Wiedźmin: Syreny z Głębin oraz Zmora Wilka i być może nie tylko

+

Jak zapatrujesz się na pomysł stworzenia wiedźmińskiej animacji?

  • Świetna sprawa, chętnie obejrzę.

    Votes: 21 41.2%
  • Jestem zainteresowany, ale mam obawy.

    Votes: 21 41.2%
  • Nie interesuje mnie to.

    Votes: 2 3.9%
  • Fatalny pomysł, mało im jeszcze gwałcenia marki?

    Votes: 7 13.7%

  • Total voters
    51
To powiązanie to pewnie będzie rzucona jakaś mimochodem wspominka przez Vesemira w czasie treningu Ciri.
 
Najazd na Kaer Morhen (niestety dla mnie) faktycznie może się pojawić, bo jest przecież wspominany przez Triss zaraz na początku Krwi Elfów, ale nie w dialogach, a w jej myślach. Został też wspomniany w 1. sezonie w 4. odcinku. Tyle, że jeżeli miałby się pojawić, to w filmie pojawić się musi też Geralt, bo serial ustanowił w swoim lore, że po splądrowaniu Kaer Morhen nie można tworzyć nowych wiedźminów. Mielibyśmy wiec Vesemira od chłopaka po już dorosłego mentora.

Najazd na Kaer Morhen jest ciekawy z innego względu tylko Vesemir go przeżył to raz a ciała nie pogrzebane są ukazane tak samo w książce jak i dzikim gonie.
Post automatically merged:

Nie podoba mi się że Vesemir jest tutaj dzieckiem niespodzianką. Nie mógł być po prostu zwykłą sierotą zabraną do Kaer Morhen?

jest inne prawdziwe dziecko niespodzianka, doskonały szermierz i niezwykle wkurzający gość witamy wiedźmina absulutne zaprzeczenie Geralta - chleje jak nikt ale i klnie jak nikt.
 
Last edited:
jest inne prawdziwe dziecko niespodzianka, doskonały szermierz i niezwykle wkurzający gość witamy wiedźmina absulutne zaprzeczenie Geralta - chleje jak nikt ale i klnie jak nikt.

Eee... co?

Swoją drogą, coś ucichło o tym projekcie, ciekaw jestem czy wynika to z problemami logistycznymi związanymi z koronawirusem czy też opóźnieniami przy produkcji drugiego sezonu serialu żeby film nie wyszedł za wcześnie.
 
Swoją drogą, coś ucichło o tym projekcie, ciekaw jestem czy wynika to z problemami logistycznymi związanymi z koronawirusem czy też opóźnieniami przy produkcji drugiego sezonu serialu żeby film nie wyszedł za wcześnie.
Skoro pewne studia anime wstrzymały produkcje swoich serii z powodu wirusa, to pewnie nie inaczej jest z tym które miało robić wiedźmina. Ale dziwne rzeczywiście że projekt jakoś ucichł, o serialu wiadomo że zdecydowano się przełożyć zdjęcia, a tutaj nic.
 
Projekt nie ucichł, bo w ogóle nic nie było o nim słychać :p Poznaliśmy tylko tytuł i opis fabuły. Takie mniejsze produkcje Netflix raczej reklamuje jednym trailerem miesiąc przed premierą. Sezon drugi serialu na ten moment zdaje się celować w lipiec 2021, więc może animację przełożą na pierwszy kwartał przyszłego roku.
 
Takie mniejsze produkcje Netflix raczej reklamuje jednym trailerem miesiąc przed premierą.

Wiedźmin od początku był wyjątkiem od reguły, a o Zmorze Wilka dostaliśmy trochę informacji, tu i tam twórcy się wypowiadali o podejściu do tematu i inspiracjach. Coś się działo, a teraz cisza.
 
@hub997 Przypominam ci że to pisze wciąż ekipa od Netflixa, a konkretnie gość od tego okropnego odcinka z strzygą. Więc nie nastawiałbym się zbytnio, zwłaszcza że o projekcie nic nie słychać, mimo że wkrótce minie rok od jego zapowiedzi.
 
@geralt.z.rivi.20 Może gość lepiej sobie poradzi z animacją, w końcu w animacji jest więcej miejsca na zrobienie odpowiedniego klimatu, rozszerzonego przedstawienia postaci i zamieszczenie bardzo obszernej historii.
 
Może gość lepiej sobie poradzi z animacją, w końcu w animacji jest więcej miejsca na zrobienie odpowiedniego klimatu, rozszerzonego przedstawienia postaci i zamieszczenie bardzo obszernej historii.
Oj słodkie dziecko lata, cała ta ekipa już udowodniła że w ogóle tego klimatu nie czuje, nie rozumie postaci, nie wie czego chcą fani, ani w całkowicie nie umieją w robienie filmów i seriali. Mniej znane znacznie bardziej utalentowane osoby z mniejszym budżetem zrobili by coś lepszego, bardziej w duchu wiedźmina, cholerne Dwa miecze i amulet jest bliżej bycia "wiedźmińskim" niż ten serial kiedykolwiek. To czy to jest produkcja live-acton czy animacja nie ma tu nic do rzeczy. Jak się nie umie napisać dobrych dialogów czy wymyślić w miarę przyzwoitej historii w produkcji z aktorami, to czemu miałoby się umieć te rzeczy w animacji?
 
@geralt.z.rivi.20 Dobra wygrałeś, może historia będzie do bani, ale chociaż studio od animacji mnie zaskoczy graficzne, tak aby nie znalazł się ktoś kto zrobi to lepiej w Blenderze.
 
A czy w powstawanie tej animacji jest także zaangażowana pani Hissrich? Być może bez jej nadzoru wyjdzie coś chociaż trochę mniej przypominające dno bagna?
 
Nie ma tu materiału, który trzeba zmieniać tylko po to, by go zmienić, więc częściowo podzielam entuzjazm @hub997 , cokolwiek nie zrobią, to ze świadomością, że nijak ma się to do kanonu i do mojego headcanonu, może być przyjemne do oglądania :p
 
Może mnie pamięć myli ale chyba gdzieś widziałem ploteczkę, że celują ze "Zmorą" na lipiec albo ogólnie wakacje. Czyli jakoś na krótko przed premierą S2 serialu. Netflix takie mniejsze projekty reklamuje z maks miesiąc, dwa miesiące przed premierą więc raczej wiele przez pół roku o tej produkcji nie usłyszymy.
 
Czyżby luty skoro już ruszają z promocją?

Właśnie nie tylko z tematem anime, bo wjechały też bloopers z głównego serialu oraz krótki materiał z Płotką. Niby zawsze coś się działo w temacie Wiedźmina, ale teraz aż za dużo na raz, żeby to czegoś nie zwiastowało :D A anime wydaje się być najbardziej możliwym do stworzenia projektem na obecne czasy :D Może nawet już leży na dysku gdzieś gotowe... :3
 
Top Bottom