Zakończenie - dyskusja

+
Gra skupia sie praktycznie całkowicie na relacji Ciri z Geraltem. Z rozmów geralta z NPCami wynika, że się nią wszyscy przejmują. O Ciri możemy jako Geralt porozmawiać z Myszoworem, Hjalmarem, Crachem itp. Ciri z kolei interesuje się tylko Geraltem. No i Vesemirem, ale to dlatego zostało pokazane, żeby uwypuklić jego późniejszą śmierć. Marzy mi się żeby po przybyciu do Kaer Morhen odpaliła sie kolejna sekwencja z Ciri jako sterowalną postacią, polegająca na przeprowadzeniu rozmowy ze wszystkimi obecnymi. Wiem, że ten moment niby mało odpowiedni bo zaraz Gon wpada zrobić kipisz, ale jakoś bym to przebolał. Wtedy byśmy sobie porozmawiali jako Ciri z Vesemirem, Eskelem, Lambertem, Hjalmarem, Myszoworem, Triss, Yennefer, Zoltanem(którego to Ciri w zasadzie nie powinna znać:p). Chyba tylko Jaskra brakuje, ale z nimi akurat relacje z Ciri są pokazane w odpowiedniej ilości.
 
Dobrze, że w ogóle coś dadzą, ale nic nie wynagrodzi braku "mamo/mamusiu" wypowiedzianego przez Ciri.
Nie mam pojęcia jakie postacie miałyby brać udział w nadchodzących dodatkach, ale jeśli wystąpią tam Yen i Ciri, a sprawy będą się miały tak jak teraz to bardzo się zawiodę.
 
Wątpię, żeby się tam pojawiły Yen i Ciri, a nawet Triss. Od dawna wiadomo, że dodatki będą się rozgrywać poza główną linią fabularną. Jak zostana w grę wplecione, tego jeszcze nie wiadomo. Tak więc pewnie ominie Cię ten zawód:p

W pierwszym dodatku ma pojawić się Shani
 
Nie wiem co jest grane, ale mam błąd w zakończeniu i to maksymalnie frustrujący.

Ostatnia scena z Avalachem, Ciri wchodzi do wieży i... wywala mi ekran żeby wczytać ostatni zapis gry lub punkt kontrolny.
Żadnych końcowych napisów, żadnego podsumowania... nic...
Strasznie jestem zły i liczę, że ktoś to poprawi !!!!!!!!!!

NIE MOGE PRZEZ TO SKONCZYC GRY !!!!!
 
Last edited:
NIE MOGE PRZEZ TO SKONCZYC GRY !!!!!

Może spróbuj czesgoś prostego na początek - wczytaj innego save'a. Mnie raz gra wyrzuciła, ale po wgraniu wcześniejszego popchnąłem grę do Przodu bez problemu. Powodzenia.
 
Zoltan pojawia się w jednym z epilogów wraz z Jaskrem,
Trochę ich brakuje, bo ja też po zakończeniu miałem niedosyt względem np Priscilli, która dosyć mocno ucierpiała, ale potem jakoś było mi lżej,
No i to jest koniec historii Geralta, więc raczej nie spodziewajmy się, że poznamy losy innych postaci, trzeba coś zostawić na później, jakiś serial czy ew. nowa gra
 
no tak Filippa ginie na torturach
No faktycznie W3 DG miał być zakończeniem historii wiedzmina

Moje ulubione zakończenia to
Ciri zostaje Cesarzową, a wiedzmin pozostaje na szlaku
Pamiętam zakończenia z W2 dużo ludzi krytykowało to że różnią sie tylko paroma linijkami ale miało to swój klimat
 
O losie Filippy wiemy z książek.

Tak, tylko zwróć uwagę, że książka to nie gra. Gdyby to była książka to by Geralt był z Yennefer a tutaj mamy możliwość pisania własnej historii. Trochę mi zabrakło informacji o dalszych losach Priscilli, którą bardzo polubiłem i Barona. Ja nie trafiłem na żadną informację o jego losach.
 
W grze jest tyle nawiązań do książki, że hoho. Dany jest nam nawet wybór takiej Yennefer, którą lepiej znamy raczej z książek.
 
Gdyby to była książka to by Geralt był z Yennefer a tutaj mamy możliwość pisania własnej historii.
Pewnie dlatego, że gra dzieje się po sadze.
Więc owszem, Geralt BYŁ z Yennefer, co potem natomiast nie wiadomo. Z kolei flashforward z życiorysu kilku postaci jest już wiążący, tak samo jak wiążąca jest często ich aparycja, charakter, czy usytuowanie w historii - których co prawda REDzi i tak trzymają się dość luźno, ale tak czy siak dają jakiś pogląd do momentu, w którym chcą adaptować tą historię, a nie pisać ją na nowo.
 
Tak, tylko zwróć uwagę, że książka to nie gra. Gdyby to była książka to by Geralt był z Yennefer a tutaj mamy możliwość pisania własnej historii.
Tak, to gra, a nie książka. Ale twórcy trzymają się świata opisanego w książkach. I dlatego nie mogą zmienić przyszłości ważnej postaci, o której jasno wiemy.
 
Mogą, mogą, bo i kto im zabroni? Mogą nawet powiedzieć, że Geralt jest rudy. Pewne zmiany widać twórcy uznali za potrzebne/przydatne i tyle. Książki swoją drogą, gra swoją. Sapkowski wyraźnie powiedział, że dla niego liczy się tylko to co napisał. Z drugiej strony w przypadku gry możemy założyć, że w przypadku rozbieżności ważna jest treść z gry bo i to w końcu logiczne.
 
Mogą, mogą, bo i kto im zabroni? Mogą nawet powiedzieć, że Geralt jest rudy.
Fani zabronią. Twórcy mogą sobie pozwalać na drobne rozbieżności typu włosy Triss, ale nie na los jakiejś postaci.
Sapkowski wyraźnie powiedział, że dla niego liczy się tylko to co napisał.
Dopóki Sapek nie napisze swojej kontynuacji, to jego słowa szczerze niezbyt mnie obchodzą.
 
Na jakiej zasadzie fani zabronią? Pojadą do studia i powiedzą, że nie wolno, a twórcy przeproszą i wycofają się z kontrowersyjnych pomysłów? Nie bądźmy śmieszni, REDzi starają się podejść z szacunkiem do materiału źródłowego, ale to ich gra i mogą zrobić co im się żywnie podoba. Fani psioczyli na petardy, kucyka, kuszę czy białowłosą Ciri, a jakoś wszystko to znajduje się w grach z serii. Wiedźmin jest marką masową i większość docelowych odbiorców serii nie czytała książek. To tak jakby twórcy filmów opartych na komiksach mieli się szczypać czy przypadkiem fani nie będą kręcić nosem na inny kolor skóry postaci czy zmiany w genezie. To tylko niewielki procent odbiorców.
 
Na zasadzie fali hejtu. Kusza, czy kolor włosów Ciri to tylko pierdoły. Wiedźmin jest grową kontynuacją książek i jeśli chce wypaść dobrze na tym polu to musi się trzymać tego co w nich było. Większe odszczepienia mogą mieć miejsce w adaptacjach.
 
Last edited:
Top Bottom