Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Dziś grając w ACIV na ultra animacja spadła do 20 klatek :p Żenada ;/

Nie bój się. Jak wyjdzie AC V, to całe tabuny niewyżytej młodzieży będą sikać po nogach i piać z zachwytu nawet przy 10 klatkach i okaże się, że producenci znów odnieśli finansowy sukces.
 
Last edited:
@up i @2up: Tia tia nie ważne jak zrobimy grę ważne że można kupić lepsze części do kompa :D To śmiech na sali że ludzie mający mega kompy nie mogą odpalić gier na maksie bo mają teoretycznie za słabe sprzęty :D
 
To śmiech na sali że ludzie mający mega kompy nie mogą odpalić gier na maksie bo mają teoretycznie za słabe sprzęty :D

Dlatego też wspomniałem o optymalizacji, bez tego teoretyczna moc naszych pecetów nie ma żadnego znaczenia. Można kupić najlepszy sprzęt na rynku, a i tak będzie lipa zamiast komfortowej zabawy.
Ubi wprawdzie twierdziło, że mówiąc, iż w przypadku PC optymalizacja nie jest ważna, bo zawsze można kupić lepszy sprzęt, mieli na myśli zupełnie nie to, co powiedzieli. Taka nadinterpretacja ichniego skrótu myślowego niedobrych internetów, ale fakty pokazują, że mieli na myśli dokładnie to co powiedzieli.

Zatem módlmy się, by nasi nie wyszli z podobnego założenia.
 
AC4 jest dziwne, bo na moim złomie gra nie powinna się w ogóle uruchomić, a chodziła ok. Może nie super płynnie, ale na tyle żeby rozgrywka była komfortowa :p
 
@up i @2up: Tia tia nie ważne jak zrobimy grę ważne że można kupić lepsze części do kompa :D To śmiech na sali że ludzie mający mega kompy nie mogą odpalić gier na maksie bo mają teoretycznie za słabe sprzęty :D

Ja też mam 780 TI i nie widziałem mniej niż 27 fps przy skopanym physx na high. Z tym że moja karta chodzi na 1171 rdzeń i pamięci na def. Procek na 4.3 ghz. Ty nie kręciłeś. Daj sobie Physx na low to nie będziesz miał spadków ani mikroprzycięć i fps nie powinien spaść Ci poniżej 45. Ja tak mam wszystko na maxa i physx na low w FHD. Do tego D3DOvverdriver zeby zbić limit 30 klatek jaki ta gra ma i będziesz miał 60 fps czasem spadnie do 50-45.
 
Ja też mam 780 TI i nie widziałem mniej niż 27 fps przy skopanym physx na high. Z tym że moja karta chodzi na 1171 rdzeń i pamięci na def. Procek na 4.3 ghz. Ty nie kręciłeś. Daj sobie Physx na low to nie będziesz miał spadków ani mikroprzycięć i fps nie powinien spaść Ci poniżej 45. Ja tak mam wszystko na maxa i physx na low w FHD. Do tego D3DOvverdriver zeby zbić limit 30 klatek jaki ta gra ma i będziesz miał 60 fps czasem spadnie do 50-45.

NO ja wiem ale chodzi mi o fakt że niby UBI twierdzi że można kupić najlepszy sprzęt i mieć mega detale..a tu gu..cio. Wynika z tego to co mówi @eustachy_J23 że bez optymalizacji to i komputer z NASA nie podoła niektórym grą. Wynika też z tego wina producentów którzy wrzucają wszystkie ficzery nie patrząc na sytuacje na rynku PC i tego jaki kto ma komputer. Może wiele gier można by było odpalić na starszych PC ale że rynek sprzętu idzie cały czas do przodu to i po co się męczyć? BOŻE broń REDÓW od takiego pomysłu.
 
NO ja wiem ale chodzi mi o fakt że niby UBI twierdzi że można kupić najlepszy sprzęt i mieć mega detale..a tu gu..cio. Wynika z tego to co mówi @eustachy_J23 że bez optymalizacji to i komputer z NASA nie podoła niektórym grą. Wynika też z tego wina producentów którzy wrzucają wszystkie ficzery nie patrząc na sytuacje na rynku PC i tego jaki kto ma komputer. Może wiele gier można by było odpalić na starszych PC ale że rynek sprzętu idzie cały czas do przodu to i po co się męczyć? BOŻE broń REDÓW od takiego pomysłu.

Prawdę rzekłeś, bo to biznes jest niestety. I będzie coraz gorzej.
 
Prawdę rzekłeś, bo to biznes jest niestety. I będzie coraz gorzej.

Niby tak, ale spójrz na to z drugiej strony. Wyobraź sobie, że REDzi wypuszczają Wiedźmina 2 bez ubersamplingu, obcinają dostępny w opcjach antyaliasing do x4, nie dają możliwości włączenia winiety, bluru i filmowej głębi ostrości. Pozostałe opcje zostają te same. Gra na maksymalnych wygląda praktycznie niezauważalnie gorzej, wciąż może się pochwalić tytułem najładniejszego eRPrGa (w dniu premiery). I co? Nagle okazuje się, że wymagania sprzętowe do odpalenia gry w wymaksowanych detalach drastycznie spadają, a wszyscy pieją z zachwytu nad doskonałą optymalizacją. A przecież nic się nie zmieniło poza obcięciem najwyższych ustawień prawie nie mających wpływu na poprawę wyglądu.

