Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@sebogothic
Jest szansa że minimalne będą podobne. W końcu gra powinna dać się odpalić na jak największej ilości komputerów, a zestaw który podałeś to typowy 3-4 letni komputer, więc i masa odbiorców (na pclabie/benchmarku widzi się że dużo ludzi ma w sygnaturkach 4850/70 i 260/275/280).
 
Dobra to ja zgaduję minimalne wymagania Wieśka:

System operacyjny: Windows 7, Windows 8 (64-bit)
Procesor: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2,66 Ghz lub AMD Phenom II X4 940 @ 3,0 Ghz
Pamięć RAM: 4 GB
Karta graficzna: 1 GB RAM, wspierająca Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce GTX260 lub ATI Radeon HD4850)
Miejsce na dysku twardym: 50 GB
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c

Toż to mój sprzęt, tylko karta GTS 250 :D. Będzie trzeba wymienić :p
 
Last edited:
Ja mimo wszystko chciałbym odpalić to na wysokich, więc planuję się zaopatrzyć w GTX 660 i i5 4670k :p.
 
Powoli tutaj paranoja będzie :D Jak tytan albo 780 ti nie podoła na ULTRA ULTRA to fail jak sie patrzy. Narazie każdy sobie gdyba ale założe się że pseudo "ultra" pójdą od 670 albo 660 ti a na ULTRA Z BAJERKAMI trzeba będzię już kombajna od 680 w góre. Wiedzmin jest optymalizowany pod obecne karty a nie pod te których nie ma. Pozatym zobaczycie wyjdzie wiedzmin do optymalizacja wiedzmina wyjdą sterowniki, pewnie patch jak w W2 i będzie śmigał...oby :)
 
Z optymalizacją w AC IV jest o tyle zabawnie, że dobrze chodzi na słabszych kartach, a gorzej na tych lepszych. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie czytając internety.

Niezupełnie. Do poziomu high wymagania nie są zabójcze, ale wszystko powyżej już morduje sprzęt, każdy dodatkowy efekt, detal to spory zjazd klatek. Tak więc, do pewnego etapu jest spoko, potem chrup, chrup. Mi ze stałych 60 (nieoficjalna wersja demo), po sporym podbiciu ustawień, niemal na maksa (odpuściłem tylko AA i god ray – high), fpsy leciały miejscami nawet do 32. A lubię mieć ten komfort w postaci przynajmniej dziesięciu klatek zapasu. W przeciwnym wypadku zamiast skupić na grze, co chwilę nerwowo zerkam na malutki licznik w górnym, lewym rogu ekranu i zwyczajnie bawić nie mogę. Takie zboczenie.
Całość testowałem kilka godzin w rozmaitych warunkach i wariantach ustawień. Po czym wywaliłem, kupię za czas jakiś, jak stanieje i co nieco poprawią.

O złej optymalizacji niech świadczy fakt, że karta była niemal cały czas obciążona na maksa, (jedyna taka gra jak dotąd), a między 720p (w jakiej zwykle gram) a 1080p różnica klatek była na granicy błędu pomiarowego. Tu i tu w zasadzie stałe 60 fps (gra miała jakąś blokadę, że wyżej nie poszła) przy jednakich ustawieniach. Takie cuda normalnie się nie zdarzają. Z reguły niższa rozdziałka luzuje kartę, tutaj nie.
No i gra ciągnie na pojedynczym rdzeniu, drugi wykorzystuje w stopniu dużo mniejszym, dwa pozostałe leżą odłogiem.
Na jednym wątku? W tytule z 2013? To jest kpina, Podobnie zdarza się tylko w kilkuletnich tytułach, sprzed i wczesnej ery dwurdzeniowców (np. w W1). Żeby było śmieszniej Ubi chwali się wykorzystaniem wielu rdzeni w Unvil Next, który to grę napędza. Ehe… Szkoda że gracze tej rewelacji nie potwierdzają.

