E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Nie wiem czy ktoś zauważył, że geralt odbił mieczem strzałę, ta zaś leci w kierunku łucznika który ją wypuścił i go zabija.
Specjalnie nie brałem tej umiejki w drzewku W2 i liczyłem na to, że ona tam jest przez pomyłkę. No nie...

hmmm pomimo tego, że zamówiłem edycje kolekcjonerską, jestem zawiedziony, co to ma być za skakanie? przecież normalnie człowiek połamałby sobie kończyny,
Gdzie tam połamał. Pooglądaj sobie jakiś filmik z ludźmi co trenują parkour, nie takie życzy tam odchodzą i jakoś sobie nóg nie łamią.
 
Dorzucę coś od siebie. Gameplay ewidentnie dupy nie urywa, nie tego oczekiwałem. Szkoda w dodatku, że to na Xone, nic dziwnego, że pokaz nie wywołał oklasków bo na nie wcale nie zasługiwał. walka jak w W2, jedynie grafika ładna, odrzuciło mnie to.
 
Jasna cholera dajcie to w dobrej jakości. Mimika genialna, widać ogrom świata, no i walka - Geralt napierdziela naprawdę świetnie; kapitalna szybkość, płynność i efektowność ciosów. Kurde, kontra po bloku (Vojtas powinien być zachwycony - dokładnie taka jak chciał). No i finischer na bandycie - miód dla moich oczu.
Tropienie - rewelacja (ranimy dziada i dalej po śladach - łowca pełną gębą).
Jedyne co bym zmienił, to te smugi, ale nie występują po każdym ciosie, więc można się przyzwyczaić.

Ps
A pisałem, że będzie gameplay
 
Jak myślicie, podadzą dziś po 1 wymagania?

Nie, jeszcze parę miesięcy dłubania przy grze więc to co mogliby podać dzisiaj nie pokrywałoby się z tym co będzie ostatecznie.
 
"Zaatakował ich białowłosy potwór. Skoczył na nich z muru. Z wysokości, z której niepodobna było skoczyć, nie łamiąc nóg. Niepodobna było wylądować miękko, zawirować w umykającym oczom piruecie i w ułamku sekundy zabić. Ale białowłosy potwór dokonał tego. I zaczął zabijać."
Czas Pogardy

Nie takie sztuczki zna nasz wiedźmin.
 
No dobra. Obejrzałem w ciut lepszej jakości. Uprzedzę - to jest tylko moja opinia, a wytykanie błędów ma służyć grze! No to po kolei:

1. Początek - schylenie się, zobaczenie tropu - wg mnie świetne. Jest tak jak to powinno wyglądać.

2. Włączanie trybu tego magicznego widzenia - wg mnie jest słabe. Jak już ktoś napisał - odrywa od klimatu. Zamiast podświetlać się powinna być nieco ostrość na dane miejsce zmieniana, żeby było to widać nieznacznie, a tak to poczułem się jak przy podświetlanych skrzynkach w AC, a nawet gorzej...

3. Wejście w tryb medytacji gdzie tylko chcemy - bardzo dobrze.

4. Ekwipunek - w W1 mi się najbardziej podobał. Tutaj co prawda lepszy niż w W2, ale nie podoba mi się całkowite zakrycie miejsca w którym jest Geralt... Też odrywa mnie od klimatu, tak samo nie podobało mi się to w W2. Poza tym ta poza Geralta w ekwipunku jest ciut komiczna. W ekwipunku powinien normalnie stać jak człowiek.

5. Motyw nasłuchiwania - super. Dokładnie tak to powinno wyglądać, tylko troszkę za bardzo ten ekran był wykrzywiony, ale generalnie jest ok. To samo powinni zrobić ze znajdywaniem śladów krwi, czyli bez magicznego podświetlania jak w AC, tylko zrobić to zdecydowanie mniej widoczne i pokazać to delikatnie (wg mnie najlepsza opcja to ustawić ostrość na dany trop przez ułamek sekundy i byłoby mega, nie psułoby klimatu).

