Zabójstwo

+
Zabójstwo

Nie mogłem znaleźć informacji która mnie interesuje więc...

Z opisu karty Zabójstwo wynika że blokuje i niszczy wybranego wroga. Niestety nie ma na niej wzmianki czy działa na inne złote karty, tak jak to jest w przypadku Kajdan ;/
Dlatego mam pytanie, czy ktoś może sprawdzał lub wie czy Zabójstwo działa na inne złote karty?

z góry dzięki za info
 
Żadna karta domyślnie nie działa na złote, o ile nie ma w w opisie wyraźnie napisane że jest inaczej. Innymi słowy tylko karty, które mają w opisie, że działają na złote, działają na złote :) Chyba powinno to być bardziej podkreślone w samouczku z uwagi na ilość pytań o to. Zabójstwo działa tylko na srebrne i brązowe
 
Dlaczego tak jest, że tylko niektóre złote karty działają na złote? Nie było lepiej tak jak kiedyś? Że Złote działają na wszystkie?
 
No i właśnie, jeśli nie działa na złote karty no to jest trochę nie bardzo. Karta jako złota będzie praktycznie bezużyteczna (prócz kilku przypadków). Przegrywa z kajdanami, brązowa karta działająca na wszystkie karty nie tylko na brązowe i srebrne, jak będę chciał coś zniszczyć to jest do tego masa innych środków też nie złotych np. pożoga lub nawet epidemia w odpowiednim zagraniu. Jedyna opcja kiedy może się przydać to przypadek gdy ktoś napakuje siłę bazową jednej jednostki z nadzieją na jej późniejsze wskrzeszenie lub zjedzenie.

Tak więc Panowie i Panie Redzi złota karta Zabójstwa jest do popracowania, aby była bardziej grywalna. Oczywiście najmilej by było gdyby działała w pełni na złote ale wtedy wszyscy grający z Eggbertem lub Hjalmarem popadli by w depresję, więc może mała propozycja by działała na złote ale inaczej np. zmiana na srebro, blokada bez możliwości zdjęcia jak w przypadku kajdan, tak na planszy jak i przy wskrzeszeniu oraz przy ewentualnym powrocie do ręki, zdjęcie boosta jak przy użyciu bomby dwimerytowej. Po czymś takim ze złotej przeciwnika zostanie zablokowana na amen srebrna z siłą bazową.
 
Last edited:
Właśnie, tylko znowu boosty przeciwnika można zwykłymi brązowymi kartami zniwelować w zależności od sytuacji (kajdany przy brygadzie impera albo grzybki na wiewiórki) lub srebrnymi (bomba dwimerytowa, pożoga) lub innymi jednostkami. Sam Morvag zazwyczaj nie chodzi, ma w towarzystwie Olgierda i na bank straż królowej, o ile straż królowej można wyciągnąć medykiem, tak dalej reszta kart zostaje w obiegu. Zabójstwo jest kartą złotą, chyba jedyną złotą kartą specjalną nie neutralną i choćby dlatego warto nad nią jeszcze popracować. Jako karta specjalna daje tylko akcję, żadnych ekstra punktów po naszej stronie jak w przypadku złotych jednostek.

Właśnie sobie uświadomiłem że jeśli i tak karta przeciwnika po zagraniu zabójstwa jest usuwana na cmentarz, to bez sensu jest też blokowanie tej karty, bo wielce możliwe że wróci przy wskrzeszeniu lub będzie wtasowana znowu do talii. Aktualnie jak mówiłeś jedyna opcja używania z sensem zabójstwa jest na Morvagu lub Olgierdzie, mało użyteczne ;/
 
Last edited:
kopek28;n8966050 said:
grzybki na wiewiórki) lub srebrnymi (bomba dwimerytowa, pożoga) lub innymi jednostkami

Niestety nie mam bomby, ale by się przydała a grzybki..... :p Średnio się trafiają. Morvag może mieć prawie 30 pkt boostujac się nie wnikając zagrania. No zaskoczyłeś nie i nie mam pojęcia co teraz napisać
 
Top Bottom