Wiedźmin 3: świat

+
nocny said:
Może sugerujesz się skrinami z poprzednich przyczep z okropnym filtrem wyostrzającym? On mógł sprawiać wrażenie, że wszystko jest bardziej szczegółowe, ale tak naprawdę wyglądało to okropnie. Teraz nie ma tego filtra, albo jest go mniej, albo jest lepiej zrobiony. W każdym razie lepiej to wygląda.
Sugerowałem się tylko trailerami. Nie znam się na grafice, więc oceniam "po swojemu" jak to dla mnie wygląda. I dla mnie bajkowość sprawia, że jest mniej szczegółowy świat. Te wyostrzenia o ile dobrze rozumiem o co Ci chodzi, dla mnie nie wyglądały okropnie.

Dużą różnicę można zauważyć w kolorystyce sceny z VGX jak Geralt jedzie na koniu na tle jakiejś wioski. Porównaj to chociażby ze sceną jak jadą na koniach na początku nowego trailera. Pogoda i otoczenie jest podobne, a kolorystyka w nowym trailerze mniej rzeczywista.
 
http://i.imgur.com/nuXEj8v.jpg Mapka niby spoko, ale co ze śnieżnymi górami :hai: Jeżeli są łódki, to co mi zabroni dwie kratki niżej przycumować. Do Novigradu będzie można tylko dopłynąć, czy po prostu będzie łąka w miejscu gdzie powinien być Oxenfurt.
 
Last edited:
Z drugiej strony, jak już włączono w jakiś sposób mocno odizolowaną od reszty mapy lokację z Kaer Morhen (i w ten sposób wykorzystali część swojej roboty przy TW1), oraz widzieliśmy lokacje z okolic Wyzimy (TW1),

Być może to były retrospekcje przygotowane na potrzeby trailera i wspomniane wyżej lokacje nie koniecznie muszą pojawić się w grze.
 
@tr chyba trochę popłynąłeś z rozmiarem świata ; ) Gdyby tak miał wyglądać obszar wielkości Skyrim+30% to skale świata wiedźminskiego by całkowicie szlag trafił. Nie sugerujcie się tak tą Wyzimą z trailera, dla mnie to wygląda jak tylko część jakiejś cutscenki/intra/CGI. Szczerze wątpię, żeby znalazła się jako grywalna miejscówka w grze. Brokilon? Gdyby świat miał być tak mały to armia Nilfgaardu byłaby chyba widziana z orbity bez teleskopu.
 
@tr : pamiętam, że kiedyś ktoś od Redów powiedział, że min. zdecydowali się na otwarty świat po to by gracz mógł powrócić do lokacji odwiedzonych w poprzednich częściach - i jako przykład podano tu Flotsam. Fajnie by było, gdyby wreszcie uchylono rąbka tajemnicy dotyczącej mapy świata :). Mam nadzieję, że będzie z przytupem :)

Chodzi Ci prawdopodobnie o wywiad z Adamem Badowskim w Masie kultury. Nie ma tam mowy o faktycznym powrocie do starych lokacji, tylko są podane jako przykład i wyjaśnienie otwartości świata.
 
Mam pytanie apropo "ukrytej wiadomości" w najnowszym trailerze. Gdzie ona jest?? Bo kiedyś przelatywały jakieś napisy na końcu trailera, a teraz przyglądam się wszędzie i nic nie widzę...

Edit: Nie ten temat ;p
Moderatorzy - przerzućcie proszę mojego posta do tematu o E3.
 
Wrzucałem już wcześniej (zresztą pewnie nie tylko ja):


Musisz rozjaśnić ekran żeby było lepiej widać.
 
Jedna rzecz nie daje mi spokojnie myśleć, jeżeli Geralt dowiaduje się, że Yen jest w Nilfgaardzie
Za dużo pytań bez odpowiedzi, mam nadzieję, że REDzi jakoś sensownie to wyjaśnią.

W sumie to nie. Była tam, gdy Letho wraz z Serritem i Eganem wyruszali na północ, a podróż i misja trochę im zajęły.
Yennefer niemal na pewno cały ten czas przebywała w otoczeniu cesarza, a Emhyr siedzi aktualnie w Wyzimie.

Może Geralt udał się do Kaer Morhen zasięgnąć rady, zgromadzić zapasy czy coś.
Musiał zdawać sobie sprawę, że Yen w Nilfgaardzie może dawno nie być.
A nawet jeśli, to nie bardzo ma się jak tam dostać, skoro trwa wojna.

