Wiedźmin 3: świat

+
No to czemu nie ma "Gors"? Tak trudno wymówić jedną sylabę więcej?

Chyba że jest więcej Velenów. "Gors" może na przykład znaczyć "zachodnie".
 

Guest 3669645

Guest
Ale to były chyba "okolice Velen". Tak czy owak, bardziej pasuje mi wersja że Velen to po prostu te całe Ziemie Niczyje. Chociaż...
 
@''-''MOORWEN''-''
Ale widzisz, dziennikarze mają to do siebie, że nie całkiem ogarniają żargon i nomenklaturę. Niektórzy nawet mylą Yennefer z Ciri. Wszelkie wiadomości dotyczące geografii i specyfiki świata wiedźmińskiego należy brać w duży cudzysłów.
Chociaż istnienie Gors Velen w grze by mnie nie obrażało. Mieści się w moim założonym terenie. Jednak to już by było zbyt dużo jak na możliwości redów.
 
Last edited:
@raison d'etre

Nie rozumiem za bardzo o co ci chodzi...

Jeżeli postać pokonuje jakiś odcinek, to albo nienaturalnie szybko pokonuje odcinek o długości własnego wzrostu, albo jej wzrost jest nienaturalny względem pokonywanej odległości. Jednak ta druga ewentualność jest bez sensu biorąc pod uwagę stosunek wielkości do innych przedmiotów w grze. Zresztą każdy projektuje tak, żeby to przedmioty miały względem siebie odpowiednie proporcje.

Wiadomo, że postać w Skyrimie to człowiek i Geralt to człowiek, więc po co zakładać, że jedna postać ma pięć metrów, a druga jeden metr?

Określasz średnią wielkość konia, człowieka, motyki w rzeczywistości, potem ustalasz stosunek ich wymiarów względem siebie i teraz porównujesz do takich samych przedmiotów z gry. Jeżeli w grze jest podobny stosunek tych przedmiotów względem siebie, to wiesz, że twórcy nie przefantazjowali i spokojnie możesz przyjąć, że ich rozmiary odpowiadają przeciętnym rozmiarom w rzeczywistości. Im więcej obiektów tym dokładniejsze szacunki. Ale tak naprawdę, to widać na pierwszy rzut oka, że Geralt to po prostu człowiek, a nie gigant, lub liliput, bo wszystko inne na to wskazuje, poza czasem gry i skompresowanym światem. Nie myślisz kategoriami: "ale ten Geralt jest gigantyczny w stosunku do czasu w grze", a raczej uznajesz, że czas jest nienaturalnie skompresowany. I tego trzeba się trzymać.

Ja swego czasu zrobiłem sobie biurko, projektując je najpierw w blenderze. Z tego projektu można zrobić bez liczenia czegokolwiek biurko każdej wielkości, nawet stu metrowe. Modelujesz sobie takie biurko, a później wszystko docinasz według przyjętych w projekcie wielkości i na koniec składasz.

Jeżeli do tego biurka dorzuciłbym model postaci i przeskalował w taki sposób by długość jednego jej palca odpowiadała szerokości blatu, to masz już jakieś odniesienie. Możesz zakładać, że biurko jest na tyle duże, by przy nim usiąść i coś działać, ale to by oznaczało, że postać obok to jakiś gigant. Możesz też przyjąć, że postać ma wysokość przeciętnego, dorosłego człowieka i wtedy wiesz, że biurko to jakaś malutka zabawka. Nie zastanawiasz się czy powierzchnia tego blatu jest skompresowana dla potrzeb gry, tylko szacujesz powierzchnię, która realnie by taka była względem postaci.
 
Po długich przemyśleniach i dochodzeniach mapa świata w Wiedźminie 3 będzie obejmował te obszary:
Do myślenia daje też sama mapa pokazana tu:
Mogę się mylić co do wielkości mapy przedstawionej chyba, że ktoś ma inne zdanie. :hmm:
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    76.4 KB · Views: 70
  • świat Wiedźmina2.jpg
    świat Wiedźmina2.jpg
    96.8 KB · Views: 238
Last edited:
Mnie zżera ciekawość jak będzie wyglądał Oxenfurt. Oj zżera zżera. I czy to tam po raz pierwszy w trójce wpadniemy na Jaskra.
 