Racja Wiedźmin oprawą audiowizualną zmiecie wszystko tego jestem pewien , ale w minimalnych jestem wstanie zgadywać że tą 660tkę i HD 7850 wpiszą , tak na oko

E… Ten tego… Przecież taki HD7850, to mniej więcej odpowiednik gpu z PS4 (tamten jest minimalnie mocniejszy), a w Xboxie siedzi równowartość HD7790 albo 7770.
Gdyby taka karta (HD7850) miała znaleźć się w minimalnych mowy nie ma o dobrej optymalizacji, bo taką nie można nazwać 30 fps w minimalnych detalach, przy gpu tej klasy. Przykro mi, ale po prostu nie. A obawy czy aby 780’tka, ba, nawet wersja Ti wystarczy brzmią niedorzecznie.
W3 to przede wszystkim gra, produkt, który ma się sprzedać i zarobić, nie benchmark dla garstki osób (dokładnie 0,47% procenta ogółu pecetowych graczy, tj. posiadaczy GTX’a 780). W dodatku multiplatformowy, a nowe konsole (nawet) PS4 przy takim GTX’ie 780 wyglądają wręcz mizernie.
Sam zakup 780Ti mam za wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo wydatek taki ciężko uznać za racjonalny.
Skoro zwykłą 780, minimalnie słabszą, można nabyć za kwotę o osiemset złotych niższą, to po co przepłacać?
No, ale kto bogatemu zabroni?

Nie dajmy się zwariować, nie ma co siać paniki.
Sam siałem, ale się opamiętałem.

Ceny AMD naprawdę są spoko jak się człowiek rozejrzy to takiego mojego HD 7770 który wystarcza żeby pograć w crysisa 3 na full detalach może wychaczyć za niecałe 400 zł.

Nie, no w full nie ma szans.
Znaczy się uwierzyłbym w to chętnie, ale zwyczajnie się nie da, rzecz nie jest możliwa.
Natomiast w miarę komfortowo, w wysokich, pociągnie ten tytuł już coś takiego.


A C3 to nie jest jakieś szczytowe osiągnięcie, jeśli o optymalizację chodzi (oczywiście nie żeby było źle), więc…

Optymista . Przy GTX 660 nie liczyłbym na wysokie w rozsądnej rozdziałce. Obym się mylił.

Jeśli optymalizacja będzie na poziomie, to czemu nie? Wprawdzie bez physx’a, fur itp. i pewnie nie w stałych 60 klatkach, ale to karta na poziomie HD7870 zatem naprawdę dobra, nie high-end, niemniej dobra.
A na przykład nowy Tomb Raider dowodzi, że wysokie a maksymalne detale dzieli spory dystans, nie tyle w kwestii wizualnej (różnice są wprawdzie zauważalne, ale nie za duże), co wydajności.
I tak, mamy odpowiednio ustawienia, high ultra i ultimate. Różnica w klatkach między tym pierwszym a ostatnim wynosi średnio 119% (przepaść). Gdy dodatkowo zejdziemy z rodziałką do 720p daje nam to 254% (!) różnicy. Wysokie względem ultimate. Więc tego, wszystko w rękach Czerwonych.
 
Niezupełnie. Do poziomu high wymagania nie są zabójcze, ale wszystko powyżej już morduje sprzęt........

Dobrze prawi cały post polać mu !
Jestem przekonany że jak nie spartolą optymalizacji i będą trzymać się REDzi tego co mówili (GPU zbliżone do konsol pozwolą na grę, i myślę że nie na totalnym minimum) no to myślę że do minimalnych coś koło GTX 650 (nie Ti /ani Ti Boost) lub 7750 powinno wystarczyć, tak myślę. A sporo ludzi tutaj przesadza w postach z wymaganiami, taki Kowalski mógłby odnieść wrażenie że bez GTX 780 nie podchodz do odpalenia gry ! No nic ale to temat o wróżeniu więc wróżmy sobie ale w miarę racjonalnie, a nie z ułańską fantazją
 
Last edited:
Lepiej mieć obawy i być miło zaskoczonym, niż być niepoprawnym optymistą i się mocno rozczarować.

Pozostaje jedynie czekać, już niedługo (czemu sam się oszukuję? Te najbliższe miesiące będą jednymi z najdłuższych w moim życiu :unsure:).
 
Lepiej mieć obawy i być miło zaskoczonym, niż być niepoprawnym optymistą i się mocno rozczarować.

Pozostaje jedynie czekać, już niedługo (czemu sam się oszukuję? Te najbliższe miesiące będą jednymi z najdłuższych w moim życiu :unsure:).

Nie tylko w Twoim... Im bliżej, tym dalej :)
 
Chociaż i tak być może będą to tymczasowe wymagania. Do czasu premiery i tak będą ciągle starali się optymalizować silnik.
 
Mi wystarczy spojrzeć na tą grę w akcji (wiecie o co mi chodzi, prawie wszyscy tego chcemy-gameplay) by określić mniej/więcej wymagania :whistle:
 
Ludzie nie straszcie tymi wymaganiami bo zaczynam się obawiać, że na 780 nie będę mógł zagrać na full-ultra ;/
 
Top Bottom