6. Postrzelenie Gryfa i ten ruch zwierząt - cudo!

7. Rzuciło mi się w oczy, że nie zawsze jest widoczny pasek życia. Czyżby to pojawianie się go zastępowało drganie medalionu? Wg mnie powinien być cały czas widoczny pasek, bo chciałbym mieć na widoku czy muszę się leczyć przed walką, jeśli dawno pasek życia się nie pokazywał... Chodzi o to, żebym nie musiał tego specjalnie sprawdzać wchodząc gdzieś w menu postaci ;p Drganie medalionu powinno być! W W1 było mega! Ale cóż... Zostaje tylko nikła nadzieja, że się to zmieni.

8. Skoki, animacja wolnego biegu i chodzenia Geralta - super. Z tylko takim zastrzeżeniem, że turlanie się po ziemi nie wygląda naturalnie - jest zbyt szybkie.

9. Walka z ludźmi - nie podoba mi się to oddalanie ekranu, mam nadzieję, że da się temu zapobiec. Wolę widok jak w W1, zza pleców, a nie a'la Baldur's Gate ;p
Walka jest dynamiczna, znaki bardzo dobre wyglądają. Jedyne co mi się rzuciło w oczy na minus to zbyt dużo piruetów! Rozumiem obrót o 360, ale nie o 720 i nie z prawie każdym ciosem. No i jeszcze nie powinno być żadnych świecących smug podczas ataków. Tak samo jak to tropienie, psuje immersję i wygląda niepoważnie jak na świat Wiedźmina.

10. Rozmowa - zanim Geralt się odezwał, stał jak słup i pokerface. Spodziewałem się czegoś więcej w takich momentach. Więcej życia, nawet jak się stoi i czeka na wypowiedzenie zdania. Ale samo mówienie i mimika w trakcie mówienia - świetna. Nawet widzę uśmieszek xD Ale on wygląda nieco komicznie na ustach Geralta. Zbyt mało się uśmiechał to musi jeszcze poćwiczyć xD Drobny ukłon na koniec rozmowy - nieźle.

11. Walka z gryfem. Minuta 4.08 - 2 razy powtórzył taki dziwny ruch w dół, nie wiem co to było, może jakiś unik, ale wg mnie wygląda to okropnie, zupełnie jakby brakowało klatek w animacji. Gryf jak machnął skrzydłem to znowu - nie powinno być żadnych czerwonych smug... Hmm. Brakowało mi ataków gryfa z góry. Zamiast zlatywać na ziemię, powinien atakować Geralta pazurami, albo nawet podbierać go w powietrze i próbować zrzucać - to by było coś!

12. A cut-scenka wyglądała bardzo dobrze!

13. Od tego chyba się nie odczepię. To w końcu są Ziemie Niczyje, czy nie? Bo jak na Ziemie Niczyje kolorystyka jest naprawdę zła... W trailerze VGX było najlepiej.

14. No i pytanie - czemu po walce Geralt nagle znalazł się w mieście? Mam nadzieję, że było tak tylko z powodu ograniczenia czasu prezentacji.
 
Last edited:
Według mnie pokaz zbyt krótki. Na erpega potrzeba o wiele więcej czasu, żeby coś zaprezentować, dlatego czekam do 1:30. :) Walka z gryfem jest pewnie dłuższa, a ta cutscenka to najprawdopodobniej wstęp do drugiej "fazy" walki. Mimo krótkiego czasu - dla mnie bomba. Podoba mi się i czekam z niecierpliwością na premierę. Oby tylko poziom trudności nie był zbyt niski. Poza tym plus dla Redów, że pokazali prawdziwy gameplay na żywo, bo w innych pokazach "live" wszystko było zbyt zgrane i bezbłędne.
 
"Dajcie już gameplay, jest późno, mamy dość czekania! Na pewno nie będziemy mieć na co narzekać"
 
Nie, jeszcze parę miesięcy dłubania przy grze więc to co mogliby podać dzisiaj nie pokrywałoby się z tym co będzie ostatecznie. @HuntMocy tak brawo mistrzu, pewnie wymagania gry, podadzą, w dniu premiery, tak żeby nikt nie wiedział czy mu gra ruszy, no błagam Cię pomyśl.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom