Wiedźmin 3: świat

+
Opcję taką pozostawiono graczom, którzy totalnie nie znają wiedźmina, całego lore i nie czują tego po prostu. Byli pewnie gracze, którzy gdy mogli zabijali wszystko i wszystkich.... dla ["fanu"]...
Tak samo, jak teoretycznie można zabić wszystkie (trzy) trolle w grze. Co gorsza, jest na to nawet achievement na Steamie! Ja przechodziłem W2 z pięć razy* (teraz z przerwami kończę szósty), i nie zabiłem żadnego.

* Faktycznie mniej, bo po dwóch pełnych przejściach za trzecim razem zrobiłem zapis w Akcie I (po wszystkich sidequestach, przed walką z Letho), za czwartym wróciłem do niego i poszedłem drugą ścieżką, i za piątym/szóstym powtórzyłem ten schemat z innym zapisem z W1 (piąte pełne, szóste od zapisu w Akcie I).
 
Brehen był cienki jak szyja węża, ale na eliksirach nie czuł strachu i bólu. Myślę, że prawie każdy wiedźmin (a na pewno prawie każdy wilk) mógłby zabić Bonharta w walce 1v1, zwłaszcza po zażyciu eliksirów, chyba, że traktowali go po macoszemu (w myśl "zwykły, normalny człowiek, co on może") tak, jak Ivo Mirce zwany Cykadą potraktował Geralta w Aedd Gynvael.
Ale wg mnie, Brehen został zabity przez strzygę. Jest wspomniane w tym opowiadaniu, że w Wyzimie było kilku innych wiedźminów, jeden próbował ją odczarować i zginął - i to był zapewne Brehen.

Ja zawsze się męczyłem z pierwszą walką z Letho i zawsze sobie powtarzałem, że go zaszlachtuję jak wieprza. Ale kiedy pod koniec tłumaczył nam, jak to nam pomagał i tak dalej, jakoś przechodziła mi ochota do walki. I do dziś, po około czterech przejściach, dalej nigdy nie zabiłem tej góry mięsa.
 
Tak samo, jak teoretycznie można zabić wszystkie (trzy) trolle w grze. Co gorsza, jest na to nawet achievement na Steamie! Ja przechodziłem W2 z pięć razy* (teraz z przerwami kończę szósty), i nie zabiłem żadnego.
Achievement jest za niezabijanie trolli właśnie.
 
Ale wg mnie, Brehen został zabity przez strzygę. Jest wspomniane w tym opowiadaniu, że w Wyzimie było kilku innych wiedźminów, jeden próbował ją odczarować i zginął - i to był zapewne Brehen.

Ten, który zginął, był opisany jako młody. Brehen na takiego nie wyglądał.
Wydaje mi się, że Brehen był tym, który po zauważeniu strzygi rzekomo zwiał bez pożegnania (a w rzeczywistości prawdopodobnie otrzymał łapówkę od Ostrita).
 
Udało wam się znaleźć kiedyś w wiedźminie 2 trolle poza misjami? Bo ja jak kiedyś grałem, to znalazłem trolla, tak sobie łażącego gdzieś w górach w akcie drugim u Rocha. Nawet nie dało się nic zrobić bo od razu się rzucił, i miał wyje... ekhem..... gdzieś to, czy jestem trolli przyjacielem czy wrogiem. Ciekawe czy ten też by się zaliczał do tego achievmenta.

Schodzimy chyba na offtopic.
 
Udało wam się znaleźć kiedyś w wiedźminie 2 trolle poza misjami? Bo ja jak kiedyś grałem, to znalazłem trolla, tak sobie łażącego gdzieś w górach w akcie drugim u Rocha. Nawet nie dało się nic zrobić bo od razu się rzucił, i miał wyje... ekhem..... gdzieś to, czy jestem trolli przyjacielem czy wrogiem. Ciekawe czy ten też by się zaliczał do tego achievmenta.

Schodzimy chyba na offtopic.

Nie zaliczał się, offtop skończmy :halt:
 
Udało wam się znaleźć kiedyś w wiedźminie 2 trolle poza misjami? Bo ja jak kiedyś grałem, to znalazłem trolla, tak sobie łażącego gdzieś w górach w akcie drugim u Rocha. Nawet nie dało się nic zrobić bo od razu się rzucił, i miał wyje... ekhem..... gdzieś to, czy jestem trolli przyjacielem czy wrogiem. Ciekawe czy ten też by się zaliczał do tego achievmenta.
W grze były trzy trolle - jeden w Flotsam i dwa (para) w Vergen. Każdego można zabić, z każdym można uniknąć walki - niezależnie od ścieżki, wystarczy wybrać odpowiednie opcje dialogowe. Wszystkie zaliczają się do achievementów.
 
Ścieżka Roche'a, jeden z wąwozów na prawo po wyjściu z obozu.
Nigdy tam trolla nie spotkałem, a ścieżkę zrobiłem trzy razy - z czego dwa na Rozszerzonej (jeśli go dodano). Tzn. nie licząc trollicy, którą spotykamy idąc z Rochem do Vergen po zdjęciu klątwy - ale zgaduję, że nie o tym spotkaniu mowa.
 
To nie wąwóz, a odnoga w skałach. Jest za zrujnowaną wieżą. Stoi tam troll, który od razu atakuje gracza, zapewne został dodany w celu zdobycia składników bez zabijania fabularnych istot.
 
zeby zakonczyc off, na 99% (bo na sucho stwierdzam) troll jest tu.

 
Podsumowując dotychczasowe informacje w grze będą 3 główne lokacje:
- Ziemie Niczyje
- Novigrad (+ Oxenfurt)
- Wyspy Skellige

oraz kilka mniejszych:
- Zamek w Wyzimie
- Kaer Morhen
 
Aaaa znaczy o to wam chodzi :D. Myślałem, że jakiegoś newsa przegapiłem.
Sama scena o niczym jeszcze nie świadczy. Może się okazać, że w Wyzimie jedynie spotkamy się z cesarzem, ale nie będzie dane nam jej zwiedzać. Ot, taka cutscenka ;).
 
Tak sobie oglądam Gameplay z Novigradu i zaciekawił mnie pewien fragment. Mianowicie skąd się wzięły góry na zachód od miasta, czy przypadkiem nie powinno rozciągać się tam tylko morze ?View attachment 4797
 

Attachments

  • snapshot20140712150151.jpg
    snapshot20140712150151.jpg
    92 KB · Views: 39
Top Bottom