Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Trzeci odnośnik się nie otwiera, przynajmniej u mnie na kompie... Poza tym dobre znalezisko, szkoda że nikt nie nagrał, fajnie byłoby posłuchać co mają do powiedzenia.
 
Trzeci odnośnik się nie otwiera, przynajmniej u mnie na kompie... Poza tym dobre znalezisko, szkoda że nikt nie nagrał, fajnie byłoby posłuchać co mają do powiedzenia.
Trzeci link nikomu nie działa niestety...
 
A to nie jest przypadkiem roboczy teren dla Novigradu?

To chyba byłoby za dużo jak na Novigrad (zakładając nawet, że przez Novigrad rozumiemy miasto plus przyległe tereny). Wiem, pojawia się slajd, z określeniem roboczej wersji Novigradu i 74 km2. Na neogafie osoba postująca te wszystkie linki i informację, napisała o 74km2 dla całości. Co chyba ma większy sens, porównując to do wielkości Skyrima
 
Zauważyliście nową wersję screenu z jeziorem w górach? (ten z "Kaer Morhen") Wygląda jeszcze bardziej obłędnie, woda jest niesamowicie realistyczna :D
 
Roboczy teren mógłby nawet mieć 200 km2 ale nie wiadomo co się stało z nim finalnie prawda ? :) Poczekamy zobaczymy ;)
 
Spory? To raptem np. prostokąt o wymiarach 7,4x10 km.
Wielkość średniego miasta np. Opole ma ok. 96,5 km2, Częstochowa ok 160 km2, Kraków ok 327 km2

No ale moim zdaniem, porównywanie świata w3 do powierzchni rzeczywistych dużych miast nie ma sensu. Lepiej porównać go do innych growych światów (skyrima 37km2, gta sa 33km2, itd) gdzie 74km2 w w3 robi wrażenie. Zastanawia mnie jedno, skoro w3 to 74km2 a skyrim 37km2 to różnica między nimi nie wynosi już te sławne 20% tylko równe 100%.
 
74 km2, ciekawe. I coś mi się jednocześnie nie zgadza.
W3 jest ponoć o 20% większy aniżeli Skyrim.
Zestawmy zatem podaną wartość z kilkoma innymi grami.

Morrowind - 24km2
Oblivion - 41,4 km2
Far Cry 2 - 80 km2
Just Cause - 1035 km2

A i tak wszystko to mikrusy przy Daggerfallu z jego 160 tyś. km2.

Z kolei Skyrim liczy sobie 38 km2, zatem te 74 daje "nieco" więcej niż deklarowane plus 20%.
Obstawiam więc, że to obszar całkowity z wliczonymi akwenami.
A wszystkim, którzy sądzą, że owe 74km2 to sam Novigrad, ewentualnie z przyległościami, gratuluję optymizmu.

Ups, spóźniłem się...
 
Robocza wersja to mogła mieć i setki km^2. Nie chcę mi się dokładnie szukać informacji, ale jak było od początku powiedziane, że świat ma być 20% większy od Skyrima to pewnie tak będzie.
Może @Marcin Momot mógłby jakoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi 74km?
 
Robocza wersja to mogła mieć i setki km^2. Nie chcę mi się dokładnie szukać informacji, ale jak było od początku powiedziane, że świat ma być 20% większy od Skyrima to pewnie tak będzie.
Może @Marcin Momot mógłby jakoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi 74km?

O tym właśnie mówiłem robocza= w trakcie modyfikacji. Może być o wiele wiele większa, a i tak na koniec będzie mniej zależy co wyjdzie w planach :)
 
W sumie to całkiem logiczne, że gry powinno się testować na większych obszarach, żeby się przypadkiem nie okazało, że jak będzie 2 razy większy świat to fps, albo pamięć zacznie nawalać.
 
Tyle że obszary wodne miały być wliczone we wcześniejszą powierzchnię (+20% wielkości Skyrim), co było powiedziane w wywiadzie dla jednego z jutuberów...
 
Jak pisałem, stawiam że doliczono do tego zbiorniki wodne, trochę ich ma w W3 być, a te "20% więcej niż Skyrim" tyczy się samego lądu.
Nie ma co zaraz wywoływać Marcina do tablicy, przecież nie będzie komentował każdej nieścisłości, wątpliwości.
Pewnie przed premierą poznamy, przy okazji prezentacji świata, czy czegoś w tym stylu, dokładne rozmiary.

Tak w ogóle, mam nadzieję, że jakieś nowe, oficjalne materiały (nie mylić z gameplayem) pojawią się jeszcze przed E3.
Bo i wideo z pokazu Nvidii, jak i dzisiejszego "wycieku" oficjalnymi nazwać nie można.
Z takowych były trzy screeny dwa miesiące temu i art nie tak dawno.
Swoją drogą, gdyby nie obsuwa już by się działo. Smutek...
 
eustachy_J23;1271183 Z takowych były trzy screeny dwa miesiące temu i art nie tak dawno. .[/QUOTE said:
Właśnie. Miała być jeszcze jakaś nowa tapeta - była już?
 
Ja pamiętam, że w którymś z wywiadów ktoś od redów mimochodem wspomniał, że to będzie nieco więcej niż zapowiadane 20% more then Skyrim.
 
Top Bottom