Wiedźmin 3: postacie

+
Przez zamachowców zginął Esterad. W sumie nie pamiętam, czy była jakaś wzmianka o śmierci imperatora - wiadomo, że żył do mniej więcej końca lat 90-tych, później cesarzem został Morvran Voorhis, który wsadził przy okazji Petera Evertsena do więzienia. Morvran też długo nie porządził, bo niedługo później pojawił się Jan Calveit.
No właśnie, więc żył jeszcze jakieś dwadzieścia pięć lat, a był młodszy od Foltesta. Na zawał raczej nie zszedł. Dodatkowo mamy informację, że Stella Congreve przeżyła parę cesarską o ponad trzydzieści lat, a przecież młoda nie była. Można więc przypuszczać, że przejęcie władzy przez stronnictwo Voorhisa nie obyło się bez ofiar. Prawdopodobnie oboje zostali zamordowani.

@rience16
Emhyr mimo wszystko miał uczucia. Potrafił być łagodny, opiekuńczy, potrafił nawet posłuchać podszeptów serca. Z całą pewnością nie skrzywdziłby Ciri.
 
Z całą pewnością nie skrzywdziłby Ciri.

No właśnie, Pavetty też przecież nie zabił z zimną krwią, to był wypadek. Przymuszenie Geralta i Yennefer do samobójstwa również nie wynikało z tego że był zły, tego wymagała racja stanu, a potem się rozmyślił kiedy spojrzał na córkę. Dlatego właśnie liczę na sensowniejsze wyjaśnienie inwazji Nilfgaardu.
 
W sadze wyglądało to tak, jakby się rozmyślił w ostatnim momencie. Więc wcale taki święty nie był.

Nie zupełnie :) Duny przed tym gdy pozwolił Geraltowi i Yennefer na kąpiel ;) wytłumaczył się naszemu Wiedźminowi, a przynajmniej spróbował wyjaśnić, przy okazji obiecał mu coś ;)
Co do Ciri, jak sam to określił, myślał, że jest w stanie "to" zrobić ale jednak nie. Cesarz ma skrupuły? Czy może ojciec. A może po prostu człowiek.
Emhyr var Emreis nie jest kryształową osobą, ale ma pewne zasady.
(tak poza tematem Emhyr gdy do jakiejkolwiek innej postaci miałbym go porównać, to najbardziej przypomina mi postać od Pratcheta = lord Havelock Vetinari)

post #2:

Przepraszam, że zamieszczam 2-gi post ale dotyczy innej kwesti i chciałbym by było to zauważone.

Przypomniał mi się jeden szczegół rzucił się w oczy - to nie jest czepianie się,ale coś na co (nie zawsze) zwróciłem uwagę.

Chodzi o stopy Geralta... Jak kolwiek by to nie brzmiało, czasami mam wrażeni, że są hm... bardzo duże. Wiadomo co się mówi o mężczyznach i dużych stopach :D ale w kilku miejscach na tym bądź innym trailerze wyglądają na spore. W większości animacji nie rzuca się to w ogóle w oczy.

Czy tylko ja mam takie spostrzeżenie?
(proszę o niezłośliwe komentarze)

@RockPL
No daj pan spokój. Osiem minut i post pod postem? Nieładnie. Scalam. Ustawię ci datę połączonego posta na tą nowszą.
Szypek
 
Last edited by a moderator:
A ja tak sobie obstawiam, że Emhyr okaże się postacią ambiwalentną, a Wielkim Złym w W3 będzie (oczywiście obok Króla Gonu, który jest oddzielną parą kaloszy) Radowid Redański.

Jesteś genialny.

Że też się nie domyśliłem. Przecież to było zasygnalizowane już w Sadze. W grach postać Radowida V Srogiego wydawała się nieco wybielona... wydawała.

A teraz czas na mind-blown.
Tak właściwie, to o tym, że to Cesarstwo stało za królobójstwami, wiadomo jedynie z relacji Letho. Cóż, wyglądał na szczerego, wszyscy mu uwierzyli.

Ale co jeśli szczwany waligóra kolejny raz okpił Białowłosego, Emhyr i Vattier o niczym nie wiedzieli, a królobójstwa zlecił Radek?
 
królobójstwa zlecił Radek?

Ja tak właśnie myślałem kiedy pierwszy raz grałem w dwójkę i to by miało sens. Potem nagle mówią że to Nilfgaard i nie miałem powodów żeby w to nie wierzyć choć nie podobało mi się to (wielokrotnie już pisałem, że nie pasuje mi zmiana widzimisię cesarza). Zabawnie byłoby gdyby w trójce okazało się że faktycznie za całym chaosem na północy stoi Radowid, a Emhyr wysłał swoje wojska żeby zaprowadzić porządek. W międzyczasie Ciri wraca, Gon ją ściga i robi się jeszcze poważniej.
 