Po długich przemyśleniach i dochodzeniach mapa świata w Wiedźminie 3 będzie obejmował te obszary:
Do myślenia daje też sama mapa pokazana tu:
Mogę się mylić co do wielkości mapy przedstawionej chyba, że ktoś ma inne zdanie. :hmm:

Czy możesz podać linki, albo zamieścić obrazki w Dużo lepszej rozdzielczości?
Oraz czy możesz rozwinąć "..Po długich przemyśleniach i dochodzeniach"
 

Guest 3669645

Guest
Yep, taki obszar byłby wielkością równy całemu krajowi... A kraj, który da się przejechać konno w 40 minut, to wiadomo.

Skalowanie skalowaniem, ale nie trzeba od razu porywać się aż na takie wielkości.
 
Trochę może przesadziłem z wielkością ,ale trzeba też liczyć że wystąpią takie lokacje jak Vizima czy Kear Morhen (mam nadzieje:) ). Chyba, że to będzie podzielone na dane obszary które będą odróżniać wielkością. To moje sugestie :p
 
Last edited:
Wyzima jeszcze się na twojej mapce załapała, przynajmniej częściowo. A co do Kaer Morhen to ciekawe jak to będzie z podróżą w końcu ono się znajduje na drugim końcu mapy. Chyba, że tam będziemy mieli tylko prolog, bez możliwości powrotu jak w jedynce. :p
 
Wyzima jeszcze się na twojej mapce załapała, przynajmniej częściowo. A co do Kaer Morhen to ciekawe jak to będzie z podróżą w końcu ono się znajduje na drugim końcu mapy. Może też być tak, że tam będziemy mieli tylko prolog, bez możliwości powrotu jak w jedynce. :p
 
Prolog albo epilog.

Choć jakiś rok temu, w jednym z niemieckich wywiadów, była rzekomo wzmianka o samouczku.
 
Czy ten wywiad z Konradem jest gdzieś jeszcze dostępny poza stroną Polygamii? Może ktoś to zgrał? Bo serwery gazety.tv zachowują się jak nasze forum i film jest oczywiście niedostępny :(.
 
@Aresxxxl
Skąd ty i inni ludzie tą Wyzime wymyślili sobie? Chyba dokładnie pokazano ją raz, a konkretnie sale tronową zamku, która na dodatek wygląda jak wyciągnięta z jakiegoś renderowanego filmiku. Jeszcze Kaer Morhen może na nogach? To co ty zaznaczyłeś można porównać z wielkością połowy Polski. Jak już się nie bawić ze skalą to świat w W3 niech tak wygląda (zaznaczone na czerwono), a co. Dajmy możliwość podpicia Nilfgaardowi północy w jedno popołudnie. Na serio zaznaczyłem żółty obszar, który ja bym widział w grze. Kear Morhen ewentualnie jako jakiś tutorial.
 

Attachments

  • mapadziadostwa.jpg
    mapadziadostwa.jpg
    101 KB · Views: 55
Last edited:
Po wielokrotnym przeanalizowaniu map wrzucanych na forum, myślę, że świat mniej więcej będzie obejmował te regiony

View attachment 3954

Też tak sądziłem... tylko co z tymi mapami, na których Wyspy znajdowały się parę mil na zachód od Novigradu?

Mam nadzieję, że Redzi pójdą po rozum do głowy, i po jednej stronie kartki będzie mapa Wysp, a na odwrocie Novigradu i Vellin (będę forsował tę nazwę aż do premiery, Velen zbyt mocno kojarzy się z Gors Velen).

Będzie to miało nawet taką zaletę, że więcej się dzięki temu szczegółów zmieści.
 
Top Bottom