Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Całkiem niezłą jakość przy zachowaniu płynności powinien dać już HD7850.

Jeśli okaże się, że na high trzeba czegoś więcej będzie można powiedzieć, że optymalizacja na PC jest kiepska.
Na HD7850 na prawie ultra detalach działał mi AC 4 (z włączonym FXAA). Nie wiem na ilu klatkach ale pewnie coś koło 45, bo jak włączyłem kilka mocniejszych efektów to już było widoczne 30, albo nawet mniej. Rozdzielczość była full hd.

Jakość grafiki jest w sumie niewiele gorsza niż w Wiedźminie 3. Powinien więc pójść na wysokich, mam nadzieję.
 
Last edited:
oświećcie mnie, czy HD7850 to rzeczywiście odpowiednik gtx 650 ti/ ti boost, nad zakupem którego sie zastanawiam? Specjalnie pod W3...
 
Powodzenia z :
1) TDP
2) hałasem
3) przegrzewaniem budy.

Co za marudzenie...
Tak się składa że testowałem sobie SLI z 2x 780 Ti ASUS DC II (co jakiś czas drugą kartę pożyczam od kumpla na dwa/trzy dni) i ani hałasu nie ma a ni przegrzewania...
Jeśli się wie jak kompa złożyć, odpowiednio mu chłodzenie zapewnić to nie ma problemu.
Co do TDP to i tak wolę 2x 780 Ti niż 1x R290X referent...Raz że ciszej to i pobór mocy nie wiele większy :D A i wydajności nie ma co porównywać nawet, nie kręcony 780 Ti zjada r290X co dopiero kręcony , o SLI nie ma co wspominać :)
 
oświećcie mnie, czy HD7850 to rzeczywiście odpowiednik gtx 650 ti/ ti boost, nad zakupem którego sie zastanawiam? Specjalnie pod W3...


Jak widać karty prezentują zbliżony poziom. Oczywiście w pewnych grach dany model spisywać może się lepiej, co nawet da się zaobserwować na powyższym materiale, ale z reguły nowsze sterowniki niwelują te różnice.

Szkopuł w tym, że GTX 650 Ti nie jest już modelem opłacalnym.
Raz że podstawowa wersja ma zaledwie 1GB Ram, a to obecnie za mało.
Dwa, wersja z dwoma GB pamięci jest za droga.
Taniej można dostać GTX'a 750 Ti, który jest szybszy.
 
Nie wiedziałem ze 780 Ti jest droższa od r290x aż o trzy kafle :)
Czytaj ze zrozumieniem. Bo jak byś nie zauważył to chodziło mi o to że jedna 780 Ti zjada r290x a rzecz jasna dwóch nie ma co porównywać przecież.
Tak samo dwie r290x będą wydajniejsze od 780 Ti ale za to hałas, temperatury i TDP w tym wypadku to szaleństwo :)
 
@GosuPl oj już wiadomo całe forum wie ze masz gtx 780TI a jak jesteś miły dla kolegi to pożycza 2 kartę... po co to powtarzać milion razy...
Jak wyjdzie Radek r9 295x to pozamiata tą gtx 780 ti :)
Poza tym twórcy w wywiadzie przed E3 nawet powiedzieli ze 2 karty nie będą potrzebne do W3.
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=9598&STR=4

Masz jakieś problemy z ego, z głową czy ewentualnie okres ? :) Co za bzdury piszesz sugerujące jakobym się miał chwalić jakimś kawałkiem krzemu który i tak i tak za jakiś czas niewiele wart będzie. No chyba że masz 15 lat i w taki właśnie sposób myślisz, co jest możliwe.
Temat jest o sprzęcie, coś zostało w sprawach kart poruszone i tyle w temacie. A takie komentarze rodem z gimnazjum to sobie albo na lekcjach rzucaj albo między kolegami na których to może zrobi wrażenie.

