Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
. Z jego poruszania podczas walki można by wnioskować, że jest prawonożny i praworęczny, a zwykle wtedy ludzie robią roll'a przez lewy bark, a Geralt robi go przez prawy.

Czyli mamy kolejne 2 bezsensowne rozwiązania ;p

Kiedyś jak się jarałem parkourem, to i tak robiłem przewrót przez prawy bark (jestem praworęczny) Mi się zdaje, że w prawo jest wygodniej, ale być może robiłem coś źle :p
 
No może dlatego że to poziom supereasy? A na hardzie nie będzie wykrzykników na mapie w takich przypadkach? Poza tym twórcy chcieli pokazać ficzer.
 
A w dodatku jesli idziemy Geraltem prosto, to jesli jest on prawo nożny to powinniśmy tak naprawde zrobic duzy okrag w lewo i wrócić w to samo miejsce, bo prawą noga robi ciut dluzszy krok, a takie coś nie mialo miejsca ani w W1 ani w W2.
 
Moim zdaniem Geralt ma koślawe pięty i źle stawia stopy - takie coś nie miało miejsca w W1 i W2 :facepalm:

down - boże... zrób coś!
 
Last edited:
Już mniejsza o to czy jest prawo czy lewonożny. Miecze mu przeszkadzają, albo nawet uniemożliwiają zrobienie prawidłowego przewrotu przez prawy bark.Całkowity brak logiki w tym momencie.
 
Znaki i czary to czasami nawet na odległość można rzucać. Jakoś przy innych znakach nie koniecznie jakiś strumień magii musi się zaczynać od gołej ręki Geralta, więc równie dobrze może ten ogień się pojawiać 10cm od dłoni. No i mniej więcej tak to jest teraz zrobione, więc niby czemu miałby sobie coś przypalić, skoro ogień nie dotyka mu nawet rękawicy? W przypadku przewrotu już nie ma logicznego uzasadnienia dlaczego akurat za każdym razem robi przewrót tą mniej wygodną stroną. Bo te miecze naprawdę by bardzo przeszkadzały.
 
Chodzi o sam fakt, że jest to strasznie nielogicznie zrobione. No i takich nielogiczności znalazłoby się zaledwie kilka, a na pewno nie mnóstwo ;p
 
Zacytowałbym słowa Geralta do Jaskra wobec ciebie. Bo to jest straszne... to jest tylko gra komputerowa i ma dostarczać radości, a nie być symulatorem wrażeń z życia...
 
@Warzoch
No właśnie. A jak gram, skupiam się na klimacie, fabule i rozgrywce, a potem nagle widzę jakąś niedorzeczność to wybija mnie z tego klimatu, bo nagle zaczynam się zastanawiać what the f... się tu stało. Głównie przy jakiś większych niedorzecznościach, ale ten przewrót nie jest wcale bardzo małą nielogicznością, więc mimo wszystko warto by było ją wyeliminować.
 
No może dlatego że to poziom supereasy? A na hardzie nie będzie wykrzykników na mapie w takich przypadkach? Poza tym twórcy chcieli pokazać ficzer.

Być może wykrzyknik pojawił się dlatego, że Geralt już wcześniej odwiedzał to miejsce. Z rozmowy z babcią wynika, że już przedtem wypytywał ją o Ciri. Mogło być na przykład tak, że wtedy zobaczył Jaśka w okolicy, który na jego widok schował się szybko do nory, stąd też Geralt wiedział dokładnie gdzie on się znajduje. Dopiero kiedy poznał jego imię mógł go stamtąd wywołać.
 
Głównie przy jakiś większych niedorzecznościach, ale ten przewrót nie jest wcale bardzo małą nielogicznością, więc mimo wszystko warto by było ją wyeliminować.
Jak grałeś w drugą część, że nie wyrywała Cię z klimatu? Przecież tam są ciągle takie przewroty.
I naprawdę powinieneś wyluzować i zrozumieć, że to gra. Bo wypominasz nawet przenikanie tekstur, które występuje od czasu używania modeli 3D w grach komputerowych...
 
Jak grałeś w drugą część, że nie wyrywała Cię z klimatu? Przecież tam są ciągle takie przewroty.
I naprawdę powinieneś wyluzować i zrozumieć, że to gra. Bo wypominasz nawet przenikanie tekstur, które występuje od czasu używania modeli 3D w grach komputerowych...
W W2 przewroty generalnie były wkurzające.
Nie przypominam sobie, bym mówił o przenikaniu tekstur... Edit. Już pamiętam. Chodzi o przenikanie się miecza przy wkładaniu do pochwy. Tak, to jest strasznie wkurzające, bo widać to ewidentnie i brzydko wygląda. W poprzednich Wiedźminach nie było tego problemu, bo udało się to zrobić tak, że nie było widać przenikania.

Ale jeśli już o tym mowa to nie przeszkadzają mi jeśli są to jakieś drobne rzeczy jak trawa, czy włosy, ale np. jak Geralt w Downwarren prowadził rozmowę to płyty zbroi Geralta niezbyt przyjemnie się przenikały, a można też temu zapobiec jakby Geralt w zależności od zbroi przy składaniu rąk na krzyż trochę szerzej je trzymał.
 
Last edited:
Odmienne animacje w zależności od zbroi? Naprawdę powinieneś uczestniczyć w developingu, żebyś zobaczył jak trudno coś takiego zrobić.
I owszem, narzekałeś. Na przykład na miecze przenikające pochwy, co jest niedorzeczne, jeśli chcesz, aby gra była zgodna z lore i Geralt nosił kosy na plecach.
 
Odmienne animacje w zależności od zbroi? Naprawdę powinieneś uczestniczyć w developingu, żebyś zobaczył jak trudno coś takiego
Wiem, że nie jest łatwo zrobić animację, ale jak już mają pełną animację, to wystarczy, aby Geralt nie animował składania rąk do końca i problem rozwiązany. A animacja ruchu reszty ciała pozostaje bez zmian. A implementacja takich zależności, że jak duża lub mała zbroja to animacja ma mniej lub więcej klatek to akurat nie jest duży problem.
 
A implementacja takich zależności, że jak duża lub mała zbroja to animacja ma mniej lub więcej klatek to akurat nie jest duży problem.
Jeśli nie, to czekam na moda Twojego autorstwa, żeby poprawić te okropne błędy CDPR.
 
Top Bottom