Moim zdaniem śrubowanie wyglądu wymagające skrajnie mocnego sprzętu jest zwyczajną oznaką postępu, a nie próbą dojenia kasy. Oczywiście o ile nie odbywa się to kosztem posiadaczy sprzętu ze średniej półki, którzy powinni mieć możliwość grania w ustawieniach wysokich, bardzo nieznacznie odbiegających wyglądem od maksymalnych. Przecież gra jest robiona dla graczy, a nie dla producentów high endowego sprzętu. Poza tym właściciele high endu powinni mieć jednak możliwość komfortowego zagrania w FullHD przy minimum 30 klatkach na "wszystkich paskach w prawo".

Spopularyzowanie rozdzielczości 4k paradoksalnie może okazać się w miarę bezbolesne dla dzisiejszych komputerów. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że ze zwiększonym apetytem na pamięć do tekstur idzie w parze możliwość rezygnacji ze wszystkich zaawansowanych i mocożernych technik wygładzania krawędzi, które przy tej rozdzielczości tracą rację bytu. Ale to uwaga już zupełnie "poza konkursem".
 
I dziwić się że tylu ludzi piraci gry zamiast je kupować. Sam najpierw ściągam i potem ewentualnie kupuję (oczywiście Wiedźminy są wyjątkiem - je kupuję w ciemno, choćby nawet menu miało się nie odpalić) . Czym gra którą ściągnę ma mnie przyciągnąć skoro potrafi zamulić na detalach medium na kompie za 3k? Nawet jeżeli fabuła jest mega dobra (dziś to rzadkość), to dropy potrafią całą przyjemność z gry odebrać. Kiedyś jak gra wychodziła, to wychodziła skończona - nie potrzebowała update'ów ani nic w tym stylu - wiedziałem za co płacę, a dziś? Wyjdzie taki Rome II skończony w 50% i się dziwić że niedawno 9 update do tej gry wyszedł (ma być więcej).
Ręce opadają...
 
Last edited:
Mnie też wkurzają te ciągłe patche do gier, ale wolę tak niż jakby gra miała być bez tego/ wszystkie bugi i fatalna optymalizacja by zostały
 
Akurat w early access mówią Ci wprost, że to jest alpha i grę będą jeszcze długo kończyć (a wypuszczają głównie po to, żeby mieć gotówkę na skończenie gry + mają dużą bazę testerów). DayZ sprzedało się w ponad 1mln kopiach, ale sam autor wyraźnie mówił "Nie kupujcie". Zupełnie innym przypadkiem są gry skończone, AAA, za kupę kasy, które czasem działają gorzej niż niektóre early access. ;)
 
Z DayZ sprawa jest na tyle fajna, że samą grę i tak trzeba będzie kupić. Nie jest to płatny dostęp do alphy gry F2P. Jak dla mnie miło jest kupić grę taniej niż będzie to przy ukończonej produkcji i móc przy okazji w nią pograć. Nikt mi jej nie zabierze.
 
@Viking a ja tam nie sądzę, że ubersampling daje mały efekt, to jest takie ostatnie pociągnięcie pędzla, i bez tego byłoby arcydziełem, ale dodaje jeszcze uroku. Mnie te schodeczki małe lekko kłuły w oczy po tym, jak przez miesiąc grałem z włączonym uber.

Co do ACIV, co prawda ja z PhysX nie grałem, ale gra całkiem płynnie my chodziła, najniższe FPS to 20, oczywiście w deszczu. Mój sprzęt to Phenom II 840 3,2 GHz, GTX570, 4GB RAM, rozdziałka 1280x1024(na Full HD pewnie miałbym tak gdzieś z 15 FPS).
 
Mój sprzęt:
Procesor: AMD FX(tm)-8150 Eight - Core Processor 3.90 GHz
Pamięć RAM: 16 GB
Płyta główna SABERTOOTH 990FX
Karta graficzna: Radeon 7970HD 3 GB
Jak myślicie na jakich detalach odpale Wiedźmina 3?
 
Wow, widzę że RAM jest za tani, jeden ma 10, drugi ma 16. Robi wrażenie, tylko po co? Jeszcze koledzy napiszczie jaki macie system to może wasz będzie w 100% obsługiwał zasoby :D. Ponadto rozmowa o wymaganiach minimalnych przed wydaniem gry jest jak gadanie o tym czy w przyszłym roku 10.03 będzie padał śnieg. Ci co tak gadali przed wydaniem nowego CoD się ździwili jak zobaczyli że muszą mieć 6 GB RAM a jak pokazuje praktyka da się pograć na 4 i dobrze śmiga tylko blokadę twórców trzeba obejść
 
Wow, widzę że RAM jest za tani, jeden ma 10, drugi ma 16. Robi wrażenie, tylko po co? J
Nie wiem jak koledzy ale ja mam 16GB RAMu z czego na 6GB postawilem Ramdisk. Nie bede sie tu rozpisywal nad jego zaletami bo zrobilby sie dosyc spory offtop.
 
Top Bottom