A co do r295x czy nawet Titana Z to jak by nie patrzeć są to karty droższe i słabsze niż SLI z 780 Ti, bo skoro porównujemy dwu rdzeniowe konstrukcje to dwu rdzeniowe :)
 
Masz jakieś problemy z ego, z głową czy ewentualnie okres ? :) Co za bzdury piszesz sugerujące jakobym się miał chwalić jakimś kawałkiem krzemu który i tak i tak za jakiś czas niewiele wart będzie. No chyba że masz 15 lat i w taki właśnie sposób myślisz, co jest możliwe.
Temat jest o sprzęcie, coś zostało w sprawach kart poruszone i tyle w temacie. A takie komentarze rodem z gimnazjum to sobie albo na lekcjach rzucaj albo między kolegami na których to może zrobi wrażenie.

A co do r295x czy nawet Titana Z to jak by nie patrzeć są to karty droższe i słabsze niż SLI z 780 Ti, bo skoro porównujemy dwu rdzeniowe konstrukcje to dwu rdzeniowe :)

GosuPl pohamuj emocje. Atakowanie innych użytkowników nie jest tu mile widziane i jest sprzeczne z regulaminem. Potraktuj to jako oficjalne ostrzeżenie.
 
@GosuPl czytaj ze zrozumieniem nie pisałem o 2 rdzeniowym radeonie, tylko o nowym topowym jednordzeniowym, mającym zadebiutować na jesień...
ps. ty się zachowujesz jak dziecko, a nie ja, swoją drogą gimnazjum i szkołę techniczną już mam dawno za sobą:)
@up dziękuje za reakcję, 1 raz widzę kogoś kto się tak bura o żart który powiedziałem nie mając na myśli że tak zareaguje, a później twierdzi ze to dla niego i tak nic nie warte, przecząc samemu sobie...
 
Last edited:
#1
@GosuPl czytaj ze zrozumieniem nie pisałem o 2 rdzeniowym radeonie, tylko o nowym topowym jednordzeniowym, mającym zadebiutować na jesień...
ps. ty się zachowujesz jak dziecko, a nie ja, swoją drogą gimnazjum i szkołę techniczną już mam dawno za sobą:)
@up dziękuje za reakcję, 1 raz widzę kogoś kto się tak bura o żart który powiedziałem nie mając na myśli że tak zareaguje, a później twierdzi ze to dla niego i tak nic nie warte, przecząc samemu sobie...

No fajnie, fajnie kota ogonem odwracasz :)
Później wyjdzie GTX 880/880 Ti i znowu pozamiata. A szkoda że tak to wygląda bo NV miała by mniejsze ceny, no chyba że AMD coś zrobi bardzo konkretnego i atrakcyjnego. Przepaści takiej jak między ich a Intela prockami nie ma no ale jednak...


#2
GosuPl pohamuj emocje. Atakowanie innych użytkowników nie jest tu mile widziane i jest sprzeczne z regulaminem. Potraktuj to jako oficjalne ostrzeżenie.

Dziękuję, czerwona informacja rozpatrzona pozytywnie ;-)

@GosuPl

Pamiętaj też o opcji edycji posta.

Nars.
 
Last edited by a moderator:
@GosuPl rzeczywiście troszkę się zapędziłem, niepotrzebnie użyłem słowa "zjada" bo to skupiło uwagę nie na tym cytacie co trzeba.

Co do TDP to i tak wolę 2x 780 Ti niż 1x R290X referent..

podkreślam, biorąc pod uwagę tylko TDP, nie chce mi się wierzyć ze wolisz coś co zużywa więcej prądu. Wydajnościowo 2x780TI nie ma co porównywać (choć oczywiście przy tak potężnej karcie, jej sparowanie w grach nie będzie objawiać sie 2x lepsza wydajnością - powiedziałbym tak ze im słabsze karty, tym SLI/CF ma większy sens i jest bardziej zauważalne, bo robienie SLI z takiego potwora nie wiem czy jest dobre skoro 95% obecnych gier pójdzie na full przy jednym układzie)

