Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
ale zawsze mnie to dziwiło bo oko rejstruje obraz z 24 fps ...
Jak się na czymś nie zna, to się nie wypowiada na ten temat. Oko i 24 fpsy... zastanawiam się kiedy ten mit wymrze?
@Wroobelek
Mi niestety ciężko jest przejść na 30 fps, po przegraniu tylu gier w 60 i powyżej. Różnica po prostu jest za duża, szczególnie do gier multiplayer.
 
@Wroobelek
Mi niestety ciężko jest przejść na 30 fps, po przegraniu tylu gier w 60 i powyżej. Różnica po prostu jest za duża, szczególnie do gier multiplayer.

Wiedźmin 3 nie będzie miał multi.
Ale fakt, różnicę w 30, a 60 fps da się zauważyć (chociaż to dość względne odczucie). Jednak tych 60 klatek nie uznawałbym za wyznacznik dobrej rozgrywki co nawet udowadniają (najnowsze) konsole. Jednak co ja tutaj będę wspominał o jakiś konsolach:

- All Hail The PC Master Race!
 
Jak się na czymś nie zna, to się nie wypowiada na ten temat. Oko i 24 fpsy... zastanawiam się kiedy ten mit wymrze?
z Wiki: " oko ludzkie nie rejestruje już błysków powyżej 45–53 na sekundę" to już wiadomo dlaczego lepiej jest przy 60 fps niż przy 30 :)
dzieki za wyprowadzenie z błędu
 
@miszczandre
Oko ludzkie jeszcze inaczej pracuje i mierzenie tego w fpsach mija się w celem. Nasze oko jest bodajże nawet w stanie wyłapać pojedynczą klatkę przy 300 fpsach, więc to po prostu nie ma sensu ; )
@Warzoch
60 fpsów i powyżej to właśnie nic innego jak wielki komfort. Po prostu, lepiej mi się gra ; )
 
Według wszystko mnie zależy od gry...
W takim Watch_dogs'ie mam 30 fps'ów i gra się komfortowo.
W Battlefield'zie 4 mam normalnie 60, a 100 (czasami 120 ale ze spadkami) w przypadku latania myśliwcem i jest świetnie.
A taki np. Skyrim zmodowany na maxa ma 40 klatek i podczas walki widać że przydałoby się te 20 więcej...
 
Ludzkie oko jest w stanie wyłapać, gdy zgaszona dioda zaświeci się na ułamek sekundy, lecz nie wychwyci, gdy świecąca dioda na ten sam ułamek zgaśnie. Było o tym kiedyś w jakimś programie naukowym w TV. Niestety, nie pamiętam, jaki to ułamek.
 

Guest 2686910

Guest
Dlaczego Wam tak zależy na tych 60 fpsach? :p Ja się cieszę grą, jak mam 27 fpsów i moje oko czuje komfort ;)
Nie lubisz czytać czy nie umiesz? Poprzednie dwie strony są o tym "czemu tak nam zależy". I powtarzam: nie mam zamiaru nawracać i zazdroszczę. Mniej bym wydawał na sprzęt gdyby granie w 27 klatakach na sekundę było opcją.
 
60 fps to na bank pasowałoby mieć w takim Battlefieldzie czy innej strzelance sieciowej, wtedy to jest bardzo istotne
W grze takiej jak wiedzmin jak dla mnie nie ważne czy bedę miał 30 czy 40 klatek byleby było stabilnie
 

Guest 2686910

Guest
60 fps to na bank pasowałoby mieć w takim Battlefieldzie czy innej strzelance sieciowej, wtedy to jest bardzo istotne
W grze takiej jak wiedzmin jak dla mnie nie ważne czy bedę miał 30 czy 40 klatek byleby było stabilnie
I to jest zdrowe podejście. Tak naprawdę brak tearingu i skoków klatek jest dużo ważniejszy od tych stałych 60.
Edit: W Wiedźminie i RPGach w ogólności. Ehm.
 
Last edited by a moderator:
Tutaj maicie nieco testów i opinii na temat częstotliwości odbieranej przez nasze oczy (niestety praktycznie nie ma żadnego doświadczenia oraz wiedzy medycznej aby to podeprzeć lub obalić):

"Naukowe" podejście:

I nieco praktyki:

Typowy mechanizm obronny konsolowców ;)



Lol... to było do mnie*?

*Ostatnia konsola jaka pamiętam to Pegazus.
 
Co do WD to ostatnio do moda zmieniającego grafę na tą z E3 ostatnio wyszła jego wersja 0.8....
Pobrałem i... gra na 270x chodzi na ultra z ultra texturami z 30fps ze spadkami. A z texturami wysokimi 40-50 stabilne :D
 
WD ma celowo skopaną optymalizacje, jak wszystkie tytuły UBI aby zakupić najnowsze karty firmy NVIDIA - taka malutka współpraca :)
 
WD ma celowo skopaną optymalizacje, jak wszystkie tytuły UBI aby zakupić najnowsze karty firmy NVIDIA - taka malutka współpraca :)

W tym badziewiu to i 780 Ti nie pomaga, a nawet SLI z 780 TI które testowałem w WD wczoraj. TRAGICZNE ścinki :)
 
Top Bottom