Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Ok kilka informacji wyciągniętych z cd action. Pierwsza i jedyna rzecz która mnie się nie podoba to uproszczenie dziennika. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce ale osobiście podobał mi się dziennik w drugim z wiedzminów.

Inne informacje:
- będzie kilka rodzajów konii (nie mówie tu o maści)
- powraca przekupstwo za pomocą piwa
- potwory będą przemieszczały się po mapie np. mają zasiedlać opuszczone jaskinie
 
Z materiału z CD-Action najbardziej zainteresował mnie system celowania w słabe punkty przeciwnika, jeśli o nich dowiemy się podczas rozmów z tubylcami. Jednak ma być on podzielony na dwa rodzaje. Duże potwory ,w które mamy ręcznie celować, a w mniejsze potworzyska (czyt grupowe np. nakkery) mamy owe ciosy zadawać przyciskając jakiś przycisk bez celowania. To wszystka ma zużywać punkty skupienia.
System szybkiej podroży ma działać tylko na odkrytych przez nas rejonach mapy.
 
No jednak może to nie być złe rozwiązanie, zależy jak ten celownik będzie wyglądał wszystko zależy od tego.
 
Celowanie w punkty witalne to jeden z tych mechanizmów, których nie mam zamiaru komentować, bo nie mam własnego wyobrażenia jak to będzie wyglądać. Poczekajmy aż redy się z tym uporają i nam zaprezentują. Jak się nie spodoba, to skomentujemy na 50 stron i redy zrobią to inaczej. :) Powiem tylko, że sam pomysł uważam za OK.
 
Może ktoś oczywiście na PW zapodać skany z CDA w miarę dobrej jakości?

Czytaliście http://www.thewitcher.com/regulamin ??

E: Już mam wielkie dzięki!
 
Pojawiła się także nowa umiejętność Geralta czyli będzie umiał podświetlać przedmioty, które będą miały jakieś znaczenie np. ciała tropy itp.

Konie mają być podzielone na trzy rodzaje wojenny (o ile pewnie będzie wprowadzoana walka z konia), szybki a także słaby. Płatka będzie mogła zostać poddana tuningowi by zwiększyć wytrzymałość.

Mutacje mają zostać bardziej rozbudowane i pozwolić Wieśkowi sprawniej bić się i przemieszczać, ma pojawić się także mutagen pozwalający spędzić dłuższy czas w lodowatej wodzie.

Animacje walki mają być różne w zależności z kim walczy Geralt np. z zwykłymi wojownikami Geralt ma być bardziej na luzie i nisko trzymać miecz ( według słów redaktora walka wygląda naprawdę nieźle już na tym etapie i jest żywcem wyjęta z opowiadani ASa). Ciekawostką jest to że mają pojawić się iskry, gdy ostrza trafią na siebie podczas walki.

Obecne screeny to nie jest efekt końcowy, wszystko ma wyglądać jeszcze ładniej w ruchu.

Na ulicach Novigardu mamy spotkać całe steki przechodniów a sama metropolia ma być stylizowana na XVII Paryż z "Trzech Muszkieterów"

Jeśli wykonamy jakieś zadanie przed zleceniem go nam (np. ubijemy 5 utopców), podczas rozmowy z NPC poinformujemy go o tym i ku jego zaskoczeniu zainkasujemy nagrodę.

Drzewo rozwoju ma przyjąć ksztłt dysku, gdzie poszczególne grupy zdolności tworzą układające się do wewnątrz warstwy. Większość Zdolności ma mieć charakter aktywny.

Przedstawiona wyspa podczas wizyty CD-A w CDP ma rozmiar całego aktu 2 w W2, a nie ma tam być żadnych warowni ani wiosek, podczas opisywanego qestu ratujemy syna Cracha an Craite (tego samego co po uszy był zakochany w Ciri), który zaginą wyruszając na wyspę z której się nie wraca by udowodnić że jest godzien korony. Podczas zadania możemy go uratować lub też zostawić na pastwę losu, co ma mieć wpływ na późniejszą fabułę. W opisanym qeście spotakmy syreny, które natbene ma karmić Lodowy olbrzym.

W tekście pare razy użyto sformułowania: "trzy ogromne regiony świata" domysły pozostawiam dla was ..

Wiele decyzji związanych z rozgrywką, balansem czy interfejsem nie zostały jeszcze podjęte.

Na razie tyle wyczytałem i wyłapałem z materiału CD-A.

JAk ktoś chce skan materału to proszę na PW pisać :)
 
Ale mógłbyś jednak używać spoilerów... Ja jednak wołałbym nie znać opisu questu przed zagraniem.
 
Michax said:
Może ktoś oczywiście na PW zapodać skany z CDA w miarę dobrej jakości?

Czytaliście http://www.thewitcher.com/regulamin ??

E: Już mam wielkie dzięki!
możesz się ze mną podzielić tymi skanami na privie? :p
 
ser-ekxD said:
Ale mógłbyś jednak używać spoilerów... Ja jednak wołałbym nie znać opisu questu przed zagraniem.

Na szczęście, wszystkie media dostają jeden i ten sam quest do obejrzenia, więc te spoilery można przeboleć
 
Booraz said:
Na szczęście, wszystkie media dostają jeden i ten sam quest do obejżenia, więc te spoilery można przeboleć
No i co z tego?? To nie znaczy, że nie musisz używać spoilerów.
 
ser-ekxD said:
Ale mógłbyś jednak używać spoilerów... Ja jednak wołałbym nie znać opisu questu przed zagraniem.

Przecież ten quest był już wałkowany od pierwszych informacji o W3 w GI.
 
Póki co jedynym, co mnie poważnie martwi, to zubożenie dziennika. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe, tymczasowe na potrzeby wersji alfa... W W2 był dziennik był genialny... a tutaj pachnie tragicznym Skyrimowym?
 
mattmatowy said:
kupił ktoś cd action?? słyszałem że jest 7 stron o W3 i podobno nowe screeny
No przeczytaj chociaż kilka poprzednich postów, nie przesadzajmy z tym lenistwem informacyjnym.
 
jaabaa said:
Przecież ten quest był już wałkowany od pierwszych informacji o W3 w GI.
No właśnie dlatego unikałem wszystkich opisów questów. Do tej pory... xD Jedyne, co mnie interesuje to aspekty stricte techniczne - jakieś zmiany w mechanice, itp :p
 
A tak w ogóle, to w wywiadzie dla Eurogamera (ze znów zdecydowanie zbyt duża ilością nawiązań i porównań do Skyryma) Czerwoni zdradzili, że myślą, o multiku w Wieśku i bynajmniej nie jest to związane z Areną. A tu cisza.

Wydźwięk, pewnego arta, z pewną zakapturzoną postacią ze jasnymi włosami jadącą siodło w siodło obok Geralta się nieco zmienia... ;P
 
Raczej pachnie koopem... szczerze mówiąc, średnio mi się to podoba. A multi wyobrażam sobie tylko w formie areny (tzn. PvP).
 
Top Bottom