Jeżeli Cesarz siedzi w Wyzimie to chyba inwazja na północ się udała bez problemu

I po części tak jest, północ była zdestabilizowana i jak widzimy w outrze W2 wojska cesarstwa dość sprawnie zajmują Lyrię i Rivię, sporą część Aedirn i Temerii.
I tak Nilfgaard dociera do samej Wyzimy.

Co do Kear Morhen, sądzę że jego pojawienie się jest możliwe, szczególnie po tym, co widzieliśmy na zwiastunie.
Wiemy, że nie ma podziału na akty, ale jakiś prolog i epilog przecież muszą być.
Czemu nie właśnie w Kaer Morhen, następnie przeskok w okolice Wyzimy i właściwa gra w otwartym świecie.
Takie deja vu.
 
Ledwo widać nawet jak rozjaśnię na max. Próbowałem wyłapać ten moment w trailerze, który pobrałem, ale tam to już w ogóle nic nie widać. @raison d'etre Wiem, widziałem. Ciekawiło mnie tylko skąd to się wzięło ;p
 
Last edited:
"We missed you!
Today we got a look at the third trailer for the witcher 3 wild hunt. We hope you liked it!

There's much more to the game that it's just impossible to show everything within two and a half minutes.
Most importantly, we showed you a preview of our main characters:

Geralt's close friends and some of the last witchers remaining in the world. Vesemir, Eskel, and Lambert will play a big part in the game, as well as their famous fortress, Kaer Morhen.
You also got a glimpse of the renowned bard Dandelion and the sorceress, Triss Merigold.
Emhyr Var Emhyreis, Emperor of Nilfgaard, the most powerful man in the world of the Witcher also made an appearance. Recognise his voice?
And then there was Ciri!
And Yennefer!

By the way, if you're new to the series, don't worry, the game will provide you all the information you need to know, and you'll start loving (and battling) characters in no time!

Also you've been asking many questions about gameplay features and we're finally ready to answer some of them:

Yes, you will be able to fight on horseback.
The crossbow. Yup, Geralt has a ranged weapon. Because monsters fly and you can't stab them.
Remember swimming and sailing? You'll be able to dive and search for a lot of hidden stuff too. There's a whole underwater world to discover.
Horse racing anyone?

You also got to hear more music from the game. This particular track was composed by Marcin Przybyłowicz. We'd love to hear your feedback on our forums, facebook, or twitter etc.

P.S. If you still waiting for more, please be patient, we're just warming up!"
Proszę.
 

Guest 3669645

Guest
Właśnie zdałem sobie sprawę, że w trailerze pokazali wszystko, tylko nie nowe ujęcia Novigradu :p Łee. Na E3 liczę na sporą rekompensatę.

Chociaż... Może w scence walki z konia widać kawałek Novigradu? Jakieś zamki, mury, inne cuda...
 
Zdajesz sobie sprawę, że patrzysz pod dwoma różnymi kątami? Sama bryła modelu kompletnie się niczym nie różni.
 
Mahakam - opanowane przez krasnoludy...
Mahakam - bardzo wątpię. "Krasnoludzie" miasto już wykorzystano przy okazji W2 (Vergen). Brokilon - kto wie, może jako wydzielona instancja? To mogłaby być naturalna nieprzekraczalna granica z jednej strony mapy.
 
Odnośnie Wyzimy, ten art to na pewno Wyzima Klasztorna, tylko trochę zmodyfikowana o fontannę i kilka flag :)
http://conceptartworld.com/wp-content/uploads/2013/06/Witcher_3_Concept_Art_05.jpg
Sala Tronowa
Co do wieży kalksteina to nie jestem pewien, równie dobrze może to być cmentarz, albo stare dworzyszcze, lub zupełnie inne miejsce :) No, ale chyba Wyzime można już potwierdzić że będzie :D

E: Dlaczego takie małe obrazki :C
 

Attachments

  • witcher 2014-06-07 10-51-35-75.jpg
    witcher 2014-06-07 10-51-35-75.jpg
    20.3 KB · Views: 36
  • obraz.jpg
    obraz.jpg
    20.7 KB · Views: 39
  • witcher 2014-06-07 11-18-55-00.jpg
    witcher 2014-06-07 11-18-55-00.jpg
    19.7 KB · Views: 35
Top Bottom