Raz że ciszej to

Ciszej ? No pewnie, ale kto kupuje referenta z tą suszarką na pokładzie. A nawet jeśli (bo czasem jest to opłacalne) kupuje sie najtańszego referenta i dobre chłodzenie osobno do tego i mamy kartę cacy na pewno cichsza od 2x Asus 780TI DC.

i pobór mocy nie wiele większy

To ze ciszej nie znaczy ze ma wpływ na pobór mocy. To wynika ze słabych jakościowo łożysk, mniejszych wiatraczków, kompaktowej budowy aerodynamiki chłodzenia przez co jest ona mniej wydajna a przez to głośna bo obroty jednego (lub dwóch) wiatraczków muszą być dosyć wysokie aby chłodzenie było tak wydajne jak asusa DC. Nie mogę się tutaj z Tobą zgodzić, przy graniu (generalnie przy obciążeniu GPU) będzie brać więcej prądu niż myślisz., a juz na pewno więcej od
nie wiele więcej
:)
 
Last edited:
Składam sobie nowego kompa pod W3. Mam już wybrany procek (i5 3350p) , 8 GB RAM i całą resztę. Tylko teraz zastanawiam się nad kartą. Lepiej wybrać gtx 660 czy nowego radka r9 270 . Wydajność podobna (r9 270 czasem wypada trochę lepiej ) , tylko że jak podkręce grafe to będzie ona z poziomu r9 270x a to już jest karta całkiem, całkiem :) Grać zamierzam w full hd i w jak najwyższych ustawieniach przy rozsądnej ilości fps (stałe ~40) . Brałbym od razu tego radeona, gdyby nie to że Wiedźmin będzie wspierany przez Nvidię. Optymalizacje i te sprawy , efekty nvidii.... i ten cały physx. I co teraz ? Brać kartę o większej mocy czy też brać słabszą i liczyć na to że W3 będzie na niej lepiej chodził ? Aha i jak to będzie z efektami włosów i futra? Np Geralt na pokazie miał bardzo fajne włosy i czy mogę na to liczyć , żę posiadacze kart AMD też będą takie miały czy też jest już wliczone w ten nvidia fur . Nigdy nie liczyłem na ultra ale coś koło wysokich z tym efektem włosów chyba powinno dać radę.
 
Na kartach radka mają działac (sorry ale dalej nie wyskakuje mi ''c'' z kreską) te efekty Nvidii.
Ale nwm czy na tym Ci pójdzie FHD Np. Ja mam 270x i WD w 1680x1050 z modem na grafę z E3 2012 i wszystkim na ultra (tylko tekstury wysokie tylko) i mam stabilne 40-50. Z tym że ja mam i7-2600k...
 
@Koman jest jeszcze inna droga. Jeśli składasz kompa na W3 to poczekaj do końca roku, wtedy wyjdą nowe układy AMD, starsze potanieją, ogólnie będzie to chyba najlepsze rozwiązanie.
 
Last edited:
@GosuPl rzeczywiście troszkę się zapędziłem, niepotrzebnie użyłem słowa "zjada" bo to skupiło uwagę nie na tym cytacie co trzeba.



podkreślam, biorąc pod uwagę tylko TDP, nie chce mi się wierzyć ze wolisz coś co zużywa więcej prądu. Wydajnościowo 2x780TI nie ma co porównywać (choć oczywiście przy tak potężnej karcie, jej sparowanie w grach nie będzie objawiać sie 2x lepsza wydajnością - powiedziałbym tak ze im słabsze karty, tym SLI/CF ma większy sens i jest bardziej zauważalne, bo robienie SLI z takiego potwora nie wiem czy jest dobre skoro 95% obecnych gier pójdzie na full przy jednym układzie)
:)

Robienie CF/SLI ze słabszych kart jest mało sensowne, lepiej mieć jedną a konkretną kartę.
780 TI nie jest aż taka potężna jak się ludziom wydaje, można pograć we wszystko na maksa ale jeżeli chce się mieć te 50-60 stałego fps to jednak ciąć AA trzeba.
Po to właśnie jest SLI z takich kart, żeby nie było kompromisów :)
 
Top Bottom