Jesteś genialny.

Że też się nie domyśliłem. Przecież to było zasygnalizowane już w Sadze. W grach postać Radowida V Srogiego wydawała się nieco wybielona... wydawała.

A teraz czas na mind-blown.
Tak właściwie, to o tym, że to Cesarstwo stało za królobójstwami, wiadomo jedynie z relacji Letho. Cóż, wyglądał na szczerego, wszyscy mu uwierzyli.

Ale co jeśli szczwany waligóra kolejny raz okpił Białowłosego, Emhyr i Vattier o niczym nie wiedzieli, a królobójstwa zlecił Radek?

Eeee ... brzmi mało wiarygodnie.
Bardzie już stawiałbym na pewne zapędy Radowida względem Jaskółki. Może dowiedzieć się kim ona jest, a taka persona byłaby użyteczna (na wiele sposobów).
 
Ja zabiję Emyhra przy pierwszej możliwej okazji. Zgładzę również Gon i każdą czarodziejkę oprócz Triss i Yen. Ja pamiętam wszystko i spotkają ich konsekwencję tego co robili w przeszłości, a tymi konsekwencjami będzię zimna stal mojego miecza.
 
Eeee ... brzmi mało wiarygodnie.
Bardzie już stawiałbym na pewne zapędy Radowida względem Jaskółki. Może dowiedzieć się kim ona jest, a taka persona byłaby użyteczna (na wiele sposobów).

Swoją drogą, według genealogii, mały Radek miał wyjść kiedyś za Ciri, ale Vizimir zerwał zaręczyny:
(...)
Ciekawostka: królewicz RADOWID był formalnie zaręczony z CIRILLĄ, księżniczką Cintry. CIRI miała 12 lat, RADOWID 9. Zaręczyny sformalizowała babka Ciri, CALANTHE z ojcem RADOWIDA, królem VIZIMIREM. VIZIMIR nie podając przyczyn zerwał te zaręczyny po pół roku - a CIRI i RADOWID nigdy nie mieli okazji nawet porozmawiać.

http://web.archive.org/web/20000609...y.art.pl/wc/redania/radowid_krolewicz.html.po
@DarthasBinar
Geralt nie był psychopatycznym mścicielem.
 
Może porozmawiamy o twarzy Geralta:D
Oglądając gameplay pierwsze co mi się rzuciło w oczy to blizna, moim zdaniem jest zbyt czerwona, świeża. Fajnie byłoby, gdyby w ostatecznej wersji wyglądała tak jak na okładce gry:
Druga kwestia to brwi i rejon oczodołów (zob. rozmowa z zielarką). Coś mi tu nie gra :hmmm:
 

Attachments

  • 4YWu0T6.jpg
    4YWu0T6.jpg
    100.6 KB · Views: 35
Last edited:
Może i marudzę ale Yennefer bardzo brzydko wygląda w zwiastunie. Chyba serial odcisnął swoje piętno, wyobrażałam sobie nieco inaczej postać. Za to Triss przeszła wielką zmianę od dojrzałej kobiety przez drugą część do wyglądu moim zdaniem bardziej takiego..nastolatkowego z powrotem do dojrzałej kobiety. Makijaż oczu zawsze w "Zabójcach Królów" był taki jakby za mocny moim zdaniem, nowa Triss została poprawiona w tym szczególe za co chwalę bo bardzo ładny model postaci wyszedł. A co z Filippą? Mam nadzieję że powróci bo to moja ulubiona postać;)
 
Redzi podobno są bardzo dumni z jej modelu. Chodzą plotki, że jeden z nich nawet zamówił fototapetę z jej wizerunkiem do świeżo remontowanego mieszkania. Ale ja w to nie wierzę.
 
Czy bezsensowna ironia, denerwowanie forumowiczów, hiperbole i atakowanie Redów tak bardzo Cię cieszą?
Jeśli Yen Ci się nie podoba, to możesz to opisać, użyć argumentów. Może nie zgadzać się z Twym wspaniałym, boskim i doskonałym wyobrażeniem, za co już teraz przepraszamy.
 
Kogoś denerwują komary, a innego osoby wyrażające się w liczbie mnogiej.
Pozwól, że zacytuję klasyka.
Czy ktoś Cię zmusza do czytania?

@raison d'etre Czy ktoś Cię zmusza do grania ?
Nawet nie bardzo rozumiem, o czym do mnie piszecie. Dla mnie Yennefer może być. Nie jest idealna, nie do końca się zgadza z moimi wyobrażeniami, ale z pewnością mogło być gorzej. Nigdzie w swoich postach nie napisałem, że mi się nie podoba. Coś sobie wyobraziliście i trwacie w błędzie. Bywa.
Nawet broniłem jej prawa do nieposiadania aksamitki z obsydianową gwiazką. Taki ze mnie miły gość.
 
Last edited:
Top Bottom