-edition-3072mb-pci-e-2xdvi-hdmi-i5200788194.html
http://allegro.pl/karta-graficzna-xfx-r9-280x-3gb-ddr5-i5174169390.html
http://allegro.pl/xfx-radeon-r9-280x-1000m-dd-boost-edition-3072-i5215201370.html

Koło października zamierzam zrobić upgrade i rozglądam się za jakąś wydajną kartą pod ultra w HDReady.

http://allegro.pl/karta-graficzna-xfx-r9-280x-3gb-ddr5-i5174169390.html

Bierz tego :) Różnic w gruncie rzeczy nie ma , cena się różni :)
 
Niech inni zwiędną z zachwytu haha ;)
Jeden Titan X, to już taki przyszłościowy ,,nadmiar'' mocy. A dwa ?

Nie tam, wiesz ja wychodzę z założenia żeby zarabiać na swoich pasjach. Tak do tej pory robię i postanowiłem zająć się profesjonalnie i zarobkowo testowaniem sprzętu z najwyższej półki, zaczyna się dziać.
Po za tym sklep z unikalnymi (ciężko dostępnymi) kartami graficznymi będzie powstawał itd :)

A yt , na yt się też zarabia. Wiele osób będzie chciało zobaczyć gamepley'e z "Wiedźmina 3" ze wszystkim na maksa w chorych rozdziałkach więc z przyjemnością takie rzeczy porobię. Szkoda że YT i jego kompresja zbije z jakości no ale co poradzić.
Będzie się działo! :D

Zresztą Titan X to karta graficzna na jaką czekałem, bydle jest mega. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym tygodniu już będą dwie sztuki u mnie :)



Jak już wyjdzie "Wiedźmin 3" to będę miał do Was prośbę :)
Ponieważ gampeple'ye będę nagrywał to różne że tak to określę "zlecenia" zbierał od Was będę :)
Na różne style rozgrywki, questy itd.
Oczywiście najpierw przejdę sam sobie a potem zacznę robić te gameplaye ;-)
 
Last edited:
A żebyś wiedział ze poczekam i wtedy podejmę decyzje czy 980Ti czy 390X. Czyli innymi PhysX Hairworks TDP kontra HBM i $



Przy 6GB ??

Tak, 6gb vram będzie ok dla jednej karty.
Ale dla dwóch 980Ti to już będzie ograniczenie.
Ponieważ nawet teraz na jednym Titanie X taki Sahdow Of Mordor w 4k zżerja ponad 6gb vram
AC Unity tak samo.
Lords of The Fallen również.

Dwie 980Ti w SLI będą miały kopa, niestety pamięci do wymaksowania tytułów w 4k im nie starczy.
Titanom X starczy.

To jak 780Ti SLI vs Titany Black SLI. Co z tego że wydajność kart jest, skoro pamięć się zapycha?
Na SLI z 780Ti (oraz na 980) nie da się uzyskać takiej płynności w 4k + ultra czy też 1440p + ultra + dobre AA. Jak na SLI z Titanów Black.

Titany X natomiast są kolejnym krokiem wydajnościowym i zapewnieniem świętego spokoju dla entuzjasty ;-)

@Tares

W porządku, będę zbierał zlecenia niczym prawdziwy wiedźmin i nagrywał to i owo ;-)
 
[...]
Jak już wyjdzie "Wiedźmin 3" to będę miał do Was prośbę :)
Ponieważ gampeple'ye będę nagrywał to różne że tak to określę "zlecenia" zbierał od Was będę :)
Na różne style rozgrywki, questy itd.
Oczywiście najpierw przejdę sam sobie a potem zacznę robić te gameplaye ;-)

Osobiście prosiłbym o gameplay po polsku, bez komentarza osoby grającej ;) Chyba, że masz przyjemny głos i nie będziesz wcinał się w rozmowy NPC'ów (nienawidzę, gdy osoba wcina się w trakcie rozgrywki, rozmowy itp.), Jeżeli będziesz chciał jakiś komentarz rzucisz, to się zatrzymaj czy coś i dopiero po wypowiedzi, podejmij rozgrywkę. Żadnego przeklinania, żadnych krzyków (nie wiem czy nie jesteś strachliwy ;) ).
Mimo, że może wydać Ci się to niegrzeczne, to śpieszę wyjaśnić, że chodzi mi po prostu o to, że bardzo często "takie gadanie" strasznie niszczy poczucie imersji. Podobnie bywa, gdy siedząc w kinie na filmie akcji, który zawsze chciałeś sobie obejrzeć i okazuje się, że tuż za tobą siedzi gość, który każdą akcję musi omawiać przez pięć minut...
:facepalm: wiecie chyba co mam na myśli.

Oczywiście wszystkie cut-scenki pokazane od początku do końca.
Jeśli będziesz czytał (albo po prostu znajdziesz) jakąś książkę, notatkę, receptę etc. Proszę "czytać" wszystko co się da. Czytać = otworzyć, poczekać z 1-2 sekundy, przesunąć tekst niżej, znów poczekać 1-2 s itd.

Fajnie by było, gdybyś na początku każdego gameplay'a przedstawił (powiedział, wyświetlił tekst), co będziesz robił, jakie misje (rodzaj) i gdzie się udasz. Jeśli ktoś nie będzie chciał jakiegoś fragmentu zobaczyć będzie mógł sobie ten konkretny pominąć ;)

-----------------

Ok, ale po co to wszystko? Jak dla mnie strata czasu. Tylko dla ,,ultra'' jakości, którą zabije YT ?
@GosuPL zapowiedział (zaproponował), że wrzuci gameplaye z W3 w najlepszej jakości jakiej się da. Poprosił o sugestie. Podałem je. Twoje pytanie nic nie wnosi, bo gameplay'e i tak z gry w internecie będą:) Jeżeli już GosuPL chce też zrobić parę (kilkadziesiąt) gameplay'ów, to niech chociaż zrobi je dobrze.
[poza tym twoje pytanie retoryczne nie powinno być zwrócone do mnie :) ]
 
Last edited:
Ok, ale po co to wszystko? Jak dla mnie strata czasu. Tylko dla ,,ultra'' jakości, którą zabije YT ?

Jest popyt to jest i podaż. Część ludzi szuka takich treści na youtube. Ja jakoś nałogowo nie oglądam filmów z rozgrywki wrzucanych na yt, ale czasem z ciekawości rzucę sobie okiem. Przykład z ostatnich dni - Bloodborne (ekskluziw na PS4). Nie zagram w ten tytuł bo nie mam PS4, ale chętnie zobaczę wrzutki z konsoli na youtube, bo gra mnie zainteresowała.
 
Top Bottom